نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 13 از 46 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

من سالهاست استرالیا هستم. اینها نظرات منه:
    مردم مهربان ، تبعیض نژادی بسیار نامحسوس (البته من حجاب ندارم )
    گاهی ایرانیها از تبعیض نژادی حرف می زنن که البته بیشتر منظورشون مشکلات زبانیه و واقعا تا زبان انگلیسی رو تقویت نکنید بعضی مشاغل رو سخت تر میشه به دست اورد.
    دوری از دنیا برای من ازار دهنده است . به همین دلیل گاهی احساس میکنم دلم میخواست کانادا یا امریکا می رفتم. بخصوص که تکون بخوای بخوری باید دو هزار دلار پول بلیط هواپیما بدی
    آب و هوا خیلی خوبه . زمستونها سرد نیست اما گاهی ابری بودن دائم و مرطوب بودن هوا ازاردهنده میشه بخصوص که خونه ها سخت گرم میشه
    سطح رفاه خیلی خیلی خوبه . اصولا به نظر من الان کمتر کشوری رو میشه از نظر پایین بودن رفاه اجتماعی با ایران مقایسه کرد.
    ایرانیان ملبورن خیلی ضعیف کار میکنند بخصوص انجمن ایرانیان ملبورن که تقریبا جز برگزاری چند جشن کار خاصی نمی کنند همونها هم پر از اشکاله و زیاد از افراد جدید استقبال نمی کنند.
    دانشگاه سطح خوبی داره (باز هم با ایران مقایسه نکنید) اما تا جایی که من میدونم امکانات و درامد دانشگاههای اینجا نسبت به کانادا و امریکا عقب تره.
    دوستی میگفت اینجا برده داریه و ایرانیها رو میخوان که کشورشون رو خوب بکنند. خوب دوست من برده داری یعنی کار بی جیره و مواجب . اینجا کسی مجبور به کار بیجیره و مواجب نییست مگر اینکه دلش بخواد کار داوطلب انجام بده که اغلب بازنشسته ها اینکار رو میکنند. در ضمن ایا غیر از اینه که کشور ها برای پیشرفت کشورشون باید اقدام کنند توقع ندارید که برید اونجا و چون فقط ایرانی هستید کسی بادتون بزنه
    زبان اینجا هم کمی مشکله پر از اصطلاحات خودشون و البته لهجه متفاوتشون. قبل از اومدن به اینجا به رادیو استرالیا گوش بدید و تکرار کنید.
    برای اقامت هم اگر رشتتون توی شغل های مورد نیاز نباشه تقریبا ممکن نیست که بهتون اقامت بدن حتی اگر دکترا بگیرید. در ضمن ایلتس 7 هم باید بگیرید که در همه مهارت ها 7 داشته باشید.
    متاسفانه قوانین مهاجرت استرالیا همش در حال تغییره .
    دیگه توضیحی ندارم.

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mojdegani نمایش پست ها
    من سالهاست استرالیا هستم. اینها نظرات منه:
    مردم مهربان ، تبعیض نژادی بسیار نامحسوس (البته من حجاب ندارم )
    گاهی ایرانیها از تبعیض نژادی حرف می زنن که البته بیشتر منظورشون مشکلات زبانیه و واقعا تا زبان انگلیسی رو تقویت نکنید بعضی مشاغل رو سخت تر میشه به دست اورد.
    دوری از دنیا برای من ازار دهنده است . به همین دلیل گاهی احساس میکنم دلم میخواست کانادا یا امریکا می رفتم. بخصوص که تکون بخوای بخوری باید دو هزار دلار پول بلیط هواپیما بدی
    آب و هوا خیلی خوبه . زمستونها سرد نیست اما گاهی ابری بودن دائم و مرطوب بودن هوا ازاردهنده میشه بخصوص که خونه ها سخت گرم میشه
    سطح رفاه خیلی خیلی خوبه . اصولا به نظر من الان کمتر کشوری رو میشه از نظر پایین بودن رفاه اجتماعی با ایران مقایسه کرد.
    ایرانیان ملبورن خیلی ضعیف کار میکنند بخصوص انجمن ایرانیان ملبورن که تقریبا جز برگزاری چند جشن کار خاصی نمی کنند همونها هم پر از اشکاله و زیاد از افراد جدید استقبال نمی کنند.
    دانشگاه سطح خوبی داره (باز هم با ایران مقایسه نکنید) اما تا جایی که من میدونم امکانات و درامد دانشگاههای اینجا نسبت به کانادا و امریکا عقب تره.
    دوستی میگفت اینجا برده داریه و ایرانیها رو میخوان که کشورشون رو خوب بکنند. خوب دوست من برده داری یعنی کار بی جیره و مواجب . اینجا کسی مجبور به کار بیجیره و مواجب نییست مگر اینکه دلش بخواد کار داوطلب انجام بده که اغلب بازنشسته ها اینکار رو میکنند. در ضمن ایا غیر از اینه که کشور ها برای پیشرفت کشورشون باید اقدام کنند توقع ندارید که برید اونجا و چون فقط ایرانی هستید کسی بادتون بزنه
    زبان اینجا هم کمی مشکله پر از اصطلاحات خودشون و البته لهجه متفاوتشون. قبل از اومدن به اینجا به رادیو استرالیا گوش بدید و تکرار کنید.
    برای اقامت هم اگر رشتتون توی شغل های مورد نیاز نباشه تقریبا ممکن نیست که بهتون اقامت بدن حتی اگر دکترا بگیرید. در ضمن ایلتس 7 هم باید بگیرید که در همه مهارت ها 7 داشته باشید.
    متاسفانه قوانین مهاجرت استرالیا همش در حال تغییره .
    دیگه توضیحی ندارم.
    از نظر آب و هوا بله استرالیا بهتر از کانادا است .
    ولی کانادا . خوبی که دارد . نزدیک آمریکا است. و برای بلیط هواپیما هم مثل استرالیا باید هزینه کنید .

