نقل قول نوشته اصلی توسط NEW_RSH نمایش پست ها
سلام دوست عزیز،
من قبل از انتخاب دانشگاهم از 3 تا از استادام توی دانشگاه تهران مشورت گرفتم، گفتم شاید نظر اونها به درد بقیه هم بخوره.
اول اینکه متاسفانه همشون نظرشون روی امریکای شمالی که کانادا رو هم شامل می شه خیلی مثبت تر از اروپا و استرالیا بود. یعنی ترجیه می دهند دانشجوشون بره دانشگاه 50 ام تو امریکا تا بره دانشگاه اول استرالیا. من نظرم رفتن به دانشگاه استرالیا بود و البته هیچ کدوم من رو نفی نکردن و با اینکه گفتم فعلا قصد برگشتن و هیات علمی شدن دارم نگفتن برگردی نمی گیریمت ولی یکی از استادام یجورایی گفت که با توجه به دانشگاهت در اولویت هم نیستی...ولی یکی دیگه از استادام هم که خیلی حساسه روی امریکا، نظرش روی دانشگاهای خوبه استرالیا مثبت بود و مثلا رفتن من به دانشگاه ملبورن رو کاملا تایید کرد. خلاصه اینکه ملت چه تحصیل کرده و چه غیر تحصیل کرده علاقه مند به امریکا هستند ولی استادای دانشگاه تهران حداقل نظر منفی در مورد دکتری در استرالیا ندارند.

البته خوب هیچکس بهتر از خود شما نمی دونه کجا براتون بهتره. من اگر جای شما بودم می رفتم امریکا ولی الان انتخابم استرالیاست چون امریکا پارسال به هیچ کدوم از هم رشته هام ویزای مالتیپل نداد، (همه سینگل شدن)، تحمل سرمای کانادا رو ندارم، شانسه مهاجرت هم برام مهمه که تو اروپا این شانس و نداشتم. به علاوه رنک دانشگاهی که تو استرالیا ازش پذیرش و بورس دارم خیلی بالاتر از اونهایی هست که تو کانادا و اروپا بهم بورس دادن.

در هر حال براتون ارزوی موفق می کنم.
َشما از استادتون نپرسیدید چرا مایل هستند دانشجویان برن کانادا یا آمریکا.
من نمیدونم چرا ما ایرانی ها انقدر دوست دارن برن کانادا. واقعا ما میخوام چند سالی زندگی کنیم .آیا واقعا هوای کانادا آزار دهنده نیست.
من خودم واقعا ترجیح میدم برم استرالیا.