نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 39 از 46 نخستنخست ... 293031323334353637383940414243444546 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا

سلام
    حرفشون درسته.. اقامت استرالیا هیچ ربطی به دانشگاه و درس خوندن اینجا و بورس داشتن از اینجا نداره... کلا فکر نکنید جون پول بهتون می دهند حتما نگهتون می دارند. .اینها این چیزها سرشون نمی شه.. به کسانی که غیر قانونی با قایق پا شدن امدن مفت مفت پول می دن و اقامت.. به ماها از 7 خوان رستم باید بگذری و کلی هم پول بدی.. کلا خیلی خول تشریف داره این سیستم استرالیا ( تا داخل پروسه قوانین مهاجرتی شون نشید باورتون نمی شه انقدر می تونند مونگول باشند.. یک نمونه ساده، کسی که اینجا فوق و دکتری خونده اما لیسانس نه، می گن ثابت کن واسه ما سواد لیسانست رو داری، 3 تا پروژه بنویس و 100 جور مدرک بیار و سابقه کاری.. نمی فهمند وقتی اینجا فوق و دکتری خوندی لاید لیسانس داشتی که دانشگاههای خودشون بهت پذیرش و بورس دادند!!).. کانادا خیلی ساده تر و بهتر است و برای کسانی هم که انجا درس خوندن امکانات اقامتی قائل می شه.

دقیقا سیستم قوانین دولتی استرالیا مصداق روشن جمله مهران مدیری در یرره هست : نم فهمه"
    سلام دوستان

من هم نظرم رو می گم. خب استرالیا سیستم اداری هوشمند ندارد. نه تنها در مهاجرت. بلکه در هیچ جای دیگر این کشور. یعنی چی؟

یعنی اینکه اصلا مهم نیست شرایط شما چیه و چه بوده. درست مثل یک برنامه ی کامپیوتری عمل می کند. اگر شرایط را داشته باشید قبولید و اگر نداشته باشید رد. اینکه قبلا فلان قدر بورس گرفته اید یا فلان کار رو انجام دادید شامل سیستم نمی شود. البته من بر خلاف دوست عزیزمون کاملا این سیستم را کارا می دانم. چون خلی واضح است. شرایطش مشخص است. چه کم سواد باشی چه باهوش در هر دو صورت از سیستم یک برداشت می کنی. و از همه مهمتر کسی نمی تواند سیستم را دور بزند. به شخصه خودم اینجا مدیریت می خوانم و یکی از دلایل پیشرفت استرالیا را همین سیستم های مدیریتی ساده اش می دانم.

از لحاظ اقامت گرفتن هم دوستان کمی در کشور غریب استرس دارند و طبیعی هم هست. مگر نه شرایط خیلی ساده است. یک آیلتس 7 بگیرید خیلی راحت بدون دغدغه بعد 1 سال اقامتتان می آید. تا 2 سال هم که ویزای کار دارید و می توانید امتیاز کسب کنید. فقط قسمت بدش صبر کردن است که معمولا افراد با این قسمت صبر کردنه مشکل دارند و باعث ناراحتیشان می شود. مگر نه کسی نشده اینجا بخواهد اقامت بگیرد و نتواند بگیرد. به قول معروف دیر و زود دارد. سوخت و سوز ندارد.

من خودم خیلی بین این سه تا کشور مانده بودم. تجربه ی خودم را می نویسم.

من هدفم کانادا بود. اصلا نمی دانستم استرالیا کجا هست. با شانس و بازی زندگی و ... سر از این جا دراوردم.

تا حالا هم کانادا را ندیدم. آمریکا را هم ندیدم. اینجا یکی از بچه ها را دیدم که اقامت کانادا دارد. همیشه می گوید کانادا خیلی بهتر از استرالیاست.

