نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 17 از 46 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural Conservation

Talking پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

اولا خواهش میکنم دوستان بین استرالیا و کانادا مقایسه کنند و هی بحث رو به آمریکا و ایران نکشونند تا تاپیک از مسیر خارج نشه
    اما بنده بسته به شرایط خودم و همسرم و بسته به نظر و سلیقه شخصی استرالیا را به کانادا ترجیه میدم به این دلایل :

۱- پروسه مهاجرت : رشته تحصیلی من و همسرم هیچکدوم جزو لیست فدرال نیست و اگر هم بود
    پروسه مهاجرت فدرالی بسیار بسیار بسیار زمان بر هست پس ارزشش رو اصلا نداره در حالیکه ما در لیست SOL استرالیا هستیم.

۲- در باره کبک : گرچه پروسه مهاجرت از طریق کبک خیلی سریعتر و راحت تر از پروسه ی استرالیا است
    ولی شرایط زندگی در کبک طاقت فرساست . بنابر این این همه صبر کردیم یک سال هم روش
    از نمونه های شرایط طاقت فرسای کبک حرف زدن فرانسه با لهجه کبکوا که پاریسی ها هم نمیفهمن چه برسه به ما
    و صد رحمت به لهجه اوزی/ راسیسم فرانسوی-کبکی که همه دربارش شنیدیم /بیکاری / هوای بد و....

درضمن :اگه بخواهی از کبک به عنوان پل استفاده کنی هم باید محض احتیاط حداقل ۶ ماه بمونی بعد بری که به نظر من عاقلانه نیست ۶ ماه بمونی
    از جیب بخوری بیکار بچرخی بعد تازه پاشی بری یه استان دیگه تو این ۶ ماه هم نه کار گیرت میاد نه میتونی درس بخونی
    پس بهتره اون ۶ ماه رو اضافه کنی به زمان انتظار پروسه مهاجرت استرالیا

۳- آب و هوا : شرایط آب و هوا رو که اصلا خنده داره اگه بخواهیم مقایسه کنیم ولی حالا اگه بخواهیم
    منصفانه بهترین شهرهای کانادا رو با بهترین شهرهای استرالیا از نظر آب و هوا مقایسه کنیم کانادا باید بره بوق بزنه
    استرالیا تنوع آب و هوایی کامل با میانگین معتدل داره مثل ایران اما کانادا شاخصه های اقلیم قطبی رو داره من یکی خودم از سرما فراریم و اب و هوای گرم و معتدل رو ترجیه میدم
    البته ناگفته نمانداسترالیا یه مشکل هم داره اونهم نازک شدن لایه ازن در این منطقه هست که میگن برای کسایی که خیلی سفید هستند بویژه اون نژاد های موقرمز احتمال ابتلا به سرطان پپوست رو افزایش میده
    البته برای نژاد زرد ما ایرانی ها میگن خطرش خیلی کمتره تازه اگه کمتر آفتاب بگیرید هیچ مشکلی پیش نمیاد بگذریم که تو کانادا خوابشو ببینید که آفتاب بگیرید و بگذریم که اتمال ابتلا به این بیماری در تهران خیلی بیشتر از استرالیاست به دلیل آلودگی هوا و میزان جذب بالای سرب توسط پوست
    و بنده شخصا ترجیه میدم ۱۲ ماه سال از آب و هوا لذت ببرم در عوض در آفتاب گرفتم زیاده روی نکنم که مشکلی پیش نیاد

