نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 31 از 46 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

اصلا از این خبرها نیست. اگر می تونید اول آمریکا بعد کانادا بعد اروپا آخرش اگر جایی پیدا نکردید استرالیا.
    توی استرالیا با دکترا راحت over qualify میشید. برای کار آکادمیک هم اول باید یه مدتی به صورت پست داک کار کنید (اگه باشه) بعدش با خداست. من خیلی ها رو میشناسم که دکترا گرفتن ولی دارن کار یک مهندس انجام می دن.
    زندگیتون تامین می شه ولی ...

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط chat_global نمایش پست ها
    اصلا از این خبرها نیست. اگر می تونید اول آمریکا بعد کانادا بعد اروپا آخرش اگر جایی پیدا نکردید استرالیا.
    توی استرالیا با دکترا راحت over qualify میشید. برای کار آکادمیک هم اول باید یه مدتی به صورت پست داک کار کنید (اگه باشه) بعدش با خداست. من خیلی ها رو میشناسم که دکترا گرفتن ولی دارن کار یک مهندس انجام می دن.
    زندگیتون تامین می شه ولی ...
    همین الان دو تا ایرانی رو اینجا بعد از تحصیل به عنوان lecturer گرفتن البته قراردادی نه دائمی.. کلا کسی رو دائمی نمی گیرند مگر اینکه بالای 10 سال سایقه داشته یاشی. قراردادهای سالانه می بندن.

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا

از یه چیز این سایته خیلی بدم میاد اونم کاری به سایت نداره بر میگرده به ما ایرانیا!
    کلا استاد اراجیف گفتنیم. راجع به همه چیزم دوست داریم نظر بدیم حالا چه بدونیم چه ندونیم!
    اینقدرم قاطع نظر میدیم هر کی ندونه فکر میکنه خبره اون کاریم...
    البته حرفم کلی بود و مخاطبی نداره. کسی هم به خودش نگیره. فقط کاش اگر ما ادعای اکادمیک بودنمون میشه اینقدر بدون اطلاع و بدون مدرک حرف نزنیم. مدرک درست نه اینکه "یکی از دوستام
    میگه" ....

Senior Member ahmadlove آواتار ها

من اینجا تو بلژیک اگر این دوسال رو زنده بمونم باید بگم شاهکار کردم. اینا اصن زبون ندارن حرف بزنن! امتحان کردم وقتی میریم تو اشپزخونه اگر من چیزی نگم اونها حتی تو چند ساعت هم چیزی نمیگن! نه با من فقط با خودشون هم همینن! ادمای سرد و بسته! من دارم تلاشم رو میکنم که برای دکتری از یه جای خوب پذیرش بگیرم. خیلی شنیدم میگن مردم استرالیا خوبن و خونگرمن و ... این از همه چی واسه من مهمتره! کانادا اوتوماتیک از ذهنم خارج شده به خاطر اب و هواش. الان فقط بین استرالیا امریکا گیر کردم. اگر امریکا نشه کار گیر اورد باید ترک کنیم خاکش رو اما استرالیا حداقل خوبیش اینه که تا درس تموم شه اقامت رو هم میشه گرفت. با توجه به اینکه رشته ی من طوریه که بیشتر باید رو محیط اکادمیک تمرکز کنم برای کار پیدا کردن و تمام معیارهایی که بالا گفتم به نظرتون کجا بهتره؟
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
    من اینجا تو بلژیک اگر این دوسال رو زنده بمونم باید بگم شاهکار کردم. اینا اصن زبون ندارن حرف بزنن! امتحان کردم وقتی میریم تو اشپزخونه اگر من چیزی نگم اونها حتی تو چند ساعت هم چیزی نمیگن! نه با من فقط با خودشون هم همینن! ادمای سرد و بسته! من دارم تلاشم رو میکنم که برای دکتری از یه جای خوب پذیرش بگیرم. خیلی شنیدم میگن مردم استرالیا خوبن و خونگرمن و ... این از همه چی واسه من مهمتره! کانادا اوتوماتیک از ذهنم خارج شده به خاطر اب و هواش. الان فقط بین استرالیا امریکا گیر کردم. اگر امریکا نشه کار گیر اورد باید ترک کنیم خاکش رو اما استرالیا حداقل خوبیش اینه که تا درس تموم شه اقامت رو هم میشه گرفت. با توجه به اینکه رشته ی من طوریه که بیشتر باید رو محیط اکادمیک تمرکز کنم برای کار پیدا کردن و تمام معیارهایی که بالا گفتم به نظرتون کجا بهتره؟
    الان دیگه استرالیا اقامتش به اون راحتی نیست
    قبلا شما 2 سال درس میخوندی و رشته ات هم جزو لیست مورد نیاز بود اقامت گرفتنت قطعی بود ولی الان شانسی خیلی بیشتری از افراد خارج از اینجا نداری
    برای همین زیاد روی اقامت استرالیا حساب نکن

