نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 16 از 46 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    کار برای مدرک دکترا (پژوهشی و دانشگاهی) بهرحال خیلی زیاد نیست و معمولا احتیاج به مدتی پست دکترا انجام دادن هست. فکر نمیکنم از نظر کارهای آکادمیک کانادا و استرالیا فرق چندانی داشته باشند.
    من منظورتونو خوب متوجه نشدم. اين همه ادم براي تحصيل در مقطع مستر و دكترا كه دارن ميرن ، يعني خيلي ها كار گير نميارن؟ پس براي چي دارن ميرن؟!
    اوضاع امريكا هم همينجوريه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arash66 نمایش پست ها
    من منظورتونو خوب متوجه نشدم. اين همه ادم براي تحصيل در مقطع مستر و دكترا كه دارن ميرن ، يعني خيلي ها كار گير نميارن؟ پس براي چي دارن ميرن؟!
    اوضاع امريكا هم همينجوريه؟
    چرا دیگه کار پست دکترا در جاهای مختلف انجام میدن تا موقعی که کار استادی پیدا بشه. بعضا جذب صنعت میشن. من هیچکس ندیدم که کلا بیکار بمونه (البته بشرط اینکه پست دکترا رو هم کار حساب کنیم). موقعیتهای کاری آکادمیک در امریکا بیشتر از کاناداست و با مدرک دکترای امریکای شمالی موقعیتهای خوبی هم در دانشگاههای کشورهای خلیج فارس پیدا میشه.

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    چرا دیگه کار پست دکترا در جاهای مختلف انجام میدن تا موقعی که کار استادی پیدا بشه. بعضا جذب صنعت میشن. من هیچکس ندیدم که کلا بیکار بمونه (البته بشرط اینکه پست دکترا رو هم کار حساب کنیم). موقعیتهای کاری آکادمیک در امریکا بیشتر از کاناداست و با مدرک دکترای امریکای شمالی موقعیتهای خوبی هم در دانشگاههای کشورهای خلیج فارس پیدا میشه.
    با تشکر از اطلاعات مفیدتون.
    فقط یک نکته رو درمورد کار در کشورهای خلیج فارس اضافه کنم.( چون سابقه این کار رو دارم)
    اگر ایرانی یا ایرانی الاصل باشید( حتی با پاس کشورهای دیگه) احتمال کار پیداکردن در عربستان سعودی بسیار کم است. کلا سیاستشون اینه که به ایرانیها به خصوص شیعیان کارهای درست و حسابی یا کلیدی - که منطقا پردرامد هستند - رو نمیدن. مگه از قدیم اونجا بوده باشید یا اینکه به تخصصتون خیلی نیاز داشته باشند.
    در امارات هم بیش از اینکه به تخصص پول بدن به پاس شما پول میدن. یعنی اینکه مثلا یک منشی انگلیسی الاصل از یک متخصص ایرانی همون شرکت بیشتر پول میگیره.
    در دانشگاههای امارات هم کار پیدا کردن بیشتر روابطی هست. مثلا American University of Dubai بیشتر در باند لبنانیها هست. یکی از دوستان ایرانی من رو که از آمریکا اومده بود و اونجا استاد بود رو انقدر اذیت کردن که ول کرد و برگشت آمریکا.
    در کل در حوزه خلیج فارس باسوریها، مصریها وبه خصوص لبنانیها رقابت سختی خواهید داشت چون اکثرا خارج درس خوندن و پاس خارجی دارن و زبانشون عربی هست. لبنانیها به جز انگلیسی فرانسه رو هم خوب میدونن.
    ویرایش توسط icarus : September 10th, 2011 در ساعت 12:17 PM
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Junior Member