۴-زبان : آقا زبان که مهمترین عامل و حتی کلید موفقیت در مهاجرته : تو کانادا هر ایالتی که باشی اول و آخرش باید فرانسه بلد باشی
    چون همه بلدن و تو هم رفتی که بین اونها زندگی کنی
    اگه بخوای تو کبک بمونی که دیگه اگه فرانسه را مثل بلبل حرف نزنی کارت زاره.
    بنده به شخصه به همراه همسر مربوطه واسه همین آیلتس ۷ دوسال علاف بودیم
    تازه ما همه از بچگی با انگلیسی آشنایی داریم و از فرانسه هم آسونتره و... حالا کی میخواد فرانسه بخونه ؟؟ همسر بنده که اگه گیوتین بزارم رو گردنش هم فرانسه بخون نیست
    خودم هم ترجیه میدم اون وقت و انرژی رو بزارم برم فوق لیسانسم رو بگیرم پس اینم از زبان
    البته لهجه اوزی استرالیایی ها هم همچین تعریفی نداره ولی اولا که هر چی باشه انگلیسیه دوما که خیلی ناجور نیست مثل بریتانیایی ها حرف میزند والبته یه نمه غلیظ تر

۵- اوضاع کاری : وضعیت کاری تو کانادا اصلا مثل استرالیا نیست بیکاری خیلی بیشتره ضمن اینکه کانادایی ها واسه کار دادن به مهاجر ها
    ادا و اصول های زیادی دارن و خیلی بیشتر از استرالیایی ها سخت میگیرن و فرق میذارن و آمار اشتغال به کارهای جنرال توسط متخصین
    تو کانادا خیلی ناراحت کننده است که تو استرالیا همچین چیزی خیلی خیلی خیلی کمتره
    برای اطلاعات بیشتر این لینک رو ببینید
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28398-اوضاع-واقعی-کار-در-كانادا-(به-روایت-دوستان-ساکن-كانادا)-سوالات-ديگر-دوستان

ضمن اینکه باز بستگی به رشته و تخصصتون هم داره مثلا برای مورد ما : بازار کار برای شوهر مربوطه که برنامه نویسه تو استرالیا سکه تره بنده که تعمیرات چی ساختمان های قدیمی هستم زیاد فرقی نمیکنه

۶- مهاجر پذیری : استرالیا و کانادا از نظر مسایل حقوق بشر و مهاجر پذیری و امنیت و ... در آمار یکسان هستند اما وقتی پای حرفهای مهاجرهای هر دو کشور میشینی میبینی کانادا هنوز یه مقدار مشکل تبعیض نژادی داره بویژه استان کبک
    درکل شک نکنید که در استرالیا کمتر احساس مهاجر بودن میکنید

۷- هزینه های زندگی : گرچه هزینه های زندگی در استرالیا بالاتره ولی رنج حقوقی هم به مراتب بالاتره که در نهایت یر به یر میشه.

۸- مساله دوری و نزدیکی : خیلی شنیدم که میگند استرالیا دوره ؟؟ آقا از کجا دوره مگه میخواهیم پیاده بریم که دوره؟ نسبت به ایران تقریبا یه فاصله رو دارن فقط کانادا این مزیت رو داره که به آمریکا نزدیکه و میتونی را به را ویزا بگیری بری آمریکا البته از استرالیا هم هم میتونی را به را ویزا بگیری بری آمریکا ولی با هواپیما و گرون تر هم هست و از اونجاییکه بنده به شخصه برنامه ندارم هفته ای یکبار برم آمریکا زیاد این مزیت برام مهم نیست

۹- دانشگاه : از نظر رنکینگ و هزینه ها و اینا تقریبا هر دو تو یه مایه هستن ولی کانادا یه مقدار رنکینگش بالاتره ولی سخت تر پذیرش میده در عوض استرالیا اگه رشته ات جزو لیست باشه بعد از تحصیل خیلی راحت اقامت میده .