اگه آب و هوا واست خیلی مهمه، خوب میتونی دانشگاههای استان بریتیش کلمبیا (مثل UBC و SFU و ...) رو هم درنظر بگیری. آب و هوای استان بریتیش کلمبیا خوبه!
    به نظر من با این وضع پذیرش و ویزا، بهتره هم واسه آمریکا و هم واسه استرالیا اقدام کنی. بعد که پذیرش و ویزاتو گرفتی میتونی انتخاب کنی.
    من آمریکا زندگی نکردم، ولی استرالیا محیطش خیلی از لحاظ خونگرم بودن مردم خوبه! استرالیاییها معمولا مهربون و خونگرم هستند و دوست دارند باهات سر صحبت و باز کنن و ...
    غیر استرالییاییهایی که من اینجا میبینم هم معمولا خونگرم هستند و دوست دارند ارتباط برقرار کنن! من تقریبا با تمامی ملیتهایی که اینجا هستن تونستم ارتباط دوستانه برقرار کنم، ولی دو تا ملیت هستند که هیچ جوری نمیتونم باهاشون کنار بیام! یکی این چینی ها هستند (که تعدادشونم اینجا خیلی زیاده) و گروه دیگه سیاه پوستها هستند! کلا از اخلاق و رفتار و فرهنگ این دوتا گروه متنفرم (فکر کنم اونها هم نظرشون در مورد من همینه ;-) ) از این دوگروه که بگذریم، با بقیه گروهها واقعا حال میکنم :-)
    استرالیاییها، قشر جوانشون حتی خیلی بهتر هستند از قشر میانسال و پیرشون. قشر جوانشون این واقعیت که کشورشون چند ملیتی هست و وجود مهاجرها واسشون مفیده رو کامل پذیرفتن و حتی از وجود مهاجرها استقبال میکنن. ولی بین قشرهای پیرشون دیدم افرادی رو که حس میکنن مهاجرا دارند مملکتشونو اشغال میکنن! واسه همین گاهی اوقات رفتارهای عجیبی از خودشون بروز میدن! البته خوشبختانه تعداد این افرادی که گفتم خیلی کمه، و من هم به یکی دو موردشون بیشتر بر نخورم.
    موضوع دیگه که شاید به دردت بخوره اینه که میزان اسکالرشیپ دانشگاههای استرالیا معمولا بیشتر از دانشگاههای آمریکا هست.
    از طرف دیگه، تعداد دانشگاههای خوب آمریکا خیلی بیشتر از تعداد دانشگاههای خوب استرالیاست.
    ضمنا، محیط شهری در آمریکا و استرالیا با هم خیلی متفاوته و living style مردم توی این دوتا کشور هم باهم خیلی متفاوته. بنابراین، فاکتورهای مقایسه خیلی زیادن!
    در مورد اقامت بعد از اتمام تحصیلات هم، همونطور که arman65 عزیز گفتن، شرایط اقامت استرالیا نسبت به سالهای قبل سخت تر شده و هر روز هم داره سخت تر میشه! لذا نمیشه به صورت 100% روی اقامت حساب کرد! این موضوع در واقع یکی از نگرانیهای خود من که تازه درسمو اینجا شروع کردم هم هست. ولی نکته‌ی امیدوارکننده اینه که توی دانشگاه ما، تا حالا تمام ایرانییهایی که بعد از گرفتن PhD واسه اقامت اینجا اقدام کردن، بالاخره تونستن اقامت بگیرن! حداقل دوستان سال بالایی من اینطور میگن! حتی داشتیم بچه هایی که بعد از PhD واسه اقامت اقدام کردن و در طول مدتی که درخواست اقامتشون در جریان بوده، واسه Post Doc رفتن یه کشور دیگه و بعدش کار اقامتشون جور شده و برگشتن استرالیا!
    در مورد آمریکا هم، همونطور که خودت گفتی شرایط اقامتش سخت تره از استرالیا و کانادا! ولی به هر حال من فکر نمیکنم کسی که با بورس خودشون توی اون کشور PhD بگیره رو بعد از اتمام تحصیلات بیرون بندازن!

