نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 26 از 46 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا

ممنون farveh جان از پستهای مفیدت.
    اطلاعاتی که در مرد دانمارک دادی خیلی ارزشمند هست. در مورد میزان پرداخت به دانشجویان دکتری کاملا حق با شماست. نه تنها در دانمارک، بلکه در کل اروپا (به غیر از انگلستان) میزان پرداخت به دانشجویان دکتری به طور چشمگیری نسبت به بقیه‌ی جاها بیشتر است. ولی اگه کسی برای طولانی مدت موندن بخواد به دانمارک فکر کنه، باید به طور جدی مساله‌ی زبان غیر انگلیسی این کشور رو در نظر بگیره. هرچند اکث مردم دانمارک می‌تونن انگلیسی صحبت کنن، ولی اگر کسی بخواد وارد بازار کار بشه باید حتما بره زبان Danish رو یاد بگیره! به نظر من این فاکتور خیلی مهمیه و در واقع با درآمد بیشتر و ... قابل مقایسه نیست.
    در مورد اینکه فرمودید میزان پرداخت به یک فرد در استرالیا نسبت به آمریکا و کانادا بیشتر هست دو نکته رو لازم به ذکر میدونم. اولا باهاتون موافقم که میزان افراد تحصیلکرده در آمریکا بالاتر از استرالیاست. ولی باید توجه کنید که موقعیتهای کاری هم در آمریکا برای افراد تحصیلکرده بیشتر است. بنابراین نمیتوان ادعا کرد که یک فرد تحصیلکرده در استرالیا راحت‌تر کار پیدا می‌کند (نسبت به آمریکا).
    دوما، در مورد میزان درآمد (7 دلار درساعت در آمریکا نسبت به 17 دلار در ساعت در استرالیا): من اطلاعات دقیقی از میزان درآمد به این شکل که شما میفرمایید ندارم. ولی میدونم که نباید فقط میزان درآمد را ملاک قرار داد. بلکه هزینه‌ی زندگی را هم باید مدنظر قرار داد. تا اونجایی ه من میدونم، هزینه‌ی زندگی در آمریکا بسته ه محل زندگی بسیار بسیار متفاوت میتواند باشد. لذا ممکن است یک نفر در یک منقه از آمریکا با ساعتی 7 دلار بسیار راحت زندگی کند در حالی که یک نفر دیگر در جای دیگر از آمریکا با درآمد ساعتی 20 دلار هم به سختی از پس مخارج بر بیاید! لذا صرفا مقایسه‌ی میزان درآمد کار صحیحی نیست.
    لیکن، نکته‌ی واضح و مبرهن آن است که مردم، به خصوص قشر تحصیلکرده، در آمریکا و کانادا بسیار بیشتر از استرالیا کار می‌کنند. یعنی به طور متوسط تعداد ساعاتی که یک فرد در طول هفه در آمریکا به کار می‌پردازد بیشتر از تعداد ساعاتیست که یک نفر در استرالیا به کار میپردازد. لذا، اگر یک فرد قصد رفتن به آمریکا را دارد، باید خودش را برای یک زندگی "پرکارتر" آماده کند.

