نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 4 از 46 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    بچه ها براى اينكه با تاثير نژاد رو زندگى افراد بيشتر آشنا بشيد يك چارت واقعا عالى براتون ميذارم.

به نمودار در شهر هاى مهاجر پذير تر (مونترال، تورنتو و ونكوور) دقت كنيد. خودتون متوجه ميشيد اوضاع از چه قرار هست..
    فکر می کنم نمودار سوم در لینک زیر که از همون سایت هست بیشتر به تاثیر نژادی بر درآمد اشاره داشته باشه البته برای مهاجرینی که حداکثر 10 ساله کانادا هستند. اگه مشخص می شد آمار نمودار قبلی از بین مهاجرین با حداکثر چند سال سابقه کار گرفته شده بهتر بود! آمار نمودار های بعدی شرایط افراد متولد و غیر متولد کانادا رو مورد مطالعه قرار داده.
    http://www.canadaimmigrants.com/statistics.asp

عابد شما که اونجایی لطفا بگید شرایط برای بچه های مهاجرین که اونجا به دنیا اومدن و بزرگ شدن چطوره؟ (برای خودمون فکر کنم باید خیال شهروند درجه یک بودن رو از سر بیرون کنیم البته روی این کره خاکی!)
    به کجا چنین شتابان <br />گون از نسیم پرسید

نقل قول نوشته اصلی توسط hon-mr
    فکر می کنم نمودار سوم در لینک زیر که از همون سایت هست بیشتر به تاثیر نژادی بر درآمد اشاره داشته باشه البته برای مهاجرینی که حداکثر 10 ساله کانادا هستند. اگه مشخص می شد آمار نمودار قبلی از بین مهاجرین با حداکثر چند سال سابقه کار گرفته شده بهتر بود! آمار نمودار های بعدی شرایط افراد متولد و غیر متولد کانادا رو مورد مطالعه قرار داده.
    http://www.canadaimmigrants.com/statistics.asp

عابد شما که اونجایی لطفا بگید شرایط برای بچه های مهاجرین که اونجا به دنیا اومدن و بزرگ شدن چطوره؟ (برای خودمون فکر کنم باید خیال شهروند درجه یک بودن رو از سر بیرون کنیم البته روی این کره خاکی!)
    با سلام

بچه هايى كه در كانادا بزرگ شدند، اگر بخواهند تلاش كنند و موفق بشن، با توجه به آشنايى شون به زبان انگليسى و فرانسه و فرهنگ شانس خيلى بالاترى دارند. به طورى شخصى كه در كانادا بزرگ شده (مستقل از اينكه پدر و مادرش كجايى بودند)با مدرك ليسانس به مراتب شانس بيشترى براى گرفتن يك پست مديريتى داره، تا يك مهاجر با مدرك دكترا !!

ولى خب مشكل اينجاست كه تو سيستم كانادا و به خاطر قوانين افراطى ، خيلى از بچه ها از دست رفته اند و بيشتر بچه ها موفق نيستند. از نظر آمارى فقط 25% كانادايى ها به دانشگاه ميرن.
    علت اين هست كه در سيستم كانادا درس تنظيم خانواده رو سال اول دبستان به بچه ها آموزش ميدن و ذهن بچه ها رو اينقدر با س.ك.س. و پول پر ميكنند كه ديگه تو ذهنشون جايى براى درس و زندگى نيست!!!
    يكى از صحنه هاى عجيبى كه كه تو شبكه هاى مترو كانادا (تورنتو و مونترال) ميتونيد ببينيد دختر پسر هاى 17-16 ساله اييى هستند كه يه كالسكه (كه توش يه بچه هست) رو دارند هل ميدن و ميرن!!(بچه هايى كه بچه دارند) :
    بعضى ها كه از دوست دختر/دوست پسرشون يه بچه رو دستشون ميمونه و مجبورند براى تامين هزينه هاى بچه برن سر كار و ديگه دانشگاه نميرن، بقييه هم بسيار تنبل و تن پرور هستند و در كنار مادى بودنشون باعث ميشه كه خيلى براى درس وقت نگذارند. اين هست كه تو دانشگاه ها بيشتر افراد (چه استاد، چه دانشجو) خارجى (چينى، هندى، ايرانى و...) هستند.
    نكته خيلى خيلى خيلى مهم اين هست كه در كانادا تحصيلات ذاتا ارزشمند نيست. تحصيلات يك وسيله هست براى گرفتن يك شغل خوب و پر درامد. كه اگر به شغل خوب و پر درامدى منجر نشه عموما وقت تلف كردن هست.
    در صورتى كه در فرهنگ ما ايرونى هايك فرد تحصيل كرده هميشه قابل احترام هست. چه پول داشته بشه ، چه نداشته باشه!
    موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    نكته خيلى خيلى خيلى مهم اين هست كه در كانادا تحصيلات ذاتا ارزشمند نيست. تحصيلات يك وسيله هست براى گرفتن يك شغل خوب و پر درامد. كه اگر به شغل خوب و پر درامدى منجر نشه عموما وقت تلف كردن هست.
    در صورتى كه در فرهنگ ما ايرونى هايك فرد تحصيل كرده هميشه قابل احترام هست. چه پول داشته بشه ، چه نداشته باشه!
    جناب عابد مسلما شما که کانادا زندگی میکنی خیلی بیشتر اطلاعات داری و نظراتت برای من به شخصه خیلی قابل احترامه.

