نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 35 از 46 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad123 نمایش پست ها
    من اصلا نمییخوام سر این مساله با کسی بحث کنم ولی حرف هر دو طرف truth elements توش هست اگرچه هیچ کدوم چرا ایرانی نشین چه استرالیایی نشین محترمانه صحبت نمیکنن. تو این مدت ما خودمون رو کشتیم به نفر اینجا به ما نگفت "تو کامل اشتباه میکنی" با "من کلا با حرفت مخالفم" دیگه چه برسه به مدل حرف زدن ما ایرانیا که من خودم از تندی گوی سبقتو از همتون ربودم!! ولی با خوندن این پستا یه چیزه جالب دستگیرم شد که میخوام بگم!
    ما چرا فکر میکنیم استرالیا و دانشگاهاش (یا کانادا یا امریکا) وظیفشونه به ما اسکالرشیپ بدن؟؟ مگه دانشگاه های ایرانی مثلا چقدر اسکارشیپ میدن به خارجیا؟! کلا چرا از همه انتظار داریم بغیر از سیستم آموزشی دولت و مملکت خودمون؟؟! جالبه تو سری خور کشور خودمونیم برای اینا قد علم میکنیم؟! اینجا با مسولین دانشگاه قرار میذارن که "چون دلار تو ایران گرون شده" تسهیلاتی خاص و غیر معمول برای ایرانیا قایل شن. خوب اقاجون چرا جرات نمیکنی همین شاخ و شونه کشیدنو برای مسوولین مملکتی خودت داشته باشی...
    میدونم خیلیاتون دارید به من فحش میدیم که حالا خرش از پل گذشته زبون دراورده. ولی این راهش نیست با عصبانیت و توهین به زمین و زمان هیچ جا به کسی بورس نمیدن. یه کمی اروم باشید. توکل به خدا.
    از صمیم قلب آرزو دارم تمام اقراد این فروم به هر چی دوست دارن زودتر برسن.. یا حق
    دوست من، شما ، من و همه کسانی که در ایران هستند اگر این کشور خراب شده، اگر این آشغال دونی (ایران) را کشور درست حسابی که هیچی،کشور، می دونستیم از خونواده، از دوستان ، از فرصتهای تشکیل زندگی و... نمی گذشتیم و پا به فرار بگذاریم! کجا رو با کجا مقایسه می کنید؟ من اسمی از ایران آوردم؟ در ایران همین که حق حیات فعلا به بنده داده اند از صدقه سر کسانی که همیشه قانع بوده اند شانس آورده ایم!
    اینکه بگویند شما رو برای اسکالرشیپ بررسی می کنیم بعد به دلایلی مثل رزومه شانس خیلی بالایی داشته باشیم و چشم بر آمریکا ببندیم و ناگهان متوجه بشویم در انتهای پروسه، که برای اسکالرشیپ برررسی نشده ایم! اسمش رو چی می ذارید؟ باشه، با چند درجه تخفیف می شه "َشرم آور"!
    ویرایش توسط shahrouz : November 13th, 2012 در ساعت 08:16 AM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    حالب است واقعا. ما مثلا ادعای افراد تحصیل کرده رو داریم. متاسفانه فرهنگ یک طرفه به قاضی رفتن کلا در رگ و پی ایرانی جریان داره.. هر وقت کارامون گیر می کنه به هر چیزی چنگ می اندازیم و سعی می کنیم طرف رو به بدترین شکل ممکن خرد و نابودکنیم. الان روی صحبتم با شما نیست یا خودم هم هست. هیچ وقت منطقی نمی شینیم تحلیل کنیم و فوری فریاد سر می دهیم. اوضاع امروزمون هم مهمترین دلیلیش بی فرهنگی خودمون در نشنیدن حرف مخالف به صورت منطقی است.. الان کسانی که استرالیا هستند دارند به شما می گویند اینها نژاد پرست نیستند، ما داریم اینجا زندگی می کنیم. خودشون هم گفتن در ایمیل طبق قوانین تحریم هست.. بعد شما که آنجا در ایران نشستید اصرار دارید بگید اینها نژاد پرستند!

چرا یک لحظه فکر نمی کنید شاید افرادی که در استرالیا دارند زندگی میکنند و از نردیک اون کشور و مردمش رو دیدن، ممکنه بیشتر از شما در موردشون اطلاعات داشته باشند؟!