کانادا و استرالیا از ایران خیلی دور هستند .

ولی استرالیا مالیات زیاد تری نسبت به کانادا میگیرد و قوانین سخت تری نسبت به کانادا دارد .

به قول بچه ها هر جا چند میلیتی باشد دیگه تبعیض نژادی کمتر میشود نمیگم اصلا نیست . ولی نسل های بعدی با فرهنگ های دیگه رفتار بهتری پیدا میکنند .

مثل الان آمریکا کی فکر میکرد یک سیاه پوست اونم از یک فرهنگ دیگه رئیس چمهور آمریکا بشه . ( کاش من جاش بودم )

پیش فرض پاسخ : استرالیا یا آمریکا ؟

سلام
    من کم کم داشتم استرالیا رو جایگزین امریکا میکردم با این فرض که رفاهش یه چیزی تو مایه های امریکا حالا یکمی پایین تره اما الان که دارم سرچ میکنم نسبت به امریکا مسکن و خودرو خصوصا مسکن خیلی گرونه و در امد ها حداقل تو رشته من 30-40 % کمتر
    آیا اینقدر سطح رفاه بین این دو کشور متفاوته؟ دوستان کسی هست که تجربه سفر یه هر دو این کشور ها رو داشته باشه؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد معماری هنر و معماری یزد

سلام دوستان
    من اکثر مطالب گفته شده در این پست رو مطالعه کردم و ظاهرا مدت ها پبش بحث قشنگی هم در این فروم شکل گرفته . دوستان اطلاعات جدید چه دارید؟ دوستانی که قبلا نظر داده اند و الان احتمالا بالاخره انتخاب خودشون رو انجام دادند ایا از انتخاب خود راضی بوده اند؟ ایا هنوز هم کانادا بهتر از استرالیاست به خاطر سطح بالای دانشگاه هاش و استرالیا بهتر از کاناداست به خاطر اب و هواش و فاکتور های دیگه اون با کانادا مشابه است؟
    واقعا تصمیم گیری از این سو به خارج از مرز های کشور برای یه عمر کار سختیه!!!!‌

Junior Member

سلام

من دانشجوی ترم 4 مدیریت مالی تو دانشکده علوم اقتصادی تهرانم و دارم شرایطمو برای فوق تو خارج از کشور تو این 2 کشور بررسی میکنم. معدل کلم فکر میکنم طرفای 16.5 بشه. زبانم خوبه و تو این 1 سال و نیم باقی مونده هم میتونم بهترش کنم ، پس مشکلی از نظر گرفتن نمره ی خوب تو تافل یا آیلس ندارم. چند تا سئوال دارم:

با توجه به اینکه کلاً آمریکا برای گروه finance فاندی برای خارجی ها در نظر گرفته نشده و استرالیا هم به معدل 16.5 کلاً تو هر رشته ای خیلی امکانش کمه که فاندی بده ، میخواستم اگه میشه یه مقایسه ای بین مجموع هزینه زندگی دانشجویی و هزینه یه دانشگاه متوسط رو تو 2 تا کشور اگه میشه انجام بدین.
    یعنی مثلاً هزینه ماهانه زندگی تو آمریکا و استرالیا + هزینه متوسط سالانه دانشگاه.

