نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 22 از 46 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

نقل قول نوشته اصلی توسط سحرناز نمایش پست ها
    گل گفتی دوست عزیز
    لطف دارید.

اینکه چرا استرالیا شرایطش رو به خصوص درمورد زبان انقدر سخت کرده ولی کانادا درمورد زبان خیلی سخت گیری نمیکنه بسیار مرتبط هست با مبدا متقاضیان مهاجرت به این کشورها.

همانطور که در آمار زیر که آمار خود اداره مهاجرت کانادا هست میبینید بیشتر متقاضیان مهاجرت به کانادا از کشورهای آسیای جنوب شرقی، هند، پاکستان و ایران هستن.
    http://www.cic.gc.ca/english/resourc...nada/partb.asp

درصورتیکه درمورد استرالیا بیشترین مهاجرین و با اختلاف زیاد از کشورهای بریتانیا و نیوزیلند هستند که زبان مادری اونها انگلیسی هست.آمار زیر هم از اداره مهاجرت استرالیا:
    http://www.immi.gov.au/media/fact-sheets/04fifty.htm

به صورت تاریخی بریتانیاییها به دلیل بازار کار بهتر استرالیا در مقایسه با کشورهاشون و همچنین به دلیل آب و هوای خوب و استانداردهای بالای زندگی استرالیا این کشور رو برای مهاجرت انتخاب میکنن. مثلا خانم جولیا گیلارد که الان نخست وزیر استرالیا هستن از بدو تولد در بریتانیا(ولز) دارای مشکل تنفسی بودن و به همین دلیل پزشکشون به خانواده اونها توصیه میکنه که در یک کشور با آب و هوای بهتر زندگی کنن و اونها هم وقتی ایشون 5 سال داشتن مهاجرت میکنن استرالیا.

به همین دلیل استرالیایی ها ترجیح میدن که از میان متقاضیان مهاجرت اونهایی رو انتخاب کنن که زبان و فرهنگشون به خودشون شبیه تر هست و زودتر در جامعه حل میشن. اما چون این کشور تا دهه 70 در مهاجر پذیری سیاست استرالیای سفید رو داشته و متهم به انتخاب نژادپرستانه شده بوده مستقیما نمیاد جلوی بقیه رو بگیره بلکه شرایط رو طوری میکنه که عملا به نفع مهاجران بریتانیایی و نیوزیلندی و اروپایی باشه (مهاجران ایتالیایی در رتبه 5 ام هستن). به خصوص از 1.5 سال پیش که اقتصاد ایرلند ورشکست شد و سیل درخواستهای مهاجرت از ایرلند به استرالیا رسید ناگهان استرالیا شرایط زبان رو سخت کرد.

من شخصا روی هیچکدوم از این دو کشور تعصب ندارم . ولی بررسی تاریخچه مهاجرت استرالیا و کانادا نشون میده که همیشه استرالیا با برنامه تر و هدفمندتر مهاجرپذیری کرده.
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    ح
    درمورد کانادا و استرالیا هم مهم اینه که با توجه به رشتتون کجا میتونین زودتر اقامت بگیرین و کار پیدا کنین و به زندگی نرمال برگردید وگرنه نزدیکی به آمریکا و ...همه اش الکیه. آیا آدم اگه کانادا زندگی کنه دایم یه پاش آمریکا هست؟ برای چی؟ خیلی آدم هنر کنه 20 روز در سال مرخصی بگیره که اونهم بیشتر بچه ها استفاده میکنن که برن به پدرو مادرشون در ایران سربزنن! پاس کانادایی یا استرالیایی هم که داشته باشی هیچ اولویت خاصی برای کارکردن در آمریکا به آدم نمیده و باید با اسپانسر شغلی و ویزای کار بری آمریکا!

اگر هم چندبار درعمرتون ایشالله بخواین تفریحی برین آمریکا بسته به مبدا و مقصدتون 4-6 ساعت از کانادا پرواز هست و 14 تا 16 ساعت از استرالیا. همه مشکل ما همین 10 ساعت کم و زیاد هست؟
    منظور از مزیت نزدیکی به امریکا سفر تفریحی نیست بلکه موقعیتهای کاری است. شما وقتی پاسپورت کانادایی بگیرید با استفاده از مقررات پیمان نفتا به راحتی میتونید در امریکا اجازه کار بگیرید (که با داشتن پیشنهاد کار در همون مرز صادر میشه) که امتیاز ویژه ایه که فقط به شهروندان کانادا و مکزیک داده شده است. بعلاوه نزدیکی به امریکا موجب میشه که خیلی راحت تر برای مصاحبه های کاری به امریکا بروید. کارفرماهای امریکایی با هزینه پایینتر میتوانند افراد رو از کانادا برای مصاحبه بیاورند تا از استرالیا. خیلی از کمپانی های امریکایی حتی در شهرهای عمده کانادا دفاتر استخدام دارند.

