نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 10 از 46 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : استرالیا یا آمریکا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kioomars نمایش پست ها
    سلام
    این سوال خیلی مهمیه
    واسه دانشجویانی مثل من که بدون گرفتن فاند تحصیل در خارج مثل یه رویای دست نیافتنیه این مقایسه میزان
    موفقیت در گرفتن فاند خیلی خیلی مهمتر از مقایسه میزان امنیته
    خواهشا یکی هم راجبه درصد موفقیت در گرفتن فاند کمک کنه
    (من رشتم مکانیکه)
    اصلا براي فاند كه صحبت استراليا رو هم نكنين. همچين دو دستي پولشون رو چسبيدن كه نميشه يك دلار ازشون گرفت! بايد برين توي مايه‌هاي معدل 18 و كلي مقاله ISI و ...ولي آمريكا، خيلي دست و دلبازترن چون منابعشون هم خيلي بيشتر هست. يك هزارم آمريكا هم توي استراليا سرمايه‌گذاري و بودجه تحقيقاتي نيست. پس توجه كنين كه اول بايد ببينين هدفتون چيه بعد اين دو تا كشور رو از بين مقايسه‌ها انتخاب كنين. براي درس، اگر با ويزا و دوري از خانواده مشكل ندارين، اصلا آمريكا با استراليا قابل مقايسه نيست. منظورم case به case نيست. مجموع قضيه رو ميگم.

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط kioomars نمایش پست ها
    سلام
    این سوال خیلی مهمیه
    واسه دانشجویانی مثل من که بدون گرفتن فاند تحصیل در خارج مثل یه رویای دست نیافتنیه این مقایسه میزان
    موفقیت در گرفتن فاند خیلی خیلی مهمتر از مقایسه میزان امنیته
    خواهشا یکی هم راجبه درصد موفقیت در گرفتن فاند کمک کنه
    (من رشتم مکانیکه)
    با دو تا نظر قبلی وحدت می کنم به علاوه اضافه می کنم تو رشته های فنی، استرالیا خیلی خسیس تر از امریکاست. توی علوم پزشکی باز قابل تحملند ( همین قابل تحملش هم نصف آمریکاست ها ) اما فنی ها رو به سختی scholarship می دن و این رو هم در نظر داشته باشید که پولی که دانشجو توی استرالیا می گیره معمولا scholarship هست و به استاد و نظرش خیلی کم مربوط می شه و زیاد هم نمی شه روی TA شدن حساب کرد؛ چون اینجا زیاد TA معنی نداره. TA تقریبا ساعتی 30-35 دلاره و به علاوه گاهی درس هم می دی و پول هم نمی گیری. نمونه اش خود من که چهار جلسه از شونزده جلسه پاتولوژی دندانپزشکی رو دارم درس می دم ( بخون انداختن گردنم) به صورت فی سبیل الله. پس به طور کلی از نظر پولی محدودتر می شه آدم ==> با یک رزومه ثابت، در شرایط کنترل شده آزمایشگاه، شانس فاند از آمریکا به طرز معنی داری بیشتر از استرالیاست و کلا شیطان بزرگ پول بزرگتری داره.
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

Member aksham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tabriz - MS Biosystems Engineering

خب من فکر میکنم برای کسی مثل من که بدون فاند حتی یک ماه هم قادر به موندن در abroad نباشه این مورد آخر واقعا خیلی مهمه.با توجه به نتایج پذیرش و مطالب پراکنده ی موجود در انجمن ها تا حدودی به این موضوع پی برده بودم که فاند گرفتن از آمریکا راحت تر و بیشتر از استرالیا باشه ولی اینجا دوستان صراحتا اعلام کردن. شاید همین موضوع راه منو بهتر و دقیقتر تعیین کنه.چون یک سری مسائل از جمله فرهنگ مردم پول امنیت نسبی ... نمیدونم شاد بودن مردم چاق یا لاغر بودنشونو یا خوشگل و از این قبیل صفات رو میشه تحمل کرد منظورم از این نحوه ی نگارش اینه که این جور مسائل واقعا مسائل زیاد مهمی نیستن برای یک دانشجو.چون من دو سال در بدترین شرایط محیطی و فرهنگی کشورمون درس خوندم که شاید همچین جایی در محیطی مثل صحرای نوادا یا جامعه ای مثل مردم شهر دیترویت هم دیده نشه.مشکلی نداشتم و با بهترین نتیجه ممکن برگشتم.ولی بدون ساپورت مالی فکر نمیکنم تحت هیچ شرایطی بشه درس خوند.

