نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 30 از 46 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط NEW_RSH نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    من قبل از انتخاب دانشگاهم از 3 تا از استادام توی دانشگاه تهران مشورت گرفتم، گفتم شاید نظر اونها به درد بقیه هم بخوره.
    اول اینکه متاسفانه همشون نظرشون روی امریکای شمالی که کانادا رو هم شامل می شه خیلی مثبت تر از اروپا و استرالیا بود. یعنی ترجیه می دهند دانشجوشون بره دانشگاه 50 ام تو امریکا تا بره دانشگاه اول استرالیا. من نظرم رفتن به دانشگاه استرالیا بود و البته هیچ کدوم من رو نفی نکردن و با اینکه گفتم فعلا قصد برگشتن و هیات علمی شدن دارم نگفتن برگردی نمی گیریمت ولی یکی از استادام یجورایی گفت که با توجه به دانشگاهت در اولویت هم نیستی...ولی یکی دیگه از استادام هم که خیلی حساسه روی امریکا، نظرش روی دانشگاهای خوبه استرالیا مثبت بود و مثلا رفتن من به دانشگاه ملبورن رو کاملا تایید کرد. خلاصه اینکه ملت چه تحصیل کرده و چه غیر تحصیل کرده علاقه مند به امریکا هستند ولی استادای دانشگاه تهران حداقل نظر منفی در مورد دکتری در استرالیا ندارند.

البته خوب هیچکس بهتر از خود شما نمی دونه کجا براتون بهتره. من اگر جای شما بودم می رفتم امریکا ولی الان انتخابم استرالیاست چون امریکا پارسال به هیچ کدوم از هم رشته هام ویزای مالتیپل نداد، (همه سینگل شدن)، تحمل سرمای کانادا رو ندارم، شانسه مهاجرت هم برام مهمه که تو اروپا این شانس و نداشتم. به علاوه رنک دانشگاهی که تو استرالیا ازش پذیرش و بورس دارم خیلی بالاتر از اونهایی هست که تو کانادا و اروپا بهم بورس دادن.

در هر حال براتون ارزوی موفق می کنم.
    َشما از استادتون نپرسیدید چرا مایل هستند دانشجویان برن کانادا یا آمریکا.
    من نمیدونم چرا ما ایرانی ها انقدر دوست دارن برن کانادا. واقعا ما میخوام چند سالی زندگی کنیم .آیا واقعا هوای کانادا آزار دهنده نیست.
    من خودم واقعا ترجیح میدم برم استرالیا.
    گاهــــــی گمـــان نمیکنـی ولی میشود ...گاهی نمیشود که نمیشود که نمیشود
    گاهـــی هـزار دوره دعا بی اجابت است...گاهـــی نگفتــه قرعـه به نام تو میشود

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط peiman_mr نمایش پست ها
    من نمیدونم چرا ما ایرانی ها انقدر دوست دارن برن کانادا. واقعا ما میخوام چند سالی زندگی کنیم .آیا واقعا هوای کانادا آزار دهنده نیست.
    هوای کانادا اینقدرها هم بد نیست بخصوص دوسه سال اخیر که زمستان چندان سرد نشد. تورنتو از خیلی از شهر های شمالی تر امریکا سردتر نیست. بگذریم که من خودم برای سرماش کانادا رفتم
    البته در نهایت به هوای استرالیا که هیچ وقت نمیرسه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    هوای کانادا اینقدرها هم بد نیست بخصوص دوسه سال اخیر که زمستان چندان سرد نشد. تورنتو از خیلی از شهر های شمالی تر امریکا سردتر نیست. بگذریم که من خودم برای سرماش کانادا رفتم
    البته در نهایت به هوای استرالیا که هیچ وقت نمیرسه.
    ممنون دوست من از جوابت،
    من خودم کلا گرما را دوست دارم . و با کوچکترین سرمایی کلا یخ میزنم(مثل سرمایی مدرسه موشها). من 2سال مالزی بودم واقعا دوست داشتم تا حدودی و الان هم ترجیح میدم در جایی زندگی کنم که حداقل هوایی 4فصل خوب داشته باشه. متاسفانه من هم از اساتید خودم هم شنیدم که برم آمریکا تا استرالیا. ولی همانطور که قبلا هم گفتم ترجیح میدم برم استرالیا.البته اگر این پروسه مزخرف استرالیا بذاره و طولانی نشه.
    گاهــــــی گمـــان نمیکنـی ولی میشود ...گاهی نمیشود که نمیشود که نمیشود
    گاهـــی هـزار دوره دعا بی اجابت است...گاهـــی نگفتــه قرعـه به نام تو میشود

