نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 2 از 46 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa, Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

موضوع خیلی خوبیه

در مورد کانادا به نظر من هم عابد کاملا درست گفتن، چون به هر حال ما ایرانیا با این جور آب و هوا اصلا سازگار نیستیم.
    البته من اصلا برای کانادا اقدام نمی کنم، ولی راستش بین امریکا و استرالیا سر گردونم به چند دلیل (البته ببخشید چون موضوع تاپیک مقایسه کانادا با استرالیاست)
    1. اول از همه امریکا کلی اعصاب خورد شدن در باره گرفتن ویزا و ورود به امریکا داره (البته خیلی ها ممکنه بگن که اگه وارد امریکا بشی به این مشکلاتش می ارزه)
    2. قضیه اقامت هستش که توی امریکا اقامت گرفتن خیلی سخته
    3. برگشتن از امریکا به ایران در وسط دوران تحصیل ریسکه
    4. الان وضعیت اقتصادی امریکا خرابه (البته نمی گم که درست نمی شه اما یکم طول داره)
    البته اینا یکسری از مسائلی هستند که به مشکلات اقدام کردن برای امریکا بر می گرده و البته مزیتهای زیادی رو حتما تک تک دوستان درباره امریکا می تونن بشمرن که گفتنش لازم بنظر نمی رسه

اما در خصوص استرالیا بجای مشکلاتش من برعکس امریکا مزیت هایی که به ذهنم می رسه رو می گم:
    1. تا اونجایی که من می دونم (از دوستانم که در استرالیا تحصیل می کنن شنیدم) وضعیت کاری در استرالیا بخصوص بریزبین خیلی خوبه (البته من نمی دونم درمقایسه با امریکا یا کانادا بهتره یا مثلا چقدر بهتره)
    2. به راحتی اقامت می گیرید
    3. برای رفت و امد مشکل خاصی ندارید
    4. وضعیت هوایی معمولا خوبه (حالا نگید کلی صحرا داره و ...)
    5. جمعیت کم و فرصت و امکانات زیاد

فعلا همینا به ذهنم رسید (البته دانشگاه های کانادا و امریکا اکثرا بهتر از دانشگاه های استرالیا هستند)
    Many of life’s failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up. ; Thomas Edison

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

من چند تا رفيق دارم كه استراليا زندگي مي كنند
    شرايط واقعا خوبي داره
    ولي من هم شخصا با تمامي اين تفاسير كانادا رو ترجيح مي دم
    بابا استراليا فقط نيوزلند بغل دستش هست و بعد اون نزديك ترين جا چند تا كشور مزخرف آسيايي؛ آدم چند سال مگه مي تونه اينجوري دووم بياره
    بريد همون كانادا بابا
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

ببينيد من هميشه سعى ميكنم واقعيات رو اون جورى كه هست منتقل كنم تا به دوستان در تصميم گيرى كمك بشه.در ضمن طرز فكر افراد ميتونه با گذشت زمان تغير كنه و اين قضييه هيچ ايرادى نداره. نه كانادا، نه آمريكا و نه اروپا ملك شخصى من نيست كه بخام ازش بدون دليل جانب دارى كنم.
    در مورد مطالبى كه ذكر شد اگه لازم شد آمار و ارقام رو خدمتتون عرض ميكنم.

من زمانى كه ايران بودم هم براى كار و هم براى تفريح چندين بار اومده بودم كانادا و تمام شهر هاش رو ديده بودم و اين تصميم رو گرفتم. الان هم تو مونترال در كنار درس يك بيزينس موفق دارم.
    كانادا و حتى اون آمريكا شايد واسه بعضى ها كه تو هفت تا آسمون يك ستاره ندارند بهشت و خونه اول و آخرشون باشه ولى براى من و امثال من فقط كشور هايى هستند كه فكر بهره بردارى از تخصص و سرمايه من و شماى ايرونى هستند و تا من و شما براى كشورشون سود نداشته باشيم غير ممكنه كه مارو بپذيرند.