به نظرم کفه ی ترازو داره سمت آمریکا سنگینی میکنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tabriz - Mechanical (Solid) Eng

Kioomars

از نوشته ها فکر کنم دارم حس می کنم نه تنها امریکا بهتر از استرالیاس بلکه بهتر از هر کشور دیگه ای هم هست (در مورد فاند که این شکم به یقین تبدیل شد)
    مساله اینکه فاند گرفتن از امریکا یه دردسره، گرفتن ویزا اونطوری که پیداست بزرگترین دردسر
    بعضیا که کانادا بیشتر ترجیح میدن
    اگه یه سال پیش بود می گفتم گربه هه دهنش به گوشت نمیرسه می گه مشکل گوارشی دارم ولی امسال یکی از هم دانشکده ای هام در دانشگاه تبریز (توضیح: من 3 ترم کامپیوتر امیرکبیر خوندم بعد تغییر دادم به مکانیک تبریز) با این که بیش از 10 تا ISI داشت (جل الخالق! 10 تا واسه Undergraduate) رفت British Columbia که دارم دیوونه می شم یارو چرا رفت کانادا (حالا منتظرم برگرده بپرسم آخه چرا؟! شاید که نه حتما دلیل شدیدا قانع کننده ای داشته)
    حالا منو ترس ورم داشته با معدل 16.5 از دانشگاه تبریز بدون نه تنها ISI که بدون مقاله داخلی و اینکه کلا 6 ماهه زبانو شروع کردم و یه سال وقت دارم چطوری می خوام برم آمریکا یا کانادا اونم با فاند
    مسالم اینکه من فاند لازم دارم
    هر کشوری فاند بده چه آمریکا، چه استرالیا(!)، چه کانادا و چه حتی ترکیه یا قبرس من می رم اونجا
    مسمم هم هستم، مخصوصا وقتی دانشگاه قبلیم امیرکبیر رو با دانشگاه تبریز مقایسه می کنم (کلاس نداریم درس ارایه بشه! حیف مغزهایی که تو شهرستانا تلف می شن!)
    الان موندم، از یه طرف می گم رو ISI کار کنم می بینم یه سال کمه (%100 هم که نیست، بهترین حالت 50-50ه)
    اگه بخوام فقط رو زبان کار کنم که به نظر کار زیاد درستی نمیاد (حداقل کنکور ارشد ایرانو به طور کل از دست می دم که در اون صورت اگه نتونم خارج برم، نابود می شم، یعنی نه ایران نه خارج)

الان شدیدا رو نصیحتاتون دارم حساب می کنم شاید از این تناقض در بیام

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

همینطور رد میشدم گفتم یه چی بگم
    بله -فاند رو امریکایی ها بیشتر میدند- اما یادتون باشه که ملتی که به امریکا اپلای میکنند- و شرایط رقابتی که بین اپلیکانت ها هست خیلی خیلی بیشتر از استرالیاست- بنابراین شاید این حرف درست باشه که تعداد فاند (N) تو امریکا بیشتره که هست اما این بدین معنی نیست که % و احتمال گرفتن فاند تو امریکا راحت تر باشه-
    مثلا در استرالیا 8 تا فاند هست با 100 متقاضی
    تو امریکا 30 تا هست با 400 متقاضی
    این اعداد arbitrary هست و تنها جهت مثال

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

دقیقا من هم داشتم یه چیزی تو مایه های آنچه خان‌دایی/عموی عزیز countdown نوشته ، تایپ می کردم و چون نمیخوام پست تکراری بدم به سوی دیگر ماجرا نگاه می کنم.
    به نظرم می‌رسه که اپلای کردن مث شطرنج بازی کردنه که نباید همه ی انرژیت رو بذاری یه طرف وگرنه اگر راهت رو ببندن، دیگه بیچاره می‌شی. الان که فکر می کنم کل زندگی همینه. خود من خیلی جاها اپلای کردم و یه تعدادیشون پذیرفتن منو. به دلایل خانوادگی و علمی و فلان تصمیم گرفتم برم آمریکا. به بقیه گفتم که آقا من نمیآم، پوزیشن بهتر پیدا کردم. پا شدم رفتم ویزا بگیرم تو مصاحبه ردم کرد چون حس کرد با شرایط خانوادگی من، پام برسه آمریکا دیگه باید با بیل بیرونم کنن. بعد حالا قیافه منو تجسم کن که دماغم رو گرفته بودم بالا و به همه دانشگاه های دیگه گفته بودم نمیآم و راه برگشتی نمونده بود و باید از اول اپلای می کردم!
    واسه دور دوم اپلای ، تا ویزای استرالیا نخورد تو پاسپورتم، به بقیه نگفتم که نمیآم و می دونم که کار بسیار ناشایستی کردم که اونا رو معطل کردم اما ماجرای مارگزیده و ایناس دیگه. ‌اینهمه قصه حسین کُرد گفتم که بگم ویزا هم خیلی مهمه.
    از دیگر خوبیهای استرالیا غیر از همه چیزایی که گفته شد، ویزای مالتیپل دانشجوییه. می تونی خط سیدنی-تهران یه مینی بوس بگیری کار کنی واسه کمک خرجی خانواده و شغل دوم. یعنی رفت و آمدت نامحدوده به شرط اینکه حواست باشه با مینی‌بوس‌ت تا وسط راه باید سمت چپ رانندگی کنی و از آبهای استرالیا که خارج شدی و رسیدی سه ‌راهی قپون، بگیری سمت راست.
    موفق باشی
    ویرایش توسط macula_densa : September 21st, 2010 در ساعت 06:14 AM
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

