نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 27 از 46 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا

سلام دوست عزیز
    اولا بهت تبریک می‌گم. هر دو دانشگاههای خوبی هستن. موضوع انتخاب بین استرالیا و کانادا مساله‌ای هست که ذهن خیلی ها رو به خودش مشغول کرده. من توی این زمینه بررسیهایی کردم. با توجه به این بررسیها سعی میکنم توی انتخابت کمکت کنم. امیدوارم به درد سایرین هم بخوره:
    1) شکی نیست که دانشگاه سیدنی معتبرتر از SFU هست. رنکینگ دانشگاه سیدنی در اکثر سیستمهای رنکینگ بهتر از SFU هست (اکثرا خیلی بهتر از SFU). از لحاظ بزرگ بودن دانشگاه و تعداد هیئت علمی و تنوع رشته‌ها هم سیدنی بهتر هست. البته در مقطع PhD نباید دانشجو فقط به رنک دانشگاه نگاه کنه، بلکه استاد راهنما خیلی خیلی بیشتر از رنک دانشگاه میتونه مهم باشه. بعضی دوستان من در دانشگاههای با رنک پایین با یک استاد و یک گره خیلی قوی کار کردند. در نتیجه، نه تنها در طول دوران PhD اصلا اذیت نشدن، بلکه تعداد مقالاتی هم که در ژورنالهای معتبر چاپ کردن خیلی بیشتر از کسانی بود که با یک استاد ضعیف در دانشگاه با رنک خیلی بهتر کار کردن. شاید شما لازم باشه دقیقتر به رزومه و زمینه‌ی کاری استادهاتون توجه کنید. به بزرگ بودن گروه تحقیقاتی، تعداد مقالاتی که در سالهای اخیر چاپ کردن و ... هم توجه کنید. اگر در تمام این موارد تفاوت معناداری بین این دو استاد مشاهده نکردید، میتونید تفاوت رنک دانشگاهها رو بی‌خیال بشید.
    2) از لحاظ هزینه‌ی زندگی: هزینه‌ی زندگی در استرالیا کمی بالاتر از کانادا هست. البته این فقط مربوط به هزینه‌ی محل اقامت میشه، وگرنه هزینه‌ی خوراک تقریبا در هردو برابر هست. هزینه‌ی محل اسکان در شرایط مشابه در استرالیا حدود 20 الی 30 درصد گرانتر از کانادا هست. از طرفی میزان فاندی که استرالیا به شما میده بسیار بیشتر از فاندی هست که از کانادا دریافت کرده‌اید. با توجه به صحبتهایی که با دوستانم که در حال تحصیل در کانادا هستند داشتم، با فاند 12000 شما حتما باید با دو الی سه نفر دیگر خانه Share بگیرید و بسیار هم مواظب خرج و مخارج خودتان باشید (مثلا حتما خودتان باید آشپزی کنید) تا بتوانید هزینه‌های خودتان را تامین کنید. به خصوص اینکه شهر ونکوور تقریبا جزو یکی از گرانترین شهرهای کانادا هست. از طرفی، با فاند 23700 در استرالیا به راحتی می‌توانید یک اتاق تک نفری در خوابگاه خود دانشگاه بگیرید و تمام وعده‌های غذایی را هم در رستورانهای ارزان اطرافا دانشگاه (یا داخل دانشگاه) میل کنید. اگر هم متمایل بودید، می‌توانید خانه Share بگیرید و خودتان غذا درست کنید که در این صورت حداقل 5000 تا 9000 دلار در سال پس‌انداز خواهید کرد (که میشه حدود 9 الی 16 میلیون تومان در سال که البته رقم کمی نیست!).