ApplyAbroad Guru

همانطور که در آمار زیر که آمار خود اداره مهاجرت کانادا هست میبینید بیشتر متقاضیان مهاجرت به کانادا از کشورهای آسیای جنوب شرقی، هند، پاکستان و ایران هستن.
    http://www.cic.gc.ca/english/resourc...nada/partb.asp

درصورتیکه درمورد استرالیا بیشترین مهاجرین و با اختلاف زیاد از کشورهای بریتانیا و نیوزیلند هستند که زبان مادری اونها انگلیسی هست.آمار زیر هم از اداره مهاجرت استرالیا:
    http://www.immi.gov.au/media/fact-sheets/04fifty.htm
    دوست عزیز مقایسه آماری شما دقیق نیست. برای کانادا آمار سال ۲۰۰۱ رو برداشته اید و برای استرالیا مجموعه ۶۰ سال گذشته رو.

آمار صحیح کشورهایی که بیشترین مهاجر به استرالیا را داشته اند در سال ۲۰۱۰ بقرار زیر است:
    http://www.immi.gov.au/media/statist...am-2010-11.pdf
    ۱. چین
    ۲. انگلستان
    ۳. هند
    ۴. فیلیپین
    ۵.آفریقای جنوبی
    ۶. مالزی
    ۷. ویتنام
    ۸. سریلانکا
    ۹. کره جنوبی
    ۱۰.ایرلند

برای کانادا این آمار در سال ۲۰۱۰ بقرار زیر بوده است:
    http://www.cic.gc.ca/english/resourc...rmanent/10.asp
    ۱. فیلیپین
    ۲.هند
    ۳.چین
    ۴.انگلستان
    ۵.امریکا
    ۶.فرانسه
    ۷.ایران
    ۸. امارات
    ۹.مراکش
    ۱۰.کره جنوبی

همونطور که میبینید کیفیت و نژاد مهاجرین به کانادا با استرالیا تفاوت اصولی ندارد (غیر از تمایل بیشتر فرانسه زبانان به کانادا و مالزیاییها و ویتنامیها به استرالیا).
    در ضمن کانادا مشکل پناهندگان قایق سوار که برای استرالیا معضلی شده را هم ندارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    منظور از مزیت نزدیکی به امریکا سفر تفریحی نیست بلکه موقعیتهای کاری است. شما وقتی پاسپورت کانادایی بگیرید با استفاده از مقررات پیمان نفتا به راحتی میتونید در امریکا اجازه کار بگیرید (که با داشتن پیشنهاد کار در همون مرز صادر میشه) که امتیاز ویژه ایه که فقط به شهروندان کانادا و مکزیک داده شده است. بعلاوه نزدیکی به امریکا موجب میشه که خیلی راحت تر برای مصاحبه های کاری به امریکا بروید. کارفرماهای امریکایی با هزینه پایینتر میتوانند افراد رو از کانادا برای مصاحبه بیاورند تا از استرالیا. خیلی از کمپانی های امریکایی حتی در شهرهای عمده کانادا دفاتر استخدام دارند.
    شبیه همون پیمان نفتا هم برای استرالیایی ها هست اما به طور کل تعداد کانادایی های بیشتری وارد بازار کار امریکا میشن تا استرالیایی ها البته شاید دلایل دیگه ای هم باشه مثل درامد های بالای استرالیا و ... اما درکل مزیت کانادا همون نزدیک امریکا بودنشه

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز مقایسه آماری شما دقیق نیست. برای کانادا آمار سال ۲۰۰۱ رو برداشته اید و برای استرالیا مجموعه ۶۰ سال گذشته رو.

