نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 5 از 46 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

سلام...
    دوستان من اکثر پستهای این مطلب خومدم و حالا میخوام نظرمو بگم و این کاملا نظر شخصیه منه..
    آقای عابد شما گفتین ماها دیگه بچه نیستیم که بخواهیم دلتنگ پدر و مدرامون بشیم..فکر نمیکنم این به بچه بودن یا نبودن زیاد ارتباطی داشته باشه..من خودم تجربه مستقل زندگی کردن را هم داشتم ولی بر این باورم که ما هم نسبت به پدر و مادرامون که به قول شما الان در یک سنی هستند یک سری وظایف و مسولیتها داریم، البته این نظر منه..در رابطه با آمریکا هم من در مورد شرایط فعلی صحبت میکنم که اوضاع کاری چندان خوبی نداره..یکی از نزدیکان من فوق لیسانس از یکی از دانشگاههای معتبر گرفته و چون نتونست کار خوبی پیدا کنه الان داره دکترا میخونه..از نظر اب و هوا هم غیر از کالیفرنیا بقیه جاها خیلی اب و هوای عالی ندارن..
    نکته ای که دوست دارم ذکر کنم این هست که سلایق خیلی فرق میکنه، خیلی ها به اروپا فکر نمیکنند و اعتقاد دارن که اروپایی ها مردمان سردی هستن ولی من طبق تجربه شخصیم، یک چنین برداشتی از اروپایی ها نداشتم..کانادا بهشت برین نیست اما آمریکا هم نیست..کانادا، استرالیا و آمریکا هر کدام معایب و مزایای زیادی دارن که این من و شما هستیم که با توجه به دیدگاه شخصیمون این معایب و مزایا پر رنگ تر به چشممون میان..اما نکته آخر من فکر میکنم اون احساسی که ما از بیگانگی تو کشور خودمون میکنیم با احساس بیگانگی در خارج خیلی تفاوت داره و به مراتب کمتر.. البته خود بنده هم در حال خروج ار کشور هستم ولی خواستم به دوستان بگم که حداقل چند ساعت بشینین و با خودتون خلوت کنین و ببینین واقعا چه چیزی مد نظرتون هست..
    موفق باشین..

با سلام
    راستش من هم با بهشت بودن آمريكا و كانادا موافق نيستم (با استراليا كه اصلا).مخصوصا براى كسى كه تو سن 30-25 سالگى بخاد همه چيز رو از نو شروع كنه.تا چشم به هم بزنيد ميبينيد كل زندگيتون براى ياد گرفتن زبان ،فرهنگ،گرفتن مدرك و يه پاسپورت رفته :-\!
    مشكل اصلى خيلى از ماها اين هست كه ايران جاى مناسبى براى زندگى نيست و همه دارند به نوعى ازش فرار ميكنند!و تو انتخاب هاى فعلى كانادا، استراليا و آمريكا گزينه هاى بهترى هستند.

در مورد دلتنگى هم من اين رو نفى نميكنم. ولى آدم بايد از همون اول با خودش رو راست باشه و اگر ميبينه نميتونه دورى از خانواده رو تحمل كنه، اصلا نبايد مهاجرت كنه!

به نظر من مهاجرت براى همه مناسب نيست و خيلى ها بعد از مهاجرت به معنى واقعى بد بخت ميشن و همه چيز حتى خانواده شون رو از دست ميدن.
    به نظر من اين افراد بهتر هست كه تو ايران بمونند:

1-آدم هاى عاطفى: خيلى از مهاجرين نميتونند دورى خانوادشون رو تحمل كنند و بايد هر سال بر گردند ايران.مستقل از اينكه هزينه سفر و خريد سوغاتى براى فاميل كلى پولشون رو از بين ميبره، بعد از بازگشت به آمريكا و كانادا بايد همه چيز رو از نو شروع كنند چون تو شركت هاى اينجا معمولا به كسى واسه بيشتر از چند روز مرخصى نميدن و شخص بعد بازگشت از ايران بايد دنبال كار جديد بگرده!!
    بعضى ها هم كه ميان و آمريكا رو ميبينند. نه ديگه ايران ميتونند برگردند و نه اينجا ميتونند بمونند. چند وقت اينجا و چند وقت اونجا هستند و به مفهوم واقعى آواره ميشن :-[.