دانشگاه ها كه سه برابردانشجويان عادى, شهرييه دانشجوى اينترنشنال رو ازتون ميگيره و خرج كانادايى ها ميكنه. وضعييت ماليات گرفتن از بيزينس ها رو هم كه براتون گفتم.
    چند ماه قبل وقتى از وزير مهاجرت كانادا انتقاد شده بود كه چرا اين همه مهاجر وارد كانادا كرده و بازار كار رو خراب كرده جواب داده بود كه دولت ما كارى كرده كه امروز گارسون ها و دربون هاى كانادا هم تحصيلات دانشگاهى دارند!؟
    دوست عزيز اگر فكر ميكنى كه دولت و دانشگاه هاى كانادا شيفته رزومه شماى ايرانى هستند و كشور رو ساختند كه شما بريد و از امكانات استفاده كنى سخت در اشتباهى!!كه اينجور بهتون بر ميخوره!

كانادايى سفيد سالى 250،000 نفر رو به كانادا مياره تا با دست مزد كم كار كنند و ماليات بدن و مملكت رو بسازند. با پول شهرييه شما دانشگاه هاى كانادا ساخته ميشه و با مالياتى كه ميدى كانادايى ها ميتونند حقوق بيكارى بگيرند، آبجو بخورند و تو خيابون ول بچرخند و به ريش من و شما بخندند!

من واقعا در تعجب هستم كه دوستان چرا هوييت شون رو اينقدر زود فراموش ميكنند و با دو شب جلوى در سفارت كانادا خوابيدن، خودشون رو كانادايى ميدونند و سنگ كانادا رو به سينه ميزنند؟!

من واقعا واسه خودم و بقييه دانشجويان خارج كشور متاسفم كه ميان اينجا و براى شما و امثال شما وقت ميذارند و پست ارسال ميكنند.

تصاویر پیوست تصاویر پیوست

ApplyAbroad Veteran

بچه ها! اینجا قراره در مورد یه سوال با هم گقتگو کنیم و همونطور که در سوال گفته شده نظرات شخصی دوستان هم خواسته شده. این دلیل نمیشه که در مورد نظر شخصی دوستان هم چرا و اگر بیارید.
    لطفا" در ارسال هاتون دقت بیشتری کنید و به نظر دوستان احترام بیشتری بذارید.
    ممنون
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

Junior Member

عابد عزیز بچه هایی که اینجا هستن همه دارن بین بد و بدتر انتخاب می کنن و فکر می کنم دلایل رفتن رو قبلا بررسی کردن.
    دقت کنید انتخاب بین بد و بدتر نمی خوام بیشتر از این توضیح بدم.
    هيچ وقت از پيش بازنده نباشيد.
    هميشه سعى كنيد كه بهترين چيز رو داشته باشيد ياحداقل چيزى كه تك باشه.
    جمله های ارزشمندی هستن و منو وادار کرد بیشتر فکر کنم.

برگردیم به موضوع اصلی: من تا حالا به اینجا رسیدم

مزیت کانادا نسبت به استرالیا:
    1- نزدیکی به اروپا و آمریکا
    2- داشتن world citizenship (آیا واقعا با پاسپورت کانادایی میشه آمریکا زندگی کرد؟)
    3- دانشگاههایی با رده بالاتر(البته این مورد بیشتر برای کسانی مطرح هست که قصد کار آکادمیک دارن)
    3- می گن استرالیا همون کاناداست ولی با accent یعنی اگه لهجه انگلیسی خوبی نداشته باشیم توی استرالیا تبعیض قائل میشن.

مزیت های استرالیا نسبت به کانادا:
    1- آب و هوایی مشابه ایران مخصوصا برای جنوبی ها.
    2- به علت راحت تر بودن پروسه ویزا بعدا خواهر و برادر ها هم می تونن برای دانشگاه اپلای کنن و مثل کانادا مثلا به خاطر حضور فامیل در کشور مقصد ویزاشون رد نمیشه. یعنی کلا راحت تر میشه ایل و تبارتون رو هم بکشونین همون جا. (البته این موضوع ممکنه فقط برای بعضی ها مطرح باشه)

اگه ممکنه بگین این مواردن درستن؟ اگه نه چند درصد؟ مورد دیگه ای هم هست؟ بالاخره باید معلوم بشه چرا کانادا بیشتر طرفدار داره!
    به کجا چنین شتابان <br />گون از نسیم پرسید

من دقیقا 7-8 ماه قبل بین استرالیا, کانادا, آمریکا و انگلیس گیر کرده بودم از همه هم پذیرش داشتم. ضمن اینکه تو همه کشورها به غیر از استرالیا فامیل داشتم. با توجه به اینکه اینجا مقایسه کانادا و استرالیا هست اینا رو میگم:

1. استرالیا نسبت به کانادا خیلی هم دورافتاده نیست. کانادا آمریکا رو بغل گوشش داره که این یه مزیت بزرگه. ولی نسبت به ایران یا اروپا به نظر من خیلی فرقی بین استرالیا و کانادا نیست.