در تایید حرف دوستان:
    میتوانه موضوع دیگه خیلی با ارزش باشد این مورد باشه که شما حین تحصیل میتوانید برای اقامت استرالیا اقدام کنید و پاس استرالیایی که یکی از پاس با اعتبار است دریافت کنید که این واقعا مزیت بالایی است. در آمریکا معلوم نیست که چه بر سر شما خواهد آمد و آیا بعد از اتمام تحصیل در آنجا خواهید ماند یا مثل خیلی از موارد اخیر برای اقامت کانادا یا استرالیا اقدام خواهید کرد. یا برای اینکه اقامت بگیرید شاید مجبور بشید باکسی که اصلا تمایل نداشته باشید ازدواج کنید که اصلا درست نیست. این یعنی روی هوا زندگی کردن به مدت زمان نامعلوم.
    ویرایش توسط Behrang : September 21st, 2010 در ساعت 04:21 AM
    What Goes Around...Comes Around

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrang نمایش پست ها
    در تایید حرف دوستان:
    میتوانه موضوع دیگه خیلی با ارزش باشد این مورد باشه که شما حین تحصیل میتوانید برای اقامت استرالیا اقدام کنید و پاس استرالیایی که یکی از پاس با اعتبار است دریافت کنید که این واقعا مزیت بالایی است. در آمریکا معلوم نیست که چه بر سر شما خواهد آمد و آیا بعد از اتمام تحصیل در آنجا خواهید ماند یا مثل خیلی از موارد اخیر برای اقامت کانادا یا استرالیا اقدام خواهید کرد. یا برای اینکه اقامت بگیرید شاید مجبور بشید باکسی که اصلا تمایل نداشته باشید ازدواج کنید که اصلا درست نیست. این یعنی روی هوا زندگی کردن به مدت زمان نامعلوم.
    بهرنگ جان، اتفاقا من خيلي خوشم مياد كه يه جايي مثل آمريكا تحصيل كنم و بعد براي اقامت در استراليا اقدام كنم. واقعا چي از اين بهتر؟! توي استراليا فاند گرفتن خيلي سخته. سخت‌تر از اون چيزي كه countdown عزيزم گفتن. خوب اگه آمريكا درس بخونيم (اگر ويزا دادن!) كه سطح دانشگاههاش خيلي خوبه و نه سطح زندگي (همه جاش رو نميگم)، چه بهتر كه بريم توي كشوري كه آكادميكش در مقايسه با آمريكا جالب نيست ولي سطح زندگيش بالاست
    all in all، به نظرم اين دو تا مكمل همديگن. تحصيل در امريكا و بعد زندگي در استراليا. خيليها (تو مقياس من چند نفر!) رو هم ميشناسم كه اين كار رو كردن و الان هم خيلي راضين. نمون‌هايي رو هم دكتر ذكر كردن.

Member aksham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tabriz - MS Biosystems Engineering