همونطور که میبینید کیفیت و نژاد مهاجرین به کانادا با استرالیا تفاوت اصولی ندارد (غیر از تمایل بیشتر فرانسه زبانان به کانادا و مالزیاییها و ویتنامیها به استرالیا).
    در ضمن کانادا مشکل پناهندگان قایق سوار که برای استرالیا معضلی شده را هم ندارد.
    ghlobe عزیز

متشکرم از جداولی که آدرس دادین.

من نمیدونم که شما کیفیت و نژاد انسانها رو چطور میسنجین! چون نوشته من درمورد نژاد مهاجرها نبود( فکرمیکنم برمیگرده به همون بحث نژادپرست بودن ما ایرانیها که قبلا گفتم). پست من درمورد زبان مادری متقاضیان مهاجرت بود و نظرم درمورد اینکه چرا استرالیا معیارهای زبان انگلیسی رو بالا برده. اتفاقا من شخصا مخالف این سیاست استرالیا هستم که داره به ضرر ما ایرانیها و به نفع انگلیسی زبانها تموم میشه.

درهمون جداولی که خودتون آدرس دادین اگر درصدگیری بفرمایید خواهید دید که درصد مهاجرینی که ازکشورهای انگلیسی زبان به هردوکشور مهاجرت میکنن در کانادا حدود 7.3 درصد و در استرالیا حدود 30.9 درصد هست. در این درصدگیری در هیچکدام از کشورها هند و فیلیپین رو انگلیسی زبان در نظر نگرفتم , و آفریقای جنوبی رو انگلیسی زبان درنظر گرفتم.( نمیگرفتم هم فرق چندانی نمیکرد). درهمون جداول مورد اشاره خودتون هم تعداد بریتانیاییهایی رو که به استرالیا مهاجرت میکنن با تعداد آنهایی رو که به کانادا مهاجرت میکنن رو مقایسه کنین به همون نتیجه من میرسین که استرالیا مقصد مطلوبتری برای مهاجرین بریتانیایی هست.( این تعداد در استرالیا بیش از 3 برابر هست)

درمورد پناهندگان هم اینکه با چه وسیله نقلیه ای به کشورهای کانادا یا استرالیا میرسن فرقی نمیکنه ( امیدوارم که نظرتون درمورد انسانهای قابل ترحمی که جونشون رو برای رسیدن به زندگی بهتر فدا میکنن منفی نباشه) . هردوی این کشورها به تعداد مشخصی در سال ویزاهای humanitarian صادر میکنن که عمدتا هم شامل کشورهای جنگزده، مهاحرین غیر قانونی و... میشه. میزان صدور این ویزاها در کانادا و استرالیا تقریبا به یک اندازه هست.

فکر میکنم که اطلاعات شما درمورد کشور استرالیا و سیستم مهاجر پذیری اون محدود هست و اندکی هم با تعصب درمورد کانادا صحبت میفرمایید. ضمنا من برای هردوی این کشورها اقدام کرده ام وتعصبی روی هیچکدام ندارم. ولی واضحا و به چشم خودم دیده ام که برنامه ریزی، کیفیت سرویس دهی و برخورد اداره مهاجرت استرالیا با متقاضیان مهاجرت زمین تا آسمون با روش کانادا فرق میکنه.
    ویرایش توسط icarus : February 13th, 2012 در ساعت 10:30 PM
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    شبیه همون پیمان نفتا هم برای استرالیایی ها هست اما به طور کل تعداد کانادایی های بیشتری وارد بازار کار امریکا میشن تا استرالیایی ها البته شاید دلایل دیگه ای هم باشه مثل درامد های بالای استرالیا و ... اما درکل مزیت کانادا همون نزدیک امریکا بودنشه
    من متوجه نمیشم که چرا وارد شدن به بازار کار آمریکا انقدر به نظر دوستان موضوع جالبی هست؟ آمریکا در 5 سال گذشته اقتصاد با ثباتی که نداشته. از 5 تا از دوستان من که لاتاری بردن و رفتن و همه شون هم تحصیلکرده بودن هم 3 تاشون که از سال 2008 بیکار شدن و یکی یکی پولهاشون تموم شد و برگشتن ایران. اتفاقا سایه سنگین اقتصاد آمریکا همیشه برسر اقتصاد کانادا هست و مشکلاتش رو تسری میده به کانادا.
    البته دراینمورد اطلاعات چندانی ندارم و بیشتر دانسته هام متکی به شنیده ها و اوضاع و احوال دوستانم هست.