پایان
    ps : بنده نسبت به شرایط خودمون گفتم ها
    ps :ببخشید پر چونگی کردم / شرمنده
    ps :درباره هرکدوم از موارد ابهامی هست بپرسید درخدمتم

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural Conservation

پیش فرض پاسخ : استرالیا یا آمریکا ؟

به نظر من اگه فاکتور مهاجرت در میون باشه 100 % استرالیا

اما اگه قضیه دانشگاه هم در میون باشه چند حالت داره که کاملا به شرایط شخصی آدم ها بستگی داره :
    ۱-اگه بچه پولدارید و براتون فقط مهمه که کجا رنکینگش بالاتره و قصد اقامت بعد از تحصیل هم ندارید و فقط میخواهید برید مدرک بگیرید برگردیدکه البته آمریکا بهتره بگذریم که همین درس خوندن هم گرفتاری های خودش رو داره مثلا در طول دوره نمیتونید بیایید ایران چون مجبور میشید دوباره ویزا بگیرید و ریسکش زیاده ولی در عوض رنکینگ دانشگاه های امریکا و امکان گرفتن فاند بالاتر از استرالیاست
    ۲-اگه بچه پولدارید ولی قصد اقامت بعد از تحصیل هم دارید که دور آمریکا رو خط بکشید چون استرالیا ۱۰۰٪ برای زندگی بهتره و با توجه به اینکه مشکل مالی ندارید خوب از اول برید استرالیا درس بخونید که برای پروسه اقامتتون هم امتیازتون رو بالا ببره رنکیمگ رو هم بیخیال شید.
    ۳- اما اگه بچه پولدار نیستید (مثل ما) که یقینا میخواهید در عین اینکه تو دانشگاه خوب درس میخونید دوران تحصیلتون ارزون تر هم با شه و حتما به فکر اقامت هم هستید اینجاست که دیگه باید کار رو دو مرحله ای کنید یعنی اول برای درس تشریف ببرید اروپا (کشورهایی مثل نروژو آلمان و...) و بعد برای مهاجرت استرالیا رو درنظر بگیرید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط سحرناز نمایش پست ها

به نظر من اگه فاکتور مهاجرت در میون باشه 100 % استرالیا

اما اگه قضیه دانشگاه هم در میون باشه چند حالت داره که کاملا به شرایط شخصی آدم ها بستگی داره :
    ۱-اگه بچه پولدارید و براتون فقط مهمه که کجا رنکینگش بالاتره و قصد اقامت بعد از تحصیل هم ندارید و فقط میخواهید برید مدرک بگیرید برگردیدکه البته آمریکا بهتره بگذریم که همین درس خوندن هم گرفتاری های خودش رو داره مثلا در طول دوره نمیتونید بیایید ایران چون مجبور میشید دوباره ویزا بگیرید و ریسکش زیاده ولی در عوض رنکینگ دانشگاه های امریکا و امکان گرفتن فاند بالاتر از استرالیاست
    ۲-اگه بچه پولدارید ولی قصد اقامت بعد از تحصیل هم دارید که دور آمریکا رو خط بکشید چون استرالیا ۱۰۰٪ برای زندگی بهتره و با توجه به اینکه مشکل مالی ندارید خوب از اول برید استرالیا درس بخونید که برای پروسه اقامتتون هم امتیازتون رو بالا ببره رنکیمگ رو هم بیخیال شید.
    ۳- اما اگه بچه پولدار نیستید (مثل ما) که یقینا میخواهید در عین اینکه تو دانشگاه خوب درس میخونید دوران تحصیلتون ارزون تر هم با شه و حتما به فکر اقامت هم هستید اینجاست که دیگه باید کار رو دو مرحله ای کنید یعنی اول برای درس تشریف ببرید اروپا (کشورهایی مثل نروژو آلمان و...) و بعد برای مهاجرت استرالیا رو درنظر بگیرید.
    اکثر کسانی که امریکا تحصیل میکنند هم بعد از پایان تحصیل و شروع به کار بعد از مدتی اقامت امریکا رو میگیرند. من حقیقتش تا بحال کسی رو ندیدم که در امریکا تحصیل کرده باشه و برای گرفتن گرین کارت دچار مشکلی شده باشه.

Junior Member

سلام.