متن زیر جوابیه که یکی از دانشجویان دانشگاه Deakin که ساکن Geelong هست و دانشجوی دوره ی PHD در مورد INTELIGENT SYSTEM RESEARCH هست، برام فرستاده:
    هر دانشگاه و رشته ای برای خودش یک سقف مالی برای اسکولارشیپ داره.من بورس از دانشگاه دارم که هم شهریه ی دانشگاه و هم هزینه ی زندگی در اونجا رو میپردازه.معمولا برای دانشجوی بین المللی دوره ی دکترا $18,000-$20,000 ($AU) هزینه ی زندگی میدن که برای یک نفر تنها و حتی یک زوج بدون بچه کافیه.ما اینجا یک خونه ی خوب کرایه کردیم هفته ای $300 ولی با این پول تو ملبورن شاید بشه فقط یه خونه ی کوچیک گیرآورد.روز به روز داره کرایه ها بالاتر میره.کسانی که مجرد هستن میتونن در خونه گرفتن شریک بشن که این هم مشکلات خاص خودشو داره.هزینه اصلی اینجا کرایه خونه و پول آب و برقه.که گکاهی ممکنه $200 پول برق در ماه بشه.به نظر من هزینه ی خورد و خوراک و پوشاک با ایران تفاوتی نداره.خدودا هفته ای 100$ برای خوراک.هزینه ی موبایل و اینترنت هم بستگی به خودت شخص داره. که حداقل و در شرایطی که فقط موبایل رو حساب کنیم ماهی میشه $20.هزینه ی رفت و آمد و یا ماشین و بنزین رو هم باید در نظر گرفت.
    به این ترتیب تمام بورسی که شخص میگیره خرج میشه و چیزی ازش نمیمونه.البته این به این معنا نیست که استرس و نگرانی ایجاد میکنه.اتفاقا با مدریت صحیح خیلی خوب میشه دخل رو با خرج تنظیم کرد.و دیگه این که بچه های PHD میتونن کلاس تمرین و یا آزمایشگاه فعالیت کنن تا یه منبع درآمد هر چند ناچیز هم از این طریق داشته باشن.حداقل $4-5000.
    خب ظاهرا ایشون از زندگی در استرالیا ناراضی نیست و اینجوری که من میبینم در حد عالی داره زندگی میکنه.
    البته باید اینم بگم من از نوشته هاشون اینجور برداشت کردم که ایشون متاهل باشن و همسرشون هم اونجا فاند داشته باشه.چون این چیزایی که ایشون نوشتن زندگی یه خانواده ی نسبتا مرفه میتونه باشه نه دانشجو. در مورد ویزا و اقامت هم که همه چی مشخصه و نیازی ندیدم ازش بپرسم.البته من فراموش کردم ازش در مورد رزومه بپرسم.با این اوصاف احتمالا رزومه ی شاخصی داشته که این همه داره حمایت میشه . درسته؟
    البته اینم متوجه شدم که هر کشوری برای رشته های خاص مناسبه.مثلا بریتانیا برای رشته های مدیریتی ،فرانسه و ایتالیا برای هنر ، آمریکا و آلمان برای صنعت و و و . . . فکر میکنم استرالیا برای رشته من (مکانیک ماشینهای کشاورزی)جای مناسبی باشه.نظرتون در این مورد چیه؟

در ضمن
    من از مطالب دوستان اینطور برداشت کردم کسانی که برای درس میرن امریکا در صورتی که بخوان میتونن همزمان با تحصیلشون برای کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند (و احتمالاً چند تا کشور دیگه که من اطلاع ندارم!) درخواست اقامت دائم (منظورم citizenship هستش) بدن و مدت تحصیلشون در امریکا هم جزء سابقه شون حساب میشه واین امکان فقط برای کسانی وجود داره که پذیرش های امریکا رو دارن و خوب به نظر من یه مزیت حساب میشه، چون در صورتیکه شما به هر دلیلی نخواستی یا نتونستی تو امریکا بمونی میتونی برای هر کدوم از این کشورها که بخوای اقامت بگیری و قدرت انتخاب بیشتری داری.
    حالا سوالم اینه که بعد از تخصیل در آمریکا امکان پیدا کردن شغل در استرالیا به اندازه ی کسی هست که در استرالیا درس خونده باشه؟
    ویرایش توسط aksham : September 21st, 2010 در ساعت 10:31 AM

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط aminp30 نمایش پست ها
    بهرنگ جان، اتفاقا من خيلي خوشم مياد كه يه جايي مثل آمريكا تحصيل كنم و بعد براي اقامت در استراليا اقدام كنم. واقعا چي از اين بهتر؟! توي استراليا فاند گرفتن خيلي سخته. سخت‌تر از اون چيزي كه countdown عزيزم گفتن. خوب اگه آمريكا درس بخونيم (اگر ويزا دادن!) كه سطح دانشگاههاش خيلي خوبه و نه سطح زندگي (همه جاش رو نميگم)، چه بهتر كه بريم توي كشوري كه آكادميكش در مقايسه با آمريكا جالب نيست ولي سطح زندگيش بالاست
    all in all، به نظرم اين دو تا مكمل همديگن. تحصيل در امريكا و بعد زندگي در استراليا. خيليها (تو مقياس من چند نفر!) رو هم ميشناسم كه اين كار رو كردن و الان هم خيلي راضين. نمون‌هايي رو هم دكتر ذكر كردن.
    سلام

امین جان والا قضیه مهاجرت قضیه ساده نیست که شما بعدش چمدنتون ببندین و برید یه کشور دیگه دوباره شروع کنید. کلی‌ برای خودش برنامه داره. اگه واقعا هدف آدم اینکه بره یک کشور دیگه واسه زندگی‌ خیلی‌ بهتره که از اول بره و برای تحصیلم هم بره تا جّو اونجا آشنا بشه و کلا جا بیفته.

قوانین مهاجرت هم که همواره در حال تغییر است پس ریسک بیهوده است.

موفق باشید
    What Goes Around...Comes Around

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)