راستش كاراهاي پست دكترا من يك سرچي زدم ديدم تو امريكا حدود 43 هزار دلار ميدن. در حالي
    كه دوست من كه امريكايي اصل هست ميگه با ليسانس مهندسي شيمي داره 90 هزار در مياره.
    با اين حساب نميشه اسمشو كار گذاشت زياد! نميدونم من خودم الان دو تا اسكالر شيپ يكي
    از امريكا ويكي از استراليا گرفتم. با اين اوضاع واقعا موندم اصلا دكترا خوندن كار عاقلانه اي هست
    الان يا نه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arash66 نمایش پست ها
    راستش كاراهاي پست دكترا من يك سرچي زدم ديدم تو امريكا حدود 43 هزار دلار ميدن. در حالي
    كه دوست من كه امريكايي اصل هست ميگه با ليسانس مهندسي شيمي داره 90 هزار در مياره.
    با اين حساب نميشه اسمشو كار گذاشت زياد! نميدونم من خودم الان دو تا اسكالر شيپ يكي
    از امريكا ويكي از استراليا گرفتم. با اين اوضاع واقعا موندم اصلا دكترا خوندن كار عاقلانه اي هست
    الان يا نه؟
    همینطوره. کار پست دکترا برای فارغ التحصیلان دکترایی هست که کار واقعی پیدا نمیکنند
    از شوخی گذشته مسئله اینه که اگر دنبال کار آکادمیک و استادی باشید معمولا سابقه پست دکترا لازم میشه. اگر شما دنبال کار در صنعت هستید معمولا دکترا احتیاج ندارید حتی برای پوزیشن های تحقیقاتی صنعتی.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    با تشکر از اطلاعات مفیدتون.
    فقط یک نکته رو درمورد کار در کشورهای خلیج فارس اضافه کنم.( چون سابقه این کار رو دارم)
    اگر ایرانی یا ایرانی الاصل باشید( حتی با پاس کشورهای دیگه) احتمال کار پیداکردن در عربستان سعودی بسیار کم است. کلا سیاستشون اینه که به ایرانیها به خصوص شیعیان کارهای درست و حسابی یا کلیدی - که منطقا پردرامد هستند - رو نمیدن. مگه از قدیم اونجا بوده باشید یا اینکه به تخصصتون خیلی نیاز داشته باشند.
    در امارات هم بیش از اینکه به تخصص پول بدن به پاس شما پول میدن. یعنی اینکه مثلا یک منشی انگلیسی الاصل از یک متخصص ایرانی همون شرکت بیشتر پول میگیره.
    صحبت درستی یه. یکی از دوستان توصیه میکرد که فقط پاس امریکایی یا کانادایی یا استرالیایی تون رو نشون بدید که تحویلتون بگیرند. لازم نیست روی ایرانی بودن تاکید کنید. ولی بهرحال مسائل سیاسی بین ایران و این کشورها هم بی تاثیر نخواهد بود.

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

پیش فرض پاسخ : استرالیا یا آمریکا ؟

این تاپیک رو تازه دیدم...شک نداریم که این دوکشور بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل هستند و کانادا و اروپا بعد از اینا قرار داره ...اما به نظرم خیلی هابا تعصب جواب دادن...بنده خودم به طرز فجیعی عاشق امریکام و اصلا به جای دیگه فکر نکردم..اما دوستان بهتره به این سوال جواب بدین...
    کسی که از دانشگاهای خوب استرالیا مثل ملبورن فاند گرفته....
    هم فاند داره....
    هم رنک دانشگاهش ازخیلی از دانشگاهای معروف امریکا مثل مدیسون (وخیلی های دیگه) چه در کل و چه در مهندسی بهتره....
    هم آب و هوای استرالیا بهتره....
    هم اقامتش راحتتره....
    هم رفت و امدش راحتتره....
    هم خوشی و آسودگی و رفاه داره ....
    دکتراش 4 ساله.....
    کورس نداره....
    صرفا تحقیقه....
    خوب این دیگه همه پارامترها رو داره....امریکا در قبالش چی؟؟؟

زندگی پر استرس؟
    آب و هوای بد (در اکثر موارد) ؟
    رنک کمتر؟ (همه میدونیم که رفتن به رنک های بالاتر ازمبلبورن در امریکا خیلی حیلی سخته)
    فاند کمتر؟
    سختی زندگی؟
    نداشتن اقامت؟
    دوری؟
    غیر ممکن بودن رفت و آمد؟؟
    5 ساله بودن دکترا....
    داشتن کورس های سنگین...
    صرفا برای اسم امریکا؟؟ خوب اون امریکا واسه من چی به ارمغان میاره؟؟ دوستان عزیزی که گفتن امریکا بهتره .... اگر میخوایم منطقی عمل کنیم... بنظرم به این سوالا باید جواب بدن

