نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 1 از 46 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

منتظر نظرات دوستان در مورد مزایا و معایت این دو کشور در مقایسه با یکدیگر هستم.
    اگر ممکن است در بررسی موارد زیر مد نظر قرار گیرند:

شرایط قبل از پذیرش و در دوران تحصیل
    آب و هوا
    اوضاع کاریابی و درآمد بعد از فارغ التحصیلی
    فرهنگ مردم
    آزادی و حقوق مساوی
    خدمات اجتماعی

و مهمتر از همه نظر شخصی خودتون
    به کجا چنین شتابان <br />گون از نسیم پرسید

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

اگه دانشگاه خاصي مد نظر نباشه،
    دانشگاههاي استراليا شرايط پايين تري براي پذيرش لازم دارند
    آب و هواي استراليا بهتره
    در اين زمينه مطمئن نيستم
    هر دو كشور مهاجر پذيرند ولي ظاهرا مردم استراليا مهربون تر هستند
    دو مورد اخر رو هم نمي تونم 100% بگم.

ولي در حالت كلي سطح علمي دانشگاههاي كانادا بالاتره

@farhan دوست عزیز فکر کنم ایشون منظورشون برای تحصیل نیست

@hon-mr

آب و هوای استرالیا بهتری از کانادا هست !
    کاریابی رو نمیدونم ولی فکر میکنم یا در حد کانادا باشه یا بهتر
    من خودم چنتا دوست اسرالیایی دارم که ادمایه باحالین و خشک نیستن رو راستن و به گفته خودشون خیلی ریلکسن ولی نه فکر کنی باحال نیستن :P
    فکر کنم مثل کانادا باشه
    اینهم فکر کنم مثل کانادا باشه

من نظر خاصی نسبت به این 2 تا ندارم

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

بله درسته. من بد متوجه شدم. راستش اين جمله ايشون منو به اشتباه انداخت "شرایط قبل از پذیرش و در دوران تحصیل".
    منظورتون از اين جمله چي بود؟

سلام
    پذيرش گرفتن از دانشگاه هاى استراليا ساده تر هست.

آب و هواى استراليا بهتر از كانادا هست (به استثنا ى استان بريتيش كلمبيا در غرب كانادا). اين قضييه آب و هوا رو واقعا جدى بگيريد!! الان كه دارم كه اين پست رو مينويسم اينجا داره برف مياد اونم چه برفى! هوا تو ژانوييه و فورييه تا 50 درجه ميره زير صفر. اين دما 4-3 برابر از داخل فريزر تو آشپز خونه سرد تر هست.اونقدر كه آسفالت خييابون ها از سرما ميتركه. براى اينكه تصور بهترى از اينكه صبح روز هاى زمستون موقع رفتن به دانشگاه چه حسى بهتون دست ميده ميتونيد فريزر تون رو خالى كنيد، بريد توش و نيم ساعت در رو روى خودتون ببنديد و بعد احساستون رو در چهار ضرب كنيد :!

اوضا كار خيلى به كار و استان بستگى داره ولى براى كار هاى اكادميك زياد خوب نيست و خود كانادايى ها واسه كار ميرن آمريكا.

از نظر فرهنگى كانادا يكى از بهترين استاندارد هاى دنيا رو داره. نژاد پرستى همه جا هست ولى معمولا در مورد ايرانى ها پارامتر تاثير گذارى نيست.
    در كانادا هم غير از اييالت كبك كه روى زبان تبعيض قال ميشن و استان آلبرتا و استان هاى شرقى كه رو رنگ پوست حساس هستند تقريبا نژاد پرستى صفره.

خدمات اجتمايى هم در ظاهر در كانادا خوب هست. ولى كيفييت خدماتى كه به صورت رايگان ارايه ميشه خيلى پايين هست.مثلا ممكنه دستتون بشكنه و بريد بيمارستان و چهار ساعت به خاطر كمبود پزشك معطل بشيد.

من شخصا با استراليا موافق نيستم. مگه ماكانگورو ايم كه بريم استراليا ;Dا.
    ولى از شوخى گذشته به نظر من كشور هاى مناسب براى زندگى ما ايرانى ها به ترتيب زير هست:
    1-آمريكا
    2-آمريكا
    3-آمريكا
    4-آخرش كانادا
    5-اگه نشد هم ايران

بقييه كشور هاواقعا ارزش درد سر و مشكلات مهاجرت و آواره شدن رو نداره .

به اميد موفقييت همه بچه هاى ايرونى.

Junior Member

منظور من از شرایط پذیرش و در حال تحصیل این بود که یه اشاره ای به راحتی کار پذیرش و خصوصا مراحل گرفتن ویزا هم بشه و در ضمن امکان تامین هزینه ها در حال تحصیل. یعنی کلا دانشجوها توی استرالیا راحت ترن یا کانادا (البته حق دارین، به سوالم نمی خورد اینقدر مفصل باشه). می دونم این بحث ها جداگونه مطرح شده ولی هدفم جمع بندی اینها بود تا نتیجه گیری راحت تر بشه.