در مورد "جوگیری" مردم ایران در مقابل آمریکا و کانادا هم کاملا حق با farveh عزیز است. البته، این به آن دلیل است که اساتید ماف یعنی کسانی که 30 یا 40 سال پیش برای ادامه تحصیل به خارج رفتند، اکثرا به آمریکا و بعضا به کانادا رفتند. علت اصلی این امر آن است که در رژیم قبلی و یا حتی در اوایل دوره‌ی بعد از انقلاب، دولت بورسهای خیلی خوبی به دانشجویان برای ادامه تحصیل در آمریکا میداد. من بسیاری از افرادی را میشناسم که با وجود اینکه از نظر استعدادی و تحصیلی چنگی به دل نمیزدند، به راحتی از همین بورسها استفاده کردند و به آمریکا فتند و الآن به ایران برگشته، سالهای سال است که در بهترین دانشگاههای ایران مشغول به تدریس هستند.
    خوب این افراد، فقط آمریکا را دیده‌اند و شاید نامی هم از دانشگاههای معروف کانادا شنیده‌اند. ولی حتی اساتید جوانی که هم‌اکنون در دانشگاههای معروف ایران هستند، بعضا هیچ چیزی در مورد دانشگاههای استرالیا نمیدانند! خوب، این میشود که دانشجویان هم فکر می‌کنند استرالیا در مقابل آمریکا و کانادا دهاتی بیش نیست! فکر می‌کنند آمریکا پورشه‌ی دست‌ساز است و استرالیا پیکان جوانان مدل 65! همین هم باعث میشود که جامعه فکر کند که آمریکا چنین است و چنان ولی استرالیا ...
    خلاصه‌ی کلام، همانطور که farveh عزیز هم اشاره کردند، اگر می‌خواهید یک زندگی تقریبا راحت با کار و تفریح در حد متعادل داشته باشید و حقوقتان هم مکفی باشد، به استرالیا بروید. البته باید آنقدر شخصیتتنان قوی باشد که اگر با هزار زحمت از ANU (رنک 26 دنیا) فارغ‌التحصیل شدید و بعدا فیلتان یاد هندوستان کرد و خواستید به ایران بازگردید، ناراحت نشوید اگر هیچکس تحویلتان نگرفت و فلان دانشجو که از فلان دانشگاه پکیده‌ی آمریکا (مثلا رنک 500 دنیا) فارغ‌التحصیل شده بود را به شما ترجیح دادند.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

پیش فرض پاسخ : Final Visa

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    مرسی از challenge عزیز. حرفی که زدم کاملا برگرفته از تجربه شخصی خودم و بستگانم هست. الان من امکان رفتن به کانادا رو دارم اما حاضر نیستم بروم انجا زندگی کنم. مشابه من در بین دوستان هم کسی هست که هر دو جا رندگی کردند و pr کانادا را دارند و حاضر نیست برگردن کانادا.
    در امریکا و دانمارک هم بستگانی دارم که همگی اول برای درس خوندن رفتن PHD ( فول فاند هم بودند) و الان دارند زندگی می کنند. دقیقا اوضاع کاری در استرالیا بهتر از همه این کشورهاست که نام بردم. اگر شما رشته ایی رو خونده باشید که مورد نیاز شهری است که در آن زندگی می کنید در استرالیا واقعا مشکل پبدا کردن کار ندارید. مهم همخوانی رشته با شهر محل زندگی و تسلط به زیان است.