    3) از لحاظ کمک هزینه برای شرکت در کنفرانسهای خارجی، فرصت مطالعاتی در حین تحصیل و غیره، کلا شرایط استرالیا خیلی بهتر از کانادا است. دوستان من که در استرالیا مشغول تحصیل PhD هستند، اکثرا به راحتی در طول دوره‌ی تحصیل حداقل در یکی-دو کنفرانس بین‌المللی خارجی شرکت کرده و مقاله ارائه داده‌اند(با هزینه‌ی دانشگاه). اکثرا هم در طی تحصیل حداقل برای یک فرصت مطالعاتی چند هفته‌ای به یکی از کشورهای اروپایی یا آمریکا رفته‌اند (تماما به هزینه‌ی دانشگاه). دوستان من در کانادا به سختی می‌توانند هزینه‌ی شرکت در کنفرانسها را از دانشگاه یا از استاد دریافت کنند (در نتیجه معمولا خودشان در کنفرانسها شرکت نمی‌کنند و مقالاتشان را استاد راهنما یا کس دیگری ارائه می‌کند)، چه برسد به فرصت مطالعاتی در کشورهای گران اروپایی و ...
    4) از نظر دمای هوا، شرایط دو شهر (سیدنی و ونکوور) تقریبا مشابه هست. هر دو آب و هوای خوبی دارند. در زمستان خیلی سرد نمی‌شوند و در تابستان هم خیلی گرم نمیشوند. با این تفاوت که هوای ونکوور تقریبا در تمامی سال ابری است ولی آفتاب سیدنی مشابه تهران هست. ضمنا رطوبت هوای ونکوور بیشتر از سیدنی است ولی گرمای هوای سیدنی بیشتر است (به دلیل آفتاب بیشتر). ضمنا، در کل ونکوور شهر زیباتری نسبت به سیدنی است (چند سال پیش، زیباترین شهر دنیا شده بود). البته فکر نمی‌کنم این جزئیات زیاد در تصمیمگیری شما موثر باشد.
    5) از نظر شرایط مهاجرت: در کل به نظر میرسد شرایط مهاجرت به کانادا برای دانشجوهای PhD ساده‌تر باشد. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که قوانین مهاجرت، هر ساله تغییر می‌کند. لذا شاید دو-سه سال آینده که شما بخواهید برای مهاجرت اقدام کنید، شرایط استرالیا بهتر باشد! لازم به ذکر هست که کانادا در اواخر سال 2011 قونین مهاجرت خود را تغییر داد و کار را برای دانشجویان PhD ساده‌تر کرد. استرالیا هم در نظر دارد از اول جولای 2012 قوانین خود را تغییر دهد. هنوز قوانین جدید استرالیا به طور کامل مشخص نیست، لیکن به نظر میرسد که شرایط مهاجرت برای دانشجویان PhD که در داخل استرالیا مشغول به تحصیل هستند سخت‌تر خواهد شد (هنوز معلوم نیست)! به شما توصیه می‌کنم حتما به وبسایتهای رسمی مهاجرت کانادا و استرالیا مراجعه کنید و قوانین و شرایط را به دقت مطالعه کنید. مهمترین تفاوتها در حال حاضر از این قرار هستند:

5-الف) کانادا از آخر سال 2011 اعلام کرده که شرایط مهاجرت را برای دانشجوهای PhD ساده‌تر کرده. تا قبل ز این تاریخ، حتما باید رشته‌ی تحصیلی شما در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا بود یا اینکه Job offer داشتید تا میتوانستید برای مهاجرت federal اقدام کنید. از این تاریخ به یعد، تمامی دانشجوهای دکتری، پس از گذراندن دو سال از تحصیلشان، بدون نیاز به اینکه شغلشان در لیست مشاغل مورد نیاز باشد و بدون نیاز به job offer می‌توانند برای مهاجرت اقدام کنند. البته کانادا اعلام کرده که هر سال فقط 1000 پرونده به اینصورت را مورد بررسی قرار میدهد. از ابتدای سال 2012 تا این لحظه هم تقریبا 750 پرونده برای بررسی به این شکل فرستاده شده است.
    5-ب) پس از اینکه پرونده را برای بررسی مهاجرت کانادا ارسال کردید، باید مدارک لازم که نشان میدهد شما حداقل امتیاز لازم برای مهاجرت را دارید، ارائه کنید. پیشنهاد می‌کنم حتما جدول امتیاز بندی مهاجرت کانادا را در وبسایت رسمی مطالعه نمایید. اگر دوسال از شرع تحصیل شما در کانادا گذشته باشد، شما 5 امتیاز بابت این دو سال دریافت می‌کنید (بابت تطابق با محیط).
    5-ج) پرونده‌ی دوستانی که از در حین تحصیل PhD به روش فوق برای مهاجرت کانادا اقدام کرده‌اند هنوز در حال بررسی است. لذا معلوم نیست که سازمان مهاجرت کانادا چقدر بررسی پرونده‌های به این شکل را طول میدهد!
    5-د) دانشجویان PhD برای درخواست اقامت استرالیا تا قبل از جولای 2012 باید صبر میکردند تا تحصیلشان تمام شود و بعد برای اقامت اقدام میکردند (در حین تحصیل، امتیاز اضافه‌تری برای تحصیل در استرالیا به آنها تعلق نمی‌گرفت ولی بعد از اتمام تحصیل، 5 امتیاز برا ی تحصیل در کانادا میگرفتند). ضمنا، برای اینکه بتوانند پرونده‌ی خود را برای بررسی ارسال کنند، لازم بود که حتما رشته‌ی تحصیلی لیسانس آنها در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد. ضمنا باید مدارک لازم دال بر اینکه حداقل امتیاز لازم برای مهاجرت را دارند نیز ارائه میکردند. اگر امتیاز آنها کافی نبود، میتوانستند بدون نیاز به اینکه شغلشان در لیست مشاغل لازم استرالیا باشد، یک ویزای کار 18 ماهه دریافت کنند و در این مدت به انجام کار در استرالیا و یا افزایش نمره زبان و یا پیدا کردن اسپانسر بپردازند و از این طریق امتیاز خود را افزایش دهند تا درخواست اقامتشان مورد بررسی قرار گیرد. از جولای سال 2012 به بعد، قرار است که قوانین مهاجرت استرالیا بسیار شبیه به نیوزلند شود (به تاپیکی که دوستان AA به همین منظور ایجاد کرده‌اند مراجعه کنید). بنابه تغییرات جدید، شما نمی‌توانید به طور مستقیم برای مهاجرت اقدام کنید. بلکه بایستی ابتدا یک Expression of Interest را بفرستید (در این مرحله نیاز به ارائه‌ی هیچ مدرکی نیست، فقط اعلام میکنید که شرایطتان چطور است و چرا میخواهید برای اقامت اقدام کنید و ضمنا امتیاز شما به نظر خودتان و باتوجه به شریط خودتان چقدر است). سازمان مهاجرت استرالیا تمام Expression ها را دائما بررسی میکند و آنهایی را که امتیاز بیشتری دارند دعوت میکند تا برای مهاجرت اقدام کنند. این تغییرات جدید دو نتیجه دارد: اولا، پروسه‌ی مهاجرت کسانی که از داخل استرالیا اقدام می‌کنند با کسانی که از خارج استرالیا اقدام می‌کنند