2-آدم هاى مذهبى:
    يكى از شرايط موفقييت در كشور ميزبان سازگارى با محيط هست. افرادى كه قابلييت سازگارى با محيط رو ندارند، نه خودشون احساس خوش بختى ميكنند و هم باعث آزار ديگران ميشن.يكى از اين افراد افراد مذهبى هستند كه ميخان به خيال خودشون دنيا و آخرت رو با هم داشته باشند و واقعا خودشون رو به درد سر ميندازند.
    مثلا خيلى افراد كه فقط گوشت حلال ميخورند. شما حساب كنيد كه اين افراد تو اين جامعه يك ساندويچ نميتونند بخورند ،يا خيلى ها اصلا تلويزيون نميبينند. ايا اصلا مهاجرت و اومدن به همچين جامعه ايى با عقل و منطق سازگار هست ???؟
    به نظر من اين افراد بهتر هست كه تو همون ايران بمونند!

بچه هاى اين افراد هم با ديد خودشون از دست رفته هستند, چون بچه هايى كه اينجا بزرگ ميشن اين مسايل رو نميپذيرند.

3-افرادى كه مشكل مالى دارند:
    خيلى از مهاجرين كه متاهل هستند، در كانادا به خاطر از دست دادن موقعيت شغلى و مشكلات مالى دچار مشكل ميشن و بعد يك مدت از هم جدا ميشن كه اگر اين افراد در ايران ميموندند، هيچ وقت اين اتفاق براشون نميفتاد!

موفق باشيد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    با سلام
    راستش من هم با بهشت بودن آمريكا و كانادا موافق نيستم (با استراليا كه اصلا).مخصوصا براى كسى كه تو سن 30-25 سالگى بخاد همه چيز رو از نو شروع كنه.تا چشم به هم بزنيد ميبينيد كل زندگيتون براى ياد گرفتن زبان ،فرهنگ،گرفتن مدرك و يه پاسپورت رفته :-\!
    مشكل اصلى خيلى از ماها اين هست كه ايران جاى مناسبى براى زندگى نيست و همه دارند به نوعى ازش فرار ميكنند!و تو انتخاب هاى فعلى كانادا، استراليا و آمريكا گزينه هاى بهترى هستند.

در مورد دلتنگى هم من اين رو نفى نميكنم. ولى آدم بايد از همون اول با خودش رو راست باشه و اگر ميبينه نميتونه دورى از خانواده رو تحمل كنه، اصلا نبايد مهاجرت كنه!

به نظر من مهاجرت براى همه مناسب نيست و خيلى ها بعد از مهاجرت به معنى واقعى بد بخت ميشن و همه چيز حتى خانواده شون رو از دست ميدن.
    به نظر من اين افراد بهتر هست كه تو ايران بمونند:

1-آدم هاى عاطفى: خيلى از مهاجرين نميتونند دورى خانوادشون رو تحمل كنند و بايد هر سال بر گردند ايران.مستقل از اينكه هزينه سفر و خريد سوغاتى براى فاميل كلى پولشون رو از بين ميبره، بعد از بازگشت به آمريكا و كانادا بايد همه چيز رو از نو شروع كنند چون تو شركت هاى اينجا معمولا به كسى واسه بيشتر از چند روز مرخصى نميدن و شخص بعد بازگشت از ايران بايد دنبال كار جديد بگرده!!
    بعضى ها هم كه ميان و آمريكا رو ميبينند. نه ديگه ايران ميتونند برگردند و نه اينجا ميتونند بمونند. چند وقت اينجا و چند وقت اونجا هستند و به مفهوم واقعى آواره ميشن :-[.

