نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 19 از 46 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural Conservation

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

نقل قول نوشته اصلی توسط sysn نمایش پست ها
    درود

تا اینجا که پیشرفته و من خوندم بیشتر مسایل به بخش آب و هوا و رنک دانشگاه و فرهنگ و تبعیض مربوط میشده
    بالا غیرتا یه همت کنین دوستان استرالیا نشین و کانادا نشین بیایین یک مورد و نام ببرین و فقط همون توضیح بدین ، تعریفم خواستین بکنین و بزارین خواننده نتیجه گیری کنه ( لطفا )

به نظر من مسائل دیگر و مهم تری هم دخیل هست ( درمرود ایناه اگه صلاح بدونین بگین )

1. هزینه مواد غذایی ( مثال بزنین فلان ماده فلان قدر .. )
    2. مدارس برای کودکان آیا دروس تحمیلی مسیحی دارن ؟
    3. شبکه های ماهواره ای ایرانی ؟ (شاید مهم نباشه ولی حیاطی یا هیاتی یا هیاطی !!! هست )
    4. قدرت و نظارت و تامین امنیت واقعی نه ظاهری
    5. فساد اخلاقی و رفتاردر سطح جامعه ( برای سکانی که بچه دارن از واجبات هست ! )
    6. تشکل های همبسته ایرانی
    7. بازار کار های خدماتی ( چقدر از دکترا و لیسانس گفتین خسته شدیم )!
    8. امکانات به زبان فارسی یا برای فارسی زبانان دولت استرالیا و کانادا ( مهم )
    9. سیستم خیابان بندی ( اونچه که م ندیدم ونکور خطی هست ولی ملبورن ، منحی در خیابان بندی زیاد دارن )
    10 . این و نگفتین جهت رانندگی هاشون فرق میکنه !!!! د بگین
    11. زمان دسترسی به پیشرفته ای تکنولوژی و کامپیوتر
    12. اهمیت به خانه و خانواده
    13. قیمتهای لباس و پوشاک
    14. هزین های اینترنت و سرویس های اینچنینی

................
    هر کی از کشوری که درش زندگی میکنه بگه و اگه میتونه منصفانه قیاس کنه
    دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم سعی میکنم جواب ها رو بگم ولی من هم با شما موافقم که کسانی که ساکن هستند بهتر میتونن نظر بدن

1. هزینه مواد غذایی که تولید داخلی نباشه (وارداتی)در استرالیا بیشتر از کانادا هست به دلیل دور بودن و بالاتر بودن رقم گمرک و... اما استرالیا از نظر کشاورزی بسیار قوی هست و بیشتر مواد اولیه غذایی به صورت تولید داخلی استرالیا وجود داره و قیمت ها هم با کانادا فاصله نداره اما در کل جدا از مواد غذایی همه چیز در استرالیا با درصد کمی گرانتر از کانادا هست ولی در عوض میانگین درامد ها هم به همان درصد بالاتر است

2. مدارس برای کودکان در استرالیا کاملا سکولار هست و هیچ واحد اجباری مذهبی در هیچ مقطعی وجود نداره در مورد مدارس در کانادا هم همونطور که دوست عزیزمون اشاره کردن سیستم عمومی کاملا سکولار است. ودر کنار اون کاتولیکها سیستم مدرسه مجزای خودشون رو دارند که در اون برخی مطالب مذهبی هم تدریس میشه و این حق قانونی کاتولیک هاست و جزو قانون تشکیل کشور کانادا بوده است و به عنوان امتیازی به فرانسویهای کانادا (که عموما کاتولیک بوده اند) داده شده است که به سلطه انگلستان در آن زمان تن دردهند.