اوضاع اقامت گرفتن هم در استرالیا راحتتر از یاقی است. شما اگر شرایط را داشته باشید در استرالیا حداکثر 2 ساله pr می گیرید اما در کانادا 4 سال و به بالا طول می کشد.
    اما در امریکا و کانادا بخصوص در کانادا کاملا مشکل پیدا کردن کار هست، خیلی از دوستانم که انجا زندگی می کنند مرا از رفتن منصرف کردند و ممنونشون هم هستم . اولا در کانادا همه سابقه کار کانادایی می خواهند؛ دوما ار دانشگاه که خارج می شوید، چون کانادایی های تحصیل کرده زیادند و از کشورهای اروپایی به کانادا زیاد می روند، انها در اولویت قرار داردند.
    اما در استرالیا وفتی از دانشگاه خارج می شید می تونید کار پیدا کنید بدون سابقه، از کشوری مثل ایران هم بیاید و سایقه کاری داشته باشید مورد قبول است و می توانید کار پیدا کنید. همسرم یک هفته ایی و چند تا از دوستانم زیر 3 ماه کار پیدا کردند با سابقه کار ایرانی. کسی هم از آنها سابقه استرالیایی نخواست.
    اگر می شنوید دوستانی برای پیدا کردن کار دچار مشکل شدند به علت عدم هم خوانی رشته و تخصص با شهر محل زندگیشان است یا واقعا سواد لازم را ندارند و در مصاحبه ها اشتباه می کنند یا زبانشان ضعیف است. اما محال است سر ایرانی بودن یا سابقه کار استرالیایی نداشتن به شما کار ندهند، چیزی که همه دوستان در کانادا می گفتند وجود دارد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    اما در مورد میزان درامدها، در استرالیا حداقل حقوق ساعتی 17 دلار است در امریکا ساعتی 7 دلار...برای دکتری در امریکا کف حقوق 35 دلار است در استرالیا 50 دلار.
    یکی از بسنگان در دانمارک فول فاند phd دارد، متاهل است نه تنها خرج خود و همسرش را می دهد و زندگی راحتی هم دارند، هزینه زندگی برادرش را هم که در کشور المان است می دهد ، خرج تحصیل خانمش را هم که فاند ندارد می پردازد...فقط از همان پول. کجا در استرالیا و کانادا و امریکا چنین پولی به یک دانشجو می دهند؟!؟دانمارک واحد پولش یورو نیست و قوانین اتحادیه اروپا هم در ان صدق نمی کند... بعد از 4 سال زندگی می توانید اقامت دایم بگیرید.
    در امریکا پس از 14 سال زندکی می توانی در خواست اقامت دایم بدهی. در استرالیا پس از 2 سال. در کانادا هم 2 سال. پس وضعیت گرفتن اقامتها در امریکا سختتر از همه جاست. در استرالیا اگر قرار داد کار دایم با شرکتی ببندید 7 ماهه به شما اقامت دایم می دهند. در امریکا اینطوری نیست. در استرالیا دانشچوی دکتری و همسرش می توانند تمام وقت کار کنند در دانمارک همسر اجازه کار تمام وقت دارد. در امریکا هیچکدام ندارند.
    در استرالیا یک دانشچوی خارجی با ویزای دانشجویی می تواند وام از بانک بگیرد، اما در کانادا و امریکا و اروپا نمی تواند. همین الان دوستانی که فول فاند phd هستند می توانند از بانک NAB 50000 دلار وام بگیرند.
    در استرالیا پروسه دادن وام و ریختن پول در حساب بین 2-5 روز است در کانادا برای مردم خودش و PR ها که وام می دهد چند ماه وقت می برد. اینها را تجربه کردم که می گم. نمونه های عینی دارند، جایی نخواندم.
    من از بچه های همین فروم این اطلاعات رو گرفتم که با مال شما یک مقدار متناقضه. بفرمایید کدومشون درسته.
    1. در کانادا بعد از یکسال میشه درخواست اقامت داد. بعضی از ایالت ها هم اصلا این یکسال رو نمیخوان.
    2. لیست رشته های مورد نیاز استرالیا هر سال تعییر میکنه. بنابراین هیچکس نمیتونه با قطعیت یک رشته رو برای تحصیل ( با هدف گرفتن اقامت) انتخاب کنه.
    3. بازار کار امریکا ( و تا حدی کانادا) در این که عالی هستند اصلا قابل مقایسه با بقیه کشورها نیست!
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض پاسخ : Final Visa

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    من از بچه های همین فروم این اطلاعات رو گرفتم که با مال شما یک مقدار متناقضه. بفرمایید کدومشون درسته.
    1. در کانادا بعد از یکسال میشه درخواست اقامت داد. بعضی از ایالت ها هم اصلا این یکسال رو نمیخوان.
    2. لیست رشته های مورد نیاز استرالیا هر سال تعییر میکنه. بنابراین هیچکس نمیتونه با قطعیت یک رشته رو برای تحصیل ( با هدف گرفتن اقامت) انتخاب کنه.
    3. بازار کار امریکا ( و تا حدی کانادا) در این که عالی هستند اصلا قابل مقایسه با بقیه کشورها نیست!

لازم نیست از اطلاعات دوستان یا حتی من استفاده کنید یک سرچی در اینترنت بکنید. بخوبی می تونید کلی مدرک پیدا کنید که شرایط کاری و استخدام در استرالیا از امریکا و کانادا بسیار بهتر است. وقتی از 10 شهر اول جهان که قابلیت زندگی در آنها بالاست 4 شهر استرالیایی هستند+ اوکلند نیوزیلند می شن 5 تا، و حتی یک شهر امریکایی وجود نداره. می شه فهمید اوضاع کدوم کشور بهتر است.
    در مورد اپلای سوال کردم از وکیل استرالیایی گفت اگر امتیاز 65 را دارید همین الان هم می تونید اپلای کنید و نیازی به 2 سال اقامت و اینها نیست.
    در مورد شغل هم اون حرف دوستان با عرض معذرت پوچ است. چون مثلا برای رشته نفت و گاز و معذن وقتی ایالت WA پروژه های 20 ساله تعریف کرده و خودشون همه جا فریاد می زنند آقا ما می خوایم. یا مثلا برای رشته پزشکی در کل شهر و حتی تلویزیون تبلیغ می کنند ما نیاز داریم و بچه هاشون رو تشویق می کنند برید پزشکی بخونید، یا وقتی مساله امینت کاری یا حفظ محیط زیست PLAN اول کشور هست برای رشته هایی مثل safety and environment، این استدلال خنده دار است که هر سال رشته ها عوض می شه و معلوم نیست و ...
    بله من اگر جامعه شناسی خونده باشم باید تنم بلرزه. نه وقتی رشته ایی خوندم که اساس کار دولت و کشور روی جذب و پرورش آنها می گذره.