اینها سناتور مسلمان محجبه دارند، اینها نماینده پارلمان ایرانی متولد ایران و بزرگ شده ایران، ایرانی الاصل دارند، حرفهای وزرا و نخست وزیرشون رو بارها شنبدم، همیشه مخالف نژاد پرستی هستند و عمل می کنند.. چند ماه تمام نخست وزیر رو در مجلس خرد کردند و کوبیدند چرا جلوی کشتی های پناهنده گان قاچاق رو نمی گیره، که میان غرق می شوند و بهش فاجعه انسانی می گن.. اون وفت شما اون سر دنیا همینطوری راحت متهمشون می کنید... این سایت اطلاع رسانی هست، مراثب باشید هر حرفی که می زنید روی تصمیم بچه ها تاثیر می گذارد.

مشکل ایران سیاسی هست و ربطی هم به استرالیا نداره، همه دنیا همین مساله هست، حالا زودتر دیرتر دارد اما روند همین است.

بعد هم چرا حرف یم دپارتمان و دانشگاه خاص رو به کل دانشگهای استرالیا تعمیم می دهید؟! الان چه مثام عالی رتیه ایی بر اساس کدام قانون گفته در هیچ دانشگاه استرالیا دیگه ایرانی نمی پذیرند که این ادعا رو مطرح می کنید ؟ این حرف شما یعنی اینکه ( بچه های دیگه استرالیا اپلای نکنید کلا ماها رو نمی گیرند) !
    انتظار دارید در ایمیل بزنند به خاطر اینک ما superior هستیم و شما inferior بنابراین به شما نژاد پست اسکالرشیپی تعلق نمی گیرد؟! تصورتون رو فکر کنم بر پایه فیلمهای مبتنی بر تاریخ قرن 17-18 آفرریقا قرار داده اید و حمله موسیوهای بلژیکی به قلب زئیر!

آدلاید تنها دانشگاهی نیست که این کار رو کرده، کوئنزلند هم تقریبا کسی رو نگرفته و UWAهم همینطور!
    نگرفتن دانشجویان یک کشور مستقل از قوانین بین المللی تحریم ها رو شما اسمشو چی می ذارید؟ شاید هم من تتند رفتم و اسمش می شه یک حرکت ساده سیاسی. البته بیشتر این صحبتها معطوف بر این بود که شما فرمودید در استرالیا قانون گریزی وجود ندارد. شاید هم قانونی تدر استرالیا صویب شده است که این مسئله رو عنوان می کند. به هر حال شما و سایر دوستان، من رو بابت تاویل اشتباه عبارتها بزرگوارانه ببخشید.

اتفاقا بنده چندین باردر صفحات قبلی این تاپیک در مورد مزایای استرالیا صحبت کرده ام ولی چه بهتر که اگر قرار است بر روی تصمیم دانشجویان اثر بگذارد الان وپیش از اپلای این تاثیر را بگذارد. دوستان این مجموعه دو ایمیلی است که برای من از آدلاید فرستاده شده! قوانین متغیری که دو ماه فاصله تغییرشان است را به وضوح می بینید:
    Shahrouz will be considered in the 2013 major scholarship round and will be advised of the outcome by the end of November.
    Kind regards

In light of the requirements for the University of Adelaide to comply with Australian law in regard to United Nations Autonomous Sanctions, it has been determined that no scholarships will be offered in the 2013 Major Round for students from sanctioned countries. Unfortunately, this means that you have not been awarded a scholarship in the Major Round.

این دو ایمیل به فاصله دو ماه ارسال شده.
    مهم اینه که در هر صورت تا اطلاع ثانوی، حدودی نیمی از دانشگاههای تاپ استرالیا به صورت تقریبا رسمی اعلام کرده اند که مستقل از پروپوزال شما ، به شما ایرانیان اسکالرشیپی تعلق نمیگیرد. یعنی دیگه برای کسایی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای ذکر شده رو دارند، مقام مقایسه ای برای استرالیا ، آمریکا و کانادا پیش نمیاد.
    ویرایش توسط shahrouz : November 13th, 2012 در ساعت 08:11 AM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    منم اصلا این قضیه رو نژادپرستی نمی دونم
    در مورد اون سیستم شکایت و ... راستش اطلاع ندارم تو آمریکا هست یا نه هنوزم اینجا برخورد نژاد پرستانه ندیدم برعکس ایران که دنبالش باشم.
    کلا از وقتی که من دارم اخبار مهاجرتی رو دنبال می کنم متوجه شدم که سر تحریمهای آمریکا علیه ایران بعضی کشورها کاسه ی داغتر از آش می شن....

