نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 29 از 46 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    سلام
    من کلا با حرفاتون موافق نیستم. حرفتون در مورد استرالیای جنوبی و غربی درسته ولی در باقی جاها اتفاقا با یکی دو ساعت ماشین میشه رفت یه شهر دیگه برای گردش. پرث کلا دور افتاده هست و مرکز یک استان صنعتی و کلا استرالیای غربی برای تفریح و خوشگذرونی ساخته نشده . بلیط هواپیما اتفاقا زیاد گرون نیست. شما یک فاصله 500 کیلومتری رو با فاصله 3000 کیلومتری نباید مقایسه کنید. الان بلیط بریزبن به سیدنی که حدود 900 کیلومتره با قنطس که زیاد هم ارزون نیست 130 دلاره.
    هر شهری هم مناطق حاشیه ای داره برای زندگی و هم مناطق تجاری. همین گلد کست و بریزبن مناطقی دارند که به قول شما خونه های مثل نقاشی بچه ها داره ولی مناطق خیلی شلوغ و پرجمعیت با برجهای بلند و بیشمار داره یا مناطقی دارند با برجهای کنار ساحل که بیشتر توریستی هست و .. خلاصه 100 تا منطقه دارند که با توجه به بودجه افراد و علائق میشه رفت اونجا ها زندگی کرد. تازه شهرهای NSW و Victoria پرجمعیت تر و شلوغ ترند
    خب همه حرف های دوستمون farveh درست است. فقط با این تفاوت که با عینک بدبینی نگاه شده اند. من توی سیدنی هستم. تعداد برج های سیدنی از تهران خیلی کمتره. خونه هاش هم دقیقا مثل نقاشی بچه هاست . ولی من مثل farveh به شهر نگاه نمی کنم. خونه هاش رو با این سبک خاص خیلی دوست دارم. چون کلا هر چی توی این شهره یک جورایی دوست داشتنی و خودمونیه مثل همین خونه هاش. ماشین درست و حسابی نمی بینین ولی وقتی می خواهین از خیابون رد شین از 20 متری ماشین ترمز می کنه تا شما با خیال راحت رد شین. قیمتاش خیلی گرونه.ولی در عوض مردمش خیلی دوست داشتنی است و خیلی زود با آدم دوست می شن. من زبان اصلا بلد نیستم اینجا کلی دوست پیدا کردم باهاشون می رم بیرون. همین الانم بیرون بودم. هیچ کدومم ایرانی نیستن. در ضمن مدرک دکترای استرالیا رو وزارت علوم قبول می کنه. پس مشکلی نداره. کلا مثلا دانشگاه خود من همچین شیک و لوکس نیست. ولی همه جاش بادکنک و مبل های فانتزی گذاشتن. دانشگاه بیشتر از 50 سایت کامپیوتر داره و همه درب هاش با رمز و کارت باز میشه. ولی دکورش یک جوریه انگار توی یک ساختمون خیلی ساده و به دور از تکنولوژی قدم می زنید.کلا استیل سیدنی خودمونی و دوست داشتنیه. هیچ چیز لوکسی اینجا نمی بینید. همه فروشگاهاش دوربین دارند ولی یک جوری دکورش رو تنظیم کردند که دوربین ها اصلا به چشم نیان. کلا شهر پیشرفته ایه ولی همه چیش یک جوری ساخته شده انگار که اصلا وسیله الکترونیکی و لوکس توش نیست. آدماشم حتی توی رسمی ترین ملاقات باهات مثل پسر خالت صحبت می کنن. تیرای چراغ برقش از جنس تنه درخت ساخته شده. پس تا بالاش رو نگاه نکنید متوجه نمی شید که تیر چراغ برقه یا درخت. روی درختاش رو نگاه کنید کلی پرنده خوابیده. حتی وقتی می رید توی رستوران می بینید چند تا پرنده اومدن تو. پارکاش مثل جنگل طبیعی ساخته شده. حتی چراغ قرمزاش بر عکس ایران که با رنگ آلومینیم ساخته شده سیاه رنگ و همرنگ محیطن و به چشم نمیان. تابلوهای خیابوناش برعکس ایران که بزرگ و چشم گیرن خیلی کوچولو به همون تنه های درخت بسته شدن و تا دقت نکنید نمی بینیدشون . ساختار شهر سعی شده همه چیز طبیعی و به دور از تکنولوژی باشه. کلا اینجوریه دیگه