یک موضوع رو بگم. اطلاعاتی که اینجا می نویسم مربوط به تجربه های عملی است که دیدم و مربوط به ایالت WA و حرفهای اساتیدم که رشته مدیریت و اقتصاد هستند و اکثرا سرشناسند در سطح بین المللی چون رنکینگ دانشگاهی که کارمندش هستند در استرالیا در رشته مدیریت 4 و در جهان 56 است در نتیجه انسانهای باسواد و با اطلاعاتی هستند. اما مسلما هستند افرادی که اطلاعات بیشتری دارند بخاطر مثلا زندگی در هر دو جا، یا تجریه های خاص و ... که اگر اینجا بگن بسیار مفید است و حتی می تونه حرفهای و اطلاعات من رو اصلاح کنه ... بشرطی که استدلال نباشه اطلاعات واقعی باشه، چون در این زمینه نمی شه گفت "اگر اینطوریه پس نتیجه می گیریم که ..." مثل همین قضیه چون شغلها عوض می شه پس وضعیت کاری معلوم نیست !!!
    ویرایش توسط farveh : June 3rd, 2012 در ساعت 01:39 PM

دوستان کمک کنید....
    من بورس UIPA از University of New South Wales دارم . رشتمم علوم انسانی هست. کارای سفارت رو هم شروع کردم و الان منتظر ایمیل از امان هستم. امروز هم "یه ایمیل برام از York کانادا اومد که شما پذیرفته شدید. لطفا مدرک ارشدتون رو پست کنید تا offer letter بهتون بدیم. بورس استرالیا سالیانه 23.728$ برا زندگی میده علاوه بر اینکه هزینه تحصیل نمیدم. فاند کانادا سالیانه 25000 دلار تقریبا که حدود 12000 دلار رو باید بدم شهریه بقیش برا زندگی میمونه یعنی برای خونه و بیمه و خورد و خوراک. ولی خوب شنیدم هزینه زندگی تو استرالیا بالاتره و فرصت کار و پیشرفت تو کانادا (شاید تو علوم انسانی نمیدونم) بیشتره!!
    کلا یه کمی دو دل شدم. کسی میتونه مشاوره بده؟ ممنون میشم

Junior Member

دوستان کمک کنید....
    من بورس UIPA از University of New South Wales دارم . رشتمم علوم انسانی هست. کارای سفارت رو هم شروع کردم و الان منتظر ایمیل از امان هستم. امروز هم "یه ایمیل برام از York کانادا اومد که شما پذیرفته شدید. لطفا مدرک ارشدتون رو پست کنید تا offer letter بهتون بدیم. بورس استرالیا سالیانه 23.728$ برا زندگی میده علاوه بر اینکه هزینه تحصیل نمیدم. فاند کانادا سالیانه 25000 دلار تقریبا که حدود 12000 دلار رو باید بدم شهریه بقیش برا زندگی میمونه یعنی برای خونه و بیمه و خورد و خوراک. ولی خوب شنیدم هزینه زندگی تو استرالیا بالاتره و فرصت کار و پیشرفت تو کانادا (شاید تو علوم انسانی نمیدونم) بیشتره!!
    کلا یه کمی دو دل شدم. کسی میتونه مشاوره بده؟ ممنون میشم
    سلام دوست عزیز

تبریک می گم

خب ما که از شرایط مالی شما با خبر نیستیم. اگر خیلی از لحاظ مالی در فشار هستید اصلا به کشور کاری نداشته باشید. هر دو تا پذیرش بسیار خوب هستند و هر کدام که از نظر مالی برای شما مناسب تر است را انتخاب نمایید