تفاوتی نخواهد داشت. فقط کسانی که از داخل اقدام می‌کنند 5 امتیاز بابت مدرکی که از استرالیا گرفته‌اند دریافت می‌کنند (و البته این شانس را دارند که دنبال اسپانسر هم در حین تحصیل بگردند). نتیجه‌ی دوم آن است که احتمالا برای کسانی که از طرف سازمان مهاجرت دعوت میشوند تا پرونده‌ی مهاجرتی باز کنند، پروسه‌ی بررسی پرونده‌های اقامت دائم بسیار سریعتر خواهد شد چون تعداد کسانی که دعوت میشوند تا پرونده‌ی مهاجرتی باز کنند تحت کنترل سازمان مهاجرت خواهد بود.
    5-ه) از سال 2013 قرار است که به فارغ التحصیلان دانشگاههای استالیایی که طول دوره‌ی تحصیل آنها بیش از دو سال است، اجازه‌ی درخواست برای ویزای کار دو ساله (برای لیسانس) یا سه ساله (برای فوق لیسانس) یا 4 ساله (برای دکتری) داده شود، بدون نیاز به اینکه رشته‌ی تحصیلی در لیست مشاغل لازم اسرالیا باشد یا اینکه نیاز به اسپانسر داشته باشند. برای PhD، ویزای کار 4 ساله قرار است داده شود. البته این طرح فعلا پیشنهاد شده، باید دید که آیا از 2013 اجرا خواهد شد یا نه؟! من فکر می‌کنم اجرا می‌شود. زیرا اولا تغییرات دیگری که پیشنهاد شده تا این لحظه اجرا شده است (از جمله افزایش 8 ماهه‌ی طول مدت ویزای دانشجویی، حذف PVA و ...) و ثانیا اگر این طرح اجرا نشود، تعداد محصلینی که برای ادامه تحصیل به استرالیا میروند کاهش خواهد یافت و در نتیجه درآمد دانشگاهها هم کاهش خواهد یافت که این به ضرر دولت استرالیاست.
    برای اطلاع از تغییرات پیشنهادی جدید مهاجرت استرالیا به لینک زیر مراجعه کنید:
    http://www.immi.gov.au/students/knight/
    ضمنا یک فرق دیگر هم آن است که در کانادا، پس از اینکه اقامت دائم گرفتید باید دو سال در کشور بمانید تا بتوانید درخواست Citizenship بدهید ولی در استرالیا پس از دریافت اقامت دائم باید فقط یک سال در کشور بمانید تا بتوانید درخواست Citizenship بدهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamoddin88 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من از دانشگاه Simon Fraser Canadaدر ونکوور برای PhD در رشته برق پذیرش گرفتم (12000 برای زندگی و هزینه تحصیلم Waive). و الان ویزام در آنکارا در حال بررسی است. بعد از چند هفته از دانشگاه سیدنی پذیرش گرفتم (حدود 23700$ برای زندگی و هزینه تحصیل، بیمه و هزینه ویزام Waive) و الان ویزام در عمان در حال بررسی است. با فرض آنکه بتونم ویزام رو به موقع بگیرم و با توجه به آنیکه هدف بعدی من برای اقامت هست شما فکر میکنید در کدو کشور راحتتر میشه مقیم شد.
    من خیلی مسایل رو برای مقایسه خوندم مثلا در رنکینگهای پارسالاز لحاظ کیفیت زندگی ونکوور امتیاز 98 و سیدنی 97 گرفته. از لحظ موقعیت کاری ونکوور 54 و سیدنی 81 گرفته. هر دو آب و هوای بسیار خوبی دارند. استادای هر د دانشگاهم بسیار خبره هستند و H-Index بالایی دارند. گرچهSFU در جهان به اندازه سیدنی رنکش خوب نیست اما جز دانشگاههی خوب کاناداست و رنکینگهای مختلف اون رو بین رتبه 90-260 قرار میدن.(البته سیدنی بین 30-90 قرار میگیره). خلاصه به نظر من اکثر پارامترهام از لحاظ رفا اجتماعی، آب و هوا و ..... برای این دو موقعیت نسبتا یکسان هست فقط در زمینه اقامت خیلی اطلاعات ندارم میشه لطفا راهنماییم کنید و نظرات ارزشمندتون رو بهم بگید.