من از George Washington University در Washington DC (رنک CS 78 توی آمریکا) و University of Technology, Sidney (UTS) دو تا آفر قطعی با فاند کامل برای direct PhD دارم. استاد GWU یه استاد جوون (پارسال پست داکش رو تموم کرده) با رزومه عالی و علایق ریسرچ نزدیک به منه و با هم مصاحبه هم کردیم. استاد (و گروهی تحقیقاتی) مربوط به سیدنی ولی جزو 3 تا گروه خفن توی دنیا در زمینه تحقیقاتی من هستند ولی خب رنک دانشگاه خوب نیست (البته آفری که دارم research degree هست). راستش اصلا تصمیم نداشتم به استرالیا اپلای کنم ولی وقتی دیدم یه پوزیشن خالی دارن گفتم یه ایمیل بزنم. طرف جواب داد و ازم خواست راجع به پیپر چاپ نشدش نظر بدم و بعد چندتا لم و قضیه پیپرشون رو براش اثبات کنم و آخرش هم چندتا ایمیل به استادم زد و بعد از دو هفته از ایمیل اولم بهم اسکالرشیپش رو آفر کرد.

حالا من، به عنوان کسی که پاش رو از سولوقون! هم اونورتر نگذاشته، موندم کدوم رو انتخاب کنم. البته به دلیل عدم قطعیت پروسه ویزا جفتشون رو تا قطعی شدن وضعیتم نگه میدارم (بدون دروغ گفتن البته). تمام دوستانم هم آمریکان و هیچ نظری راجع به استرالیا ندارن. من اصلا برام مهاجرت/اقامت مهم نیست (حداقل الان) و دوست دارم بعد از تموم شدن درسم برای پست داک یا کار (چه توی یه دانشگاه و چه توی یه شرکت تحقیقاتی) آمریکا باشم. یه نکته دیگه اینه که بیشتر کنفرانسها (و موقعیتهای کاری) مرتبط با زمینه کاری من توی آمریکا هستن. قصد/پول برگشتن به ایران و رفتن و اومدن پیش خانواده رو هم ندارم. از طرفی خفنی و معروفیت گروه تحقیقاتی سیدنی خیلییی منو وسوسه میکنه (احساس میکنم در صورتی که باهاشون کار کنم میتونم خیلی پیشرفت کنم توی زمینه کاریم). خیلی گیج شدم الان . ممنون میشم دوستان در استرالیا/آمریکا با تجربیات مشابه نظرشون رو بگن.

پیشاپیش ممنون و ببخشید که طولانی شد.

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sisyphus نمایش پست ها
    سلام.

من از George Washington University در Washington DC (رنک CS 78 توی آمریکا) و University of Technology, Sidney (UTS) دو تا آفر قطعی با فاند کامل برای direct PhD دارم. استاد GWU یه استاد جوون (پارسال پست داکش رو تموم کرده) با رزومه عالی و علایق ریسرچ نزدیک به منه و با هم مصاحبه هم کردیم. استاد (و گروهی تحقیقاتی) مربوط به سیدنی ولی جزو 3 تا گروه خفن توی دنیا در زمینه تحقیقاتی من هستند ولی خب رنک دانشگاه خوب نیست (البته آفری که دارم research degree هست). راستش اصلا تصمیم نداشتم به استرالیا اپلای کنم ولی وقتی دیدم یه پوزیشن خالی دارن گفتم یه ایمیل بزنم. طرف جواب داد و ازم خواست راجع به پیپر چاپ نشدش نظر بدم و بعد چندتا لم و قضیه پیپرشون رو براش اثبات کنم و آخرش هم چندتا ایمیل به استادم زد و بعد از دو هفته از ایمیل اولم بهم اسکالرشیپش رو آفر کرد.