ولی به جز این یک نفر، اکثر کسانی که طولانی مدت اینجا هستند و زندگی کرده اند، و همچنین آمریکا و کانادا را هم دیده اند، می گویند هیچ جا استرالیا نمی شود. اکثر ایرانی ها بلند پرواز و هیجان طلب هستند. خب از همین جا می گم که استرالیا با ذات بلند پروازی و هیجان طلبی شما سازگار نیست. محیط استرالیا خیلی خیلی آرومه. کلا آب و هوا و شرایط خاص منطقه ایش که در کل دنیا یکتاست موجب این روند می شود. حتی به حیواناتش هم که نگاه کنید همه شان گونه های خاص از تنبل ترین حیوانات هستند. (نظیر کوالا). جالبه دیروز باغ وحش بودم وسط ظهر همه حیواناتش خواب بودند. آب و هواش اینجوریه دیگه. برای همین اکثر دوستام که دنبال هیجان و یک شبه پول دار شدن و این جور چیزا هستند دارند کاراشون رو می کنند برن آمریکا

ولی اگر هدفتون از زندگی آرامشه استرالیا بهترین نقطه برای زندگیه. همه چیز همونیه که دیروز بوده. هیچ قانونی یک شبه تصویب نمی شه. همه کار ها آروم انجام می شه. هیچ کی تو خیابون نمی دو ا (مگر برای ورزش کردن). به جز مرکز شهر هیچ جا ترافیک و صف نداره. همه لبخند رو لباشونه. بیکار باشن می رن پارک یا ساحل شنا می کنن. جرم و جنایتم خیلی خیلی کمه. خیلی بد شانس باشی اگر نصف شب توی خیابون تنهایی قدم بزنی چند تا مست بگیرن کتکت بزنن (فقط با مشت و لگد نه با چاقو و ...) (این بدترین اتفاقیه که می تونه براتون بیفته، البته اگر خودتون دنبال دردسر نگردید مگرنه محله های خلاف و جاهای خلاف در همه جای دنیا هست).

من خودم توی تهران زندگی می کردم. هدفم هم کانادابوده. همیشه می گفتم آدم آزادی و رفاه داشته باشه آب و هوا مهم نیست. ولی اینجا که اومدم دیدم آب و هوا خیلی مهمه. تازه اینجا که آب و هوا خیلی عالیه بعضی از روزا که می ری بیرون و باد میاد کلا نمی ذاره از کنار ساحل و ... لذت ببری. به قول خودمانی کوفتت می کنه. واقعا الان خدا رو روزی 100 بار شکر می کنم که کانادا نرفتم. چون به شخصه آدمیم که نسبت به آب و هوا خیلی حساسم (بر عکس اونی که فکر می کردم). جالب اینجاست که این نظر همه دوستام هم هست. منطقی هم هست. فکر کن می خوای بری یه جایی بشینی ساندویچ بخوری. حالا اگر باد بگیره و یا سرد بشه و یا خیلی گرم بشه خب اون ساندویچ کوفتت می شه. البته آفتاب استرالیا در کنار دوست داشتنی بودنش خیلی هم خطرناکه. بدون ضد آفتاب بری زیرش پوستت رو می کند. (این اصطلاح نیست واقعا کل پوستت خشک می شه و از بدنت جدا می شه). ولی برنامه ریزی کنی و همیشه ضد آفتاب بزنی هیچ نمی شه

خب استرالیا در ایران سفارت دارد (این نوشته مربوط به 29 دسمبر 2012 ساعت 12:12 صبحه، اگر دو دقیقه دیگه نداشت به من ربطی نداره :دی) و به خانواده های دانشجو ها هم ویزا می ده بیان ببیننش. این یکی برای من خیلی مهمه. من اون لحظه ای که مادر پدرم اومدن استرالیا و من رو دیدن بعد کلی رو با هیچ گرین کارتی عوض نمی کنم. تازه انقدر طولانی ویزا می دن که هر وقت خواستن هم دوباره بیان. به علاوه ویزاش مالتی پل هست. هر وقت خواستید یه 2000 دلار پیاده می شید پس فرداش (دو روز تو راهید) می رسید ایران پیش خانواده و دوستان (هر روز هم پرواز داره)

در کل من راضیم. به نسبت هم اقامت گرفتن و ماندن توش رو برنامه تره نسبت به آمریکا و کانادا. (از دید خودم گفتم چون قانون هاش واضح تره و پایدار تره)

از جهت ایران رو نمی دونم. ولی اگر هم روزی استرالیا تصمیم بگیره سفارتش توی ایران رو ببنده (با توجه به آدم های تنبلش) از لحظه ای که قانونش رو تصویب کنه تا اون موقعی که سفارتش رو ببنده حداقل 2 سال طول می کشه. تا اون موقع هم شما بار خودتون رو بستید :دی. یه سری مثال هم برای اطلاعات بیشتر، من رو اولی که اومدم به این اتاقم، دیدم اینترنت وایرلس سیگنالش توی اتاق من کمه. درخواست رسیدگی کردم. هم اکنون 6 ماه گذشته، بررسی ها انجام شده، دیدند من راست می گم، مودم جدید برای اتاق من خریدند، قراره بیان نصب کنند، ولی هنوز زنگ می زنم طرف می گه نمی تونم با مسوول خوابگاه قرار بزارم که در رو برای من باز کنه بیام مودم رو وصل کنم !!!!!!!