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
    هرگز به آرزوهای دیگران نخند؛
    كسانی كه آرزو ندارند چیز زیادی ندارند ...

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

در مورد خونگرمی استرالیایی ها یک اشتباه رایج بین بچه ها هست حتی خود من. محیط دانشگاه رو با اجتماع و محیط کار یکی نکنید. در دانشگاه کلا دید افراد فرق داره.. در محیط کاری استرالیایی ها اصلا خونگرم نیستند و هیچ کس رو هم در خودشون راه نمی دن.. یک دلیلش اینه که وقتی 2 تا استرالیایی دارن با هم حرف می زنن به هیچ وجه هرچقدر هم زبانتون قوی باشه نمی تونید بیشتر از 20% حرفهاشون رو بقهمید ( سطح زیان ایلتس 8.5). وقتی طرف صحیتشون یک خارجی هست اروم و بدون لهجه حرف می زنند اما با خودشون اینطوری نیستند و چون دوست دارن همش حرف بزنن و شوخی کنند و ... چون می بینند شما نمی گیرید چی می گن و واکنش درست نشون نمی دید ( اونجایی که باید ذوق کنید نمی کنید یا انجایی که باید بخندید نمی خندید)، بعد دوبار، دیگه باهاتون کاری ندارند... تعداد زیادیشون هم نژاد پرست هستند برخلاف تصور ما دانشجوها.
    درسته قوانین ضدنژاد پرستی زیادی هست که از شما کاملا حمایت می کنه اما نمی تونید هر روز سرکار دعوا کنید و شکایت کشی به مدیر و رئیس، یا باید برید یا صداتون در نیاد.
    مورد دیگه اینکه کلا نو حرف زدن غربی ها با ما ایرانیها فرق داره.. اینها وقتی از شما خوششون میاد از کلمات رکیک استفاده می کنند، نه تنها استرالیایی ها حتی امریکایی ها هم در فیلمهاشون نگاه کنید می خوان به طرف بگن مثلا دمت گرم می گن " son of a bitch".. نو ع تلفظشون نشون می ده که واقعا منظورش فحش هست یا دارن ازت تعریف می کنند.. من خودم به شخصه تحمل اینجور حرف زدن رو ندارم و فکر می کنم برای ما ایرانیها شنیدن اینجور کلمات خیلی سنگین هست...در دانشگاه اینطوری حرف نمی زنند اما در محیطهای کاری زیاد رایج است.
    کلا محیط دانشگاه رو با جامعه و محیطهای کاری یکی نکنید گه وقتی برید سرکار کاملا تو دوقتون می خوره و انچه که در ذهنتون ساختید دود می شه.
    ویرایش توسط farveh : October 15th, 2012 در ساعت 08:21 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : استرالیا یا آمریکا ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    این تاپیک رو تازه دیدم...شک نداریم که این دوکشور بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل هستند و کانادا و اروپا بعد از اینا قرار داره ...اما به نظرم خیلی هابا تعصب جواب دادن...بنده خودم به طرز فجیعی عاشق امریکام و اصلا به جای دیگه فکر نکردم..اما دوستان بهتره به این سوال جواب بدین...
    کسی که از دانشگاهای خوب استرالیا مثل ملبورن فاند گرفته....
    هم فاند داره....
    هم رنک دانشگاهش ازخیلی از دانشگاهای معروف امریکا مثل مدیسون (وخیلی های دیگه) چه در کل و چه در مهندسی بهتره....
    هم آب و هوای استرالیا بهتره....
    هم اقامتش راحتتره....
    هم رفت و امدش راحتتره....
    هم خوشی و آسودگی و رفاه داره ....
    دکتراش 4 ساله.....
    کورس نداره....
    صرفا تحقیقه....
    خوب این دیگه همه پارامترها رو داره....امریکا در قبالش چی؟؟؟

زندگی پر استرس؟
    آب و هوای بد (در اکثر موارد) ؟
    رنک کمتر؟ (همه میدونیم که رفتن به رنک های بالاتر ازمبلبورن در امریکا خیلی حیلی سخته)
    فاند کمتر؟
    سختی زندگی؟
    نداشتن اقامت؟
    دوری؟
    غیر ممکن بودن رفت و آمد؟؟
    5 ساله بودن دکترا....
    داشتن کورس های سنگین...
    صرفا برای اسم امریکا؟؟ خوب اون امریکا واسه من چی به ارمغان میاره؟؟ دوستان عزیزی که گفتن امریکا بهتره .... اگر میخوایم منطقی عمل کنیم... بنظرم به این سوالا باید جواب بدن