حالا من، به عنوان کسی که پاش رو از سولوقون! هم اونورتر نگذاشته، موندم کدوم رو انتخاب کنم. البته به دلیل عدم قطعیت پروسه ویزا جفتشون رو تا قطعی شدن وضعیتم نگه میدارم (بدون دروغ گفتن البته). تمام دوستانم هم آمریکان و هیچ نظری راجع به استرالیا ندارن. من اصلا برام مهاجرت/اقامت مهم نیست (حداقل الان) و دوست دارم بعد از تموم شدن درسم برای پست داک یا کار (چه توی یه دانشگاه و چه توی یه شرکت تحقیقاتی) آمریکا باشم. یه نکته دیگه اینه که بیشتر کنفرانسها (و موقعیتهای کاری) مرتبط با زمینه کاری من توی آمریکا هستن. قصد/پول برگشتن به ایران و رفتن و اومدن پیش خانواده رو هم ندارم. از طرفی خفنی و معروفیت گروه تحقیقاتی سیدنی خیلییی منو وسوسه میکنه (احساس میکنم در صورتی که باهاشون کار کنم میتونم خیلی پیشرفت کنم توی زمینه کاریم). خیلی گیج شدم الان . ممنون میشم دوستان در استرالیا/آمریکا با تجربیات مشابه نظرشون رو بگن.

