نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 20 از 46 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

نقل قول نوشته اصلی توسط Persi نمایش پست ها
    با سلام
    من اين فروم رو خوندم و عضو شدم تا فقط به بعضي از دو ستان به خصوص اقاي عابد خان عرض كنم،
    چرا فقط نيمه خالي ليوان رو توضيح ميديد؟
    يعني كانادا هيچ مزيتي يا خوبي نسبت به ايران نداره؟ يعني كانادا ثبات اقتصادي بهتري نسبت به ايران يا استراليا نداره؟ احترام اجتماعي بالاتر نيس؟
    دوست عزیز در این تاپیک کسی به ایران کاری نداره. این در مورد مقایسه استرالیا و کاناداست و مزایا و معایبشون نسبت به همدیگه اس نه نسبت به ایران.
    بعد هم توجه کنید این تاپیک در فروم استرالیا قرار داره و طبعا بیشتر دوستانی که اینجا پست میکنن علاقمندان استرالیا هستند.

Junior Member

دوست عزيزتر
    من ميدونم موضوع راجع به كدوم كشوراست. اگر با دقت مطلب بنده رو ميخونديد متوجه ميشديد من هدفم مقايسه ايران و كانادا نبود. بلكه از عرض كردم كانادا رو تخريب نكنيد و يه طرفه به قاضي نريد.
    در ضمن اينطور كه من خوندم اكثرا مشتاق مهاجرت به كانادا هستند تا استراليا.
    با تشكر
    م. طاهري

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

با سلام
    من اين فروم رو خوندم و عضو شدم تا فقط به بعضي از دو ستان به خصوص اقاي عابد خان عرض كنم،
    يعني كانادا هيچ مزيتي يا خوبي نسبت به ايران نداره؟ يعني كانادا ثبات اقتصادي بهتري نسبت به ايران يا استراليا نداره؟ احترام اجتماعي بالاتر نيس؟
    شما ميگيد گروني،كارسخت گير ميادو...
    اقا مگه ايران كار راحت گير مياد؟!
    مگه اينجا كه هموطن هستند خودشون رو واسه هم نميگيرند!
    كانادا ماليات بالاست. اما خدمات داري شما. تحصيل رايگان. درمان رايگان. وام خونه و ماشين با بهره پايين و طولاني (تا ٣٠ سال بازپرداخت)
    كدوم يكي ازين چيزها رو در ايران داريم.
    در ايران ماليات ميديم. نرخ بيكاري بالاي ٣٠٪. تحصيل كه قربونش برم. بهداشت كه هيچي.
    شما چرا اينو نميگيد در كانادا (مونترال) درامد كارگري ساعتي ٩ دلار هست. يعني كسي كه ٨ ساعت در روز كار كنه ماهي حدود ١٨٠٠ دلار درامد داره. يعني ميتةنه زندگي كنه و از گشنگي و با جايي نميره
    اما ايران، يك ليسانسه پايه حقوق ٤٠٠ هزار. ايا در تهران با دو برابر اين حقوق ميشه زندگي حتي متوسط به پايين داشت. ١٠٠٪ امكان نداره
    من خواهش ميكنم از دوستان هميشه در هنه زمينه ها هم نينع خالي هم نيمه پر ليوان رو ببينن.

با تشكر
    م. طاهري
    درود بر شما

اينجا همانطور كه در بالا مي بينيد بخش استرالياست.دوستان استراليايي ترند!همين تاپيك اگر تو كانادا باشه اونجا ديگه ما كسايي رو داريم كه برا كانادا فروم رو منفجر مي كنن!البته مي خواهم بگويم چيز عجيبي نيست.بالاخره ما يك مدتي تحقيق مي كنيم و كشوري را برمي گزينيم و فوكوسمان را روي آن مي گذاريم.اگر صفحه ي اول فروم را ببينيد مطالب كانادا به تنهايي بيش از 120 هزارست كل مطالب اروپا و استراليا با هم به كانادا نمي رسد!هدفم اين است كه بگويم كانادا بيشترين طرفدار را دارد!