ولی با این موضوع که "تو کانادا تحصیلات ذاتا ارزشمند نیست" موفق نیستم. شناختی که من نسبت به کانادا دارم بسیار کوتاه و سطحی هست ولی اینو متوجه شدم اونجا ممکنه صاحب یه پیتزافروشی اهل ترکیه با یه استاد دانشگاه ایرانی درآمد یکسانی داشته باشن ولی به هیچ وجه طبقه اجتماعی یکسانی ندارن و برخورد مردم با اونها کاملا متفاوته. مسلما تحصیلات عالیه اونجا هم یه ارزش هست ولی مثل ایران تنها راه نجات از بدبختی و یک "باید" نیست که همه(از جمله خودم) عقده دانشگاه داشته باشن.

اتفاقا من دیدم که خیلی از مهندسین و بهتر از اون کسایی که لیسانس بیزنس داشتن به طرز ملموسی درآمد بیشتری داشتن از یه استاد دانشگاه معمولی(بخشی از این قضیه به این خاطر که 5-6 سالی زودتر شروع به کار کردن). ولی بازم کانادایی هایی هستن که میرن دکترا می خونن(هر چند هندی ها و ایرانی ها و چینی ها خیلی بیشترن).

سلامNice-Guy عزيز:
    خب ببينيد ما افراد آكادميك هستيم و قطعا طرز فكرمون همين هست,كه اگر نبود الان به كار ديگه ايى مشغول بوديم ولى عامه مردم كانادا و نه معدود افراد آكادميك ترجيح ميدن كه پول بيشترى داشته باشند تا تحصيلات. مثلا يك ليسانس يا فوقش يك مستر بگيرند و وارد بازار كار بشن و ترجيح ميدن جاى گرفتن دكترا پنج سال كار كنند و پول بسازند.البته واقعا جامعه هم تو ايجاد اين طرز فكر موثر هست. چون در اكثر موارد افراد با اعتبار بانكى و ميزان مالياتى كه ميدن ارزيابى ميشن. مثلا وقتى ميخواهيد خونه بخريد كرديت تون رو چك ميكنند و نه مدرك تون يا نميشه رزومه رو برد بانك و باهاش وام گرفت يا ماشين خريد!
    2-شما صحبت از استاد دانشگاه كرديد. يك استاد دانشگاه يك شخص تحصيل كردست كه در جايگاه مناسب قرار گرفته و بديهى هم هست كه مورد احترام باشه. ولى اگر كسى درس بخونه و نتونه كار آكادميك بگيره (كه خيلى ها نميتونند,, مگر اينكه واقعا كارشون درست باشه )چيز زيادى گين نميكنند.

اينها حقايق تلخ زندگى هست.
    موفق باشيد

به نظر حرف های aabed کاملا درسته و روش زندگی اون ها منطقی تره و باید هم همینطور باشه نه مثل مملکته ما که انتظار داریم یارو برای نونوا شدن هم دکتری داشته باشه. و یه نکته اینه که احترامی که تو ایران واسه تحصیلات می ذارن بخوره تو سرشون همش واسه خر کردن و حرفهای خاله زنکی و مردکیه و واقعا اینجا هم واسه مدرک تره هم خورد نمی کنن همین خود ما مثلا تحصیلکرده هستیم دیگه چقدر مارو تو فرایند اپلای اذیت می کنن از دانشگاه بگیر تا ...
    گویا تو کشورهای سیستم این طوریه که یه نفر می تونه از راه هر کار(قانون)ی که دوست داره پول دربیاره و خوب زندگی کنه و نیازی نیست همه ی راه ها از دانشگاه رد بشه. این طرز فکر ما هم کم کم عوض می شه
    HOPE, GIVES YOU WINGS