در مورد دوستمون هم که گفتند امکانات رو به اونایی که با قایق میان داده. اونایی که قبلا اومدن که خوش به حالشون. ولی از این به بعد هر کس غیر قانونی وارد کشور بشه و تقاضای پ نا،هند. گی کنه، دست و پاش رو می گیرند ، می اندازنش توی کشتی، می فرستنش توی یه جزیره 2 کیلومتر در 2 کیلومتر وسط اقیانوس اطلس که از روستاهای ما هم امکاناتش کمتره می گن بیا اینجا در امانی!

شاد و موفق باشید

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

دوستان باتجربه! در کدوم یک از این کشورها، مهاجرین میتونن راحتتر در جامعه نیتیوها حل بشن و جزئی از اونها بشن؟ منظورم روابط خانوادگی و ازدواجه، نه این که صرفا موقع صحبت کردن با شما لبخند بزنن، یا این که چون برای کار متقاضی نیتیو وجود نداره، شما رو استخدام کنند!
    1_نیوزیلند و استرالیا که بر طبق امار کمترین میزان نژاد پرستی رو دارند، و از هر 4 نفر 1 نفر خودش و 2 نفر پدرومادرش توی اونجا به دنیا نیومده.
    2_امریکا، که به اینترنشنالیتی معروفه
    3_کانادا
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    درموارد دیگر من واقعا سیستم استرالیا را نمی دانم ولی در امریکا وکانادا ثبات شغل دانشگاهی خیلی بیشتر از شغل در صنعت است. از کار بیکار شدن در صنعت بسیار رایج است و اصلا اینطور نیست که حتما لازم باشد گند بزرگی بزنی. شرکتهای بزرگ بطور مداوم پروژه ها را کنسل میکنند و پروژه های جدید شروع میکنند و در این بین کارمندان را layoff (تعدیل) میکنند. یک شرکت ممکن است امسال پنج هزار نفر را مرخص کند و سال بعد ده هزار نفرجدید استخدام کند، و معمولا این اخراج و استخدام تابع پرفورمنس شما هم نیست. در واقع شما هرگزدر یک شرکت permanent نمی شوید و همیشه میتوانند شما را مشمول تعدیل نیرو کنند (یکی از همکاران من پس از بیست وسه سال سابقه کار تعدیل شد و فقط بعد از اینکه تهدید به شکایت کرد و وکیل گرفت شرکت موافقت کرد به او بازنشستگی پیش از موعد بدهد که از مزایای بازنشستگی بتواند استفاده کند).
    خب چرا اینطوریه؟ مخصوصا اون قسمت ابی رنگش!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    کاملا درسته. شما با دکتری نمی تونید در صنعت کار بگیرید. اما یک نکته اینه که شما با قانون قعلی استرالیا بعد از تحصیل 3 سال بهتون ویزای کاری می دهند. اگر در این مدت 7 سال کلا بتونید اقامت خودتون رو در استرالیا بکیرید. یا حداقل مدرک فوق یا لیسانستون رو assess کنید که معتبر بشه، می تونید با انها وارد صنعت بشید و در رزومه خودتون هیچی از مدرک دکتری به میان نیارید.

وگرنه با phd تنها راه همون استادی هست که اونم واقعا سیستمش رو گفتم چطوری هست و مشکله. مورد دیگه اینکه ، از چند تا کارمند دانشگاه سوال کردم که واقعا وقتی درخواست کار میدی اینکه استرالیایی باشی یا second language تاثیری دارد یا نه ؟ اونهایی که در پروسه استخدام اساتید هستند، گفتند دانشگاهها فرقی بین استراایایی و second language نمی گذارند چون 3 تا مصاحبه دارند و اگر از انها سربلند در بیای یک demo که باید برگذار کنی ، اما یک چیز براشون خیلی مهمه اونم اینه که اقامت دائم داشته باشی یا پاس استرالیایی. چون قرارداد ها 1 ساله هست، نمی خوان خودشون رو درگیر ویزا و اینها کنند.
    اما در صنعت الان کلی ایرانی داره کار می کنه که ویزای دو ساله و اینها دارند به بالا.. براشون اقامت دانم خیلی ملاک نیست که اگر نداشته باشی، کلا روت خط بکشن.