2-آدم هاى مذهبى:
    يكى از شرايط موفقييت در كشور ميزبان سازگارى با محيط هست. افرادى كه قابلييت سازگارى با محيط رو ندارند، نه خودشون احساس خوش بختى ميكنند و هم باعث آزار ديگران ميشن.يكى از اين افراد افراد مذهبى هستند كه ميخان به خيال خودشون دنيا و آخرت رو با هم داشته باشند و واقعا خودشون رو به درد سر ميندازند.
    مثلا خيلى افراد كه فقط گوشت حلال ميخورند. شما حساب كنيد كه اين افراد تو اين جامعه يك ساندويچ نميتونند بخورند ،يا خيلى ها اصلا تلويزيون نميبينند. ايا اصلا مهاجرت و اومدن به همچين جامعه ايى با عقل و منطق سازگار هست ???؟
    به نظر من اين افراد بهتر هست كه تو همون ايران بمونند و توسط سيستم به صورت 100% تضمينى به بهشت برن!

بچه هاى اين افراد هم با ديد خودشون از دست رفته هستند, چون بچه هايى كه اينجا بزرگ ميشن اين مسايل رو نميپذيرند.

3-افرادى كه مشكل مالى دارند:
    خيلى از مهاجرين كه متاهل هستند، در كانادا به خاطر از دست دادن موقعيت شغلى و مشكلات مالى دچار مشكل ميشن و بعد يك مدت از هم جدا ميشن كه اگر اين افراد در ايران ميموندند، هيچ وقت اين اتفاق براشون نميفتاد!

موفق باشيد
    عابد جان با حرفات موافقم و دوستان این مساله را که عابد جان گفت در نظر بگیریم(به خودم هم میگم) که در کشورهایی مثل کانادا و البته آمریکا واسه کار سرو دست میشکونن و شاید بعد از فارغ التحصیلی به شرط پیدا کردن کار تا مدتی نتونین به ایران بیاین چون یا باید قید کار رو بزنین یا قید دیدار با خانواده را...

موفق باشین...

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed

عابد خان من مطمئنم حرف های شما بر اساس تجربیات و دانسته های خودتون صد در صد درسته. اولا که من نمی دونم منظور شما از مذهبی چی هست؟ مسلمون؟ یهودی؟ بسیجی؟ ولی صرف اینکه کسی گوشت حلال بخوره نشون دهنده مذهبی بودن نیست. عموی بنده سی ساله کلگری کانادا زندگی میکنه و گوشت حلال می خوره و اصلا هم قصد بازگشت به ایران رو نداره. پسر همین آدم دیگه غربی فکر می کنه پدر مادرش هم عزا نگرفتن چون هر کسی مختاره هر طوری دوست داره عمل کنه و به عقایدش احترام می ذارن. دوست صمیمی من از 13 سالگی تگزاس زندگی میکنه و اونم گوشت حلال می خوره و دوست ایرانی اصلا نداره! خودش رو هم بیشتر آمریکایی میدونه تا ایرانی.
    منم مدتی رو خارج از این مملکت زندگی کردم و با آدم های مختلف ارتباط داشتم. برام جالب بود که اونجا ایرانیا سر قضیه دین و مذهب و حلال و حروم خیلی با هم مشکل داشتن. اونجا یه سری دوستای ایرانی پیدا کردم. همون اول یکی گفت من بهایی هستم, اون یکی گفت من یهودی هستم. یعد می پرسیدن که تو چی؟ یه بار هم رفتیم دیسکو تا گفتم مشروب نمی خورم همه یه جوری بهم نگاه کردن که انگار این از دهات اومده و یکی گفت What a Loser! یکی دیگه گفت اولشه جوگیر هستی بعدا می خوری و خلاصه یه جورایی ما رو از اون اکیپ انداختن بیرون. چند روز بعد با اکیپ خارجی ها رفتم بیرون. وقتی دیدن مشروب نمی خورم نه تنها چیزی نگفتن بلکه یکیشون بهم آفرین گفت و یکی دیگه به شوخی گفت So we have someone to drive us home و خلاصه کلی با اونا رفیق شدم. یکی از همون افراد منو برای thanksgiving دعوت کرد خونشون و همه میدونیم غذا چیه. خیلی راحت به پدر مادرشون گفت که این بوقلمون نمی خوره و کسی هم ما رو تفتیش عقاید نکرد و از دست ما ناراحت نشد. من هنوز با اون شخص در ارتباط هستم.