هزینه های زندگی در سیدنی بسیار بالاست. طبیعتا این بالا بودن هزینه بدون دلیل نیست. به همان نسبت کار و فرصت های شغلی هم در سیدنی بالاتر است. (طبیعی است که هر شهری که توش کلی فرصت شغلی باشه باعث می شه که همه چیز توش گرون تر باشد). به علاوه سیدنی یک شهر توریستی هم هست که مزید بر گرانی این شهر شده است. تورنتو یکی از زیبا ترین شهر های کاناداست که از بیشترین امکانات رفاهی برخوردار است. در مقاطع فوق لیسانس و ... "فعلا" گرفتن اقامت کانادا راحت تر است. ولی گذشته از همه ی این اوصاف دانشگاه UNSW بسیار بسیار معروف تر و بهتر از دانشگاه York است. حتی شاید در خود کانادا هم مدرک دانشگاه UNSW را به مدرک دانشگاه york ترجیح بدهند. از لحاظ هوا هم استرالیا آب و هوای بهتری دارد. یکمی هم سلیقه ای است. نمی دانم اگر دوستانی دارید خب این دوستان خیلی می توانند به شما کمک کنند. شاید بد نباشد یک نگاهی بیندازید ببینید که در کدامیک آشنا ها و دوستان بیشتری دارید. در آخر هم کلا سیستم استرالیا برای خارجی ها کم استرس تر از سیستم کانادا طراحی شده. یعنی برای کانادا همیشه باید شما به زبان ساده دهنتون سرویس بشه کلی زحمت بکشید و همیشه در آخرین لحظه به یک جایی برسید. ولی استرالیا سریع بدون دقدقه و با آرامش جلو می رود و همیشه آسودگی خاطر شما را در اولویت قرار می دهد. (چه در مرحله پذیرش، چه در ویزا گرفتن و خلاصه در همه چیز)

برایتان آرزوی موفقیت می کنم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamoddin88 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من از دانشگاه Simon Fraser Canadaدر ونکوور برای PhD در رشته برق پذیرش گرفتم (12000 برای زندگی و هزینه تحصیلم Waive). و الان ویزام در آنکارا در حال بررسی است. بعد از چند هفته از دانشگاه سیدنی پذیرش گرفتم (حدود 23700$ برای زندگی و هزینه تحصیل، بیمه و هزینه ویزام Waive) و الان ویزام در عمان در حال بررسی است. با فرض آنکه بتونم ویزام رو به موقع بگیرم و با توجه به آنیکه هدف بعدی من برای اقامت هست شما فکر میکنید در کدو کشور راحتتر میشه مقیم شد.
    من خیلی مسایل رو برای مقایسه خوندم مثلا در رنکینگهای پارسالاز لحاظ کیفیت زندگی ونکوور امتیاز 98 و سیدنی 97 گرفته. از لحظ موقعیت کاری ونکوور 54 و سیدنی 81 گرفته. هر دو آب و هوای بسیار خوبی دارند. استادای هر د دانشگاهم بسیار خبره هستند و H-Index بالایی دارند. گرچهSFU در جهان به اندازه سیدنی رنکش خوب نیست اما جز دانشگاههی خوب کاناداست و رنکینگهای مختلف اون رو بین رتبه 90-260 قرار میدن.(البته سیدنی بین 30-90 قرار میگیره). خلاصه به نظر من اکثر پارامترهام از لحاظ رفا اجتماعی، آب و هوا و ..... برای این دو موقعیت نسبتا یکسان هست فقط در زمینه اقامت خیلی اطلاعات ندارم میشه لطفا راهنماییم کنید و نظرات ارزشمندتون رو بهم بگید.

با تشکر از شما دوستان
    اقامت رو نمیدونم ولی از نظر دانشگاه، بورس و شرایط زندگی همه سیدنی مورد بهتریه.