ApplyAbroad Guru

فکر میکنم که اطلاعات شما درمورد کشور استرالیا و سیستم مهاجر پذیری اون محدود هست و اندکی هم با تعصب درمورد کانادا صحبت میفرمایید. ضمنا من برای هردوی این کشورها اقدام کرده ام وتعصبی روی هیچکدام ندارم. ولی واضحا و به چشم خودم دیده ام که برنامه ریزی، کیفیت سرویس دهی و برخورد اداره مهاجرت استرالیا با متقاضیان مهاجرت زمین تا آسمون با کانادا فرق میکنه.
    اتفاقا دوست عزیز من کاملا با شما موافقم که سیستم مهاجرتی استرالیا پیشرفته تر از کاناداست و نه تنها خود کانادایی ها به این موضوع معترفند بلکه با دقت تغییرات سیستم پذیرش مهاجرت استرالیا رو دنبال میکنند و هر زمان استرالیا تغییری در سیستم مهاجرتی اش اعمال میکند کانادا هم در عرض دو سه سال کپی میکند (مثالش همان محدود کردن رشته ها و ظرفیت در سالهای اخیر). همین الآن هم در حال مطالعه تفییرات جدید سیستم مهاجرتی استرالیا از امسال هستند و بعید نیست در آینده این تغییرات را در کانادا هم اعمال کنند.

از نظر شرایط زندگی و کاری هم همانطور که بنده قبلا هم روی این تاپیک عرض کردم تفاوت عمده ای نمیبینم و با شما کاملا موافقم که دوستان هر کدام که درست شد را بروند فرق عمده ای نمیکند مگر در رشته های خاص مثلا پزشکی که ظاهرا استرالیا شرایط بهتری دارد یا بعضی رشته های منابع طبیعی که در کانادا بازارش گرم تر است. تعصب خاصی واقعا در مورد هیچ کدام ندارم ولی همانطور که فرمودید اطلاعات بنده در مورد استرالیا محدودتر است تا کانادا که سالهاست آنجا زندگی میکنم.

من متوجه نمیشم که چرا وارد شدن به بازار کار آمریکا انقدر به نظر دوستان موضوع جالبی هست؟ آمریکا در 5 سال گذشته اقتصاد با ثباتی که نداشته. از 5 تا از دوستان من که لاتاری بردن و رفتن و همه شون هم تحصیلکرده بودن هم 3 تاشون که از سال 2008 بیکار شدن و یکی یکی پولهاشون تموم شد و برگشتن ایران. اتفاقا سایه سنگین اقتصاد آمریکا همیشه برسر اقتصاد کانادا هست و مشکلاتش رو تسری میده به کانادا.
    البته دراینمورد اطلاعات چندانی ندارم و بیشتر دانسته هام متکی به شنیده ها و اوضاع و احوال دوستانم هست.
    برای یافتن پاسخ این سوال باید بخش آمریکا روسرچ کنید ولی من اجمالا میگم موقعیت ها و سطح در آمد هایی که در آمریکا هست در هیچ جای دنیا نیست(البته برای افراد خاص) و شاید برای خیلی از زشته هایی که بازار کاری نداشته باشن در سطوح بالا به علت صنعتی نبودن کامل استرالیا در امریکا موقعیت تحقیق و کار خیلی خیلی عالی داشته باشن .

ApplyAbroad Guru

در این مورد یک کمی در اخبار اغراق میشه. بازارهای مالی امریکا البته ضربه شدیدی در سال 2008 خوردند و بازار مسکن هم هنوز کاملا کمر راست نکرده است. مع الوصف وسعت بسیار بازار کار امریکا (اقلا ده برابر کانادا و استرالیا) هنوز موقعیت های خوبی رو فراهم میکند. اقتصاد کانادا البته تا حدی از اقتصاد امریکا تاثیر میپذیره ولی وجود منابع طبیعی زیاد کانادا (نفت و گاز، آب، چوب و فلزات نادر) موجب شده که وضعیت خودش رو تا حدی متعادل نگهداره. البته من کماکان معتقدم که نزدیکی به بازارهای چین و هند برای استرالیا موقعیتهای برتری رو نسبت به کانادا در آینده ایجاد خواهد کرد.

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

Dental-persian و ghlobe عزیز،
    از هر دوتاتون برای اطلاعات مفیدی که دادین متشکرم. گپ خوبی بود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)