حرف من اینه که اتفاقا اگه کسی بخواد مذهبی باشه تا اونجا که به دیگران آسیبی نرسونده اونجا خیلی بهتر و راحت تره. غربی ها اکثر قریب به اتفاق با این قضیه مشکلی ندارن. بیشتر ایرانیا و جهان سومی ها هستن که سر این مسائل همدیگه رو تقسیم می کنن. شاید شما نتونی هات داگ و بیگ مک بخوری و گاهی سر این چیزا اذیت بشی ولی اینا مسائلی نیست که آدم رو از جامعه جدا کنه و به بدبختی بکشونه.

به نظر من اگه کسی تعصب داشته باشه و هر روز به گشت ارشاد خسته نباشید بگه و اصرار داشته باشه بچه هاش خودش مثل خودش فکر کنن و وظیفه شرعی خودش بدونه دیگران رو با هر ضرب و زوری شده مسلمون کنه اونجا با مشکلات جدی مواجه بشه. ولی بین مذهبی و متعصب و دین حکومتی تفاوت های زیادی هست.

به هر حال امیدوارم هیچ کدوم از ما برای هیچ کسی نسخه ای نپیچیم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nice_Guy
    عابد خان من مطمئنم حرف های شما بر اساس تجربیات و دانسته های خودتون صد در صد درسته. اولا که من نمی دونم منظور شما از مذهبی چی هست؟ مسلمون؟ یهودی؟ بسیجی؟ ولی صرف اینکه کسی گوشت حلال بخوره نشون دهنده مذهبی بودن نیست. عموی بنده سی ساله کلگری کانادا زندگی میکنه و گوشت حلال می خوره و اصلا هم قصد بازگشت به ایران رو نداره. پسر همین آدم دیگه غربی فکر می کنه پدر مادرش هم عزا نگرفتن چون هر کسی مختاره هر طوری دوست داره عمل کنه و به عقایدش احترام می ذارن. دوست صمیمی من از 13 سالگی تگزاس زندگی میکنه و اونم گوشت حلال می خوره و دوست ایرانی اصلا نداره! خودش رو هم بیشتر آمریکایی میدونه تا ایرانی.
    منم مدتی رو خارج از این مملکت زندگی کردم و با آدم های مختلف ارتباط داشتم. برام جالب بود که اونجا ایرانیا سر قضیه دین و مذهب و حلال و حروم خیلی با هم مشکل داشتن. اونجا یه سری دوستای ایرانی پیدا کردم. همون اول یکی گفت من بهایی هستم, اون یکی گفت من یهودی هستم. یعد می پرسیدن که تو چی؟ یه بار هم رفتیم دیسکو تا گفتم مشروب نمی خورم همه یه جوری بهم نگاه کردن که انگار این از دهات اومده و یکی گفت What a Loser! یکی دیگه گفت اولشه جوگیر هستی بعدا می خوری و خلاصه یه جورایی ما رو از اون اکیپ انداختن بیرون. چند روز بعد با اکیپ خارجی ها رفتم بیرون. وقتی دیدن مشروب نمی خورم نه تنها چیزی نگفتن بلکه یکیشون بهم آفرین گفت و یکی دیگه به شوخی گفت So we have someone to drive us home و خلاصه کلی با اونا رفیق شدم. یکی از همون افراد منو برای thanksgiving دعوت کرد خونشون و همه میدونیم غذا چیه. خیلی راحت به پدر مادرشون گفت که این بوقلمون نمی خوره و کسی هم ما رو تفتیش عقاید نکرد و از دست ما ناراحت نشد. من هنوز با اون شخص در ارتباط هستم.