با تشکر از شما دوستان

ادامه‌ی پست قبل:

البه یک نکته را هم مد نظر داشته باشید: کانادا و استرالیا هردو کشورهای مهاجرپذیر هستند. بنابراین اگر قصد شما رفتن و ماندن در یکی از این کشورها است، قطعا پس از اتمام تحصیلات شما را بیرون نمی‌اندازند (مطمئن باشید). ممکن است قوانین در طول این مدت عوض شوند و شما مجبور شوید یکی دو سال بیشتر در آن کشور بمانید و با ویزای کار، به انجام کار بپردازید تا اینکه اقامت دائم بگیرید، لیکن نهایتا مطمئن باشید حتما میتوانید اقامت دائم بگیرید. در واقع، اگر هر یک از کشورهای استرالیا یا کانادا نخواهد یا نتواند یک نفر که از بورس خود آن کشور استفاده کرده و دکتری گرفته را در داخل کشور نگه دارد و برای او شغل قابل قبولی ارائه کند، همان بهتر که زندگی در چنین کشوری را فراموش کنید و به ایران برگردید و زندگی نرمال خود را پیش بگیرید.
    با توجه به جمیع جوانب: بنده به شما پیشنهاد می‌کنم که چنانچه صد در صد قصد رفتن و ماندن در آنور آب را دارید، پذیرش سیدنی را در اولویت قرار دهید. همچنین چنانچه فکر می‌کنید که بعدا برای post-doc می‌خواهید به آمریکا یا کشورهای اروپایی بروید، باز هم سیدنی را در اولویت قرار دهید. ولی چنانچه فکر می‌کنید ممکن است بعدا باز به ایران باز گردید و اینجا درخواست هیئت علمی بدهید یا کار کنید، SFU را در اولویت قرار دهید. چرا که دانشگاههای استرالیا هنوز در ایران شناخته‌شده نیستند و ضمنا دکتری استرالیا فقط ریسرچ هست که ممکن است بعدا برای هیئت علمی شدن برای شما مشکل ایجاد کند (تا آنجایی که من میدانم از لحاظ قانونی مانعی ندارد، ولیکن میتواند باعث بهانه‌گیری بعضی افراد شود، میفهمید که منظورم چیست؟!) در حالی که سیستم آموزشی کانادا با سیستم آموزشی ایران منطبق‌تر است. ضمنا، من به شخصه پیشبینی می‌کنم در پنج-شش سال آینده دانشگاههای استرالیا هم به اندازه‌ی دانشگاههای کانادا (و حتی بیشتر از آنها) در داخل ایران معروف شوند (چون با این وضع ضعیف فاندهای دانشگاههای کانادایی، بسیاری از بچه‌ها رفتن به استرالیا را ترجیح میدهند و این باعث میشود کم کم دانشگاههای استرالیا در ایران معروف شوند. مثلا، فقط عده‌ی بسیار کمی از اساتید من راجع به دانشگاههای استرالیا اطلاعات داشتند در حالی که همانطور که میبینید، نسل ما بسیار اطلاعات بیشتری راجع به دانشگاههای استرالیا دارد و در نتیجه اطلاعات نسل آینده باز هم بیشتر خواهد بود).
    از دوستان دیگر هم می‌خواهم چنانچه نکته‌ای از قلم افتاد تکمیل کنند.
    موفق باشید.

Junior Member

با تشکر از challenge عزیز بابت اطلاعات مفیدشون (من که خیلی استفاده کردم) تا آنجایی که من اطلاع دارم اینکه دانشجویان بالاتر از کارشناسی بعد از دو سال می توانند در خواست اقامت دائم دهند صرفا محدود به استان انتاریو کاناداست و شامل بقیه نقاط کانادا نمی شود

به علاوه در کانادا اگر بعد از دریافت اقامت دائم در پنج سال آتی دو سال را در خاک کانادا باشید فقط می توانید اقامت دائمتان را برای پنج سال دیگر تمدید کنید، ولی برای درخواست شهروندی باید در پنج سال مدت اقامت دائم حداقل سه سال را در خاک کانادا حضور داشته باشید

حالا اطلاعات من مال یکسال پیش است اگر تغییر کرده باشد نمی دانم

شاد باشید

ممنون kramezani عزیز. این قانون که بعد از دوسال از تحصیل در مقطع PhD میشه درخواست اقامت به روش فدرال داد کلی هست و محدود به آنتاریو نیست!
    be an international student enrolled in a PhD program in Canada (or graduated from a Canadian PhDprogram within the past 12 months)
    این هم لینکش
    http://www.cic.gc.ca/english/immigra.../apply-who.asp
    http://www.cic.gc.ca/english/immigra...structions.asp

استان آنتاریو تنها مزیتی که داره اینه که چنانچه کسی نتونست از طریق فدرال اقامت بگیره، از طریق اقامت استانی به روش Opportunities Ontario هم میتونه اقدام کنه!

