نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 33 از 46 نخستنخست ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا

درود
    farvah
    دانشگاه آدلاید به یکی از بچه ها ایمیل رسمی داده گفته ما به ایرانی ها اسکالرشیپ نمی دهیم!!! چرا؟ طبق کدوم قانون؟ اسرائیل هم این قانونو نداره!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود
    Farveh دانشگاه آدلاید نامه رسمی به یکی از بچه ها زده گفته "مستقل از پروپوزالتون که چی هست ، پزشکیه، درمانیه، ..." به ایرانی ها بورس نمی دهیم! نماد کامل راشیسم!
    توی اون یکی تاپیک بحثش بود
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    اینجا جای این موضوع نیست اما واقعا مورد شما رو نمی دونم چی بگم. شاید کسانی که با شما اپلای کرده اند رزومه بهتری داشته اند.. بورسها خیلی محدود است در استرالیا . امثال استادم گفت برای دانشگاه ما 500 تا درخواست امده 10 تا بورس دارند، خودتون قضاوت کنید.

اما زندگی در این مدت اینجا به من نشون داده اینها خیلی خیلی قانون مدار هستند و ایرانی و امریکایی و اروپایی هم در مورد قانون براشون مساوی هست.. حرفهای منفی اینجا ( سایت) زیاد شنیدم از ایرانیها ، بخصوص انهایی که نیامدن هنوز اما حتی یک مورد به چشم خودم اینحا ندیدم و نشنیدم از دوستان.. کشوری که به اسطوره بوکس امریکا ویرا نمی ده می گه تو چون طیق قانون ما بیشتر از 5 سال در زندان بودی،پس نمی تونی وارد خاک ما بشی .. از اونطرف به همسر یکی از بچه های اطریشی ویزای همسر نمی ده می گه تو بیماری فلان داری برای ما high risk هستی..یکی از بچه های اروپایی رو دانشگاه اخراج کرده چون مست کردی راه افتادی در اتاقها مزاحمت ایجاد کردی و ...

نمی دونم چطوری به اینکه قانون مدار نیستند متهمشون می کنید !

P.S: از اکتبر دانشگاههای استرالیا یچه های ایرانی که برای دپارتمانهای نفت و مرتبط به اون پذیرش گرفته و امده بودن برای ثبت نام اخراج کردند، حتی بورس هم داشتند و ویزا هم داشتند، چون کلا استرالیا صنعت نفت ایران رو تحریم کرد. اگر رشته شما و در دپارتمانهای وابسته به نفت هست، پذیرش بهتون نمی دن دیگه. دانشگاه ما یک بنده خدایی 2 هفته بود از ایران امده بود؛ رو گفتن برو، بیرونش کردند.
    درود
    Farveh دانشگاه آدلاید نامه رسمی به یکی از بچه ها زده گفته "مستقل از پروپوزالتون که چی هست ، پزشکیه، درمانیه، ..." به ایرانی ها بورس نمی دهیم! نماد کامل راشیسم!
    توی اون یکی تاپیک بحثش بود.

پروپوزالهای من درمان سرطانه. متاسفانه استفاده ای نه در انرژی هسته ای نه در نفت نداره

Member alihagh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-The Univerity of Melbourne

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

سلام کلا برای مقالات ISI دو دسته بندی وجود دارد که هیچ ارتباطی هم به ایمپکت ندارد.یکی دسته بندی Q است که از Q1 تا Q5 داریم. هر چه عدد Q کمتر باشد باشد اعتبار غلمی مقاله و مجله بیشتر است.
    دسته بندی دوم توسط دولت استرالیا انجام شده و مقالات به ISI به چهار گروه اصلی A star ، A, B ,C تقسیم یندی شده اند. تعداد مجلات Astar و A در هر رشته ایی بسیار کم هست و چاپ مقالات هم در این مجلات از همه سختتر هست . مثلا خیلی از پروقسورهای دانشگاههای خوب هم حتی یک دونه A star ندارند... لیست این مجلات رو می تونید با توجه به رشته از اینترنت بگیرید. برای اینکار عبارت زیر + اسم رشته تون رو سرچ کنید :
    Australian Deans Council - Journal Ratings List