حرف من اینه که اتفاقا اگه کسی بخواد مذهبی باشه تا اونجا که به دیگران آسیبی نرسونده اونجا خیلی بهتر و راحت تره. غربی ها اکثر قریب به اتفاق با این قضیه مشکلی ندارن. بیشتر ایرانیا و جهان سومی ها هستن که سر این مسائل همدیگه رو تقسیم می کنن. شاید شما نتونی هات داگ و بیگ مک بخوری و گاهی سر این چیزا اذیت بشی ولی اینا مسائلی نیست که آدم رو از جامعه جدا کنه و به بدبختی بکشونه.

به نظر من اگه کسی تعصب داشته باشه و هر روز به گشت ارشاد خسته نباشید بگه و اصرار داشته باشه بچه هاش خودش مثل خودش فکر کنن و وظیفه شرعی خودش بدونه دیگران رو با هر ضرب و زوری شده مسلمون کنه اونجا با مشکلات جدی مواجه بشه. ولی بین مذهبی و متعصب و دین حکومتی تفاوت های زیادی هست.

nice guy جان، حرفات بسار زیبا بود از این جهت که دیدگاه ها تفاوت دارن، من شاید از اینکه نتونم گوشت حلال بخورم برام مشکل باشه شما نویی شاید دلتنگی برات مشکل باشه و دوست دیگری یه مشکل دیگه ای داشته باشه.اما جالبه که خارجی کلا کاری نداره شما چی میخوری؟ یعنی اصلا فکر میکنه به اون ارتباطی نداره..این مسایل متاسفانه بیشتر بین ایرانی ها هست..
    اما خواستم تجربه یکی از دوستانم را عنوان کنم..دوست من بعد از دو سال و خورد ای که کانادا بود یک مشکلی برای پدرش پیش اومد که البته پدرش مریض شد و برگشت و البته برای پنج شش ماه ایران ماندگار شد..البته این بستگی به هر کس داره،یک نفر هم به خاطر موقعیتی که ممکن هست براش پیش بیاد برنگرده ولی دوست ما برگشت و البته اصلا هم پشیمان نیست ولی یه سری موقعیت ها رو از دست داد..به خاطر همین مسایل هست که من اعتقاد دارم باید هر کسی در مورد این پروسه و پیامدهاش با خودش کاملا کنار بیاد و یک سری مسایل ناخوشایند(که البته امیدوارم برای هیچ کسی پیش نیاد) را هم در نظر بگیره..

موفق باشین

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nice_Guy

Nice_GUY جان....
    درک میکنم چی میگید اما برداشت من از حرفهای عابد چیز دیگه ای هست.
    فکر میکنم مساله impose کردن ارزشها به جامعه ایه که به عنوان مهاجر یا مهمان یا ... در اون هستن. حالا اینکه اون بنده خداها صاحب اصلی اون سرزمینن و جد اندر جد مال همون جا هستن مشکل خودشونه !!!
    احتمالا یکی دو هفته دیگه به سلامتی میری استرالیا و اینی رو که میگم از نزدیک میبینی. به این مثال دقت کن . چون به احتمال زیاد اونجا ازت میپرسن در موردش
    البته امیدوارم مدیران عزیز اینو پاک نکنن ولی اگه تشخیص میدید که ممکنه باعث دردسر بشه خوب تو این شرایط پاک بشه بهتره

عرض شود که در استرالیا یه مفتی اعظم هست به نام "شيخ تاج الدين الهلالي" . این جناب که چند وقت پیش هم یه مصاحبه با شبكه تلويزيوني العالم ايران انجام داده میگه :

" زناني كه لباس هاي مناسب نمي پوشند و به آنها تجاوز مي شود، حق اعتراض ندارند چون وقتي گوشت را بدون هيچ حفاظي در مقابل گربه قرار بدهي، گربه طبيعتا آن را مي خورد! "

Nice_Guy جان قربونت برم . مساله تساهل و تسامح نیست . مساله شعور در حد مسایل گوشت و گربه ایه !!!
    ریشه این جریان تجاوز یه جوان عرب به یه بنده خدا بوده و این جناب هم نظر خودشونو در مورد نکوهش این امر اعلام میکنن