اگه یه نگاهی به مقایسه ها بندازین به نظر هر دو کشور مثل هم هستن!!! مخصوصا شرایط بعد از فارغ التحصیلی. پس اصرار بچه های فروم برای رفتن به کانادا البته بعد از آمریکا چیه؟ مخصوصا که توی اخبار دیدم شرایط برای ویزای ویزیت پدر و مادر دانشجوهای ایرانی سخت شده.

من از خیر آمریکا گذشتم چون فکر کردم ممکنه به همسرم ویزا ندن، در ضمن فکر کنم باید دیدار پدر و مادر و ... رو برای 3-4 سال فراموش کنیم.

لطفا شفاف تر توضیح بدین چرا

1-آمريكا
    2-آمريكا
    3-آمريكا
    4-آخرش كانادا
    5-اگه نشد هم ايران

به کجا چنین شتابان <br />گون از نسیم پرسید

نقل قول نوشته اصلی توسط hon-mr
    من از خیر آمریکا گذشتم چون فکر کردم ممکنه به همسرم ویزا ندن، در ضمن فکر کنم باید دیدار پدر و مادر و ... رو برای 3-4 سال فراموش کنیم.
    لطفا شفاف تر توضیح بدین چرا
    1-آمريكا
    2-آمريكا
    3-آمريكا
    4-آخرش كانادا
    5-اگه نشد هم ايران
    ببينيد تو زندگى
    1-هيچ وقت از پيش بازنده نباشيد.
    هيچ كسى نميتونه اين تضمين رو به شما بده كه گرفتن ويزاى كانادا راحت تر از ويزاى آمريكا هست. من هم خودم با اين تصور كه ممكنه نتونم ويزاى امريكا بگيرم كلا آمريكا اپلاى نكردم (اونم با شرايطى كه 11 تا ويزاى خوب تو پاسپورتم داشتم و يك حساب بانكى خوب).
    آمريكا نسبت به كانادا دانشگاه هاى بيشترى داره و با هر وضعيت علمى ميتونيد پذيرش بگيريد ولى تو كانادا دستتون اونقدر باز نيست. دانشگاه هاى آمريكا راحت تر فاند ميدن ولى براى كانادا فاند گرفتن سخت تر هست.
    در مورد برگشتن به ايران هم، وقتى شما از ايران بيرون ميريد و از خانواده جدا ميشيد، ديگه فرقى نميكنه كه اروپا باشه يا آمريكا يا كانادا ، سرزمين جديد ديگه خونه آدم نيست. شما هم اگه ميخواهيد از ايران بريد بايد با اين مسايل كنار اومده باشيد!!!
    از طرفى من و شما هم ديگه بچه نيستيم كه به خاطر دلتنگى براى پدر و مادر كل مسير زندگى مون رو عوض كنيم.

2-هميشه سعى كنيد كه بهترين چيز رو داشته باشيد ياحداقل چيزى كه تك باشه.
    حالا كه قرار هست كلى وقت و انرژى گذاشته بشه، كلى هزينه بشه و استرس پذيرش گرفتن ، تافل ، ويزا وا هزار تا چيز ديگه رو آدم قبول كنه، چرا بهترين جا نره؟؟؟
    1-دانشگاه هاي آمريكا رنك بالاترى دارند.
    2-پيدا كردن كار در آمريكا (مخصوصا كار آكادميك ) ساده تر هست.
    3-درامد ها در آمريكا از كانادا بالاتر هست.
    4-اگر اهل تجارت و بيزينس هستيد، آمريكا نرخ بهره هاى پايين ترى داره و ماليات كمترى ميگيره. من يك شركت تو كانادا ثبت كردم و بايد سالى 60-32 درصد ماليات بدم!!!
    و اگر بخواهيد با پولى كه به دست آورديد خريد كنيد 13درصد هم ماليات خريد بهش اضافه ميشه.يعنى هر 100 هزار دلار كه در بياريد،به صورت ميانگين 50 هزار دلارش رو دولت برميداره و 50 تاش رو به شما ميده!!ولى آمريكا اينجورى نيست.

و خيلى چيز هاى ديگه.
    آخر اينكه يادتون باشه كه شما فقط براى درس خوندن نميريد، بلكه داريد هم زمان مهاجرت هم ميكنيد. پس دقت كنيد كه كجا داريد ميريد.

موفق باشيد

Senior Member saheb آواتار ها

عابد شما مي گيد
    امريكا
    امريكا
    امريكا
    يعني امريكا ضرب در سه؟؟!!!!
    پس چرا خودتون كانادا رفتيد يا من يادمه كه قبلا در پستهاتون م يگفتيد كه امريكا اصلا خوب نيست!!!
    HAPPINESS

Junior Member

من فکر میکنم ایشون بره امریکا هم زده بشه ، یادمه چند وقت پیش مونده بود با موش و پلیس و ... چه کنه ، امریکا که پلیس بازیش برای ایرانیها جای خود داره ...

Senior Member saheb آواتار ها

فكر نكنم عابد زده شده باشه
    خيلي منطقي نكات مثبت و منفي را گفته كه خيلي هم جالبه و من خيلي هاش را نمي دونستم ممنون از ايشون
    فقط جالب بود برام كه چرا كانادا نه
    چون من اگه كليرنسم نياد مي خواهم كانادا اپلاي كنم!!
    HAPPINESS

صفحه 1 از 46 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)