نکته: هر سال این لیست update می شود و ranking مجلات به نوع عملکرد آنها ممکن است تغییر کند. مثلا در رشته ما یکی از مجلات B کلا امسال حذف شد یعنی حتی دیگه C هم نیست. C ها کلا در پیت محسوب می شوند، A خیلی خیلی باید قوی و فوق العاده باشید بتونید مقاله چاپ کنید ولی احتمالش هست، از دانشجو ها می شناسم کسی که چاپ کرد، A star رو کلا فراموش کنید محال است به عنوان دانشجو بتونید مگر نابغه ایی چیزی باشید، B کاملا در دسترس است و معتبر و خیلی عالی محسوب می شه به عنوان دانشجو وبا phd تازه بتونید مقاله داشته باشید.
    یک مطلب هم اینکه تا اینجایی که من از حرهای اساتید کهنه کار و معروف فهمیدم، استرالیایی ها اصلا مثل ما ایرانیها جو گیر تعداد مقالات نیستند و اعتبار مقالات براشون مهمتر هست مثلا کسی که دو عدد مقاله B دارد ، خیلی براشون باارزشتر و باسوادتر از کس که 100 تا C دارد محسوب می شود. مثلا خیلی در بخش استرالیا دیدک بجه های میگن ما 4.5 تا مقاله ISI داشتیم اما فاند ندادن به ما و شکه شدیم و ... سر همین تقسیم بندی هست اگر 20 تا ISI ، C داشته باشیم و کسی با ISI، B اپلای کرده باشه فاند رو به اون می دن نه به ما.
    Dear friends

You can check your journal rank by using the following link in which you are advised based on Q ranking

http://www.scimagojr.com/journalsearch.php

I checked for my papers and 5 papers with Q1 and one paper with Q2

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط alihagh نمایش پست ها
    Dear friends

You can check your journal rank by using the following link in which you are advised based on Q ranking

http://www.scimagojr.com/journalsearch.php

I checked for my papers and 5 papers with Q1 and one paper with Q2
    آقا بسیار متشکر از share کردن اطلاعات مفید.
    فقط توی این سایت، برای یک ژورنال خاص مثلا 3-4 تا فیلد مختلف ذکر شده. مثلا برای یک ژورنال در حوزه مکانیک سابجکت کتگوری های mech eng ، chemical eng ، environmental health .... ذکر شده و برای هر کدومشون هم Qi های مختلف. مثلا یک ژورنال خاص 2-3 تا رنکینگ مختلف توی 2-3 فیلد مختلف. یه خورده عجیب غریبه. کی از کجا می دونه مقاله من دقیقا توی کدوم یکی از این فیلد هاست. من خودم هم نمی تونم توی هیچ کدوم از اینها بگنجونمشون. توی همش هست. البته واضحه که این حرف من یک مثال هست.
    میخوام انجوری نتیجه گیری کنم که اگر معیار سنجش ارزش مقاله چنین رنکینگی هست، خیلی مسخره است! فقط همین.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2475 نمایش پست ها
    فقط توی این سایت، برای یک ژورنال خاص مثلا 3-4 تا فیلد مختلف ذکر شده. مثلا برای یک ژورنال در حوزه مکانیک سابجکت کتگوری های mech eng ، chemical eng ، environmental health .... ذکر شده و برای هر کدومشون هم Qi های مختلف. مثلا یک ژورنال خاص 2-3 تا رنکینگ مختلف توی 2-3 فیلد مختلف. یه خورده عجیب غریبه. کی از کجا می دونه مقاله من دقیقا توی کدوم یکی از این فیلد هاست. من خودم هم نمی تونم توی هیچ کدوم از اینها بگنجونمشون. توی همش هست. البته واضحه که این حرف من یک مثال هست.
    میخوام انجوری نتیجه گیری کنم که اگر معیار سنجش ارزش مقاله چنین رنکینگی هست، خیلی مسخره است! فقط همین.
    فکرمیکنم منظور اینست که یک ژورنال خاص در یک رشته بخصوص دارای یک رنک است و در رشته دیگر ممکن است رنک متفاوتی داشته باشد که منطقی هم هست بخصوص در مورد تاپیک هایی که بین چند رشته مشترک هستند. مثلا یک ژورنال ممکن است در زمینه شبکه های کامپیوتری جزو بهترین ها باشد ولی مقاله هایی که در زمینه داده کاوی چاپ میکند متوسط باشد و در آن زمینه رده پایین تری داشته باشد. حداقل چند تایی را که در رشته خودم چک کردم بنظرم منطقی رسیدند.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2475 نمایش پست ها
    کاملا حق با Globe هست. در هر رشته ایی theme های مختلفی وجود دارد، مثلا دو تا مهندس برق-قدرت می تونند کنار هم بشینند و از موضوع های تحقیقشون برای هم حرف بزنند، و هیچ کدوم هم نفهمند اون یکی چی داره می گه ! این امکان وجود ندارد که برای هر حوزه تحقیق یک مجله 100% اختصاصی ایجاد کنند چون به صرفه نیست و تعداد خوانندگان بشدت کاهش پیدا می کنه.. خیلی از رشته ها هم اساسا چند رشته ایی محسوب می شوند.. مانند مدیریت سیستم های اطلاعاتی که هم مدیریت هست، هم IT و بچه های این رشته در هر دو حوزه می توانند مقاله بنویسند. یا حتی خود مدیریت که علمی چند رشته ایی محسوب می شود ( روانشناسی، اقتصاد، جامعه شناسی، علوم اجتماعی ، اخلاق و ...).