منبع فارسی خبر :
    http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=17437

منابع انگلیسی :
    http://www.theage.com.au/news/nation...749223822.html

http://www.theaustralian.news.com.au...37-601,00.html

اینم صفحه ویکیپدیا این جناب :
    http://en.wikipedia.org/wiki/Taj_El-Din_Hilaly

لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

من فکر می کنم داریم از موضوع مورد بحث دور می شیم. یادآوری میکنم در اینجا قراره استرالیا با کشور هایی مثل کانادا و یا آمریکا برای کار و زندگی مقایسه بشه نه با ایران و در ضمن در مورد رفتن یا نرفتن جا های دیگه فروم می تونید موضوعات مرتبط را پیدا کنید.
    به کجا چنین شتابان <br />گون از نسیم پرسید

ApplyAbroad Veteran

دوستان لطفا" در ارسال پاسخ هاتون دقت بیشتری کنید . ارسالهای نامربوط حذف خواهد شد.
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

Junior Member

بابا تو رو خدا يك نفر كه اطلاعات كافي داره و احيانا تو يكي از كشور هاي استراليا يا كانادا زندگي كرده يك مقايسه از دو كشور در موارد زير يا چيز هاي ديگه كه به ذهنش ميرسه بنويسه :

1- شرايط اقامت بعد از تحصيل

2- كار

3-امتياز هاي شهروندي

4- آينده كشورها از نظر اجتماعي-سياسي

و ... .

ما ايرانيها كي ميخوام دست از حرف هاي احساسي برداريم خدا ميدونه ... بگذريم .

ضمن تشكر از همه اميدوارم به سوالات اين حقير جواب بدين چون من الان واقعا سر دو راهي موندم .
    من بنده آن دمم که ساقی گوید یک جام دگر گیر و من نتوانم.

با سلام
    و اما جواب سوالات شما:

1-از نظر قانونى هم براى كانادا و هم براى استراليا اين امكان براى شما هست كه تقاضاى اقامت بديد. و معمولا بچه هايى كه ميان همه اقامت ميگيرند.

2-از بازار كار استراليا خبر ندارم اما در كانادا:
    2-1بازار كار تا حد زيادى به رشته تحصيلى و رزومه تون بستگى داره.
    2-2-در حالى كلى افرادى كه در رشتشون تاپ هستند مشكلى براى كار پيدا كردن ندارند اما شرايط براى افراد متوسط كمى سخت هست. به عنوان يك قانون كلى شما بايد از يك كانادايى خيلى بهتر باشيد تا اون شغل رو به شما بدن و نه به يك كانادايى.
    2-3-اوضاع كار در كانادا در حال حاضر به شدت خراب هست.(به خاطر بحران مالى) و شركت ها نه تنها نيروى جديد نميگيرند بلكه افراد قبلى رو هم دارند اخراج ميكنند.اونقدر بد كه بعضى ها دارند برميگرند. دونفر از هم دانشگاهى هاى من كه دكتراى برق دارند، دارند ميان ايران كه استاد بشن.
    پيش بينى ميشه كه اين وضعييت تا دو-سه سال آينده آدامه داشته باشه.

3-امتياز هاى شهر وندى هم كه داشتن پاسپورت كانادايى، حق راى، و يك سرى امكانات رفاهى ابتدايى هست(درمان و آموزش رايگان و حقوق بيكارى).

نكات اضافى كه در انتخابتون مد نظر داشته باشيد:

همون طور كه ميدونيد تحصيل در استراليا گرون تر از كانادا هست.

سفارت كانادا به افراد بدون فاند ويزا نميده.

سردى هواى كانادا رو حتما در نظر داشته باشيد الان كه اين پست رو مينويسم هوا 18 درجه زير صفر هست و هفته قبل اين موقع 26 درجه زير صفر بود و تو فورييه هواى 45-35 درجه زير صفر چيز غير عادى نيست.
    موفق باشيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)