3. شبکه های ایرانی را به هیچ عنوان از طریق م.ا.ه.و.ا.ر.ه نمیتونید در استرالیا ببینید هیچ کدوم به جز جام جم ۳ که صد در صد اون مد نظر شما نیست البته دوستانی که در استرالیا هستند شبکه های ایرانی را از طریق اینترنت بصورن زنده میبینند و مشکلی هم نیست چون سرعت نت بالاست

4. قدرت و نظارت و تامین امنیت واقعی نه ظاهری که فرمودید در هر دو یکسان است

5. فساد اخلاقی و رفتاردر سطح جامعه ؟؟ منظورت رو نفهمیدم اگه ادم مذهبی و یا سنتی هستید ممکنه خیلی مسایلی که از نظر شما فساد یا بی اخلاقی به حساب میاد جزو عادات جاری جامعه اونها باشه ولی اگه منظورتون واقعا جنایت و.. بود
    در هر دو کشور آمار ارتکاب به جرم بسیار پایین است .

6. تشکل های همبسته ایرانی اصولا چیز کمیابی است ما ایرانی ها متاسفانه هیچ وقت مثل هندی ها یا چینی ها عمل نمیکنیم و خارج از ایران چندان پایبند این جور تشکل ها نیستیم ولی به هر حال تو کانادا بیشتر میتونید همچین مواردی را پیدا کنید

7. درباره بازار کار های خدماتی اصلا اطلاعاتی ندارم

8. هم دولت استرالیا و هم کانادا در بدو ورود یک سری امکانات به زبان فارسی یا برای فارسی زبانان دارن که مثلا مهاجر ها زودتر راه بیوفتن ولی کلا شما باید از این فکر ها بیرون بیای و بیشتر دنبال این باشی که چه جوری سطح زبانت را بالاتر ببری و با کمی تغییر در عادت ها و رفتارهات بتونی با وطن جدید و جامعه جدید ارتباط برقرار کنی تا اونجا احساس راحتی بکنی و به قول خودمون فشار غربت را کمتر حس کنی.

9. سیستم خیابان بندی ( اونچه که م ندیدم ونکور خطی هست ولی ملبورن ، منحی در خیابان بندی زیاد دارن ) :این چیزی که گفتی اولا که هیچ مزیتی برای هیچ کدوم نیست دوما که بعضی از شهرها که محله های تاریخی دارن سیستم خیابون بندیشون تو اون مناطق متفاوته و این کلا بر میگرده به سیستم شهرسازی و توپوگرافی زمین و... که ازاین مقوله خارجه و اصلا جزو معیارهای مهاجرت حساب نمیشه

10 . جهت رانندگی هاشون فرق میکنه !!!! بله کامله حق باشماست این یک مورد مساله مهمی هست که من از قلم انداخته بودم البته به گفته دوستان ساکن استرالیا و انگلستان این مساله در روزهای اول خیلی سخته و آزار دهنده است ولی در کمتر از یک ماه رانندگی انچنان این سیستم برای رانندگان عادی میشه که یادشون میره قبلا اون وری رانندگی میکردن

11. زمان دسترسی به پیشرفته ای تکنولوژی و کامپیوتر : این سوالتون رو هم متوجه نشدم ولی از نظر سرعت اینترنت - قیمت اینترنت و خدمات اینجوری یا به روز بودن تکنولوژی هر دو کشور در یک سطح هستند

12. اهمیت به خانه و خانواده در استرالیا بیشتر هست و اصلا استرالیایی ها به این خانواده دوست بودنشون در دنیا معروف هستن مثل نیویورکی ها که به شیک پوش بودن معروفن و این رو میتونید از کمتر بودن ساعت کاری در استرالیا و بیشتر بودن تعطیلات و مواردی از این دست بفهمید مثالی میزنم در استرالیا فروشگاه ها و مراکز تجاری بسیار زود تعطیل میکنن میرن خونه و البته این خودش جزو مواردی هست که توریستها و تازه مهاجر ها ازش گله دارن و همیشه میگن از ۶ بعد از ظهر شهر (حتی سیدنی و ملبورن چه برسه به شهرهای کوچیک) ساکت میشه و مثل نیویورک یا تورنتو تا دیر وقت نمیشه بیرون خرید کرد

13. قیمتهای لباس و پوشاک در استرالیا خیلی گرونتر از کاناداست

14. هزینه های اینترنت و سرویس های اینچنینی در هر دو یکسان است و تفاوت چشمگیری دیده نمیشه

باز هم اگه سوالی بود در حد اطلاعاتم در خدمتم
    ویرایش توسط سحرناز : January 17th, 2012 در ساعت 02:05 PM