در صفحه اول خود مجلات هم دقیقا اشاره کرده که مثلا در theme , ایکس رتبه مجله 4/176 ... در theme , Yمثلا 20/176 و ....

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

اینجا جای این موضوع نیست اما واقعا مورد شما رو نمی دونم چی بگم. شاید کسانی که با شما اپلای کرده اند رزومه بهتری داشته اند.. بورسها خیلی محدود است در استرالیا . امثال استادم گفت برای دانشگاه ما 500 تا درخواست امده 10 تا بورس دارند، خودتون قضاوت کنید.

اما زندگی در این مدت اینجا به من نشون داده اینها خیلی خیلی قانون مدار هستند و ایرانی و امریکایی و اروپایی هم در مورد قانون براشون مساوی هست.. حرفهای منفی اینجا ( سایت) زیاد شنیدم از ایرانیها ، بخصوص انهایی که نیامدن هنوز اما حتی یک مورد به چشم خودم اینحا ندیدم و نشنیدم از دوستان.. کشوری که به اسطوره بوکس امریکا ویرا نمی ده می گه تو چون طیق قانون ما بیشتر از 5 سال در زندان بودی،پس نمی تونی وارد خاک ما بشی .. از اونطرف به همسر یکی از بچه های اطریشی ویزای همسر نمی ده می گه تو بیماری فلان داری برای ما high risk هستی..یکی از بچه های اروپایی رو دانشگاه اخراج کرده چون مست کردی راه افتادی در اتاقها مزاحمت ایجاد کردی و ...

نمی دونم چطوری به اینکه قانون مدار نیستند متهمشون می کنید !

P.S: از اکتبر دانشگاههای استرالیا یچه های ایرانی که برای دپارتمانهای نفت و مرتبط به اون پذیرش گرفته و امده بودن برای ثبت نام اخراج کردند، حتی بورس هم داشتند و ویزا هم داشتند، چون کلا استرالیا صنعت نفت ایران رو تحریم کرد. اگر رشته شما و در دپارتمانهای وابسته به نفت هست، پذیرش بهتون نمی دن دیگه. دانشگاه ما یک بنده خدایی 2 هفته بود از ایران امده بود؛ رو گفتن برو، بیرونش کردند.

درود
    farveh جان یکی دیگه از نمادهای رفتار برابر استرالیای ها با ایرانی ها. خواستم مطئمنتون کنم نه رشتم نفته نه توش نفت به کار می ره.

Dear Shahrouz,

Thank you for your mail, and for sending through your CV. You have a very impressive CV with outstanding publication record, and it is unfortunate I am not able to consider your application due to the current sanctions imposed by the Australian government on Iran.

Best wishes,
    Lee Yong

Lee Yong LIM, PhD
    Winthrop Professor, Pharmacy

M315 Curnow Building|School of Medicine and Pharmacology|University of Western Australia|35 Stirling Highway|Crawley WA 6009|Australia
    Tel: +61-8-64884413|Fax: +61-8-64887532|Email: lee.lim@uwa.edu.au
    ویرایش توسط shahrouz : November 12th, 2012 در ساعت 07:18 AM

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان بهتون شدیدا توصیه می کنم به واسطه نژاد پرستی دانشگاههای استرالیا، دانشگاههای آمریکا و کانادا رو هم درنظر داشته باشید.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    دوستان بهتون شدیدا توصیه می کنم به واسطه نژاد پرستی دانشگاههای استرالیا، دانشگاههای آمریکا و کانادا رو هم درنظر داشته باشید.
    من همیشه گفتم کسی که پاس ایرانی داره هیچ جای دنیا براش امنتر، آینده دار تر و کم دردسر تر از آمریکا نیست.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)