نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 18 از 46 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : استرالیا یا آمریکا ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sisyphus نمایش پست ها
    از جواب و لطفتون خیلی ممنونم.
    راستش چون به نظر من هم هر دوتا پیشنهاد (برای شخص من) خیلی خوب هستن، انتخاب سخت شده. مشکل دیگه نداشتن اطلاعات در مورد دانشگاههای استرالیا و به خصوص UTS هستش. با چندتا از دانشجوهای ایرانی UTS تماس گرفتم که امیدوارم کمکم کنن. یه مورد دیگه هزینه زندگی توی دو تا شهره که بر خلاف انتظارم سیدنی از واشنگتن شهر (خیلی) گرونتریه و از اونجایی که برای زندگی/تحصیل کاملا وابسته به اسکالرشیپ/RA هستم، تصور میکنم مقدار دقیق پولی که هر کدوم میدن توی تصمیم نهایی خیلی اثر داشته باشه. از نظر زیبایی و آرامش و ... به نظر میاد قطعا سیدنی از واشنگتن به مراتب بهتره. موردی هم که در مورد research based بودن و زمان و ... گفتید هم دقیقا به نظرم منم خیلی مهمه. باز هم از لطفتون ممنونم.
    به جز تفاوتهای زندگی و تحصیل در آمریکا/استرالیا (واشنگتن و سیدنی به طور خاص)، دوست دارم نظر/تجربه دوستان رو در مورد انتخاب بین <دانشگاه بهتر - استاد جوون> و <دانشگاه (یه مقدار) بدتر - استاد و تیم تحقیقاتی خیلی خفن> (Top 3 توی دنیا) بدونم. به عنوان مثال به نظر شما ممکنه دانشگاه بدتر-استاد و تیم خفن شانس آدم رو برای پست داک/کار توی دانشگاهها/شرکتهای تحقیقاتی خوب در آمریکا کم کنه؟

ممنون.
    سلام دوست عزیز.
    همون طور که قبلاً گفتم تفاوت ها اونقدرها محسوس نیست، ضمن این که برای پست داک در نهایت رزومه علمی پژوهشی و فیلد تحقیقاتی شما در دوره پی اچ دی ملاک اصلی خواهد بود نه صرفاً اسم دانشگاه. قبلاً گفتم هر جا که بری بعداً از نظر اقامت و کار همون جا راحت تر جا می افتی. فرضاً در مورد استرالیا پنج سال (با فرض سه سال دکترا و دو سال پست داک تو استرالیا) بعد از اقامت پیوسته در این کشور (یعنی در پایان پنج سال Permanent visa و کار داشته باشی) میشه پاسپورت استرالیایی گرفت. البته اگه برای پست داک نخوای تو استرالیا هم بمونی، باز هم استرالیا انواع ویزاهای مختلف رو برای محققین و قشر دانشگاهی طراحی کرده که میشه از اونها استفاده کرد (اینجا و اینجا رو ببین). در مورد بورس تا اونجایی که اطلاع دارم در استرالیا بورس های اعطایی به دانشجویان خارجی (به خصوص بورس IPRS و بورس های شبیه اون) طوری طراحی میشه که طرف با داشتن یه زندگی متعارف درسش رو بخونه و به اون صورت نمی تونه پس اندازی داشته باشه، در مورد آمریکا اطلاع دقیقی ندارم. نکته آخر هم این که در آمریکا چون یه سری واحد پاس می کنی و مدت زمان طولانی تری با استادت در ارتباط هستی، طراحی ساختار تز و پیش بردن دوره دکترا به نسبت ساده تره و نیاز به تجربه قبلی کمتری داره ولی در استرالیا چون دوره Research based هست و سبک دوره دکترا به صورت پروژه ای هست و به طور معمول باید در ابتدای کار پروپوزال هم داد (که نمیدونم از شما پروپوزال خواستن یا نه) انتظار میره که طرف یک Researcher حرفه ای باشه و خودش بتونه تا حد زیادی کارای تزش (در واقع پروژه) رو جلو ببره و از این نظر یه کم نیاز به داشتن تجربه و مهارت قبلی در Research و سبک کارهای پروژه ای هست. یه نکته ای رو هم فراموش نکن یه جاهایی آدم خیلی هم نباید عقلانی و دو دو تا چهارتایی تصمیم بگیره و بعضی موقع ها هم باید اصطلاحاً "دلی" عمل کرد. ظاهراً شما ته دلت گزینه آمریکا رو بیشتر دوست داری، پس خیلی در مورد انتخابش سختگیری نکن.
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

سلام به دوستان.من یه سوال دارم.
    با شرایط افتضاح کاری در امریکا امکان گرفتن کار بعد ار تحصیل مثلا فوق کم تر شده و در اینصورت نمیشه زیاد رو ویزای کاری حساب باز کرد.