موفق باشید
    ویرایش توسط kramezani : July 25th, 2012 در ساعت 05:19 PM

خب در مورد دکتری که بقیه دوستان گفتن من هم تایید میکنم. هیچ مشکلی نیست و وزارت علوم کاملا تایید میکنه، کاش دوستان قبل از اینکه موضوعی رو بیان کنن از صحیح بودنش مطمئن بشن. حرف های دوستم kramezani رو هم قبول دارم ولی نه همشو. اینکه تعداد برج های سیدنی از تهران کمتره، کجای تهران مثل سیتی اینقد برج داره، بلندترین برج در تهران بعد از میلاد همون برج تهرانه و غیر از این بصورت پراکنده ساختمون خیلی بلند در تهران میبینین. اینکه خانه ها مثل نقاشی میمونه حرف خنده داریه، خب مگه خونه قراره شکل چی باشه؟ به نظرم استرالیا از لحاظ بافت شهری کاملا مانند آمریکای شمالیه یعنی ظاهر ساختمانها ، خانه ها و مراکز خرید. اینو از خودم نمیگم جون رفتم دیدم دارم میگم. ساختار شهر هم بر اساس جادس یعنی در استرالیا نیاز به ماشین واقعا محسوسه بر عکس اروپا. این حرف دوستان که میگن اینجا گرونه، بله کاملا درسته ولی در مقایسه با درآمدشون خیلی مناسبه. جالبه بدونین که استرالیایی ها بعد از سویسی ها بالاترین قدرت خرید رو در دنیا دارن. مسلمه هر کی پول ایران رو بیاره اینجا خرج کنه خیلی براش گرون به نظر میرسه. نهایتا کافیه یه نگاهی به آمار و ارقام بندارین، شهرهای استرالیا همیشه جز بهترین های دنیا برای زندگی بوده و هستن. من این حرف ها رو براساس تجربه و تحقیقاتم گفتم نه از روی تعصب.

همونطوری که بقیه‌ی دوستان هم گفتن، وزارت علوم مدرک دکتری دانشگاههای معتبر استرالیایی رو ارزشیابی میکنه و از این لحاظ هیچ مشکلی نیست. لذا اگه کسی پس از بازگشت، قصد استخدام شدن در جایی رو داره، هیچ مشکلی واسش وجود نداره. ولی اگر کسی قصد داره که بعد از برگشتن به ایران هیئت علمی بشه، باید چندتا مطلب رو در نظر بگیره. اولا، همونطور که میدونید در چندسال اخیر فرآیند جذب هیئت علمی به طور متمرکز و توسط وزارت علوم انجام میشه! ضمنا، با بررسیهایی که من کردم، از نظر وزارت علوم هیچ تفاوتی بین مدرک دکتری با ریسرچ و مدرک دکتری ریسرچ+کورس وجود نداره. بنابراین هیچ مشکلی از نظر وزارت علوم در این مرحله وجود نداره. اما باید بدونید که متاسفانه اساتید دانشگاههای ایران بیشتر مایل هسند افرادی رو به عنوان هیئت علمی جدید بگیرن که دکتری رو به صورت ریسرچ+کورس گرفته باشند! لذا، دوستانی که میان استرالیا دکتری میگیرن، معمولا در مقایسه با یک فرد با رزومه ی مشابه که آمریکا یا کانادا دکتری گرفته، شانس کمتری برای جذب شدن در هیت علمی دانشگاههای خوب ایران (مثل شریف، یا تهران، یا ...) دارند.
    ضمنا، جدای از مسائل فوق، باید بگم که فرآیند هیئت علمی شدن در ایران، بیش از آنکه به رزومه و سواد شما بستگی داشته باشه، به میزان برش "پارتی" شما بستگی داره! اگر پارتی بسیار قطور دارید، دیگه مهم نیست که مدرک دکتری رو از کجا گرفتید (بعضا حتی مهم نیست که اصلا مدرک دکتری داید یا نه!!)