ديروز براي يك كلاس فرانسه رفته بودم آموزشگاهي كه مشاوره رايگان داشت باورتان نمي شود كه حتي يك نفر براي كشور فرانسه كه اصلا اين زبان از آنجا آمده!نمي رفت اين آمو.زشگاه كه فرانسه بخواند.تا وارد مي شوي زده "دپارتمان مهاجرت به كبك"!!
    .................................................. .................................................. .................................................. .....
    اما بحث استراليا و كاناداست.استراليا يك مشكل بزرگ دارد و آن دوري از جهان است!آب و هوايش عاليست،چهار فصل،اما به هيچ جايي ارتباط نداري...كانادا و آمريكا بزرگترين خط ساحلي و مرز مشترك جهان را دارند.اين دسترسي به بازارهاي بزرگترين اقتصاد جهان بدون سختي هاي متعدد!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    به رشته بستگی داره. مثلا کانادا اصلا جای مناسبی برای مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان نیست چون مدرک پزشکی خارجی رو قبول ندارن. کلا بنظر میرسه هزینه ها در کانادا یک کمی پائینتره و دستمزدها هم بهمون نسبت.
    چطور مي فرماييد؟پس چطور اين همه پزشك و دندانپزشك سالانه براي كانادا اقدام مي كنند؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    چطور مي فرماييد؟پس چطور اين همه پزشك و دندانپزشك سالانه براي كانادا اقدام مي كنند؟
    بله اقدام میکنند و تشریف میاورند کانادا و بعد میبینند اجازه کار ندارند! اینهم خودش معضل عمده ای شده.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بله اقدام میکنند و تشریف میاورند کانادا و بعد میبینند اجازه کار ندارند! اینهم خودش معضل عمده ای شده.
    مگر تقريبا شهروند نيستند؟مقيم؟قاعدتا نبايد اجازه كار داشته باشن...اين هم ديگه از اون كارهاست...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    مگر تقريبا شهروند نيستند؟مقيم؟قاعدتا نبايد اجازه كار داشته باشن...اين هم ديگه از اون كارهاست...
    منظورم اجازه کار پزشکی بود. کار پزشکی در کانادا نظام مند است و همینطوری هرکسی که نمیتواند مطب بزند. همونطور که عرض کردم مدارک پزشکی خارجی عموما مورد قبول نیست و نیاز به گذراندن چندین امتحان سخت و بعد دوره های طولانی چند ساله است تا اجازه فعالیت پزشکی بگیرند. استرالیا رو نمیدونم قوانینش در این مورد چطوریه ولی چند نفر از دوستانم بودند که با مدرک پزشکی ایران به استرالیا رفتند و الآن در استرالیا به حرفه پزشکی مشغولند. حالا اینکه باید امتحان یا دوره خاصی رو باید بگذرانند را نمیدانم.
    ویرایش توسط ghlobe : February 8th, 2012 در ساعت 05:26 AM

