نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 23 از 46 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

سلام دوستان

من هم نظر خودم رو در مورد مقایسه ی کانادا و استرالیا ابراز می کنم چون روش خیلی کار کردم :

دقت کنید که همه این اعداد تقریبی هستند و با سلیقه ی خودم و اونچه خودم انتظار داشتم ست شده اند

مقایسه ی هزینه ها در کانادا و استرالیا : (مهمترین تفاوت این دو کشور)

هزینه های پوشاک 11 درصد
    هزینه های خورد و خوراک 23 درصد
    حمل و نقل عمومی 22 درصد
    خرید خانه 37 درصد
    اجاره خانه 20 درصد
    تفریح 35 درصد
    بنزین 15 درصد
    قیمت ماشین 25 درصد

در استرالیا گرانتر از کاناداست.فکر نمی کنم لازم به ذکر باشد که این اعداد تقریبی اند.یعنی من خودم رفتم قیمت ماشینی که دوست داشتم ، خونه ای که دوست داشتم ، غذاهایی که دوست داشتم بخورم و ... رو عین یه آدم بیکار دونه دونه در آوردم و مقایسه کردم

در عوض فقط هزینه های آب ، برق ، گاز و تلفن در کانادا 15 درصد گرانتر از استرالیاست

حالا من نشستم میانگین هزینه ها برای خورد و خوراک و حمل و نقل و زندگی و ... رو برای یک نفر در استرالیا و کانادا در آوردم و روی هر کدوم یه میانگین وزنی برای این درصد ها گرفتم (قبول دارم که خیلی آدم بیکاریم:دی)

نتیجه نهایی این شد که هزینه های سالانه ی یک هیکل با قد 183 سانت و وزن 83 کیلوگرم در استرالیا 18.7 درصد بیشتر از کاناداست.قابل توجه دوستانی که می گفتند اختلاف اندکه، می بینید که این عدد اصلا هم اندک نیست و اگر هزینه های سالانه یک دانشجوی عادی با هزینه ی دانشگاه رو تو استرالیا 40 هزار دلار بگیریم (رقم خیلی نزدیک به واقعیته) برای کانادا می شه حدودا 32 هزار دلار که صحت این محاسبات رو نشون می ده.پس با دلار دو هزار تومانی می کنه به عبارتی سالی 16 میلیون تومان پول ناقابل بیشتر از جیب مبارک کسر می شه.(حالا دیدید زیادم بیکار نبودم)

البته میزان درامد ها با کسر مالیات در استرالیا 19 درصد بیشتر از کاناداست که اون 18.7 درصد رو جبران می کنه

نتیجه اینکه اگر یک استرالیایی و یا کانادایی باشید زیاد زندگیتون تفاوت نمی کنه چون توی استرالیا حقوق بالا هزینه ی بالا رو جبران می کنه.پس طبیعیه که توی تمام سایت ها این نرخ ها رو برای مقایسه ی استرالیا و کانادا نزدیک به هم بزنند.(همون اختلاف ناچیزی که دوستان گفتند)

ولی.... از اونجایی که ماها ایرانی هستیم و می خواهیم با پولی که براش زحمت کشیدیم پاشیم بریم استرالیا و کانادا نه تنها اختلاف ناچیز ندارند بلکه یه اختلافی دارند که اگر حواست نباشه بد می خوری

18.7 درصد افزایش کل هزینه ها تو استرالیا شوخی نیست.اصلا هم شوخی نیست

حالا تا بری جا بیفتی و کار پیدا کنی تا این هزینه ها رو پوشش بده.تازه با ویزای دانشجویی ،کار پاره وقت می تونی بگیری تو استرالیا ،و این مسایل..... این هزینه ها داغونت می کنه.مگه این که بچه مایه باشی که ما چاکر شما هم هستیم

راستی نرخ بهره وام مسکن هم در استرالیا تقریبا دوبرابر کاناداست

به هر حال کار سختی نیست با یک مثال توضیح می دم

می رید توی یک سایت کانادایی برای خرید ماشین .میزنی ماشین دست دو Ford Mustang می خوام بخرم.می بینی با 18 هزار دلار می تونی یه توپش رو بخری
    بعد می ری تو یه سایت استرالیایی برای خرید ماشین.می زنی ماشین دست دو Ford Mustang می خوام بخرم.می بینی با 50 هزار دلار هم نمی تونی یه تر و تمیزش رو بخری

به همین راحتی.به همین خوشمزگی.پس وقتی دوستت رفت کانادا و همون نرسیده یه ماشین خفن خرید ،ولی تو ،تو استرالیا مجبور شدی پیاده گز کنی یاد حرف من می فتی

به هر حال مهمترین معیار رفاه و استقلال برای هر نفر داشتن خونه و ماشینه که اگر خودتون یه سر به وبسایت های فروش خانه و ماشین تو استرالیا و کانادا برید متوجه منظورم می شید