ضمناً من هنوز نمیدونم 2 سال دیگه دقیقاً چقدر میتونم پشتیبانی مالی داشته باشم و ممکن هست مقداری نسبت به هزینه هام کم باشه. خواستم ببینم با اون 20 ساعت کار در هفته تو استرالیا ماهانه چقدر میتونم درآمد داشته باشم؟ ممکن هست با یه لیسانس ایران و 3 سال سابقه کار ، کاری تو رشته مرتبطم پیدا کنم؟ اگه نه ، کاری که بدون در نظر گرفتن تحصیلاتم میتونم پیدا کنم ماهانه چقدر در آمد برام ایجاد میکنه؟

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    سلام
    من کم کم داشتم استرالیا رو جایگزین امریکا میکردم با این فرض که رفاهش یه چیزی تو مایه های امریکا حالا یکمی پایین تره اما الان که دارم سرچ میکنم نسبت به امریکا مسکن و خودرو خصوصا مسکن خیلی گرونه و در امد ها حداقل تو رشته من 30-40 % کمتر
    آیا اینقدر سطح رفاه بین این دو کشور متفاوته؟ دوستان کسی هست که تجربه سفر یه هر دو این کشور ها رو داشته باشه؟
    ممنون
    در مورد تفاوت میزان در آمدی که میگید، قطعا شاید رشته تا رشته فرق کنه و نمیدونم که این 30-40 درصدی که میگید درمورد رشتتون چقدر فرق میکنه ولی توی زمینه کاری من درآمد در استرالیا یه مقدار بیشتره. در مورد سطح رفاه هم هر دو کشور انصافا از شرایط ایده آلی برخوردارند، بخصوص استرالیا که هر سال در برآوردهای بین المللی حداقل همیشه از نظر سطح رفاه بالاتر از امریکا و در بالاترین رتبه ها قرار میگیره.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط kian_90 نمایش پست ها
    سلام

من دانشجوی ترم 4 مدیریت مالی تو دانشکده علوم اقتصادی تهرانم و دارم شرایطمو برای فوق تو خارج از کشور تو این 2 کشور بررسی میکنم. معدل کلم فکر میکنم طرفای 16.5 بشه. زبانم خوبه و تو این 1 سال و نیم باقی مونده هم میتونم بهترش کنم ، پس مشکلی از نظر گرفتن نمره ی خوب تو تافل یا آیلس ندارم. چند تا سئوال دارم:

با توجه به اینکه کلاً آمریکا برای گروه finance فاندی برای خارجی ها در نظر گرفته نشده و استرالیا هم به معدل 16.5 کلاً تو هر رشته ای خیلی امکانش کمه که فاندی بده ، میخواستم اگه میشه یه مقایسه ای بین مجموع هزینه زندگی دانشجویی و هزینه یه دانشگاه متوسط رو تو 2 تا کشور اگه میشه انجام بدین.
    یعنی مثلاً هزینه ماهانه زندگی تو آمریکا و استرالیا + هزینه متوسط سالانه دانشگاه.

ضمناً من هنوز نمیدونم 2 سال دیگه دقیقاً چقدر میتونم پشتیبانی مالی داشته باشم و ممکن هست مقداری نسبت به هزینه هام کم باشه. خواستم ببینم با اون 20 ساعت کار در هفته تو استرالیا ماهانه چقدر میتونم درآمد داشته باشم؟ ممکن هست با یه لیسانس ایران و 3 سال سابقه کار ، کاری تو رشته مرتبطم پیدا کنم؟ اگه نه ، کاری که بدون در نظر گرفتن تحصیلاتم میتونم پیدا کنم ماهانه چقدر در آمد برام ایجاد میکنه؟
    همونطوری که خودتون گفتید بطور کلی شرایط پیدا کردن فاند و یا بورس در مقطع مستر کمتره ولی غیر ممکن هم نیست.
    در شرایط فعلی احتمال گرفتن فاند یا بورس در مقطع مستر خیلی بیشتر از استرالیاست. البته معدل شما خیلی خوبه و در صورتی که مقاله هم داشته باشید حتی تاحدودی شانس گرفتن بورس از دانشگاههای استرالیا رو هم دارید ولی بازم در شرایط مساوی برای مستر شانستون برای امریکا بیشتره.
    پیشنهاد میکنم فعلا ذهنتون رو با فکر کردن زیاد به این مسائل آشفته نکنید و فعلا سعی کنید توی این مدت رزومتون رو بهبود بدید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    همونطوری که خودتون گفتید بطور کلی شرایط پیدا کردن فاند و یا بورس در مقطع مستر کمتره ولی غیر ممکن هم نیست.
    در شرایط فعلی احتمال گرفتن فاند یا بورس در مقطع مستر خیلی بیشتر از استرالیاست. البته معدل شما خیلی خوبه و در صورتی که مقاله هم داشته باشید حتی تاحدودی شانس گرفتن بورس از دانشگاههای استرالیا رو هم دارید ولی بازم در شرایط مساوی برای مستر شانستون برای امریکا بیشتره.
    پیشنهاد میکنم فعلا ذهنتون رو با فکر کردن زیاد به این مسائل آشفته نکنید و فعلا سعی کنید توی این مدت رزومتون رو بهبود بدید.
    ممنون از پاسخگوییتون ولی ترجیحاً میخوام اون قسمت مقایسه هزینه زندگی و دانشگاه رو از الآن بدونم که یه مقدار برنامه ریزی برام ساده تر باشه.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط kian_90 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخگوییتون ولی ترجیحاً میخوام اون قسمت مقایسه هزینه زندگی و دانشگاه رو از الآن بدونم که یه مقدار برنامه ریزی برام ساده تر باشه.
    In general, مجموع هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا معمولا بیشتر از امریکاست.