2. از نظر آب و هوا که اصلا قابل مقایسه نیستن. من به شخصه با هوای خیلی سرد مشکل دارم.

3. از نظر پاسپورت اعتبار هر دو خیلی زیاده تو دنیا و خیلی فرقی نداره. با این تفاوت که پاس استرالیا رو سریع تر میشه گرفت.

4. بازار کار استرالیا بخصوص در زمینه IT خیلی بهتر از کانادا هست. هرچند آمریکا از این نظر با فاصله خیلی زیادی اوله.

5. هر دو کشور مهاجرپذیر هستن و کمتر احساس جدا افتادن از جمع به شما دست میده. هرچند من دیدم تورنتو همش هندی و آسیایی هست ولی مثلا ملبورن یه مقدار متفاوته.

6. در طول دوران دانشجویی ویزای استرالیا هم ریسک کمتری داره هم Multiple هست که هر دو برای من خیلی مهم بود. هر چند پروسه کاری ویزا گرفتن(یا نگرفتن) کانادا سریع تر هست. ضمنا بعد از اتمام فوق لیسانس اقامت بدون دردسر یا استرس خاصی داده میشه که اینم خیلی مهمه و در مواردی شاید از خود اون مدرکی که میدن مهمتر باشه.

7. از نظر رفاه هر دو کشور در مقام خیلی بالایی قرار دارن.

8. مسلما بهترین دانشگاه کانادا از بهترین دانشگاه استرالیا بهتره(ANU vs. Toronto or McGill or BC). ولی اینکه بگی دانشگاه های کانادا و آمریکا بهتر از استرالیا هستن حرف مسخره ای هست. باید ببینی با توجه به گزینه های شما بهترین کدوم هست. من از Concordia و منچستر و شفیلد هم پذیرش داشتم ولی دیدم گزینه بهتری دارم تو استرالیا.

در مجموع این مسائل باعث شد که به نظر من در مقطع فعلی استرالیا بهتر باشه. هر چند من و خیلی از افراد شبیه من هدفشون آمریکا هست و از اون لحاظ هم استرالیا رو سکوی پرتاب بهتری دیدم.

به عابد عزیز
    اول بابت پست هایی که ارسال میکنید من به شخصه ممونم چون برای من مفید بوده و خیلی مسایل رو متوجه شدم خصوصا این پست هایی که در این تاپیک دادید من رو متوجه خیلی از مسایل کرد
    ولی به نظر من شما که در آنجا زندگی میکنید قطعا بهتر مسایل رو درک میکنید و لمس میکنید تا کسی که فقط از آنجا شنیده و هنوز در این کشور ها زندگی نکرده
    قطعا هیچ کشوری دلش برای من و شما و امثال ما نسوخته اونها پول و کار ما رو میخوان تا از این طریق به پیشرفت خودشون برسن و از این سفره لقمه ای هم گیر ما بیاد و دلمون رو به این خوش کنیم که از این مملکت گل و بلبل که ارزشی برای صاحبانش که مردم باشن قایل نیست فرار کرده باشیم

من واقعا واسه خودم و بقييه دانشجويان خارج كشور متاسفم كه ميان اينجا و براى شما و امثال شما وقت ميذارند و پست ارسال ميكنند
    پس حرف کسانی که اینطور یه جانبه قضاوت میکنند و نظر میدن نباید شما رو ناراحت کنه شما به روشنگریتون ادمه بدید و قطعا برای خیلی ها مفید هست و اصلا از کارتون متاسف نباشین
    حق نگهدارتون
    I)Always stand on your feet
    II)Use your head
    III)Never give up