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام
    همین موضوع که استرالیا فقط ریسرچ هست خودش یک مشکل است چون ایران مدارکی که فقط ریسرچ هستند رو نمی پذیره یعنی اگر برگردید دکترا بی دکترا...

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

سلام
    یک موضوع رو اینجا باز کنم. اگر شما در دوران تحصیل هیچ کرسی رو نگذرونید و فقط پایان نامه داشته باشید مورد تایید ورازت علوم ایران نیست مدرک شما. یک زنگ بزنید وزارت علوم سوال کنید. بحث مدارک دانشگاههای استرالیا نبود. بحث نخوندن کورس بود. هیچ فرقی هم نمی کنه از کجا باشه. دوست من کارشناس ارزشیابی مدارک در وزارت علوم برای 3 سال بود. یعنی ایشون دروغ میگه ! اون یکی دوستم هم که تازه از فرانسه برگشته ایران و مدرک دکتراش رو چون کرسی نداشته ، فوق لیسانس ارزشیابی کردن ، دورغ می گه!

خودم کورس ندارم اما برام مهم نیست، ولی دلیل هم نمی شه به دیگران دروغ بگم که مدرک من در ایران معادل دکتری ارزشبابی می شه. PhD می خونم . دانشگاهی هم که درس می خونم رتبه اش 4 هست در رشته ما در استرالیا و 56 در جهان و در گروه عالی وزارت علوم هم هست ، پس معتبر هست اماتا انجایی که پرسیدم باید حداقل 4 درس خونده باشید.
    البته اگر از 4 ماه گذشته قوانین عوض شده باشه نمی دونم.
    ویرایش توسط farveh : July 27th, 2012 در ساعت 07:07 AM

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

سلام
    یک موضوع رو اینجا باز کنم. اگر شما در دوران تحصیل هیچ کرسی رو نگذرونید و فقط پایان نامه داشته باشید مورد تایید ورازت علوم ایران نیست مدرک شما. یک زنگ بزنید وزارت علوم سوال کنید. بحث مدارک دانشگاههای استرالیا نبود. بحث نخوندن کورس بود. هیچ فرقی هم نمی کنه از کجا باشه. دوست من کارشناس ارزشیابی مدارک در وزارت علوم برای 3 سال بود. یعنی ایشون دروغ میگه ! اون یکی دوستم هم که تازه از فرانسه برگشته ایران و مدرک دکتراش رو چون کرسی نداشته ، فوق لیسانس ارزشیابی کردن ، دورغ می گه!

خودم کورس ندارم اما برام مهم نیست، ولی دلیل هم نمی شه به دیگران دروغ بگم که مدرک من در ایران معادل دکتری ارزشبابی می شه. PhD می خونم . دانشگاهی هم که درس می خونم رتبه اش 4 هست در رشته ما در استرالیا و 56 در جهان و در گروه عالی وزارت علوم هم هست ، پس معتبر هست اماتا انجایی که پرسیدم باید حداقل 4 درس خونده باشید.
    جناب farveh عزیز، این موضوع که شما بیان می کنید درسته ولی یک نکته خیلی ظریف و یا خیلی بزرگ رو در نظر نمیگیرید. اونهایی مدرکشون بدون کورس ارزیابی نمیشه که direct phd بوده باشند. یعنی بعد از لیسانس مستقیم phd خونده باشند و کورسی هم پاس نکرده باشند. آره. این درسته و دکتراشون برابر با مستر ارزیابی میشه. چون فاصله بین لیسانس و دکترا رو هیچ کورسی پاس نکردند. ولی من حس می کنم که اون دوستمون که اولین بار این سوال رو پرسیدند و شما جوابشون دادید، فوق لیسانس داشتند و چون توی ایران بودند، بالطبع کورس هم پاس کرده بودند و شامل این قضیه نمیشدند.
    در ضمن من خودم به شخصه مورد دارم که همون direct phd ها هم دکترا ارزیابی شده. ولی به قول یکی از دوستان به برش پارتی تون بستگی داره.
    ویرایش توسط alireza2475 : July 27th, 2012 در ساعت 11:23 AM
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