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoo_archi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اکثر مطالب گفته شده در این پست رو مطالعه کردم و ظاهرا مدت ها پبش بحث قشنگی هم در این فروم شکل گرفته . دوستان اطلاعات جدید چه دارید؟ دوستانی که قبلا نظر داده اند و الان احتمالا بالاخره انتخاب خودشون رو انجام دادند ایا از انتخاب خود راضی بوده اند؟ ایا هنوز هم کانادا بهتر از استرالیاست به خاطر سطح بالای دانشگاه هاش و استرالیا بهتر از کاناداست به خاطر اب و هواش و فاکتور های دیگه اون با کانادا مشابه است؟
    واقعا تصمیم گیری از این سو به خارج از مرز های کشور برای یه عمر کار سختیه!!!!‌
    شاید این هم بدرد بخوره
    ولی به نظر من راست گفته ببین هر ساله چند نفر مهاجر از ایران میره
    هشدار مسافرتی در سفر به کانادا

۱- اسلام ستيزي و ايران هراسي در کانادا رشد چشمگيري داشته است و بعضا رفتار مراجع دولتي و غيردولتي را تحت تاثير قرار داده است. مواردي از بازداشت و اخراج شهروندان ايراني به بهانه‌هاي مختلف مشاهده شده است. عملکرد مراجع دولتي کانادا در مواردي مانع از تامين حق دادرسي شهروندان ايراني قرباني اينگونه رفتارها بوده است.
    ۲- قانون مدني جمهوري اسلامي ايران تابعيت دوگانه را برسميت نمي‌شناسد. در عين حال ايرانياني که از گذرنامه کانادايي نيز استفاده مي‌نمايند از برخوردهاي تبعيض آميز در کانادا مستثني نبوده اند.
    ۳- عملکرد پليس کانادا نشان داده است پليس اين کشور از اراده يا توان لازم براي پيگيري جرائم انجام شده عليه ايرانيان مقيم برخوردار نيست. مواردي از قتل شهروندان ايراني وجود دارد که عليرغم پيگيريهاي مکرر، پليس کانادا گزارشي که حاکي از اقدام جدي و موثر در تعقيب قاتلين باشد را ارائه نداده است.
    4- نرخ جرم و جنايت در کانادا روند فزاينده داشته است لذا به طور طبيعي مسافران ايراني به عنوان افراد بيگانه ممكن است بيش از شهروندان كانادايي در معرض جرم و جنايت قرار گيرند.
    5 – در سالهاي اخير ده ها مورد از قتل به وسيله ضربات باتوم برقي پليس كانادا گزارش شده است. پليس كانادا غالبا رفتار خشونت آميزي با تجمعات اعتراضي دارد. آخرين مورد در اين زمينه، برخورد خشن پليس با تظاهرات مردم و بازداشت صدها نفر در تابستان 1389 (نيمه دوم 2010) بوده است. بر اساس گزارشهاي منتشر شده از سوي گروه هاي حقوق بشري باز داشت شدگان در مواردي حتي از ابتدايي ترين حقوق شهروندي محروم بوده اند. گزارش هاي منتشره در خصوص تهديد برخي از باز داشت شدگان به تجاوز جنسي مورد توجه رسانه هاي محلي و مراجع دولتي بوده است.

بديهي است جمهوري اسلامي ايران از تمام امكانات قانوني براي دفاع از حقوق شهروندان خود در خارج از كشور و از جمله كانادا استفاده مي نمايد. اما با توجه به برخورد تبعيض آميز دولت كانادا با شهروندان ايراني ، ضروري است هموطنان محترمي كه قصد سفر به كانادا دارند، هشدارهاي ياد شده را با جديت مورد توجه قرار دهند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)