Junior Member

چرا اتفاقا از یکیشون پرسیدم همین سوال رو و جوابش دقیقا این بود که در دوره دکتری در آمریکا خیلی بیشتر از بچه ها کار می کشن، که زحمتی که کشیده می شه در آینده Rewarding هستشش.
    البته اولش گفتم اینها همشون دکتری شون رو از امریکا گرفتند و البته از دانشگاههای خیلی عالی، به نظر من که کمی جانبداری هم در کار هست...
    راستی این رو هم بگم که یکی از همین استادام که فول پرفسره گفت که علاوه بر دانشگاه خیلی خروجی دوره دکتری برای پوزیشن اکادمیک مهمه و تو دست پر برگردی با ریسرچهای قوی کسی به دانشگاهت گیر نمیده ولی اگر نمی خواهی برگردی جایی رو انتخاب کن که می خواهی بمونی، مثلا استرالیا دکتری بگیری پستدکتری و موقیت ریسرچ راحت گیرت نمیاد تو امریکا، حالا درست و غلط این گفته با خوده استاد گرانقدرمه...

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

من تا حدی جواب این سوالتون رو میدونم: متاسفانه به دلیل اینکه ارتباطات ایران با کشورهای پیشرفته جهان مدتهاست که از راههای مختلف قطع شده، مردم ایران اطلاعاتشون از اون چیزی که در در دنیا میگذره بسیار محدود هست. درمورد آمریکا چون از زمان پیش از انقلاب ( که اتفاقا دوران درخشان آمریکا هم بوده) تبلیغات زیادی درموردش میشده و دانشجوی ایرانی زیاد میرفته و ایرانی هم زیاد اونجا زندگی میکنه از بچگی یک الگوی بی نقصی در ذهن همه ساخته شده که تبدیل شده به کعبه امال. درمورد کانادا هم چون از حدود 20 سال پیش ایرانیهای زیادی مهاجرت کردن ( قبلش هم میرفتن ولی حدودا از 20 سال پیش روندش تندتر و تعداد مهاجرها خیلی بیشتر شد) و خیلی از خانواده ها حداقل یک نفر رو اونجا دارن اطلاعات خوبی از این کشور در بین مردم هست و با توجه به اینکه کانادا کشور پیشرفته ای هست مردم دید خوبی نسبت بهش دارن.

اما خدا نکنه که شما یک دانشگاه درست و حسابی در یک جای دیگه دنیا درس بخونین. مثلا 2 تا از دوستان من که هردو جزو بهترین دانشجویان شریف در لیسانس و فوق لیسانس بودن بورس گرفتن و در دانشگاه NSU سنگاپور درس خوندن. همونطور که میدونید این دانشگاه در سالهای اخیر از نظر رنکینگ معمولا بین 13 تا 30 در دنیا بوده. یعنی از 99 درصد دانشگاههای آمریکا بالاتر!!
    یکیشون که از اونجا اومد استرالیا و پست داک میخونه. ولی اونی که برگشت ایران تا الان برای تدریس در تمام دانشگاههای ایران اپلای کرده و میگفت که در بسیاری از جاها تا میگه که سنگاپور درس خونده برخوردهای عجیبی رو میبینه. توی یکی از دانشگاهها یکی بهش گفته بوده تو که در شریف شاگرد اول بودی برای چی عمرت رو در سنگاپور تلف کردی؟!!!!
    البته این رو هم اضافه کنم که طبق گقته دوستان و شنیده ها استاد شدن در دانشگاههای ایران بیشتر از اینکه به مدرکتون ربط داشته باشه به پارتیتون ربط داره.
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نکته جالب در حرفهای اکثر دوستان اینه که فکر می کنند اخرش ادم باید بره امریکا. مگر یک نفر چند سال عمر می کنه. 1/3 در ایران تلف شد حالا 2/3 دیگه هم هی از این کشور یه اون کشور!!! هر کسی هر جا فکر می کنه اخرش می خواد بره از همین اول که از ایران خارج می خواد بشه بره همونجا. زندگش و زمان که مسخره نیست هی زندگیت رو بندازی پشتت و جا به جا بشی.
    اگر واقعا کسی به هر علتی دوست داره امریکا زندگی کنه یا کانادا، اشتباه محض می کنه اول بیاد استرالیا تا مثلا براش یک پل بشه.. جون همین 4. 5 سالی رو که می خواد در استرالیا یا اروپا بگذرونه می تونه کاملا در امریکا جا بیافته و کلی زندگیش رو جلو ببره. اموخته های استرالیا و اروپاش هم به هیج کارش در امریکا نمی یاد. چون هر جایی فرهنگ زندگی و اصول خودش رو داره.