ApplyAbroad Hero

دوستان اگه مستر رو در ایران بگذرونیم ولی پذیرش دکترای استرالیامون لیسانس به دکترا باشه (یعنی مستر ایران رو داریم ولی تو پذیرش گرفتنمون نقشی نداشته) ایا وزارت علوم این دکترا رو ارزیابی نمیکنه و مجوز خروج از کشور برای مشمولین رو نمیده؟ خواهشا راهنمایی کنید.

Junior Member

من استرالیا درس میخونم.شهر ولونگونگ، نزدیک سیدنی.
    امکاناتش خوبه، هواش عالیه، شهر بندریه، زندگی اینجا واقعا خوبه.
    من تجربه کانادا رو نداشتم.اما فکر کنم بعد از آمریکا، استرالیا جای خوبی واسه زندگی باشه.
    کانادا و امریکا رو نمیشه پیش بینی کرد،ممکنه کارایی علیه ما ایرانیا بکنن،مثل همین بستن حسابهای بانکی ایرانیا توی کانادا.
    خلاصه اینجا که من هستم واقعا راضیم.اما آرزومه برم آمریکا و زندگی کنم.

سلام

بحث دروغ نیست دوست عزیز.
    احتمال زیاد اون کارشناس اطلاعاتش ناقص بوده!
    مثلا بنده که کارشناسی ارشد رو در دانشگاه شیراز گذروندم و بعد روانه خدمت سربازی شدم بعد از قبولی دانشگاه استرالیا وزارت علوم قطعا پذیرش من رو دکتری ارزشیابی کرده تا نظام وظیفه برای من معافیت تحصیلی صادر کرده چون هر مقطع یک بار میشه از معافیت تحصیلی استفاده کرد. در تمام فرمهایی هم که بنده به وزارت علوم و نظام وظیفه و یگان خدمتی نوبتی تحویل میدادم (خدا نصیب نکنه!) ذکر شده بود "قبولی در مقطع دکتری".
    یه نکته جالب دیگه هم اینکه اتفاقا رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز هم مدرک دکتری خودشو از Queensland University گرفته! (فکر کنم بورسیه وزارت علوم بوده). بعلاوه یک خانم دکتری هم پارسال اوردن که دکتری ادبیات انگلیسی از دانشگاه Wollongong گرفته سال 2010.
    البته شاید بصورت یک اصل نا نوشته در شرایط برابر کسی که مدرک دکتریشو از دانشگاه های کانادا و امریکا (مورد قبول وزارت علوم) گرفته باشه به کسی که از دانشگاه های استرالیا (با همون شرط مورد قبول بودن!) ترجیح بدن بدلیل درس گذروندن و هم امتحان جامع که سیستم ایران رو کاملا شبیه کانادا و استرالیا میکنه! همین مساله هم بعضی موقع منو قلقلک میده که UNSW رو فدای York کانادا کنم!!
    ویرایش توسط mohammad123 : July 30th, 2012 در ساعت 01:56 AM

ApplyAbroad Guru

دوست عزیز خود سایت وزارت علوم تایید میکند که دوره های دکترای استرالیا پژوهشی است و در صورت داشتن کارشناسی ارشد قبل از شروع دکترا و گدراندن حد اقل سه سال در مقطع دکترا در دانشگاههای استرالیا، مدرک اخذ شده دکترا ارزشیابی میشود:

http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/2...%8A%D8%A7.aspx

در مورد فرانسه ظاهرا بعضی از انواع دکترای این کشور قابل ارزشیابی نیست. البته جزئیاتش را نمیدانم.
    http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/2...%B3%D9%87.aspx

شرط چهار درس هم فکر نمیکنم درست باشد چون در امریکا و کانادا هم بعضی دانشگاهها برای دکترا فقط سه درس لازم دارند (مثلا دانشگاه اتاوا) و مدرک شان هم در ایران دکترا ارزیابی میشود.