وگرنه اگر صرفا بخاطر اسم هست بله 100٪ وزنه به نفع امریکاست
    از نظر تحقیقاتی و دانشگاهی هم خوب درسته امریکا بهتره اما آیا شما در MIT میخونین؟ تاپ 10 هستین؟؟ بله MIT در بوستونه اما چه مزیتی خواهد داشت به شما؟...گیرم پدر تو بود فاضل.....از فضل پدر تو را چه حاصل؟
    آهای، آهای ملت اپلای کننده حرفای reg عزیز رو دریابید. در و گوهرن
    من خودم از اونایی بودم که میگفتم فققققققققققققققط و فقط آمریکا، یا مرگ یا آمریکا ولی زیاد فکر کردم فهمیدم که فقط به خاطر اسمش بود که من .....
    بعضی وقتا ما ایده آل فکر میکنیم ولی این ایده آل فکرکردن باید منجر به زندگی ایده آل بشه و اگه نشه اون دیگه یه فکر ایده آل نیست.
    مثلا واااااااااااای آخ اوووووووووووووووووووخ هاااااای رفت MIT یا رفت stanford ولی آیا این اسم بزرگ و ایده آل لزوما منجر به یک زندگی خوشبخت برای اون فرد شده یا نه،
    نمیگم خوشبخت نشده شایدم شده باشه اون بسگی به خود شخص داره . ولی بچه ها و دوستان عزیز بعضی وقتا ما تو یه دام بزرگ می فتیم و اون اینکه برا رسیدن خوشبختی تمام زندگیمون میشه رنج وسختی.
    به همین خاطر من آمریکا رو رها کردم وچسبیدم به اروپا واسترالیا برا اینکه از هیاهو دورتر و به آرامش نزدیکتر بشم.
    من عاشق اسکاندیناوی هسم.
    با احترام به همه نظرات، اینها نظرات شخصی من بود.
    پیروز باشید.
    انسانها شکست نمي خورند بلکه از تلاش دست برمي دارند

به نظرم نمیشه گفت کدوم بهتره
    برای هر کسی بهتر یه جا هست...همین ایران هم برای خیلیا بهشته
    باید دید رنک دانشگاه - فاند داشتن یا نداشتن - شهری که قراره توش زندگی کنیم - وضعیت مالی - داشتن فامیل یا اشنا در اون کشور و...در چه وضعیتی هست. که ممکنه برای یه نفر استرالیا یا سوئد از امریکا خیلی بهتر باشه
    اما اگه تمامی شرایط یکسان باشه میشه گفت اول امریکا و کانادا بعد بعضی کشور های اروپایی و استرالیا
    درد من زیستن در کنار مردمی است که انقلاب کردند تا کارهای قبل از انقلاب را دزدکی انجام دهند!!!

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام قسمت دوم سوالتون رو من می دونم.. کاملا شانس دارید.. بخصوص اگر در دوران تحصیل مقاله چاپ کنید. اگر بتونید مقاله در A ژورنال چاپ کنید حتی مستقیما به شما درجه associate professor می دهند به جای lecturer و حقوق شما هم برای هر مقاله A ژورنال افزایش پیدا می کند.الیته دولت WA جلوی افزایش حقوق رو برای مقاله گرفته به احترام استادهای قدیمی که مثلا حقوق یک بجه جقله از اونها بیشتر نشه اما در ایالتهای دیگه این قانون هست. اگر هم A پیپر نداشته باشبد و جند مقاله ایمپکت بالای B داشته باشید حتی در دانشگاه خوبه خودتون هم می تونید امیدوار به کار باشید .. الیته مشروط به زیان عالی داشتن. (چاپ هر A پیپر 3 سال برای رشته ما طول می کشه شما رو نمی دونم)

منبع : research office دانشکده ایی که درس می خونم راست و دروغش با اونها
    درود

من اگر بتونم دکترای استرالیا اسکالرشیپ بگیرم ان شالله قصدم این هست که پوزیشن داشته باشم. یعنی اولویتم به پوزیشن دانشگاهی هست. سوالم اینجاست که مقالاتی که تا الان دادم و به افیلییشن دانشگاه استرالیایی نبوده تاثیری داره توی پوزیشن گرفتن؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)