ایا میشه که با مدارک تحصیلی خارج از استرالیا، در خارج از استرالیا برای یک کار صنعتی داخل استرالیا اقدام کرد، و ایا عملا جواب میده یا چون همه چیزی خارجیه سریعا ریجکت میشم
    این بحث overquialify شدن در امریکا و کانادا خیلی طولانی شد و هرکس یک جواب متقاوتی میداد به طوری که اخرش معلوم نشد دقیقا چیه....یکی میگفت درجا ریجتکی میشین ، در مقابل یکی دیگه میگفت د شرکت های معتبر برای کار صنعتی اصلا اگر phd نداشته باشی به رزومت نگاه هم نمی کنن! اما چیزی که من اخرش متوجه شدم این بود که این بحث اورکوالیفای برای خارجی هایی که میخوان اپلای کنند مهمه وگرنه اگر کسی اقامت امریکا رو داشته باشه، مشکلی نیست...شاید من اشتباه کنم!..............حالا در موورد استرالیا چطوریه؟ با مدرک دکتری، رزومه قطعا رده، حتما نیازه یا اونم عین امریکا تابع شرایطه...

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود

یک سوالی که پیش میاد اینه که ملتی که از خود استرالیا دکترا شرکت می کنند و قصد کار آکادمیک هم ندارند علتشون چیه؟ عشق علم هستند؟! یعنی از این بابت سوالممو می پرسم که دوستان می گم این صنعت اصلا ظرفیت پذیرش دکترا نداشته باشه (یعنی از ایران هم عقب مونده تره صنعتش؟!!)
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط stude نمایش پست ها

در مورد دوستمون هم که گفتند امکانات رو به اونایی که با قایق میان داده. اونایی که قبلا اومدن که خوش به حالشون. ولی از این به بعد هر کس غیر قانونی وارد کشور بشه و تقاضای پ نا،هند. گی کنه، دست و پاش رو می گیرند ، می اندازنش توی کشتی، می فرستنش توی یه جزیره 2 کیلومتر در 2 کیلومتر وسط اقیانوس اطلس که از روستاهای ما هم امکاناتش کمتره می گن بیا اینجا در امانی!
    میشه اینو بیشتر توضیح بدید؟ الان کشورهای پولدار و توسعه یافته اروپایی هم شدن بهشت پناهنده ها! بدون هیچ گونه تحصیلات و سابقه کاری میان اینجا عشق میکنند، مفت میخورن و میخوابن و اقامت میگیرن...در عوض پدر نیروی متخصص رو در میارن تا بلکه بهش یک اقامتی بدن!

Junior Member

دوستان باتجربه! در کدوم یک از این کشورها، مهاجرین میتونن راحتتر در جامعه نیتیوها حل بشن و جزئی از اونها بشن؟ منظورم روابط خانوادگی و ازدواجه، نه این که صرفا موقع صحبت کردن با شما لبخند بزنن، یا این که چون برای کار متقاضی نیتیو وجود نداره، شما رو استخدام کنند!
    1_نیوزیلند و استرالیا که بر طبق امار کمترین میزان نژاد پرستی رو دارند، و از هر 4 نفر 1 نفر خودش و 2 نفر پدرومادرش توی اونجا به دنیا نیومده.
    3_کانادا
    درباره استرالیا خب اینجا نیتیو خاصی نداره. یعنی از هر ده نفر یک نفر از اون استرالیایی های جد اندر جد انگلیسیه. ما اینجا نیتیو چینی هم داریم. بهشون می گن CBA و یا chinese born in Australia . کلا دو تا سوال پرسیدید. هر جفتش جوابش به قابلیت های communication خودتون بستگی داره. خب من اینجا با یه استرالیایی دوست شدم. خیلی هم رفیقیم با هم. ولی تا حالا نشده من رو با دوستای خودش ببره بیرون و یا دعوتم کنه. دلیلشم واضحه. چون از هر دو تا جمله ای که بهم می گه من یکیش رو می خوام تکرار کنه برام. خب حالا اگر زبان شما انقدر خوبه که هر چی بگه بفهمید. چرا که نه. شاید اصلا با یکیشون دوست شدید و بعد هم ازدواج کردید. ولی این به نژاد پرستی و این ها ربطی نداره زیاد. به اینکه خودتون چقدر اجتماعی و بگو بخند و بجوش هستید ربط داره. من حتی اینجا خواستم با یه ایرانی که اینجا به دنیا اومده چند بار بیرون برم دیدم اصلا نمی شه. چون واقعا وقتی آدم می خواد راحت حرف بزنه نه من حرف اون رو می فهمم و نه اون حرف من رو. :دی.نه من انگلیسی اون رو می فهمیدم، نه اون فارسی من رو ))