در مورد استاد شدن هم انقدر زحمت مکشید فکر و حساب کتاب کنید. 2 سال در دانشگاه سراسری ایران درس دادم. طرف دکترا نداشت چون باجنافش فلان ارگان رد بالا کارمند بود... هیت علمی 8 ماهه که شد هیچی مدیر گروه هم شد. از شهرداری هم کلی پروژه گرفت. ... الانم بدون کنکور فلان دانشگاه سراسری معروف داره دکتری می خونه. فرق دست چپ و راستشم تشخیص نمی داد تو رشته ما که همه دانشجوها هم مسخره اش می کردن.. از اون ور هم به اساتید پاره وقت قوی که مقاله می نوشتن فشار می اورد اسمش رو در مقالاتشون بگذارن اگر نه بهشون درس نمی داد از ترم بعد.

یا یکی دیگه بود چون باباش هیئت علمی بود.. حتی فوق لیسانس هم مجاز به انتخاب رشته نشده بود، رفتیم سر کلاس دیدیم امده شده همکلاسی ما. اونم دکتری بدون کنکور با زور باباجانش داره می خونه فردا هم جای باباجانش می شه استاد.

حتی خود منم چطوری تونستم انجا جندتا درس بگیرم.. چون یکی از مقامات بالای دانشگاه دوست خانوادگیمون بود وگرنه به منم حتی یک درس نمی دادن. هر چند هر 2 سال با رای دانشجوها استاد نمونه شدم و انقدر لیاقت داشتم که الانم دولت استرالیا هزینه زندگیم رو می ده.. اما به خاطر رزومه ام و اینا نبود ، بخاطر همون اشنایی بهم درس دادن... هیچ کس دو اون دانشگاه بدون اشنا وجود نداشت در بین استادا ،چه کسی که واقعا توانایی و حقش رو داست چه کسی هم که بی سواد بود... حالا بشینید هی سبک سنگین کنید برید امریکا احتمال داره زودتر استاد بشید یا بیایید استرالیا.

هرجا دلتون خوشه و از زندگیتون راضی هستید همونجا برید

الان یک عده میان متهمم می کنن بد بینم. الان جواب می دم بد بین نیستم، واقع بینم.
    ویرایش توسط farveh : August 7th, 2012 در ساعت 10:45 AM

ممنون از نظراتت icarus عزیز.

با پاراگراف اول کامتنت کاملا موافقم.

اما در مورد پاراگراف دوم و مثالی که در مورد NUS زدی: دوتا نکته وجود داره.
    نکته‌ی اول اینه که NUS دانشگاه بسیار خوبی هست، نه فقط اینکه رنکش خوب باشه، بلکه از نظر سطح علمی اساتید و به خصوص از نظر امکانات آزمایشگاهی واقعا عالی هست (به خصوص دانشکده برقش خیلی عالیه)! یعنی اینطور نیست که فقط رنکش خوب باشه! من یکی از دوستانم توی McGill داره درس می خونه و قبلا دانشجوی NUS بوده، کاملا تایید میکرد که McGill (که یکی از بهترین دانشگاههای کاناداست) به هیچ وجه به گرد پای NUS هم نمیرسه! (این دوستم دانشگاههای زیادی رو توی کانادا دیده بود و توشون تحصیل کرده بود، چندین بار دانشگاه محل تحصیلش رو درحین دکتری عوض کرده بود). یکی دیگر از دوستانم هم که الان توی ANU مشغول به تحصیل هست و قبلا NUS تحصیل کرده بود، کاملا تایید میکرد که NUS وقعا عالی هست.