ApplyAbroad Guru

جالبه نمیدونستم در استرالیا ساعت شش مغازه ها رو میبندند.
    کانادا از این نظر از امریکا تاثیر گرفته که اصولا یک جامعه مصرفی داره. در شهرهای بزرگ بیشتر مغازه های بزرگ تا ساعت 9 شب بازند و مغازه ها و سوپرهای 24 ساعته کم نیست (منجمله سوپر خوراک تورنتو که یک سوپر ایرانی است!)
    شاید یک دلیل دیگه هم هوا باشه. بیشتر سال اینقدر سرده که کار دیگری بجز shopping mall بعد از ساعت 6 نمیشه انجام داد. لااقل در shopping mall گرم میشی!

البته من اضافه کنم که سوپرمارکت ها تا 11-12 شب باز هستن و مغازه های دیگه 6 میبندن. ضمن اینکه 5 شنبه ها shopping night هستش و اکثر مغازه ها تا 9-10 باز هستن. تا اونجایی که یادمه اروپا هم به این شکل بود و مغازه ها 6 میبستن. این رو اضافه کنم که اینجا مردم دوست دارن weekend برن خرید و شب های هفته بعد از کار استراحت کنن. شاید برای همینه زود میبندن.

پیش فرض پاسخ : استرالیا یا آمریکا ؟

اینکه آمریکا بهترین سطح علمی رو داره هیچ شکی نیست ولی آمریکا مشکلات زیادی داره
    1.نداشتن سفارت خانه و چیزی به نام clearance که تاحدودی شانسی است
    2.درسته که استرالیا خیلی گرونه ولی دانشگاه های top آمریکا هم گرونه .(چیزی حدود 35-40 هزارتا)
    3.GRE می خواد که باید 4 ماه دیکشنری حفظ کنی!!
    4.این همه خرج می کنی اقامتش سخت تره
    این بود که من حتی یک دانشگاه تو آمریکا apply نکردم
    ولی در کل به نظر من همه چیز سلیقه ایست.

پیش فرض پاسخ : استرالیا یا آمریکا ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farfar2007 نمایش پست ها
    اینکه آمریکا بهترین سطح علمی رو داره هیچ شکی نیست ولی آمریکا مشکلات زیادی داره
    1.نداشتن سفارت خانه و چیزی به نام clearance که تاحدودی شانسی است
    2.درسته که استرالیا خیلی گرونه ولی دانشگاه های top آمریکا هم گرونه .(چیزی حدود 35-40 هزارتا)
    3.GRE می خواد که باید 4 ماه دیکشنری حفظ کنی!!
    4.این همه خرج می کنی اقامتش سخت تره
    این بود که من حتی یک دانشگاه تو آمریکا apply نکردم
    ولی در کل به نظر من همه چیز سلیقه ایست.
    امریکا بیشتر برای کسانی خوبه که با فاند میرن اما بدون فاند هم بازم ارزون تره از استرالیا اما استرالیا خرج زندگی هم خیلی بالاست
    کلیرنس شاید برای 1 % مشکل ایجاد کنه
    درسته که اقامتش سخته اما ارزش بیشتری داره به علت اینکه بازار کار بزرگتر داره و سطح زندگی بعدش بالاتره
    اما استرالیا هم جز گزینه های خوبه و برای کسانی که خیلی نمیخوان سختی بکشن چه برای گرفتن فاند و چه برای درس خوندن و چه برای اقامت و.... میخوان سریع جا بیفتن گزینه خوبیه
    من خودم اینطور میبینم که 3 تا کشور امریکا و کانادا و استرالیا بهترین جا ها برای مهاجرت هستند و این برای هر فرد به نسبت پتانسیل و سطح و معیار هایی که داره میتونه هر کدوم انتخاب بهتری باشن

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural Conservation

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    البته من اضافه کنم که سوپرمارکت ها تا 11-12 شب باز هستن و مغازه های دیگه 6 میبندن. ضمن اینکه 5 شنبه ها shopping night هستش و اکثر مغازه ها تا 9-10 باز هستن. تا اونجایی که یادمه اروپا هم به این شکل بود و مغازه ها 6 میبستن. این رو اضافه کنم که اینجا مردم دوست دارن weekend برن خرید و شب های هفته بعد از کار استراحت کنن. شاید برای همینه زود میبندن.
    بله دوستمون درست میگن من هم منظوررم سوپرمارکت ها نبود