سلام دوستان،

من از دانشگاه Simon Fraser Canadaدر ونکوور برای PhD در رشته برق پذیرش گرفتم (12000 برای زندگی و هزینه تحصیلم Waive). و الان ویزام در آنکارا در حال بررسی است. بعد از چند هفته از دانشگاه سیدنی پذیرش گرفتم (حدود 23700$ برای زندگی و هزینه تحصیل، بیمه و هزینه ویزام Waive) و الان ویزام در عمان در حال بررسی است. با فرض آنکه بتونم ویزام رو به موقع بگیرم و با توجه به آنیکه هدف بعدی من برای اقامت هست شما فکر میکنید در کدو کشور راحتتر میشه مقیم شد.
    من خیلی مسایل رو برای مقایسه خوندم مثلا در رنکینگهای پارسالاز لحاظ کیفیت زندگی ونکوور امتیاز 98 و سیدنی 97 گرفته. از لحظ موقعیت کاری ونکوور 54 و سیدنی 81 گرفته. هر دو آب و هوای بسیار خوبی دارند. استادای هر د دانشگاهم بسیار خبره هستند و H-Index بالایی دارند. گرچهSFU در جهان به اندازه سیدنی رنکش خوب نیست اما جز دانشگاههی خوب کاناداست و رنکینگهای مختلف اون رو بین رتبه 90-260 قرار میدن.(البته سیدنی بین 30-90 قرار میگیره). خلاصه به نظر من اکثر پارامترهام از لحاظ رفا اجتماعی، آب و هوا و ..... برای این دو موقعیت نسبتا یکسان هست فقط در زمینه اقامت خیلی اطلاعات ندارم میشه لطفا راهنماییم کنید و نظرات ارزشمندتون رو بهم بگید.

با تشکر از شما دوستان

به نظر بنده مهمترین مشکل استرالیا شفاف نبودن و طولانی شدن پروسه ویزاست و این ریسک و هزینه رو بسیار بالا میبره و اصلا نمیشه به اون امیدوار بود. حتی در بهترین شرایط هم باید گزینه های جایگزین رو به صورت موازی پیگیری کرد.
    مسئولین تنبل و بی مسئولیت استرالیا هیچ ارزشی برا زمان و موقعیت ما قائل نیستن متاسفانه...!

Junior Member

به نظر بنده مهمترین مشکل استرالیا شفاف نبودن و طولانی شدن پروسه ویزاست و این ریسک و هزینه رو بسیار بالا میبره و اصلا نمیشه به اون امیدوار بود. حتی در بهترین شرایط هم باید گزینه های جایگزین رو به صورت موازی پیگیری کرد.
    مسئولین تنبل و بی مسئولیت استرالیا هیچ ارزشی برا زمان و موقعیت ما قائل نیستن متاسفانه...!

دوست عزیز ، نمی دانم که شما خودتان برای ویزای استرالیا اقدام کرده اید و یا مساله ی استثنایی برای شما پیش آمده است یا خیر. به هر حال به هیچ عنوان این گونه نیست (حداقل در 90 درصد پرونده ها و به استثنای رشته های حساس). من این همه که دور و برم برای ویزای استرالیا اقدام کرده اند+ خودم همه از روند کار بسیار راضی بودیم و همیشه زودتر از آنچه انتظار داشتیم به ما ویزا دادند. (توی سفارت قید کرده ویزای دانشجویی 3 ماه طول می کشه. من برای همین ترم 1 ماه و 20 روزه ویزا گرفتم!). پاسخگویی و برخوردشون هم که عالی بوده. اتفاقا من برای کانادا هم اقدام کردم. اگر بخواهیم با کانادا مقایسه کنیم که اصلا سفارت کانادا نحوه رسیدگی به پرونده هاش فاجعه است. ولی آمریکا هم فعلا همه راضی اند. شاید اگر بخواهیم به ترتیب کنیم اول آمریکا بعد استرالیا و بعد کانادا باشه. باز هم آمریکا به خاطر شرایط و مکان سفارت استرس های خودش را به همراه دارد

من همیشه گفتم باز هم می گم اگر می خواهید خیلی راحت بشینید خونتون و چایی بخورید برید گردش و با دوستانتان باشید و سفارت خودش کار ها رو بکنه و سر وقت بهتون ویزا بده استرالیا رو انتخاب کنید. انقدر سریع و خوب کار ها رو انجام می دن که کوچکتریم جایی برای استرس باقی نمی گذارن. نتیجه اینکه با کلی انرژی و سرحال می تونید برید یه کشور جدید.حداقل برای من و دوستانم که اینطور بوده

شاد باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)