میخواستم ببینم امکانش هست ادم فوق امریکا بخونه بعد واسه پوزیشن کاری واسه استرالیا اپلای کنه و اقامت بگیره؟؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arashfj نمایش پست ها
    سلام به دوستان.من یه سوال دارم.
    با شرایط افتضاح کاری در امریکا امکان گرفتن کار بعد ار تحصیل مثلا فوق کم تر شده و در اینصورت نمیشه زیاد رو ویزای کاری حساب باز کرد.

میخواستم ببینم امکانش هست ادم فوق امریکا بخونه بعد واسه پوزیشن کاری واسه استرالیا اپلای کنه و اقامت بگیره؟؟
    سلام دوست عزیز.
    شما از هر جای دنیا که مدرک گرفته باشید، می توانید برای ویزای کار و اقامت در استرالیا اقدام کنید (البته اعتبار مدرکتان توسط نهادهای مربوطه بررسی خواهد شد). ضمناً صرف این که مدرکتان را از آمریکا گرفته باشید، الزاماً شانس اشتغال شما را افزایش نخواهد داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزاهای مهاجرتی استرالیا، به سایت اداره مهاجرت استرالیا (DIAC) مراجعه کنید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

با شرایط افتضاح کاری در امریکا
    I do not agree

I am in the US now... I had also a good phd offer with a great scholarship from Australia ... the reason I forgot studying in Australia (after lots of counsels) was job opportunities here.

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Lightbulb پاسخ : استرالیا یا آمریکا ؟

با توجه به تحقيقات فراوان بنده خواستم نتيجه نهايي رو بگذارم تا شايد دوستان بتونن بهره ببرن
    قدرت خريد دلار امريکا به مراتب بالاتر از دلار استرالياست و قيمت اجناس و خدمات خيلي ارزون تر از استرالياست در امريکا(کافي هست قيمت ها رو تو اينترنت چک کنيد)
    نرخ ماليات در امريکا پايين تره مخصوصا براي درامد هاي خيلي بالا (+200k$) اما براي درامد هاي پايين فرقي نميکنه (50000$- مثلا)
    پروسه اقامت در استراليا شايد ساده ترين باشه به همراه کانادا در دنيا و امريکا خيلي سخت تره
    براي رفتن به امريکا بهترين راه رفتن براي تحصيل هست و گرفتن اقامت و يا ويزاي کار خيلي سخته و تقريبا در مقايسه با استراليا خيلي خيلي پيچيده تره شايد براي کسي که مدرک دکتري داشته باشه و اسپانسر در امريکا فقط گرفتن ويراي کار با هزار اما و اگر ممکن باشه و اصلا مثل استراليا نيست که از اول با PR تشريف ببريد
    کلا انتخاب بين اين دو به سطحتون توقعتون و ميزان تلاشتون و نوع شخصيتتون ربط داره
    و اگه سن پايين داريد و دنبال ادامه تحصيل در مقاطع بالا هستين و يا به در امد هاي خيلي بالا و داشتن شغل هاي سطح بالاتر ميانديشيد امريکا ماهي بزرگتري هست براي صيد اما زحمت خيلي بيشتر داره و ريسکه بيشتر و حرص و جوش بيشتر
    اگه ميخوايد خانوادگي مهاجرت کنيد و يا دنبال ارامشيد و ميخوايد سريع تر اقامت بگيريد و جا بيافتيد و یا میخواهید تحصیل وسیله ای باشه برای مهاجرت یا میخواهید کمتر وقت و انرژِی بگذارید برای تحصیل خوب استراليا ارجحه در ضمن استراليا از لحاظ زندگي بهترين شهر ها رو داره
    استراليا اختلاف طبقاتي کمتري داره شايد يکي اين مورد رو مثبت ببينه اما به نظر من امريکا درست تره سيستمش کلا هرکي با توجه به تلاشش و مدرکش و يا سرمايش سطح خودشو داره اما استراليا کمتره اين موضوه اروپا و مخصوصا شمالش که ديگه اختلاف طبقاتي خيلي پايين تره
    استراليا جاي يکدست تري هست نسبت به امريکا و ميشه در حد يک ايالت امريکا ارزيابيش کرد به لحاظ جمعيت و بزرگي اقتصاد اما امريکا 50 تا ايالت و يا 50 تا کشوره و جاهاي خيلي خوب و خيلي بد داره
    امريکا جاي پيشرفته تريه نه از لحاظ ظاهر بلکه از لحاظ نحوه اداره و قوانين کشور
    اما در کل سطح امريکا از تمام دنيا بالاتره با جاهاي ديگه دنيا که خيلي فرق داره ولي از استراليا يه سر و گردن بالاتره
    انتخاب من هم در پايان امريکاست اما براي هر کسي يه جايي بهتره خودتون به شدت تحقيق کنيد