Junior Member MarjanMBA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد - شهید چمران و فوق MBA

شرایط کاری و هزینه های زندگی در استرالیا در مقایسه با کانادا چه طوره؟ فکر میکنم هزینها در استرالیا بیشتر باشه و شاید شرایط کاری بهتر...خوشحال میشم راهنمائی کنید؟
    ارسال مدارک : اپریل 2013 *صدور ویزا: 4 اپریل 2015**لند: 28 اپریل 2015
    ارسال مدارک اسپانسری همسر 23 نوامبر2015*تایید اسپانسری و ارجاع به ترکیه دسامبر2015*اپدیت و سوالات تکمیلی 17 مارچ 2016*ارسال مدارک17 اپریل*اپدیت سربازی همسر 23 اپریل* پاس ریکوئست 10می

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MarjanMBA نمایش پست ها
    شرایط کاری و هزینه های زندگی در استرالیا در مقایسه با کانادا چه طوره؟ فکر میکنم هزینها در استرالیا بیشتر باشه و شاید شرایط کاری بهتر...خوشحال میشم راهنمائی کنید؟
    به رشته بستگی داره. مثلا کانادا اصلا جای مناسبی برای مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان نیست چون مدرک پزشکی خارجی رو قبول ندارن. کلا بنظر میرسه هزینه ها در کانادا یک کمی پائینتره و دستمزدها هم بهمون نسبت.

Junior Member

با سلام
    من اين فروم رو خوندم و عضو شدم تا فقط به بعضي از دو ستان به خصوص اقاي عابد خان عرض كنم،
    چرا فقط نيمه خالي ليوان رو توضيح ميديد؟
    يعني كانادا هيچ مزيتي يا خوبي نسبت به ايران نداره؟ يعني كانادا ثبات اقتصادي بهتري نسبت به ايران يا استراليا نداره؟ احترام اجتماعي بالاتر نيس؟
    شما ميگيد گروني،كارسخت گير ميادو...
    اقا مگه ايران كار راحت گير مياد؟!
    مگه اينجا كه هموطن هستند خودشون رو واسه هم نميگيرند!
    كانادا ماليات بالاست. اما خدمات داري شما. تحصيل رايگان. درمان رايگان. وام خونه و ماشين با بهره پايين و طولاني (تا ٣٠ سال بازپرداخت)
    كدوم يكي ازين چيزها رو در ايران داريم.
    در ايران ماليات ميديم. نرخ بيكاري بالاي ٣٠٪. تحصيل كه قربونش برم. بهداشت كه هيچي.
    شما چرا اينو نميگيد در كانادا (مونترال) درامد كارگري ساعتي ٩ دلار هست. يعني كسي كه ٨ ساعت در روز كار كنه ماهي حدود ١٨٠٠ دلار درامد داره. يعني ميتةنه زندگي كنه و از گشنگي و با جايي نميره
    اما ايران، يك ليسانسه پايه حقوق ٤٠٠ هزار. ايا در تهران با دو برابر اين حقوق ميشه زندگي حتي متوسط به پايين داشت. ١٠٠٪ امكان نداره
    من خواهش ميكنم از دوستان هميشه در هنه زمينه ها هم نينع خالي هم نيمه پر ليوان رو ببينن.

با تشكر
    م. طاهري

Junior Member

سلام

ببخشيد اكه كمي از موضوع مقايسه كانادا با استراليا دور شدم و كمتر در اين مورد حرف زدم. اخه ديدم دوستان بيشتر از اينكه اين دو رو مقايسه كنن، بيشتر معايبشون رو ميگن. و اين به نظر من عادلانه نيس. اول اينو بايد بدونيم كه كانلدا و استراليا ١٠٠٠ بار از هر لحاظ از مملكتي كع مصلا مال ماست بهتره،بعد مقايسه كنيم.

با تشكر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)