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural Conservation

با سلام
    يعني كانادا هيچ مزيتي يا خوبي نسبت به ايران نداره؟
    يعني كانادا ثبات اقتصادي بهتري نسبت به ايران يا استراليا نداره؟ احترام اجتماعي بالاتر نيس؟
    شما ميگيد گروني،كارسخت گير ميادو...
    اقا مگه ايران كار راحت گير مياد؟!
    مگه اينجا كه هموطن هستند خودشون رو واسه هم نميگيرند!
    كانادا ماليات بالاست. اما خدمات داري شما. تحصيل رايگان. درمان رايگان. وام خونه و ماشين با بهره پايين و طولاني (تا ٣٠ سال بازپرداخت)
    كدوم يكي ازين چيزها رو در ايران داريم.
    در ايران ماليات ميديم. نرخ بيكاري بالاي ٣٠٪. تحصيل كه قربونش برم. بهداشت كه هيچي.
    شما چرا اينو نميگيد در كانادا (مونترال) درامد كارگري ساعتي ٩ دلار هست. يعني كسي كه ٨ ساعت در روز كار كنه ماهي حدود ١٨٠٠ دلار درامد داره. يعني ميتةنه زندگي كنه و از گشنگي و با جايي نميره
    اما ايران، يك ليسانسه پايه حقوق ٤٠٠ هزار. ايا در تهران با دو برابر اين حقوق ميشه زندگي حتي متوسط به پايين داشت. ١٠٠٪ امكان نداره
    من خواهش ميكنم از دوستان هميشه در هنه زمينه ها هم نينع خالي هم نيمه پر ليوان رو ببينن.

با تشكر
    م. طاهري

۱- دوست عزیز بر منکرش لعنت کی میگه كانادا هيچ مزيتي يا خوبي نسبت به ايران نداره؟ اصلا هدف مقایسه ایران و کانادا نبود بحث سر کانادا و استرالیا بود

ما داریم مهاجرت کنیم و مملکتی که توش بزرگ شدیم رو ترک کنیم تمام خاطراتمون - تمام دوستانمون - اعضای خانوادمون و بخشی از وجودمون رو جا میذاریم و میریم میخواهیم مطمین باشیم که جایی رو انتخاب میکنیم که ارزشش رو داشته باشه
    یه امر بدیهی است که کانادا یکی از بهترین کشورهاست برای مهاجرت

بحث سر اینه که برای کسی که شرایط مهاجرت به استرالیا و کانادا را همزمان داره کدوم بهتره ؟
    من خودم به همون دلایلی که تو پستهای قبل گفتم استرالیا را انتخاب کردم
    ولی برای کسی که شرایط رفتن به استرالیا را نداره مثلا نمره زبانش به حد مورد نیاز نمی رسه یا رشته اش تو لیست استرالیا نیست یا.... ولی میتونه برای کانادا اقدام کنه اگر در این کار تردید کنه اشتباه بزرگی کرده
    ولی اگر کسی شرایطش به هر دو پروسه میخوره من میگم استرالیا بهتره دلایلش را هم گفتم قبلا
    دلیل اینکه گاهی میبینیم افرادی بیشتری در تکاپوی رفتن به کانادا هستند نسبت به استرالیا اینه که شرایط رفتن به کانادا راحت تره
    خیلی ها اصلا با این قوانین سفت و سخت و حساب کتاب دار اداره مهاجرت استرالیا که مرتب هم به روز میشه نمیتونند برن استرالیاو امتیازشون به حد نصاب نمیرسه در نتیجه کانادا رو انتخاب میکنند ۵ نقر از دوستان بنده از این موارد هستند که بعد از دو سه سال تلاش برای استرالیا تصمیمشون رو عوض کردند
    دیگه همه میدونند که اگه کسی نتونه بره استرالیا کانادا بهترین گزینه هست

۲- ثبات اقتصادي بهتري نسبت به ايران يا استراليا

نمیدونم چطوری ایران و استرالیا رو تو یه پکیج گذاشتید ؟؟؟ میگذارم به حساب اشتباه تایپی
    اما در مورد این که کانادا از استرالیا در مورد ثبات اقتصادی بالاتره ؟ نظر من اینه که اینطور نیست بیشتر تحقیق کنید خواهید دید که استرالیا در همین بحران مالی جهانی یکی از باثبات ترین کشورها بوده و با کشورهای مثل المان مقایسه اش میکنند و کانادا بیشتر درگیر این بحران شد چون خط مشی اقتصادیش بیشتر به سمت امریکا میره
    امادر مورد این که کانادا از ایران در مورد ثبات اقتصادی بالاتره ؟ باز هم میگذارم به حساب اشتباه تایپی
    چون دیگه مادر بزرگ من هم میدونه که حتی بورکینوفاسو هم ثبات اقتصادیش از ایران بهتره - کانادا که دیگه معلومه
    ۳
    -
    احترام اجتماعي بالاتر نيیست ؟
    باز هم نمیدونم کجا با کجا رو دارید مقایسه میکنید من که گیج شدم