تا حالا تو این فروم یک نفر از برخوردهای مشابه این تو آمریکا گزارش داده؟ با این اوضاع وخیم سیاسی بین دو کشور کلی ایرانی امسال ویزای مالتی گرفتن....

در اینکه کلا اوضاع داره بدتر میشه من هیچ شکی ندارم ولی کماکان معتقدم آمریکا به واسطه ی قانون اساسی پیشرفته ش انعطاف پذیری بیشتری نشون خواهد داد.
    این حرفتون درسته، کلا یکسری کشورها از پاپ هم کاتولیک تر شدن، مثل کانادا که همینطوری سفارتش رو در ایران بست. یا استرالیا که دانشجوها را مشمول تحریم کرده است.

اما یک نکته هم اینجا مد نظر باید قرار بگیره.. شاید امریکا رسما دانشجوها را مشمول تحریم نکنه اما مثل استرالیا که قبلا بچه های زیادی سر security check رد می شدند، امریکا هم همینطور است و افرادی رو می شناسم که سر رشته و حوزه کاریشون یا حالا هر دلیل دیگری در security check اف بی ای رد می شدند. این شبیه همینکار است که الان استرالیا کرده.. این نظر من هست، به شخصه ترجیح می دم دانشگاه از اول بهم یگه " بهت پذیرش و بورس نمی دهیم" و آب پاکی رو بریزه روی دستم تا اینکه خوشحال بشم و 10 ماه بعد از طول کشیدن security check پلیس فدرال استرالیا، بهم ایمیل بزنند رد شدید!

الان در بخش استرالیا افرادی هستند که 11 ماهه کارشون دست پلیس فدرال گیر کرده.. خدا فقط می دونه در این 11 ماه چی کشیدن این عزیزان، هز چقدر هم بگم می فهممشون و درکشون می کنم دروغ هست..فقط می دونم یک جهنم به تمام معنا باید باشه که حتی می تونه اثار روانی جبران ناپذیری هم تا اخر عمر به جا بگذاره..
    ویرایش توسط farveh : November 14th, 2012 در ساعت 03:40 AM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

یک حرف کلی هم دارم.. الان من اوضاع ادلاید رو نمی دونم، اما یک مورد رو نباید فراموش کنیم ، ان هم این است که فقط ایرانیها اپلای نمی کنند، از همه دنیا دانشجو ها اپلای می کنند. حداقل در رشته مدیریت و اقتصاد و حسابداری که می دونم، ایران در حد دوران پارینه سنگی در مقایسه با کشورهای نه تنها پیشرفته حتی اسیایی مثل مالزی و چین و اندونزی قرار دارد... نباید گول این رو بخوریم که ما شاگرد اول بودیم و نمی دونم 10 تا مقاله داریم و ... تازه اینجا که امدم ، می بینم چقدر دانشجویان کشورهای دیگه اطلاعاتشون از ماه ایرانیها بیشتر هست.. انگار از کره ما امدن و ما تازه باید مثل یک بچه اول راه رفتن رو یاد بگیریم.. اتفاقا متاسفانه یکی از استاد یه یکی از بچه های ایرانی همین رو گفته عین جملش هست " اول راه رفتن رو یاد بگیر بعد شروع کن به دویدن" !
    این حرفش زننده بود اما واقعیت است! متاسفانه در علوم انسانی که من می شناسم و جند تا دوست هم از IT دارم، بچه های اروپایی و برخی کشورهای اسیایی خیلی از ما جلوتر هستند. خوب وقت اپلای هم اونها مسلما رزومه قوی تری دارند.

متاسفانه خیلی از دوستان گول چند تا مدالی که در المپیادهای جهانی کسب می کنیم رو خوردند و فکر می کنند ما خیلی در علم پیشرفته هستیم.. باور کنید کشورهای دیگه بر نمی دارند بچه ها رو 1 سال جلوتر انتخاب کنند و دوره فشرده برای تیم بگذارند و به قول یکی از همین افراد به صورت مصنوعی دانش این تیم رو بالا ببرند. خیلی معمولی یکی، دو ماه مونده به مسایقات بدون دوره ایی خاص شروع می کنند تیم ها رو بر مبنای مسایقات داخلی انتخاب می کنند.
    مثلا در رشته مدیریت مسابقات المپیاد جهانی است که ماشاا... تا نیامدم اینجا نمی دونستم ما هم همچین چیزی داریم!! مطمتنم 99.99% استادای ایران هم نمی دونند!! الان 2 ماه دیگه مسابقه است در اسپانیا، دانشگاه ایمیل زده تیم های 3 نفره بیان ثبت نام کنید برای مسایقات انتخابی در مرحله دانشگاه، شهر، ایالت و بغد هم کشوری و در اخر تیم ملی استرالیا.. همین بدون هیچ اموزش و کلاس و ...

