نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
من نمیدونم جناب stude کجای استرالیا زندگی میکنند ولی خیلی قیمتهایی که دادند برام عجیب بود. مخصوصا اینکه میگند هزینه در استرالیا 2.5 برابر آمریکا هست. شاید هزینه زندگی در سیدنی 2.5 برابر یک شهر کوچک در امریکا باشه ولی فکر میکنم از هزینه زندگی مثلا در نیویورک بیشتر نباشه. در مورد غذا اتفاقا مواد غذایی به اون گرونی که من انتظار داشتم نبود. اگه شما از home brand ها استفاده کنید با هفته ای 70-80 دلار هزینه غذاتون در میاد تازه این هم میشه کم کرد.
خوب معلومه وقتی شما برید در مرکز شهر چیپس و پنیر 21 دلاری بخورید 1700 دلار در ماه خرجتون میشه! من یک اتاق مستر نزدیک دانشگاه کرایه کردم و با خورد و خوراک معمولی ماهی دارم 1000 تا خرج میکنم. تازه میتونستم اتاق سطح پایینتری بگیرم . البته به شهر هم خیلی بستگی داره و قیمتها در سیدنی خیلی بالاتره ولی نه به این شدتی که این دوستمون میگند.
دقیقا! باید معیار رو روی شهرهای مشابه قرار داد. در شهرهای مشابه، شهرهای استرالیا 20-30 درصد گرونتر از شهرهای آمریکا هستند. خب طبیعیه چون درآمدها هم 20-30 درصد بیشتره، دلار استرالیا 5 تا 8 درصد معمولا گرونتره و بحثهای بیمه و ... هم مطرح هست.
واسه همین گفتم در شغلهایی که یحتمل ما در آینده خواهیم داشت از نظر سطح اقتصادی زندگی این دوکشور تفاوت معناداری نمی کنند.