پیش فرض پاسخ : استرالیا یا آمریکا؟

Behrang:
    در تایید حرف دوستان:
    میتوانه موضوع دیگه خیلی با ارزش باشد این مورد باشه که شما حین تحصیل میتوانید برای اقامت استرالیا اقدام کنید و پاس استرالیایی که یکی از پاس با اعتبار است دریافت کنید که این واقعا مزیت بالایی است. در آمریکا معلوم نیست که چه بر سر شما خواهد آمد و آیا بعد از اتمام تحصیل در آنجا خواهید ماند یا مثل خیلی از موارد اخیر برای اقامت کانادا یا استرالیا اقدام خواهید کرد.

حال سوال من اینه که آیا این شرایط هنوز هم بر قوانین استرالیا حاکم هست یا خیر ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Monash University-Chemical engineering

پیش فرض پاسخ : استرالیا یا آمریکا؟

سلام به دوستان
    من و همسرم بین یه دو راهی موندیم و تصمیم برامون یکم سخت شده. از دوستانی که اطلاعات کافی دارن راهنمایی میخوام.
    من فوق مهندس شیمی دارم از یک دانشگاه تو میامی رشته مکانیک پذیرش گرفتم که دانشگاه بدی نیست. و قرار شده برای پروژم تو یه موسسه تحقیقاتی کار کنم.
    خانمم هم تونسته از استرالیا دانشگاه موناش پذیرش بگیره. روزمه منم برای استادش فرستاده و استادش گفته ترم بعد میتونم باهاش پروژه بگیرم. به شرط حداقل زبان اونجا و ...
    حالا ما گیر کردیم که کجا بریم. از یک طرف امریکا موقیت بهتری برای درس خوندن هست که اولویت اول منه و دلم میخاد بعد از تحصیلات بتونم همونجا کار تحقیقاتی کنم و استرالیا هم موقعیت بهتری برای زندگی که اولویت اول خانم است.
    سوال من اینه با این وضعیت دوستان استرالیارو پیشنهاد میکنن یا امریکا و به چه دلایلی؟
    الان وضعیت کار گرفتن تو امریکا به چطوره؟
    ممنون از دوستان

Junior Member

Smile پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

سلام
    من در استرالیا زندگی میکنم و جدیدا ویزای PR کانادا رو هم گرفتم و سفری به تورونتو و ونکور داشتم . اینجا نظرمو گذاشتم :
    http://rezagh.wordpress.com/2012/01/...-vs-australia/
    شاید برای بعضی مفید باشد.

رضا

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaghp نمایش پست ها
    سلام
    من در استرالیا زندگی میکنم و جدیدا ویزای PR کانادا رو هم گرفتم و سفری به تورونتو و ونکور داشتم . اینجا نظرمو گذاشتم :
    http://rezagh.wordpress.com/2012/01/...-vs-australia/
    شاید برای بعضی مفید باشد.

رضا
    ممنون از اینکه نظراتتونو با همه در میون گذاشتین. قطعا مفید خواهد بود.
    میتونم بپرسم کدوم شهر (شهرهای) استرالیا رو با تورنتو و ونکوور مقایسه کردین؟ و چه مدت هست که تو استرالیا زندگی میکنین؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

من ۶ سال هست که استرلیا هستم و بیشتر منظورم مقایسه تورونتو و سیدنی بوده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)