الان به ایرانی و ایران توهین نکردم، حرفم منطقی فکر کردن هست.. بله نتیجه کار بچه ها در خارج بخصوص در کشورهای پیشرفته و دانشگاههای خوب، عالی بوده و من ممنون این افراد هم هستم که یک Background خوب گذاشتن و ذهن استادا رو نسیت به ما ایرنیها خوب کردند ( حداقل در گروه ما ، استادا تا می شنون ایرانی هستم می گن ما یکی دو تا دانشجوی ایرانی داشتیم ، خیلی زرنگ بودن افرین و ...) ، اما دارم می بینم ما باید 2 برابر یک دانشجوی اروپایی حداقل در سال اول کار کنیم و تلاش کنیم تا برسیم به حد انها و حالا بعدش با آنها رقابت کنیم برای جلو افتادن و ...
    ویرایش توسط farveh : November 14th, 2012 در ساعت 04:00 AM

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    این حرفتون درسته، کلا یکسری کشورها از پاپ هم کاتولیک تر شدن، مثل کانادا که همینطوری سفارتش رو در ایران بست. یا استرالیا که دانشجوها را مشمول تحریم کرده است.

اما یک نکته هم اینجا مد نظر باید قرار بگیره.. شاید امریکا رسما دانشجوها را مشمول تحریم نکنه اما مثل استرالیا که قبلا بچه های زیادی سر security check رد می شدند، امریکا هم همینطور است و افرادی رو می شناسم که سر رشته و حوزه کاریشون یا حالا هر دلیل دیگری در security check اف بی ای رد می شدند. این شبیه همینکار است که الان استرالیا کرده.. این نظر من هست، به شخصه ترجیح می دم دانشگاه از اول بهم یگه " بهت پذیرش و بورس نمی دهیم" و آب پاکی رو بریزه روی دستم تا اینکه خوشحال بشم و 10 ماه بعد از طول کشیدن security check پلیس فدرال استرالیا، بهم ایمیل بزنند رد شدید!

الان در بخش استرالیا افرادی هستند که 11 ماهه کارشون دست پلیس فدرال گیر کرده.. خدا فقط می دونه در این 11 ماه چی کشیدن این عزیزان، هز چقدر هم بگم می فهممشون و درکشون می کنم دروغ هست..فقط می دونم یک جهنم به تمام معنا باید باشه که حتی می تونه اثار روانی جبران ناپذیری هم تا اخر عمر به جا بگذاره..
    این انتظارها و اعصاب خورد شدن ها و قیمت دلارو ... همه و همه ناشی از بی عرضگی مردمونه ( که همه ی ما هم جزوشیم) گناه اونا نیست. وقتی پا تو اپلای میدارید انتظار همه جور رفتار رو باید داشته باشید. شما باید خودت رو ا کسی مقایسه کنی که زیر کامیون میخوابه و یا لای کانتینر قایم میشه و مهاجرت می کنه. اونوقته که میفهمی چه مهاجر باکلاسی هستی!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

farveh
    شاید در علوم انسانی ایران حرفی برای گفتن نداشته باشد که ندارد ونداشته است! ولی در علوم فنی مهندسی استاد من در موناش شخصا اذعان کرد که قوی ترین رزومه هایی که دریافت کرده است از ایرانی ها و چینی ها بوده است.

ضمن آنکه دلیل ریجکت شدن بنده و امثال بنده از دو دانشگاهuwa و آدلاید نه ضعف رزومه که تحریم کامل دانشجویان ایرانی بوده است. استرالیا چند تا دانشگاه داره که دوتا از بهترینهاش تحریم باشند سه تاش هم معدل محور!!!(سیدنی و unsw و anu]

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    farveh
    شاید در علوم انسانی ایران حرفی برای گفتن نداشته باشد که ندارد ونداشته است! ولی در علوم فنی مهندسی استاد من در موناش شخصا اذعان کرد که قوی ترین رزومه هایی که دریافت کرده است از ایرانی ها و چینی ها بوده است.