ضمنا، پس از دریافت اقامت دائم در کانادا، اگر سه سال در خاک کانادا حضور داشته باشید که حداقل دو سال آن را به صورت PR بوده‌باشید میتونید درخواست Citizenship بدید:
    To be eligible for Canadian citizenship, you must have lived in Canada for at least three years (1,095 days) out of the four years (1,460 days) preceding your application. Please note that you cannot meet the residence requirements for citizenship without a minimum of two (2) years as a permanent resident.
    اینم لینکش:
    https://eservicesak.cic.gc.ca/rescal...ew.do?&lang=en

چن دانشجوهای PhD در کانادا پس از دو سال از شرع تحصیل میتونند درخواست اقامت بدهند، بنابراین در هنگام دریافت PR حداقل دو سال در کانادا اقامت داشته‌اند. لذا، پس از دریافت PR کافیست فقط دو سال دیگر در کانادا باقی بمانند تا بتوانند برای Citizenship اقدام کنند.

سلام بر challenge عزیز ...
    ممنون از اطلاعات...
    تو یکی دو مورد تا حدی خیالم راحت شد!... بخصوص او ن بحث ویزای کار 3 ساله بعد از تحصیل.... چون خودم فقط از زبون یه وکیل استرالیایی و تو سایت رادیو سیدنی شنیده بودم و از یکی از دوستان تو استرالیا... و اینکه الان از شما هم شنیدم خیلی امیدوارتر شدم. بویژه اینکه همون دلایلی که حدسش رو میزدم بیان فرمودید...
    فقط من یه جمله از شما شنیدم که از یکی از دوستان هم که 2 ساله سیدنیه ، عینا شنیدم! اونم اینه: " کانادا و استرالیا هردو کشورهای مهاجرپذیر هستند. بنابراین اگر قصد شما رفتن و ماندن در یکی از این کشورها است، قطعا پس از اتمام تحصیلات شما را بیرون نمی‌اندازند (مطمئن باشید). "
    اول یه سوال اونم اینکه منظورتون از اتمام تحصیلات، اتمام دکتراست فقط یا ارشد هم بازیه؟! و دوما اینکه خب ما بعد از تحصیل یا شامل قوانین میشیم و امتیاز لازم رو میاریم یا نه دیگه؟! درسته؟ حالا اینکه بیرون نمیندازن یعنی چی؟... مثلا هی تمدید میکنن؟!! پس قانونایی که کلی هم شرط و قید داره چی میشه؟؟؟؟

سلام بر Challenge عزیز،
    ممنون از راهنمایی کامل و دقیقتون، به خوبی اکثر مطالب رو بی طرفانه پوشش دادید. یک خواهش داشتم؛ میشه لطفا لینکی که امتیازهای مربوطه رو واسه مهاجرت اعلام میکنه پست بفرمایید.
    در انتها باید کمی صبر کنم ببینم وضعیت ویزام چطور میشه. مدارک SFU از 8 MAY آنکاراست و شروع ترمم 4 سپتامبر. مدارک استرالیام 30 May در تهران lodge شد و 12 June امان ایمیل داد. شروع ترم 31 July هست البته به PhD ها تا 30 August هم وقت دادن. امیدوارم تو این زمان ویزاهام آماده بشه آخه میگن سفارت استرالیا کمی کند هست. من رشته ام در تمام مقاطع برق قدرت بوده به نظرتون به موقع ویزام آماده میشه؟
    یه سوال دیگه هم دارم دوستان با توجه به این شرایط آیا من اگه 10- 15 روز به رفتن بخوام واسه مقصدم بلیط بگیرم پیدا میکنم؟