طبیعیه که اگر توی استرالیا یه کار تمام وقت پیدا کنید ورق بر می گرده چون حقوق ها هم به همون اندازه بالاست.ولی شما باید تا اون موقع رو هم حساب کنید دیگه.بگذریم

دومین تفاوت بزرگ استرالیا و کانادا: (آب و هوا)

اینکه بگی هوای کانادا سرده درست مثل اینه که بگی خیار سبزه یا اینکه بگی آسمون آبیه.بدیهیه که سرده.سرماش هم افتضاح غیر قابل تحمه.می خوای معیار دستت بیاد ویندوز 7 نصب کن بعد بذار گوشه ی دسکتاپ آب و هوای چند تا شهر کانادا و استرالیا رو نشون بده.وقتی هر دفعه که کامپیوتر رو روشن کردی دیدی دمای هوای کانادا هیچ وقت مثبت بشو نیست شاید بیشتر از استرالیا خوشت اومد

سومین تفاوت بزرگشون نزدیکی کانادا به آمریکاست:

اینکه شما دوست ندارید به آمریکا برید یا به نظرتون رفتن به آمریکا زیاد یه پهن محسوب نمی شه یه بحثیه.اینکه کلا کشور تحت تاثیر آمریکاست یه بحث دیگه ایه.مثال ساده:

عراق جنگ شد ، افغانستان جنگ شد ولی ایران جنگ نشد و نمی شه.آخه نزدیک روسیه است

به همین قشنگی!

حالا دیدید نزدیکی به آمریکا به چه دردی می خوره.اون ملکه الیزابت که راه به راه برای تفریح می ره استرالیا چند سالیه گذرش به کانادا نیفتاده.چون یه مسایل حمایتی داره که اون نداره.بعد هم شما نگاه کن.ایران دو رو برش چه کشور هاییه.افغانستان پاکستان ترکیه عراق درقوز آباد و ... پس ایران هم زیاد کشور خفنی نیست.آلمان کنارش چه کشور هاییه .... ببینید چطوریه.به عبارتی کشور ها از کشور های همسایه شون تاثیر مستقیم می گیرند حتی اگر همه مرزشون رو مین گذاری کنند.رفتار دو تا قومیت کنار هم قطعا روی هم تاثیر می ذاره.شما کمتر جایی دو تا شهر کنار هم پیدا می کنید با عقاید و نظرات 100 درصد متضاد.نمی گم نیست ولی کمه.به هر حال اینکه همه جنسا باید کلی راه بیان تا استرالیا ،پس استرالیا همه چیز گرونتره ،خودش گواه اهمیت موقعیت استراتژیکه

دیگه تفاوت های زیادی ندارن.کانادا از لحاظ منابع مثل نفت ، گاز و از همه مهمتر آب شیرین خیلی خیلی غنیه.الانا زیاد مهم نیست.ولی شاید 30 سال آینده خیلی مهم بشه.دیگه اینکه این دو تا کشور هر دوتاشون جزو غول های مدیریتی دنیان مخصوصا استرالیا و جایی که مدیریت داشته باشه همیشه موفقه.پس هر دو تاشون عالین و من برای همه دانشجوهای ایرانی در هر کجا که هستند آرزوی موفقیت می کنم

شاد باشید
    ویرایش توسط arix : February 16th, 2012 در ساعت 01:29 AM

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط arix نمایش پست ها

ولی.... از اونجایی که ماها ایرانی هستیم و می خواهیم با پولی که براش زحمت کشیدیم پاشیم بریم استرالیا و کانادا نه تنها اختلاف ناچیز ندارند بلکه یه اختلافی دارند که اگر حواست نباشه بد می خوری

شاد باشید
    مرسی از پستت arix عزیز

فقط خواستم یک نکته( طنز تلخ) رو اضافه کنم. اونهم اینه که کلا توی ایران اونهایی که برای پولشون زحمت نکشیدن راحتتر میتونن از این حرکتها بکنن!