نکته ی دوم) گرچه NUS خیلی خفن هست، حداقل دانشکده برقش از تمام دانشکده‌های برق دانشگاههای کانادا قوی تر هست، ولی دانشجوهای ایرانی (و البته تمام دنیا) دانشگاههای خوب کانادا (مثل McGill، Toronto، UBC) رو به NUS ترجیح میدن! دلیلش هم کاملا واضحه، به خاطر اینکه از تحصیل در کانادا به عنوان پلی برای مهاجرت میشه استفاده کرد. آمریکا هم گرچه پروسه مهاجرتش سخت تره، ولی بازهم تحصیل میتونه در این راستا خیلی کمک کنه! ولی این موضوع در مورد سنگاپور صادق نیست! این دوستم که الآن McGill درس میخونه، اول در NUS مشغول تحصیل بوده، با حقوق عالی، امکانات عالی، آب و هوای خوب. ولی همینکه کار ویزای کاناداش درست میشه پا میشه میره یه دانشگاه رنک پایین کانادا! واسه چی؟؟!! فقط واسه‌ی اینکه از این طریق میتونه راحت PR بگیره! این میشه که تمام دانشجوهای قوی جذب میشن به سمت کانادا و آمریکا و یه دانشگاه خیلی عالی مثل NUS حداکثر میتونه دانشجوهای متوسط و خوب (و نه عالی) رو جذب کنه!
    در مور استرالیا هم چیزی که اینجا در جریان هست و من دارم به عینه میبینم، این هست که ایرانیها به شدت به سمت ادامه تحصیل در استرالیا گرایش پیدا کردن. 6 سال پیش شاید فقط عده ی قلیلی می آمدند استرالیا. ولی الآن حداقل توی این دانشگاهی که من هستم، تعداد ایرانیها در دانشکده فنی و مهندسی بیشتر از هر ملیت دیگری هست (حتی از چینی ها و هندی ها هم بیشتر هست). البته من فقط منظورم مقطع دکتری هست. اکثر دانشجوهای ایرانی هم توی یکی دو سال اخیر تحصیلشون رو اینجا شروع کردند. هر سال هم دارم میبینم که بچه‌های با رزومه قوی تر دارن اینجا اپلای میکنن! بنابراین من حدس میزنم که تا پنج یا شش سال آینده، دانشگاههای خوب استرالیا (مثل ANU، Syndey، Melbourn، ...) به همون اندازه‌ی دانشگاههای خیلی خوب آمریکا و کانادا در ایران معروف بشن. این دقیقا همون اتفاقی هست که واسه‌ی دانشگاههای خوب اروپا مثل EPFL افتاد. تا شش هفت سال پیش هیچکس توی ایران اسم EPFL رو نشنیده بود! حدود سه-چهار سال پیش یه دفعه دانشگاههای تاپ شریف و تهران و ... حمله کردند به سمت EPFL و واسه دوره دکتری رفتن اونجا (چون فاند پرداختی به دانشجوهای دکتری خیلی خوبه توی سوئئس). و این شد که الآن همه توی ایران اسم EPFL رو شنیدن و اونو هم ردیف با بهترین دانشگاههای کانادا و آمریکا میدونن.

به هر حال این هم از طالع بینی بنده

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    من تا حدی جواب این سوالتون رو میدونم: متاسفانه به دلیل اینکه ارتباطات ایران با کشورهای پیشرفته جهان مدتهاست که از راههای مختلف قطع شده، مردم ایران اطلاعاتشون از اون چیزی که در در دنیا میگذره بسیار محدود هست. درمورد آمریکا چون از زمان پیش از انقلاب ( که اتفاقا دوران درخشان آمریکا هم بوده) تبلیغات زیادی درموردش میشده و دانشجوی ایرانی زیاد میرفته و ایرانی هم زیاد اونجا زندگی میکنه از بچگی یک الگوی بی نقصی در ذهن همه ساخته شده که تبدیل شده به کعبه امال. درمورد کانادا هم چون از حدود 20 سال پیش ایرانیهای زیادی مهاجرت کردن ( قبلش هم میرفتن ولی حدودا از 20 سال پیش روندش تندتر و تعداد مهاجرها خیلی بیشتر شد) و خیلی از خانواده ها حداقل یک نفر رو اونجا دارن اطلاعات خوبی از این کشور در بین مردم هست و با توجه به اینکه کانادا کشور پیشرفته ای هست مردم دید خوبی نسبت بهش دارن.