Junior Member

سلام دوست عزیز،
    من قبل از انتخاب دانشگاهم از 3 تا از استادام توی دانشگاه تهران مشورت گرفتم، گفتم شاید نظر اونها به درد بقیه هم بخوره.
    اول اینکه متاسفانه همشون نظرشون روی امریکای شمالی که کانادا رو هم شامل می شه خیلی مثبت تر از اروپا و استرالیا بود. یعنی ترجیه می دهند دانشجوشون بره دانشگاه 50 ام تو امریکا تا بره دانشگاه اول استرالیا. من نظرم رفتن به دانشگاه استرالیا بود و البته هیچ کدوم من رو نفی نکردن و با اینکه گفتم فعلا قصد برگشتن و هیات علمی شدن دارم نگفتن برگردی نمی گیریمت ولی یکی از استادام یجورایی گفت که با توجه به دانشگاهت در اولویت هم نیستی...ولی یکی دیگه از استادام هم که خیلی حساسه روی امریکا، نظرش روی دانشگاهای خوبه استرالیا مثبت بود و مثلا رفتن من به دانشگاه ملبورن رو کاملا تایید کرد. خلاصه اینکه ملت چه تحصیل کرده و چه غیر تحصیل کرده علاقه مند به امریکا هستند ولی استادای دانشگاه تهران حداقل نظر منفی در مورد دکتری در استرالیا ندارند.

البته خوب هیچکس بهتر از خود شما نمی دونه کجا براتون بهتره. من اگر جای شما بودم می رفتم امریکا ولی الان انتخابم استرالیاست چون امریکا پارسال به هیچ کدوم از هم رشته هام ویزای مالتیپل نداد، (همه سینگل شدن)، تحمل سرمای کانادا رو ندارم، شانسه مهاجرت هم برام مهمه که تو اروپا این شانس و نداشتم. به علاوه رنک دانشگاهی که تو استرالیا ازش پذیرش و بورس دارم خیلی بالاتر از اونهایی هست که تو کانادا و اروپا بهم بورس دادن.

در هر حال براتون ارزوی موفق می کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط panahi1361 نمایش پست ها
    راستش همه پست هایه اینجا و یه فروم تو آمریکا رو خوندم ولی چون تجربه ای از هیچ کدوم از کشورهایه استرالیا و آمریکا ندارم خواستم مساله ام رو با شما در میون بزارم: من از یکی از دانشگاههایه استرالیا تو آدلاید اسکالرشیپ واسه دکترا دارم و الان هم دو ماهه منتظره ویزام استادم ایرانیه و اسکالرشیپ همه هزینه هامو کاور میکنه، از طرفی از یکی از دانشگاههای آمریکا تو ایلینویز بهم فاند دادن که اون هم همه هزینه هامو کاور میکنه برا ویزایه این هم دارم اقدام میکنم و اونطور که فهمیدم سفارت آمریکا تو ترکمنستان کسی رو رجکت نکردن و به همه هم تقریبا ویزایه مالتیپل دادن که منم میخام واسه مصاحبه اونجا برم. استرالیا فقط ریسرچه ولی آمریکا کورس هم داره. ضمنا رنک جهانی هر دوتا دانشگاه تقریبا یکیه. باور بکنید تو بزرگترین دوراهی زندگی قرار گرفتم، واقعا نمیدونم با کدوم یکیشون میتونم بیشتر موفق بشم و آینده خوبی داشته باشم. ممنون میشم از کسایی که با نظراتشون کمکم بکنن که انتخاب درستری بکنم. مرسی از همتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)