پیشاپیش ممنون و ببخشید که طولانی شد.
    سلام دوست عزیز.
    به وضعیت فعلی شما میگن وضعیت "برد - برد"، یعنی اگه ملاک امتیازدهی بین دو گزینه رو از 100 بگیریم، بحث انتخاب بین 97.5 و 98 هست، میخوام بگم عملاً شما هر کدوم از این دو تا رو که انتخاب کنی به احتمال زیاد بعداً پشیمونی ناشی از انتخاب نکردن اون یکی بهت دست نخواهد داد. ضمن این که با توجه رزومه ات (که احتمالاً خیلی باید خوب باشه) بعداً برای پست داک یا شرکت در کنفرانس ها، جابجا شدن بین این دو کشور یا رفتن به یه کشور ثالث برای شما ساده خواهد بود، منتهی هر جا رو که انتخاب کنی بعداً همون جا راحت تر جا می افتی (از نظر کار و اقامت). مطمئن باش هر کجا که بری، یه همچین مالی مثل شما رو زمین نمی مونه، ببخشید منظورم این بود که یه همچین دانشجوی نخبه و بااستعدادی مثل شما بیکار نمی مونه البته یه سری تفاوتهای اساسی بین این دو گزینه وجود داره. مثلاً ساختار دوره دکترا که در آمریکا Course and research based (شبیه دکترای خودمون) هست و شما تعداد نسبتاً قابل توجهی واحد پاس می کنی و مدت تحصیلت هم طولانی تره (اگه از لیسانس به پی اچ دی میخوای بری احتمالاً حدود 6 سالی طول می کشه)، در حالی که دوره پی اچ دی استرالیا research based و سه الی چهار ساله هست و صرفاً رو پروژه ات کار می کنی و دیگه واحد پاس نمی کنی (یعنی در حالت دوم زودتر به نتیجه دلخواه یا همون مدرک پی اچ دی میرسی). در مورد تفاوتهای زندگی و اقامت هم به اندازه کافی مطالب مقایسه ای تو اینترنت هست که با یه جستجوی ساده می تونی پیدا کنی. البته به نظر من شما نیاز نداره از الان در مورد هر کدوم از پوزیشن ها و آفری که داری به اون یکی استاد چیزی بگی. شما می تونی دو تا فرآیند پذیرش رو تا آخر پیش ببری و بعد در آخر یکی رو انتخاب کنی و اون یکی رو رد کنی و به این کار هیچ اشکال اخلاقی هم وارد نیست (چون قبول یا رد پیشنهاد پذیرش حق مسلم شماست )
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    به وضعیت فعلی شما میگن وضعیت "برد - برد"، یعنی اگه ملاک امتیازدهی بین دو گزینه رو از 100 بگیریم، بحث انتخاب بین 97.5 و 98 هست، میخوام بگم عملاً شما هر کدوم از این دو تا رو که انتخاب کنی به احتمال زیاد بعداً پشیمونی ناشی از انتخاب نکردن اون یکی بهت دست نخواهد داد. ضمن این که با توجه رزومه ات (که احتمالاً خیلی باید خوب باشه) بعداً برای پست داک یا شرکت در کنفرانس ها، جابجا شدن بین این دو کشور یا رفتن به یه کشور ثالث برای شما ساده خواهد بود، منتهی هر جا رو که انتخاب کنی بعداً همون جا راحت تر جا می افتی (از نظر کار و اقامت). مطمئن باش هر کجا که بری، یه همچین مالی مثل شما رو زمین نمی مونه، ببخشید منظورم این بود که یه همچین دانشجوی نخبه و بااستعدادی مثل شما بیکار نمی مونه البته یه سری تفاوتهای اساسی بین این دو گزینه وجود داره. مثلاً ساختار دوره دکترا که در آمریکا Course and research based (شبیه دکترای خودمون) هست و شما تعداد نسبتاً قابل توجهی واحد پاس می کنی و مدت تحصیلت هم طولانی تره (اگه از لیسانس به پی اچ دی میخوای بری احتمالاً حدود 6 سالی طول می کشه)، در حالی که دوره پی اچ دی استرالیا research based و سه الی چهار ساله هست و صرفاً رو پروژه ات کار می کنی و دیگه واحد پاس نمی کنی (یعنی در حالت دوم زودتر به نتیجه دلخواه یا همون مدرک پی اچ دی میرسی). در مورد تفاوتهای زندگی و اقامت هم به اندازه کافی مطالب مقایسه ای تو اینترنت هست که با یه جستجوی ساده می تونی پیدا کنی. البته به نظر من شما نیاز نداره از الان در مورد هر کدوم از پوزیشن ها و آفری که داری به اون یکی استاد چیزی بگی. شما می تونی دو تا فرآیند پذیرش رو تا آخر پیش ببری و بعد در آخر یکی رو انتخاب کنی و اون یکی رو رد کنی و به این کار هیچ اشکال اخلاقی هم وارد نیست (چون قبول یا رد پیشنهاد پذیرش حق مسلم شماست )
    موفق باشی.
    از جواب و لطفتون خیلی ممنونم.
    راستش چون به نظر من هم هر دوتا پیشنهاد (برای شخص من) خیلی خوب هستن، انتخاب سخت شده. مشکل دیگه نداشتن اطلاعات در مورد دانشگاههای استرالیا و به خصوص UTS هستش. با چندتا از دانشجوهای ایرانی UTS تماس گرفتم که امیدوارم کمکم کنن. یه مورد دیگه هزینه زندگی توی دو تا شهره که بر خلاف انتظارم سیدنی از واشنگتن شهر (خیلی) گرونتریه و از اونجایی که برای زندگی/تحصیل کاملا وابسته به اسکالرشیپ/RA هستم، تصور میکنم مقدار دقیق پولی که هر کدوم میدن توی تصمیم نهایی خیلی اثر داشته باشه. از نظر زیبایی و آرامش و ... به نظر میاد قطعا سیدنی از واشنگتن به مراتب بهتره. موردی هم که در مورد research based بودن و زمان و ... گفتید هم دقیقا به نظرم منم خیلی مهمه. باز هم از لطفتون ممنونم.

به جز تفاوتهای زندگی و تحصیل در آمریکا/استرالیا (واشنگتن و سیدنی به طور خاص)، دوست دارم نظر/تجربه دوستان رو در مورد انتخاب بین <دانشگاه بهتر - استاد جوون> و <دانشگاه (یه مقدار) بدتر - استاد و تیم تحقیقاتی خیلی خفن> (Top 3 توی دنیا) بدونم. به عنوان مثال به نظر شما ممکنه دانشگاه بدتر-استاد و تیم خفن شانس آدم رو برای پست داک/کار توی دانشگاهها/شرکتهای تحقیقاتی خوب در آمریکا کم کنه؟