اما خدا نکنه که شما یک دانشگاه درست و حسابی در یک جای دیگه دنیا درس بخونین. مثلا 2 تا از دوستان من که هردو جزو بهترین دانشجویان شریف در لیسانس و فوق لیسانس بودن بورس گرفتن و در دانشگاه NSU سنگاپور درس خوندن. همونطور که میدونید این دانشگاه در سالهای اخیر از نظر رنکینگ معمولا بین 13 تا 30 در دنیا بوده. یعنی از 99 درصد دانشگاههای آمریکا بالاتر!!
    یکیشون که از اونجا اومد استرالیا و پست داک میخونه. ولی اونی که برگشت ایران تا الان برای تدریس در تمام دانشگاههای ایران اپلای کرده و میگفت که در بسیاری از جاها تا میگه که سنگاپور درس خونده برخوردهای عجیبی رو میبینه. توی یکی از دانشگاهها یکی بهش گفته بوده تو که در شریف شاگرد اول بودی برای چی عمرت رو در سنگاپور تلف کردی؟!!!!
    البته این رو هم اضافه کنم که طبق گقته دوستان و شنیده ها استاد شدن در دانشگاههای ایران بیشتر از اینکه به مدرکتون ربط داشته باشه به پارتیتون ربط داره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

عزیزان سلام
    نمیدونم اما کاملا مطمئنم که این آقا راست و صادقانه داره میگه. باتشکر

Junior Member

سلام دوستان
    در مورد کار سوال داشتم توی استرالیا و اینه که برای یک فارغ التحصیل دکتری مکانیک در استرالیا چه جاهایی می تونیم انتظار داشته باشیم واسه کار و با چه حدود درآمدی؟ 1 سوالم دارم شاید خیلی خوشبینانه باشه، آیا اگه سوابق تحصیلی خوبی داشته باشه و دکترا از یک دانشگاه تاپ استرالیا گرفته باشه شانس داره که جذب دانشگاه های استرالیا بشه؟
    ممنون

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط amin76 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در مورد کار سوال داشتم توی استرالیا و اینه که برای یک فارغ التحصیل دکتری مکانیک در استرالیا چه جاهایی می تونیم انتظار داشته باشیم واسه کار و با چه حدود درآمدی؟ 1 سوالم دارم شاید خیلی خوشبینانه باشه، آیا اگه سوابق تحصیلی خوبی داشته باشه و دکترا از یک دانشگاه تاپ استرالیا گرفته باشه شانس داره که جذب دانشگاه های استرالیا بشه؟
    ممنون
    سلام قسمت دوم سوالتون رو من می دونم.. کاملا شانس دارید.. بخصوص اگر در دوران تحصیل مقاله چاپ کنید. اگر بتونید مقاله در A ژورنال چاپ کنید حتی مستقیما به شما درجه associate professor می دهند به جای lecturer و حقوق شما هم برای هر مقاله A ژورنال افزایش پیدا می کند.الیته دولت WA جلوی افزایش حقوق رو برای مقاله گرفته به احترام استادهای قدیمی که مثلا حقوق یک بجه جقله از اونها بیشتر نشه اما در ایالتهای دیگه این قانون هست. اگر هم A پیپر نداشته باشبد و جند مقاله ایمپکت بالای B داشته باشید حتی در دانشگاه خوبه خودتون هم می تونید امیدوار به کار باشید .. الیته مشروط به زیان عالی داشتن. (چاپ هر A پیپر 3 سال برای رشته ما طول می کشه شما رو نمی دونم)

منبع : research office دانشکده ایی که درس می خونم راست و دروغش با اونها
    ویرایش توسط farveh : October 9th, 2012 در ساعت 01:13 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)