سلامت باشید
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Junior Member

با عرض سلام
    من بارها گفتم اگر اسم ايران رو اوردم به اين خاطر بود كه كانادا رو يكي از دوستان بسيار معمولي و شرايط زندگي در اون رو معمولي اعلام كرد. من خواستم بگم تو هيچ شرايطي نميشه گفت اونجا معموليه. يعني ايران كه معمولي هست اونجا هم همينطوره؟ اين شد كه اسم ايران اومد.
    اما در مورد مقايسه كانادا و استراليا:
    من نميدونم چرا بعضي از دوستان رو اين كشورها متعصب هستن ! اخه نه اسراليا ماله بابامونه نه كانادا.
    اصلا نياز به توضيح نيس، كانادا فرزند امريكاست با خدمات اجتماعي بالاتر. كانادا هم زمستون داره هم تابستون. درصد بيكاري در شهرهاي كانادا حدود ٦٪ اما در استراليا بالاي ٦٪ است. اخيرا در اخبار اوايل بهمن ماه ٩٠ شنيدم به شدت بيكاري در استراليا زياد شده. چند نفر از فاميل هاي بنده كه در استراليا هستند از شرايط كاري راضي نيستندد. در مورد دانشگاه كه فك كنم همه ميدونن دانشگاه هاي كانادا جزو بهترين دانشگاههاي دنياست و ٣،٤ دانشگاه رتبه زير ٢٠ دارن. به هر حال دلايل من با مدرك و امار معتبر است.

نقل قول نوشته اصلی توسط Persi نمایش پست ها
    با عرض سلام
    من بارها گفتم اگر اسم ايران رو اوردم به اين خاطر بود كه كانادا رو يكي از دوستان بسيار معمولي و شرايط زندگي در اون رو معمولي اعلام كرد. من خواستم بگم تو هيچ شرايطي نميشه گفت اونجا معموليه. يعني ايران كه معمولي هست اونجا هم همينطوره؟ اين شد كه اسم ايران اومد.
    من نميدونم چرا بعضي از دوستان رو اين كشورها متعصب هستن ! اخه نه اسراليا ماله بابامونه نه كانادا.
    اصلا نياز به توضيح نيس، كانادا فرزند امريكاست با خدمات اجتماعي بالاتر. كانادا هم زمستون داره هم تابستون. درصد بيكاري در شهرهاي كانادا حدود ٦٪ اما در استراليا بالاي ٦٪ است. اخيرا در اخبار اوايل بهمن ماه ٩٠ شنيدم به شدت بيكاري در استراليا زياد شده. چند نفر از فاميل هاي بنده كه در استراليا هستند از شرايط كاري راضي نيستندد. در مورد دانشگاه كه فك كنم همه ميدونن دانشگاه هاي كانادا جزو بهترين دانشگاههاي دنياست و ٣،٤ دانشگاه رتبه زير ٢٠ دارن. به هر حال دلايل من با مدرك و امار معتبر است.
    سلام دوست عزیز
    با اینکه اصلا تعصب خاصی رو هیچکدوم از این کشورها ندارم و با این حرفتون که هیچکدم متعلق به بابامون نیست کاملا موافقم، ولی به نظرم در مورد نرخ بیکاری آمارتون معتبر نیست، به لینک های زیر نگاه کنید مربوط به همین ژانویه 2012 هست که توسط اداره آمار هر دو کشور ارایه شده. میبینید که نرخ بیکاری استرالیا 5.1% بوده و کانادا 7.6%. و آمارهایی که شما اشاره کردین صحیح نیست. تو همین فروم قسمت کانادا و مشکلات کار پیدا کردن رو بخونید متوجه میشید اکثر ایرانیا به علت عدم تجربه کار کانادایی کار مرتبط با تخصص خودشون پیدا نمیکنن. به این لینک هم نگاه کنید. لینک مربوط به ایرانیان کاناداس. خود دولت کانادا هم قبول داره که مهاجرهای استرالیا وضعیت بهتری از نظر شغل دارن. در مورد سایر پارامترها به این لینک هم یه نگاه بندازین.
    من هدفم اصلا حمایت از استرالیا یا هر کشور دیگری نیست ولی به نظرم آمارها رو باید از منابع رسمی گرفت تا متوجه اوضاع باشیم و صرف استناد به حرف بقیه ملاک نیست. به هر حال هر کسی موقعیت خودش رو داره.
    موفق باشین.

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural Conservation

نقل قول نوشته اصلی توسط Persi نمایش پست ها
    با عرض سلام
    دوست عزیز اولا که کانادا فرزند امریکا نیست بلکه کشور همسایه اش هست و در حد مراودات دو همسایه میتونید روش حساب کنید نه در حدی که فکر کنید امریکا از کانادا مثل والدین از فرزند حمایت میکنه
    مثال خوبی نبود

در مورد خدمات اجتماعی بالاتر که فرمودید ممنون میشم اگه منبعی معرفی کنید

در مورد آب و هوا هم که بدون شرح باقی میگذارم چون واقعا مقایسه نابجایی بود

اما در مورد بیکاری آخرین آمار را در این لینک ها میتونید پیدا کنید که مربوط به فوریه ۲۰۱۲ هست
    http://www.statcan.gc.ca/subjects-su...fs-epa-eng.htm
    http://www.abs.gov.au/ausstats/abs@....C?Opendocument میبینید که نرخ بیکاری استرالیا 5.1% کانادا 7.6% میباشد.
    واشاره کنم که بخشی از این آمار استرالیا زیر سایه ویزاهایی بدست آمده که برای زندگی در مناطق محرومتر یا کوچکتر اسپانسر منطقه ای میده و عده ای با این ویزا میرند که به اقامت برسند و مدتی رو از جیب میخورند تا زمانشون سپری بشه و به شهر مورد نظرشون جابجا بشند در مورد کانادا فقط تو کبک این ویزا وجود داره ولی استرالیا برای شهرهای کوچک تمام ایالت هاش این ویزا را داره