مرسی و ممنون

سلام دوست عزیز.
    من منظورم این بود که اگر واسه‌ی ادامه تحصیل (چه فوق لیسانس و چه دکتری) به کانادا یا استرالیا میرید و بورس کامل از خود اون کشور رو هم گرفتید، اطمینان داشته باشید حتما بعد از چندسال میتونید اقامت بگیرید. البته شرایط طبیعتا واسه دکتری راحت تره ولی برای فوق لیسانس هم شرایط بد نیست. البته این یک قانونی نیست که جایی ثبت شده باشه (و طبیعی هم هست). این نظر شخصی من هست، و برای اثباتش هم دلایل خودمو دارم.
    ببین دوست من، این حرفی که من زدم بنابه تجربه‌ای هست که دوستانم دارند. من به شخصه کسی رو ندیدم که واعا قصدش رفتن و موندن باشه، برای تحصیل با بورس خود اون کشور پذیرفته شده باشه، و بعد از تحصیل نتونسته باشه بمونه! از اساتید من، فقط سه نفر بودند که با بورس کانادا برای تحصیل رفتند و بعد از تحصیلشون به ایران برگشتند و هیئت علمی شدند (بدون اینکه اقامت گرفته باشند). دلیل اینکه برگشتند این نبوده که هیچ راهی واسه موندنشون نبوده، بلکه این بوده که راه موجود سخت بوده (با توجه به شرایط اونها) و اونها ترجیح دادند که به ایران برگردند و چندسال هیئت علمی باشند و رزومه‌ی خودشون رو بهتر کنند و بعدا دوباره برگردند کانادا. در این لحظه هم که با شما دارم حرف میزنم، یکی از اون سه تا استاد برگشته و واسه کار توی یک شرکت معتبر رفته کانادا (و احتمالا بعد از یکی دو سال درخواست PR میده)، یه نفر دیگشون یک سال پیش اقامت کانادا رو گرفت و برگشت کانادا و الآن هم رفته آمریکا و هیئت علمی شده. نفر سوم هم داره کاراش رو میکنه که PR کانادا رو بگیره و برگرده. یعنی میخوام بگم که اگر قصد شما گرفتن PR باشه، حتما راههایی وجود داره، هرچند ممکنه با توجه به شرایط شما کمی سخت باشه.
    این عاقلانه نسیت که یک کشوری بیاد و واسه تحصیل شما بورس کامل پرداخت کنه و بعدا نخواد که شما رو برای زندگی توی اون کشور نگه داره! اگر نخواد شما رو نگه داره پس میخواد کی رو نگه داره؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط erfansharif نمایش پست ها
    سلام بر challenge عزیز ...
    ممنون از اطلاعات...
    تو یکی دو مورد تا حدی خیالم راحت شد!... بخصوص او ن بحث ویزای کار 3 ساله بعد از تحصیل.... چون خودم فقط از زبون یه وکیل استرالیایی و تو سایت رادیو سیدنی شنیده بودم و از یکی از دوستان تو استرالیا... و اینکه الان از شما هم شنیدم خیلی امیدوارتر شدم. بویژه اینکه همون دلایلی که حدسش رو میزدم بیان فرمودید...
    فقط من یه جمله از شما شنیدم که از یکی از دوستان هم که 2 ساله سیدنیه ، عینا شنیدم! اونم اینه: " کانادا و استرالیا هردو کشورهای مهاجرپذیر هستند. بنابراین اگر قصد شما رفتن و ماندن در یکی از این کشورها است، قطعا پس از اتمام تحصیلات شما را بیرون نمی‌اندازند (مطمئن باشید). "
    اول یه سوال اونم اینکه منظورتون از اتمام تحصیلات، اتمام دکتراست فقط یا ارشد هم بازیه؟! و دوما اینکه خب ما بعد از تحصیل یا شامل قوانین میشیم و امتیاز لازم رو میاریم یا نه دیگه؟! درسته؟ حالا اینکه بیرون نمیندازن یعنی چی؟... مثلا هی تمدید میکنن؟!! پس قانونایی که کلی هم شرط و قید داره چی میشه؟؟؟؟

خواهش میکنم دوست عزیز
    شما گفته بودید که در زمینه‌ی اقامت زیاد اطلاعات ندارید. منم مخصوصا لینکها رو نذاشتم (و نمیذارم) تا خودت مجبور بشی به وبسایتهای رسمی اداره مهاجرت استرالیا و کانادا مراجعه کنی و همه‌چیز رو مطالعه کنی و مطلع بشی این کار خیلی بهتر از اون هست که به یک وکیل مهاجرت مراجعه کنید.
    فقط بعد از اینکه لینک جدولها ر بدست آوردید، لطفا اینجا بذارید که بقیه هم استفاده کنند.
    راهنمایی: برای استرالیا، هم جدول به صورت فایل pdf و هم آنلاین وجود داره. ولی برای کانادا یک ویزارد هست که طی اون امتیازاتتون معلوم میشه.