ممنون.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

درود

تا اینجا که پیشرفته و من خوندم بیشتر مسایل به بخش آب و هوا و رنک دانشگاه و فرهنگ و تبعیض مربوط میشده
    بالا غیرتا یه همت کنین دوستان استرالیا نشین و کانادا نشین بیایین یک مورد و نام ببرین و فقط همون توضیح بدین ، تعریفم خواستین بکنین و بزارین خواننده نتیجه گیری کنه ( لطفا )

به نظر من مسائل دیگر و مهم تری هم دخیل هست ( درمرود ایناه اگه صلاح بدونین بگین )

1. هزینه مواد غذایی ( مثال بزنین فلان ماده فلان قدر .. )
    2. مدارس برای کودکان آیا دروس تحمیلی مسیحی دارن ؟
    3. شبکه های ماهواره ای ایرانی ؟ (شاید مهم نباشه ولی حیاطی یا هیاتی یا هیاطی !!! هست )
    4. قدرت و نظارت و تامین امنیت واقعی نه ظاهری
    5. فساد اخلاقی و رفتاردر سطح جامعه ( برای سکانی که بچه دارن از واجبات هست ! )
    6. تشکل های همبسته ایرانی
    7. بازار کار های خدماتی ( چقدر از دکترا و لیسانس گفتین خسته شدیم )!
    8. امکانات به زبان فارسی یا برای فارسی زبانان دولت استرالیا و کانادا ( مهم )
    9. سیستم خیابان بندی ( اونچه که م ندیدم ونکور خطی هست ولی ملبورن ، منحی در خیابان بندی زیاد دارن )
    10 . این و نگفتین جهت رانندگی هاشون فرق میکنه !!!! د بگین
    11. زمان دسترسی به پیشرفته ای تکنولوژی و کامپیوتر
    12. اهمیت به خانه و خانواده
    13. قیمتهای لباس و پوشاک
    14. هزین های اینترنت و سرویس های اینچنینی

................
    هر کی از کشوری که درش زندگی میکنه بگه و اگه میتونه منصفانه قیاس کنه

ApplyAbroad Guru

از این نظرهائی که گفتید واقعا تفاوت زیادی ندارند. در زمینه بازار کارهای خدماتی کانادا احتمالا بهتر است بخاطر نزدیکی به بازار وسیع امریکا. مدارس در هردو کشور کاملا سکولار هستند و وضعیت اخلاقی احتمالا در هردو بهتر از ایران است. از نظر مهاجرین اصولا مهاجرین سطح بالاتری (از نظر مالی و تحصیلی) در کانادا هستند چون پناهندگان قایق سوار و فقیر که در استرالیا زیاد هستند به کانادا دسترسی ندارند.

بنظر من دوستان احتیاج نیست سعی کنند اینقدر دنبال اختلاف کانادا و استرالیا بگردند چون واقعا تفاوت در سیستم زندگی در این دو کشور زیاد نیست. هردو کشور مستعمره های تاسیس شده توسط انگلیسی ها هستند و ساختارهای سیاسی و اجتماعی یکسانی دارند. هرکدام موقعیت جور شد بروید.

ApplyAbroad Guru

در مورد مدارس در کانادا البته اشاره کنم که کاتولیکها سیستم مدرسه مجزای خودشون رو دارند که در اون برخی مطالب مذهبی هم تدریس میشه. ولی سیستم public کاملا سکولار است. حق داشتن مدارس جدا برای کاتولیکها جزو قانون تشکیل کشور کانادا بوده است و به عنوان امتیازی به فرانسویهای کانادا (که عموما کاتولیک بوده اند) داده شده است که به سلطه انگلستان در آن زمان تن دردهند.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

من اگر بخوام مستر عمران بخونم بعد از چند سال میتونم اقامت استرالیا یا کانادا رو بگیرم؟ کدومشون سریعترن؟ ایا تمام گرایش همی عمران جزو رشته های مورد نیاز هستند یا صرفا برخی گرایش ها؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)