نقل قول نوشته اصلی توسط leo110 نمایش پست ها
با سلام مجدد یا به قول دوستمون "دورد"...
دوستان لطف داشتند و موضوع من را دنبال کردند ... اما به دو دوست عزیزم باید عرض کنم که بحث فقط سر اعداد و ارقم نیست ... نوع کیفیت زندگی هم هست ... شاید شما دوست از ایران مستقیماً به استرالیا اومدید و در کشورهای اقامت نداشتید و سطح زندگی اونجا را بررسی نکردید...
خب ایرادی هم نداره به نظر شما اینجا خوب است ...

به اون دوستی که گفته "... که از فروشگاه ها home brand ها خرید کرد" ... باید گفت گه می دونید home brand کیفیت پایینی داره؟ در آمریکا ها هم home brand ها وجود دارند... اما به خاطره کیفیت بد استفاده نمیشه ... در امریکا فروشگاه هایی وجود داره که همه اجناس با درجه ی پایین را با 1$ می توونید خریداری بکنید... از هر چی که بخواهید در این فروشگاه وجود داره و همه 1$ ...

اما بحث در مورد اینکه چهار تا شهر این کشور جزء شهر مناسب برای زندگی کردن شناخته شدن.... باید عرض کنم که کشور استرالیا سیاست دستمرد اش سوسیالیستی است یعنی پرداخت حقوق و دستمزد همه ی افراد نزدیک به هم است ...و تمام مردم از یک رفاه نسبی برخوردار هستند... و برای همین دزدی و غارت در این کشور در پایین ترین سطح هست ... در خصوص دستمرد یکسان باید گفت که به نظر خیلی ها این یک عامل "مثبت" است، در حالی است که در نظر خیلی ها هم بسیار منفی است! همین این امر باعث شده که استرالیایی ها کم کار و تنبل باشند و کند کار بکنند...
چند وقت پیش در کلاس SkillMax معلم ما به بچه های IT گفت خوشحال باشید که جوان های استرالیایی سراغ IT نمی رن... خب معلوم که نباید هم برن ... وقتی می بینند که باید کلیه خوشی دوران جوانی خودشان را صرفه درس خواندن بکنند که آخر درآمدی که می گیرند با بقیه مشاغل تفاوت چندانی نداره... از خیر آن می گذرند! ... سیستم سوسیالیستی باعث رکورد، تنبلی و عقب ماندگی می شود... برای همین هم هست که کشورهای اروپایی و امریکایی به استرالیایی ها لقب "دهاتی" می دد من! ...

ضمناً نوشته های من مخاطب شان دوستانی که در استرالیا زندگی می کنند نیست... چرا که آنها اینجا هستند و با زندگی در اینجا کنار می آید ... نوشته ی من برای دوستانی است که تصمیم مهاجرت می گیرند و هزینه می کنند و با کلیه امید و آرزو به کشوری می آیند
کیفیت سطح زندگی رو ممنون می شم بفرمایید دقیقا در دو شغل یکسان مقایسه کنید! خب شما مدیرعامل شرکت سیسکو رو با یک مهندس در استرالیا که نمی تونید مقایسه کنید! بله آمریکا سرزمین فرصتهاست. شما می تونید به شرکتهایی برید که باقی آرزوشو دارند ولی اگر یک مهندس نسبتا سطح بالا هستید و نه یک outstanding engineer استرالیا و آمریکا کیفیت زندگی اون اندازه تفاوت نمی کنه!
در استرالیا 2000 دلار تکس فری به دانشجو می دن در شهرهایی زندگی کنه که سیستم ترانسپورت عالیتر از اکثر شهرهای آمریکاست. در آمریکا 1700 دلار فاند می دن تکس بهش می خوره و...
در آمد متوسط یک مهندس شیمی در آمریکا کمتر از 8000 دلار و در استرالیا قبل از کسر مالیات 11000 دلار است. دوست من در کوئنزلند 13000 دلار درآمد دارند. (قبل از کسر مالیات) درآمد بیشتر مخارج بیشتری رو طلب می کنه.

بله در آمریکا می شه یک پزشک درآمد نزدیک میلیون دلار داشته باشه و یکی زیر پل بخوابه! اینو اگر حسن می گیرید بحثش چیز دیگریه. کلا تصور می کنم خیلی اغراق آمیز مقایسه کردید. اتفاقا من از خیلی از اروپایی ها هم شنیدم که آمریکایی ها رو یک سری لمپن بی فرهنگ می دونند.

حتی از ایرانی های مقیم اروپا که چند سالی در آمریکا زندگی کردند! سیستم استرالیا هم به اروپا بسیار نزدیکتره تا اروپا به آمریکا! اینم فکر کنم می دونید شما! یعنی اکثر کشورهای اروپایی از نظر نوع زندگی شبیه استرالیای دهاتی!! هستند. اگر در استرالیا تکس حدود 30 درصد هست در نروژ و دانمارک وبقیه کشورهای اروپایی به 50 درصد هم می رسه. اختلاف درآمدی هم در اروپا کمتر از استرالیاست. کلا اروپا و استرالیا سوسیالیست هستند و آمریکا برخلاف اینها.

استرالیا با جمعیت 22 میلیونی جز 20 کشور صنعتی جهان هست. کجای این کشور به دهات شبیه هست؟ آمریکا هزاران شهر داره و 300 میلیون جمعیت! اکثر شهرهای آمریکا به غیر از شهرهای خیلی بزرگش که بیشتر شبیه دهات هستند تا سیدنی و ملبورن و... شهرهای خیلی بزرگش هم که از نظر استرس و امنیت و... اصلاو ابدا با شهرهای بزرگ استرالیا قابل مقایسه نیستند.