وگرنه اگر صرفا بخاطر اسم هست بله 100٪ وزنه به نفع امریکاست
    از نظر تحقیقاتی و دانشگاهی هم خوب درسته امریکا بهتره اما آیا شما در MIT میخونین؟ تاپ 10 هستین؟؟ بله MIT در بوستونه اما چه مزیتی خواهد داشت به شما؟...گیرم پدر تو بود فاضل.....از فضل پدر تو را چه حاصل؟
    ویرایش توسط reg2 : October 26th, 2011 در ساعت 02:42 PM
    I love you USA

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    این تاپیک رو تازه دیدم...به نظرم خیلی با تعصب جواب دادن...بنده خودم به طرز فجیعی عاشق امریکام و اصلا به جای دیگه فکر نکردم..اما دوستان بهتره به این سوال جواب بدین...کسی که از دانشگاهای خوب استرالیا مثل ملبورن فاند گرفته....هم فاند داره....هم رنک دانشگاهش ازخیلی از دانشگاهای معروف امریکا مثل مدیسون (وخیلی های دیگه) چه در کل و چه در مهندسی بهتره....هم آب و هوای استرالیا بهتره....هم اقامتش راحتتره....هم رفت و امدش راحتتره....هم خوشی و آسودگی و رفاه داره ....خوب این دیگه همه پارامترها رو داره....امریکا در قبالش چی؟؟؟ زندگی پر استرس؟آب و هوای بد (در اکثر موارد) ؟ رنک کمتر؟ فاند کمتر؟سختی زندگی؟ نداشتن اقامت؟دوری؟غیر ممکن بودن رفت و آمد؟؟ دوستان عزیزی که گفتن امریکا بهتره ....بنظرم به این سوالا باید جواب بدن
    آمریکا کشور دهن پر کنیه....آمریکا پیشرفته ترین کشور دنیاست و شکی تو این نیست...ولی چی به من میرسه از این کشور وختی میخام اونجا برم؟؟؟؟....من فکر میکنم جواب این سوال خیلی مهمه....اگه کسی از MIT پذیرش بگیره...100% جواب بین استرالیا و آمریکا رو میشد داد (آمریکا)....جواب دادن به این سوال به دیدی که داری هم بستگی داره و به موقعیتت....این تاپیک مدت های زیادی بحث نشده و اون موقع که دوستان نوشتن آمریکا فاند زیاد داره ...مال اون موقع بوده ولی الان به نظر من هر جا فول فاند دادن باید بری....فرقی نمیکنه کجا باشه....در ضمن شما در آمریکا مجبوری کار کنی تا پول در بیاری...حالا چه تدریس چه کار در آزمایشگاه...ولی در استرالیا اسکولارشیپ هستش و نیازی به کار نیست (اگه تونستی اسکولارشیپ ببری)....خلاصه کلام: آمریکا پیشرفته ترین جای دنیاس و اگه بتونی در پیشرفته ترین موقعت در آمریکا قرار بگیری (مثلا MIT , .....) می ارزه سختی آمریکا ولی در غیر این صورت استرالیا یه عده مزایا داره که واقعا دلگرم کنندس....موقعیت موندن...رفت و آمد....ویزا...آب و هوا....مالی....آسایش....خدمات درمانی....کار و اقامت...نظر شخصی من که اینه

ApplyAbroad Guru

تفاوت اصلی امریکا با کشورهائی مثل کانادا و استرالیا در وسعت بازار کار است. کل بازار کار استرالیا یا کانادا شاید بزحمت در حد یک ایالت امریکا بشود. حضور در امریکا امکان دسترسی به یک بازار کار بسیار پیشرفته سیصد میلیونی را فراهم میکند که جای دیگری نمیتوانید پیدا کنید. ولی غیر از این موضوع مزیت خاص دیگری برای امریکا نمیبینم و اگر در استرالیا شغل خوبی پیدا کنید احتمالا راحت تر از امریکا و کانادا خواهد بود. عده زیادی از دوستانم که در کانادا تحصیل کردند بعدها به امریکا رفتند درحالیکه تمام دوستان من که برای تحصیل به استرالیا رفته اند و بعد کار پیدا کردند همانجا ماندند.

Junior Member

دوست عزیز در مورد بازار مار آمریکا و استرالیا به جمعیت این کشورها هم باید دقت کرد. جمعیت استرالیا کجا و جمعیت امریکا کجا!!!. به نظر استرالیا گزینه بهتری هست. هم از آمریکا و هم از کانادا به خاطر آب و هوا .. امکان اقامت.. و بقیه چیزایی که تو پستای قبلی گفته شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)