در مورد اور کوالیفای شدنم خب باز هم به قابلیت های خودتون بستگی داره. شاید شما یه حرفه ای تو دانشگاه بلد باشید که همون باعث کار پیدا کردنتون بشه. کار با کار فرق داره. به علاوه اینجا خیلی personality براشون مهمه. یعنی محترمانه برخورد کنید، لبخند بزنید، با بقیه همکاراتون سریع دوست بشید شاید خیلی بیشتر از مدرک دکترا به دردتون بخوره. چون کاراشون ساده است اکثرا. با هر مدرکی می تونید انجامشون بدید. ولی به صورت عمومی به خاطر شرایط خاص تحصیلات اینجا که توضیح دادنش زیاده (مثلا دوره های internship که خب مقطع دکترا نداره) بله شانس کاریابی مدرک دکترا از فوق لیسانس و لیسانس پایین تره. ولی این حرف فقط جنبه آماری دارد. در واقعیت شما یک موقعیت کاری بیشتر لازم ندارید و بگردید پیدا می کنید بالاخره چون خیلی موقعیت خالی کاری هم اکنون وجود دارد.

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    مرسی از اطلاعاتتون در مورد امریکا. پس امریکا در مورد شغل دانشگاهی خیلی بهتر از استرالیا است.

فقط یک مورد در حرفاتون اصلاح کنم. در استرالیا 5 تا رتبه برای اسانید دانشگاه وجود دارد و senior lecturer با Associate professor فرق دارد. یکی نیستند. رتبه ها اینطوری تعریف شده اند.

1- mentor = associate lecturer
    2- lecturer
    3- senior lecturer
    4- associate professor
    5- professor
    ممنونب ابت اطلاعات. پس با این حساب senior lecturerیک چیزی بین assistant professor و associate professor است؟ کسیکه دکترا داشته باشد دقیقا از چه رده ای شروع میکند؟
    علت این پرسش اینه که یکی از دوستانم که چند سالی در کانادا assistant professorبود اخیرا یک کار دردانشگاه ملبورن گرفت با درجهsenior lecturer ومن تصورمیکردم قاعدتا باید معادل associate professor باشد ولی بر طبق جدولی که شما دادید پس اشتباه میکردم.
    اونجا مفهومی بنام tenure دارند (که پوزیشن را دائمی کند)؟

Member ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    SFU

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    میشه اینو بیشتر توضیح بدید؟ الان کشورهای پولدار و توسعه یافته اروپایی هم شدن بهشت پناهنده ها! بدون هیچ گونه تحصیلات و سابقه کاری میان اینجا عشق میکنند، مفت میخورن و میخوابن و اقامت میگیرن...در عوض پدر نیروی متخصص رو در میارن تا بلکه بهش یک اقامتی بدن!
    من الان یک هم اتاقی دارم که عراقیه و تو ونکوور پناهندس. اگه داستان زندگی اینو میدونستی نمیگفتی اینا واس خودشون عشق میکنن!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    3_کانادا
    با درنظر گرفتن تجربه دوستان خودم بنظرم امریکا در درجه اول و بعد استرالیا و کانادا تقریبا باید مشابه باشند. بسیاری از دوستان ایرانی ام که به امریکا رفتند همسر امریکایی دارند ولی در کانادا کمتر دیده ام. البته این یک واقعیت است که مهاجرت اقوام مختلف در امریکا سابقه طولانی تری دارد تا در کانادا و استرالیا (که تا همین چند ده سال پیش عمده مهاجرینشان اروپایی بوده اند).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)