و در انتها همونجوری که دوست خوبمون اشاره کردند یکی از بهترین منابع برای مقایسه فروم های مهاجرتی هست و خواندن نظرات دوستان

درباره اینکه گفتید نباید تعصب داشت کاملا با شما موافقم ... تعصب یه خصلت ویرانگره

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط سحرناز نمایش پست ها
    .
    واشاره کنم که بخشی از این آمار استرالیا زیر سایه ویزاهایی بدست آمده که برای زندگی در مناطق محرومتر یا کوچکتر اسپانسر منطقه ای میده و عده ای با این ویزا میرند که به اقامت برسند و مدتی رو از جیب میخورند تا زمانشون سپری بشه و به شهر مورد نظرشون جابجا بشند در مورد کانادا فقط تو کبک این ویزا وجود داره ولی استرالیا برای شهرهای کوچک تمام ایالت هاش این ویزا را داره
    البته در حال حاضر کانادا هم تمام ایالتها این امکان رادارند نه فقط کبک.

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    البته در حال حاضر کانادا هم تمام ایالتها این امکان رادارند نه فقط کبک.
    ghlobe جان رفرنس بده لطفن. بلکه خلق الله اینقدر فقط به کبک نچسبن! چون کبک هم از وقتیکه مدرک فرانسه میخواد کمی اوضاع سختتر شده.
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    ghlobe جان رفرنس بده لطفن. بلکه خلق الله اینقدر فقط به کبک نچسبن! چون کبک هم از وقتیکه مدرک فرانسه میخواد کمی اوضاع سختتر شده.
    دلیل اقدام برای کبک اینه که تعداد رشته هایی که میپذیره از همه ایالتهای دیگه بیشتره. بعضی ایالتها هم شرایط خاص دیگری دارند مثل لزوم داشتن پیشنهاد کار یا از دانشجوهای بین المللی خودشون مقیم میگیرند و غیره. روی فروم کانادا شما بخش مهاجرت استانی رو مطالعه بفرمایید اطلاعات کافی داره:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...ial-Nominee%29

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دلیل اقدام برای کبک اینه که تعداد رشته هایی که میپذیره از همه ایالتهای دیگه بیشتره. بعضی ایالتها هم شرایط خاص دیگری دارند مثل لزوم داشتن پیشنهاد کار یا از دانشجوهای بین المللی خودشون مقیم میگیرند و غیره. روی فروم کانادا شما بخش مهاجرت استانی رو مطالعه بفرمایید اطلاعات کافی داره:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...ncial-Nominee)
    پس در کل خیلی نمیشه به عنوان روشی برای تقسیم نیروی کارو اشتغالزایی حسابش کرد. درنهایت نیروی کار بیشتر در کبک ( احتمالا شهرهای بزرگش) و همون 3-4 تاشهر بزرگ کاناداجمع میشن.

گرفتن پیشنهاد کار هم همونطور که میدونین چندان کار ساده ای برای مهاجران offshore نیست.آخرش همون کبک و فدرال باقی میمونه. البته مطمینا بچه هایی که در هرکدام از این کشورها درس میخونن شانس بهتری برای جا افتادن در همون کشور دارن.

به امید زندگی بهتر برای همه
    ویرایش توسط icarus : February 21st, 2012 در ساعت 02:25 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc, MSc: Amirkabir university

پیش فرض پاسخ : استرالیا یا آمریکا ؟

سلام دوستان
    من مدرک ارشد نساجی امیرکبیر دارم و همسرم امسال ارشد عمرانش رو میگیره
    با توجه به ویزای 476 استرالیا که تا 2سال بعد فارغ التحصیلی تعلق میگیره من تا آبان ماه وقت دارم اقدام کنم ولی هنوز آیلتس ندادم و خودمو آماده نکردم براش...البته ژانویه تافل دادم و 80 شدم
    برای 2تا دانشگاه آمریکا هم اقدام کردم که هنوزجوابی نگرفتم
    بدون فاند هم نمیتونم خودم هزینه تحصیل رو بدم

حسابی گیج شدم...تا حالا میگفتم اگه امریکا نشد خوب میمونم همینجا ولی الان وسط سه راهی موندم
    لطفا راهنمایی کنید
    هر وقت به چیزی که آرزوت بوده می رسی، تازه می فهمی آرزوش از داشتنش بهتر بوده!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)