نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام کلا برای مقالات ISI دو دسته بندی وجود دارد که هیچ ارتباطی هم به ایمپکت ندارد.یکی دسته بندی Q است که از Q1 تا Q5 داریم. هر چه عدد Q کمتر باشد باشد اعتبار غلمی مقاله و مجله بیشتر است.
    دسته بندی دوم توسط دولت استرالیا انجام شده و مقالات به ISI به چهار گروه اصلی A star ، A, B ,C تقسیم یندی شده اند. تعداد مجلات Astar و A در هر رشته ایی بسیار کم هست و چاپ مقالات هم در این مجلات از همه سختتر هست . مثلا خیلی از پروقسورهای دانشگاههای خوب هم حتی یک دونه A star ندارند... لیست این مجلات رو می تونید با توجه به رشته از اینترنت بگیرید. برای اینکار عبارت زیر + اسم رشته تون رو سرچ کنید :
    Australian Deans Council - Journal Ratings List

نکته: هر سال این لیست update می شود و ranking مجلات به نوع عملکرد آنها ممکن است تغییر کند. مثلا در رشته ما یکی از مجلات B کلا امسال حذف شد یعنی حتی دیگه C هم نیست. C ها کلا در پیت محسوب می شوند، A خیلی خیلی باید قوی و فوق العاده باشید بتونید مقاله چاپ کنید ولی احتمالش هست، از دانشجو ها می شناسم کسی که چاپ کرد، A star رو کلا فراموش کنید محال است به عنوان دانشجو بتونید مگر نابغه ایی چیزی باشید، B کاملا در دسترس است و معتبر و خیلی عالی محسوب می شه به عنوان دانشجو وبا phd تازه بتونید مقاله داشته باشید.
    یک مطلب هم اینکه تا اینجایی که من از حرهای اساتید کهنه کار و معروف فهمیدم، استرالیایی ها اصلا مثل ما ایرانیها جو گیر تعداد مقالات نیستند و اعتبار مقالات براشون مهمتر هست مثلا کسی که دو عدد مقاله B دارد ، خیلی براشون باارزشتر و باسوادتر از کس که 100 تا C دارد محسوب می شود. مثلا خیلی در بخش استرالیا دیدک بجه های میگن ما 4.5 تا مقاله ISI داشتیم اما فاند ندادن به ما و شکه شدیم و ... سر همین تقسیم بندی هست اگر 20 تا ISI ، C داشته باشیم و کسی با ISI، B اپلای کرده باشه فاند رو به اون می دن نه به ما.
    البته این چیزی که شما محبت کردید و توضیح دادید همه رشته ها رو در بر نمی گیره. این دسته بندی مربوط به ژورنال های حوزه های بیزینس، مارکتینگ، فایننس و امثالهم هست. اگه که اشتباه می کنم لطفا تصحیح کنید.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2475 نمایش پست ها
    البته این چیزی که شما محبت کردید و توضیح دادید همه رشته ها رو در بر نمی گیره. این دسته بندی مربوط به ژورنال های حوزه های بیزینس، مارکتینگ، فایننس و امثالهم هست. اگه که اشتباه می کنم لطفا تصحیح کنید.
    ولی فکر می کنم عمومی هست. چون از بچه های IT و فیزیک هم خیلی شنیدم از A و B ژورنال حرف زده اند. من دوستان زیادی از رشته های مختلف ندارم اما از این دو گروه مطمئنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)