موضوع خیلی خوبیه

در مورد کانادا به نظر من هم عابد کاملا درست گفتن، چون به هر حال ما ایرانیا با این جور آب و هوا اصلا سازگار نیستیم.
البته من اصلا برای کانادا اقدام نمی کنم، ولی راستش بین امریکا و استرالیا سر گردونم به چند دلیل (البته ببخشید چون موضوع تاپیک مقایسه کانادا با استرالیاست)
1. اول از همه امریکا کلی اعصاب خورد شدن در باره گرفتن ویزا و ورود به امریکا داره (البته خیلی ها ممکنه بگن که اگه وارد امریکا بشی به این مشکلاتش می ارزه)
2. قضیه اقامت هستش که توی امریکا اقامت گرفتن خیلی سخته
3. برگشتن از امریکا به ایران در وسط دوران تحصیل ریسکه
4. الان وضعیت اقتصادی امریکا خرابه (البته نمی گم که درست نمی شه اما یکم طول داره)
البته اینا یکسری از مسائلی هستند که به مشکلات اقدام کردن برای امریکا بر می گرده و البته مزیتهای زیادی رو حتما تک تک دوستان درباره امریکا می تونن بشمرن که گفتنش لازم بنظر نمی رسه

اما در خصوص استرالیا بجای مشکلاتش من برعکس امریکا مزیت هایی که به ذهنم می رسه رو می گم:
1. تا اونجایی که من می دونم (از دوستانم که در استرالیا تحصیل می کنن شنیدم) وضعیت کاری در استرالیا بخصوص بریزبین خیلی خوبه (البته من نمی دونم درمقایسه با امریکا یا کانادا بهتره یا مثلا چقدر بهتره)
2. به راحتی اقامت می گیرید
3. برای رفت و امد مشکل خاصی ندارید
4. وضعیت هوایی معمولا خوبه (حالا نگید کلی صحرا داره و ...)
5. جمعیت کم و فرصت و امکانات زیاد

فعلا همینا به ذهنم رسید (البته دانشگاه های کانادا و امریکا اکثرا بهتر از دانشگاه های استرالیا هستند)