نقل قول نوشته اصلی توسط aksham نمایش پست ها
سلام
فکر میکنم این سوال خیلی از کسانی باشه که برای اَپلای کردن بین این دو کشور مردد هستن.مِن جمله خودم.من خیلی خیلی دوست دارم دانشگاه های آمریکا رو برای اپلای کردن انتخاب کنم ولی چند مسئله وجود داره که منو به شک و تردید میندازه.
اول این که در آمریکا سفارت ایران وجود نداره و آیا این ممکنه باعث ایجاد مشکل برامون بشه؟
دوم این که من از برخی شنیدم که رفاه و سطح زندگی در استرالیا خیلی بهتر از آمریکاست.درسته؟
ولی استرالیا هم مزایای خاص خودشو داره ه نمیشه ازشون گذشت

ممنون میشم اگه دوستان اینجا نظرات و تجربیات خودشونو در مورد این دو کشور بیان کنن تا هم یه تایپیک جامع مقایسه داشته باشیم و هم من از این سردر گمی خارج بشم.
سلام
یه تاپیک مشابه با این تاپیک قبلا به مقایسه استرالیا و کانادا پرداخته بود. اما چون کانادا شرایطش با آمریکا خیلی متفاوته شاید بد نباشه بذاریم این هم بمونه.
در مورد مردم و رفتارهایی که می بینید:
من قبل از اینکه بیام استرالیا فکر می کردم اینجا عین انگلیسه. اما الان که اومدم می بینم مردم اینجا به شدت تلاش می کنن که شبیه به آمریکایی ها باشند و به عنوان کسی که سابقه زندگی تو انگلیس و مسافرت طولانی مدت به آمریکا رو داشته می تونم بگم که از سرد و خشکی انگلیسی ها اینجا خبری وجود نداره و بیشتر مردم با شما خیلی گرم و صمیمی برخورد می کنند. مهاجر زیاد هست و در نتیجه احساس غربتی که توی اروپا داری رو اینجا نخواهی داشت. تفاوت بسیار فاحشش با آمریکا که چیزی نیست که فقط من بگم و دو تا از دوستای آمریکاییم که اهل نیویورک و بوستون هستند می گن اینه که میزان امنیت اینجا به طرز مضحکی بالاست و اعتماد حرف اول رو می زنه. دروغ نمی گن... لااقل من ندیدم و سکیوریتی چک هاشون کمتر از آمریکا محسوسه.
در مورد سفارت ایران تو آمریکا:
خب دیگه این یه مساله ای هست که باهاش مواجهیم اما دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا ( یا یه اسمی مثل این ) هست که کار راه می ندازه.
سطح رفاه و زندگی:
بازم نقل قول از دوستای آمریکاییم:
تو آمریکا ما همه اش کار می کنیم. بیس و چار هفت اما اینا آخر هفته خوش میگذرونند و همه کشورشون پارکه! اینا دارن آرزوی بازنشستگی ما رو زندگی می کنند.
با این حال در آمد ها تو آمریکا بیشتره و هزینه های زندگی به طور معمول کمتره.

نهایتا هم ، سر جمع ویزای استرالیا خوش خیم تر از آمریکاست. لااقل استرالیا که ما رو ریجکت نکرد. آفیسر آمریکایی تو همون مصاحبه منو رد کرد.