سلام بر Challenge عزیز،
    ممنون از راهنمایی کامل و دقیقتون، به خوبی اکثر مطالب رو بی طرفانه پوشش دادید. یک خواهش داشتم؛ میشه لطفا لینکی که امتیازهای مربوطه رو واسه مهاجرت اعلام میکنه پست بفرمایید.
    در انتها باید کمی صبر کنم ببینم وضعیت ویزام چطور میشه. مدارک SFU از 8 MAY آنکاراست و شروع ترمم 4 سپتامبر. مدارک استرالیام 30 May در تهران lodge شد و 12 June امان ایمیل داد. شروع ترم 31 July هست البته به PhD ها تا 30 August هم وقت دادن. امیدوارم تو این زمان ویزاهام آماده بشه آخه میگن سفارت استرالیا کمی کند هست. من رشته ام در تمام مقاطع برق قدرت بوده به نظرتون به موقع ویزام آماده میشه؟
    یه سوال دیگه هم دارم دوستان با توجه به این شرایط آیا من اگه 10- 15 روز به رفتن بخوام واسه مقصدم بلیط بگیرم پیدا میکنم؟

مرسی و ممنون

در مورد بلیط: در مورد کانادا نمیدونم، ولی برای استرالیا توی july خیلی شلوغه. با این حال، از همین الآن میتونید به آژانسهای مسافرتی بسپرید که براتون بلیط رزرو کنن! این کار رایگان هست!

سلام بر Challenge عزیز،

مرسی و ممنون

سلام
    با این صحبت من فکر نمیکنم شما تجربه زیادی از پروسه ویزای استرالیا داشته باشید!! لطفا سری به تاپیک ویزا استرالیا بزنید تا بیشتر متوجه منظور من بشید دوست عزیز. طوری که من میبینم بیشتر از 60 70 درصد کسایی که برا استرالیا اقدام کردن شرایط سخت و مدت زمان طولانی رو تجربه میکنن... نمونش خود بنده که بیشتر از 11 ما معطل شدم بدون حتی یک جواب منطقی مبنی بر رد یا پذیرش ویزا...!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط kramezani نمایش پست ها
    دوست عزیز ، نمی دانم که شما خودتان برای ویزای استرالیا اقدام کرده اید و یا مساله ی استثنایی برای شما پیش آمده است یا خیر. به هر حال به هیچ عنوان این گونه نیست (حداقل در 90 درصد پرونده ها و به استثنای رشته های حساس). من این همه که دور و برم برای ویزای استرالیا اقدام کرده اند+ خودم همه از روند کار بسیار راضی بودیم و همیشه زودتر از آنچه انتظار داشتیم به ما ویزا دادند. (توی سفارت قید کرده ویزای دانشجویی 3 ماه طول می کشه. من برای همین ترم 1 ماه و 20 روزه ویزا گرفتم!). پاسخگویی و برخوردشون هم که عالی بوده. اتفاقا من برای کانادا هم اقدام کردم. اگر بخواهیم با کانادا مقایسه کنیم که اصلا سفارت کانادا نحوه رسیدگی به پرونده هاش فاجعه است. ولی آمریکا هم فعلا همه راضی اند. شاید اگر بخواهیم به ترتیب کنیم اول آمریکا بعد استرالیا و بعد کانادا باشه. باز هم آمریکا به خاطر شرایط و مکان سفارت استرس های خودش را به همراه دارد

من همیشه گفتم باز هم می گم اگر می خواهید خیلی راحت بشینید خونتون و چایی بخورید برید گردش و با دوستانتان باشید و سفارت خودش کار ها رو بکنه و سر وقت بهتون ویزا بده استرالیا رو انتخاب کنید. انقدر سریع و خوب کار ها رو انجام می دن که کوچکتریم جایی برای استرس باقی نمی گذارن. نتیجه اینکه با کلی انرژی و سرحال می تونید برید یه کشور جدید.حداقل برای من و دوستانم که اینطور بوده

شاد باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)