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط Nice_Guy

ضمنا بعد از اتمام فوق لیسانس اقامت بدون دردسر یا استرس خاصی داده میشه که اینم خیلی مهمه و در مواردی شاید از خود اون مدرکی که میدن مهمتر باشه.
    گرفتن اقامت دائم کانادا بعد از فوق لیسانس خوندن در کانادا
    سلام
    گرفتن اقامت دائم بعد از فارغ التحصیلی از فوق لیسانس گذرونده شده در کانادا:
    مدت فوق لیسانس دو ساله که بعد از فارغ التحصیلی می تونید از طریق Work permits for students—Working after graduation ( اطلاعات بیشتر : http://www.cic.gc.ca/EnGLIsh/study/work-postgrad.asp ) برای 3 سال اجازه کار بگیرید.
    با استفاده از Canadian Experience Class ( اطلاعات بیشتر : http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/cec/index.asp ) می تونید با حداقل یک سال کار کردن تمام وقت بعد از فارغ التحصیلی از دوره فوق لیسانس ( اطلاعات بیشتر : http://www.cic.gc.ca/english/immigra.../graduates.asp ) واجد شرایط گرفتن اقامت دائم بشید و apply کنید و تا سه ماه بعد به شما جواب میدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط hon-mr
    عابد عزیز بچه هایی که اینجا هستن همه دارن بین بد و بدتر انتخاب می کنن و فکر می کنم دلایل رفتن رو قبلا بررسی کردن.
    دقت کنید انتخاب بین بد و بدتر نمی خوام بیشتر از این توضیح بدم.
    هيچ وقت از پيش بازنده نباشيد.
    هميشه سعى كنيد كه بهترين چيز رو داشته باشيد ياحداقل چيزى كه تك باشه.
    جمله های ارزشمندی هستن و منو وادار کرد بیشتر فکر کنم.

برگردیم به موضوع اصلی: من تا حالا به اینجا رسیدم

مزیت کانادا نسبت به استرالیا:
    1- نزدیکی به اروپا و آمریکا
    2- داشتن world citizenship (آیا واقعا با پاسپورت کانادایی میشه آمریکا زندگی کرد؟)
    اگه ممکنه بگین این مواردن درستن؟ اگه نه چند درصد؟ مورد دیگه ای هم هست؟ بالاخره باید معلوم بشه چرا کانادا بیشتر طرفدار داره!
    سلام به همه،
    انتخاب بين كشور ها انتخاب بين بد و بد تر نيست و در هر صورت ممكنه براى بعضى افراد انتخاب بين خوب و بهتر باشه. ولى نكته مهم اين هست كه واقعيات رو قبل از رفتن بدونيم و با آگاهى تصميم بگيريم كه بعد متوجه نشيم كه كل برنامه ريزى زندگى و مهاجرت مون از اول غلط بوده!

سوالات رو هم من در چند مرحله جواب ميدم:

1-نزديك بودن كانادا به آمريكا و اروپا واقعا مزيت نيست. مگر اينكه بخواهيد براى تفريح به اين كشور ها بريد. ضمن اينكه فاصله لندن تا مونترال 8 ساعت و لندن تا ونكوور 11 ساعت پرواز هست و خيلى به هم نزديك نيستند.

2-من هميشه به بچه ها گفتم كه براى زندگى در آمريكا بايد گرين كارت داشته باشيد و با پاسپورت هيچ كشورى (از جمله كانادا)نميشه در آمريكا زندگى كرد!!!! گرين كارت -گرين كارت -گرين كارت!!
    پاسپورت كانادايى فقط به شما اين امكان رو ميده كه بدون ويزا شش ماه به آمريكا بريد و بعد شش ماه بايد آمريكا رو ترك كنيد. كانادايى ها اگر ميخواهند در آمريكا كار كنند بايد ويزا بگيرند و براى درس خوندن هم همون پروسه ايى رو طى كنند كه بقييه دانشجو هاى خارجى طى ميكنند!!! بايد I-20بگيرند. سويس فى پرداخت كنند و شهرييه دانشجويه اينترنشنال رو پرداخت كنند!
    اين يكى از همون نكاتى هست كه اول پست بهش اشاره كردم و ممكنه بعد چند سال تلاش آدم رو حسابى سورپرايز كنه!!!!!

جناب عابد
    میشه بگید وضع اقتصاد بد رو کانادا و کانادایی ها چه تاثیری داشته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)