ضمن آنکه دلیل ریجکت شدن بنده و امثال بنده از دو دانشگاهuwa و آدلاید نه ضعف رزومه که تحریم کامل دانشجویان ایرانی بوده است. استرالیا چند تا دانشگاه داره که دوتا از بهترینهاش تحریم باشند سه تاش هم معدل محور!!!(سیدنی و unsw و anu]
    قرار بود حرفی نزنم ولی چون جرف علوم انسانی شد باید بگم.
    علوم انسانی همه چیزه چون با ذهن و تفکر کار داره و تاثیراتش به مراتب بیشتر از هر چیز دیگه ای هست. در کشورهای جهان سوم از همین متخصصین علوم انسانی میترسن و محدودشون میکنن چون میتونن یه مملکت رو بهم بریزن! (توضیج بیشتر نمیدم چون میدونم نمیخواید بشنوید)
    شما اگر متفکرین ایرانی این حوزه رو نشناسید دلیل بر نبودنشون نیست ولی قطعا دکتر سروش، دکتر حمید دباشی رو میشناسید که شهرتشون از هر مهندس و دکتری بیشتره!
    پس لطفا به متخصصین علوم انسانی توهین نکنید

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

محمد جان شما فکر می کنم زیادی حساس شدی رو من ولی این نظر دوستمون که اتفاقا علوم انسانی می خونند رو هم نگاه کن
    "
    حداقل در رشته مدیریت و اقتصاد و حسابداری که می دونم، ایران در حد دوران پارینه سنگی در مقایسه با کشورهای نه تنها پیشرفته حتی اسیایی مثل مالزی و چین و اندونزی قرار دارد... نباید گول این رو بخوریم که ما شاگرد اول بودیم و نمی دونم 10 تا مقاله داریم و ... تازه اینجا که امدم ، می بینم چقدر دانشجویان کشورهای دیگه اطلاعاتشون از ماه ایرانیها بیشتر هست.. انگار از کره ما امدن و ما تازه باید مثل یک بچه اول راه رفتن رو یاد بگیریم.. اتفاقا متاسفانه یکی از استاد یه یکی از بچه های ایرانی همین رو گفته عین جملش هست " اول راه رفتن رو یاد بگیر بعد شروع کن به دویدن" !"

ثانیا خود farveh تاکید کرد که در ایران رزومه دانشجویان علوم انسانی در مقایسه با سایر کشورها حرفی برای گفتن ندارند! (ایشون هم گویا علوم انسانی می خونند) بنده هم گفتم شاید در زمینه علوم انسانی اینطوری باشه ولی مهندسی اینطور نیست. من اصلا روی علوم انسانی صحبتی نمیکنم. رزومه اپلیکنتهای مهندسی ایرانی قابل مقایسه با بقیه اپلیکنتها از سایر کشورها که با معدلهای a+ و بدون رزومه درست حسابی پزوهشی به استرالیا می رن نیست. اکثر اپلیکنتهای G8ایرانی که معدل نجومی ندارند رزومه پژوهشی outstanding دارند! حرف من اینه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

من Business می خونم که در ایران جزو علوم انسانی محسوب می شه اما در کشورهای دیگه نه ، علم جداگانه ایی هست و ترکیبی از چند تا رشته است که برخی از اونها علوم انسانی هستند مثل روانشناسی و جامعه شناسی و ..
    حرف محمد رو هم قبول دارم، منظور ایشون همون علوم انسانی است یعنی جامعه شناسی و مردم شناسی و... حرف من هم دقیقا اشاره کردم که در مورد علوم بین رشته ایی مثل business و افتصاد و حسابداری بود که به اشتباه در ایران علوم انسانی محسوب می شوند چون بخش عظیمی از این 3 رشته کاملا به آمار و ریاضی وابسته هستند و بدون آمار و ریاضی و فرمول و مساله م معادله و... اصلا در خارج از ایران که عملی هستند نه تنوری، معنی ندارند.

در دانشگاه آکسفورد چند تا ایرانی می شناسم که جامعه شناسی می خونند. پس مسلما رزومه قوی داشتند که تونستند برن آنجا. یا مثلا در قدیم دکتر شریعتی که جامعه شناس بود و ..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Highschool senior

well the last three factors, australia is better, cz the usa does not offer medical or other facilities and it'll be really costy. weahter, depends on the state, australia is mostly more comfy for iranians as the usa can be really freezing. to work, well it is really personal and will depend on your major. I've heard australians are not really welcoming internationals, but neither americans ahah, nowadays not many countries welcome iranians unfortunately. I'm applying both for the usa and australia, but i'd rather australia.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)