۴-
    در استرالیا هم شما وام خونه و ماشين با بهره پايين و طولاني (تا ٣٠ سال بازپرداخت) را دارید و امکانات درمانی و تحصیلی و ... کاملا شبیه به هم هستند

۵-همه میدونند کانادا با درنظر گرفتن تمام مواردی که خودم و دوستان گفتیم هزار برابر بهتر از ایران هست موضوع مقایسه استرالیا و کانادا هست و اون هم فقط برای کسانی که شرایط مهاجرت به هر دو کشور را دارند
    ویرایش توسط سحرناز : February 8th, 2012 در ساعت 04:11 PM

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural Conservation

از ادمین این تاپیک درخواست میکنم یه لینک از این تاپیک را در قسمت کانادا هم بگذارند تا دوستان کانادا هم بتونند اینجا بیشتر بیان و ما با نظرات اونها هم بیشتر اشنا بشیم و این تاپیک خیلی جهت دار نشه
    چون بیشتر دوستانی که اینجا پست میگذارند از جمله خود من از گروه استرالیا هستیم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط سحرناز نمایش پست ها

۱
    ۲- ثبات اقتصادي بهتري نسبت به ايران يا استراليا

نمیدونم چطوری ایران و استرالیا رو تو یه پکیج گذاشتید ؟؟؟ میگذارم به حساب اشتباه تایپی
    اما در مورد این که کانادا از استرالیا در مورد ثبات اقتصادی بالاتره ؟ نظر من اینه که اینطور نیست بیشتر تحقیق کنید خواهید دید که استرالیا در همین بحران مالی جهانی یکی از باثبات ترین کشورها بوده و با کشورهای مثل المان مقایسه اش میکنند و کانادا بیشتر درگیر این بحران شد چون خط مشی اقتصادیش بیشتر به سمت امریکا میره
    با همه نکاتی که فرمودید موافقم فقط یک توضیح که در زمان بحران اقتصادی در بین کشورهای گروه هشت کانادا باثبات ترین اقتصاد را داشت (حتی بهتر از آلمان) بعلت مکانیسم های بانکی کاملا کنترل شده در کانادا که باعث شد بانکهای کانادایی دچار مشکلات امریکا نشوند. البته مقایسه با استرالیا مشکل است چون اگر اشتباه نکنم استرالیا عضو گروه هشت نیست.

در زمان حاضر و کوتاه مدت بنظر من کانادا وضعیت اقتصادی بهتری نسبت به استرالیا و اروپا دارد. علت عمده ثبات بازار کانادا این است که بر دو محور متضاد استوار است: منابع طبیعی (نفت و گاز، معدن، چوب و آب) و تجارت با بازار وسیع امریکا. در نتیجه وقتی یک طرف ترازو خراب میشود (مثلا بازار امریکا) طرف دیگر که درآمد منابع طبیعی است جبران این کمبود را میکند.

ولی در دراز مدت استرالیا ممکن است شانس بیشتری برای توسعه و پیشرفت داشته باشد بعلت نزدیکی به بازارهای وسیع چین و هند. هرچه بازارهای این دو غول آسیائی بیشتر گسترش پیدا کند (و از آن طرف سهم امریکا در اقتصاد جهانی کمتر بشود) استرالیا موقعیت بهتری نسبت به کانادا پیدا میکند. در نهایت گمان من اینست که در دراز مدت کانادا بیشتر روی درآمد منابع طبیعی تکیه خواهدکرد بخصوص آب شیرین که کانادا بیشترین منابع آن را در دنیا دارد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)