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

با عرض سلام به دوستان
    جدا متنهاي اين فروم من را به فكر فرو برد :-\
    عابد جان شما نگفتي آمريكا هم اين مسايل تبعيض نژادي هست بخصوص فرهنگ و لهجه و مليت و....
    كسي مي داند شك اقتصادي در استراليا هم تاثير گذاشته است. در امر پذيرش شنيدم كمتر مي گيرند.
    با تشكر از دوستان

كسي مي داند شك اقتصادي در استراليا هم تاثير گذاشته است. در امر پذيرش شنيدم كمتر مي گيرند.
    فکر کنم سوالتون رو اینجا مطرح کنید بهتر جواب بگیرید
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...,14104.30.html
    I)Always stand on your feet
    II)Use your head
    III)Never give up

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

من با abed موافقم در ضمن اینکه نظرات nice_Guy رو هم صادق میدونم.

چرا ؟ چون back ground ذهنی همه ما شرقیه . چون مساله خیلی عمیقتر از اونیه که به نظر میرسه.
    فکر نمی کنم اوضاع با وقتی که مارکوپولو از دیدن فرهنگ شرق و نیز ناصر الدین شاه با دیدن تراموای غربی شوکه شدن زیاد فرق کرده.
    تکنولوژی زود تغییر میکنه اما ذهن انسانها؟ نمیگم مثل چرخه تکاملیه اما زمان خیلی زیادی میبره. جای پرداختن به دیدگاه موجود در غرب و مقایسه با ما شرقیها نیست . اما فقط به عنوان یه رویکرد در نظر بگیرید چرا اقتصاد آزاد در اروپای غربی جای خودشو باز کرد و نه در هیچ کجای دیگر کره زمین ؟
    پشت این دیدگاه سود انگار و نتیجه نگر (که در امریکا به اوج خودش رسید) یه روح عمیق پروتستانی وجود داره که مولفه های اون در لایه لایه های جامعه غربی رسوخ کرده . آیا ما دارای این روحیه هستیم ؟ قطعا خیر. اما جالبه روح فرهنگ ذن ژاپنی هم اون مولفه رو داشت و من اصلا تعجب نمیکنم که ژاپنیها (حداقل در این زمینه و در این برهه از تاریخ) این طوری جلو رفتن . من در این زمینه متخصص نیستم اما نشانه ها رو حداقل دنبال کردم و دیدم قبلا خیلیا روش بحث کردن و هزاران کتاب و مقاله چاپ شده و میشه و خواهد شد.
    یکی از مولفه های مشترک این دو فرهنگ ریاضت کشی دنیوی و نه اخرویه !!! ریاضت کشی که منتظر دیدن نتیجه در آینده نزدیکه. درکش برای ماها تقریبا غیر ممکنه ولی واسه بچه های فنی قابل درک تره. منظورم همون علاقه به کسب لذت حاصل از حل یک مساله غامض ریاضی یا اصیل تر از اون ساخت یک دستگاه هست. چیزی که بتونی لمسش کنی . و نتیجشو ببینی.
    چرا غربیا بیشتر دوست دارن بجای تحصیلات آکادمیک سطح بالا برن رو یه زمینه خوب کاری درآمد بالایی داشته باشن؟ چرا مثلا در دنیای نرم افزار (که کاملا در فرهنگ آمریکایی رشد کرد) فرهنگی بنام هکری داریم ( هکر به معنی برنامه نویسی خلاق ونه داغون کردن سیستمها). و چرا در این فرهنگ به برنامه ای که نوشته اید و نه مدرک دانشگاهیتون احترام میذارن؟ چه بسا به غیر آکادمیک بودنتون بیشتر احترام بذارن! چرا در جامعه غربی برای افراد self-taught جایگاه خاصی قایل هستن و در حد پیامبران نگاهشون میکنن؟
    ما با غربیا فرق خیلی عمیقی داریم . در مقاله ای دیدم حدود ٪۷۰ مشاغل کانادا مشاغل خدماتی هست و نه صنعتی یا کشاورزی و ... ولی ما ؟ هممون یا دکتریم یا مهندس . کانادا جزو G8 ولی ما دکتر مهندسا جهان سومیم. در این باره همه شما اطلاعاتتون از من بیشتره و قطعا مثالای زیادی همین الآن به ذهنتون رسیده . در این مورد اخیر فکر میکنم عقده های روانی ناشی از برخورد با تکنولوژی مدرن در چند صد سال پیش به این طرف و علاقه به پنهان آنچه که واقعا هستیم در پوشش و ماسکی به نام مدرک تاثیر زیادی داشته (مگه هنر نزد ایرانیان نبود و بس؟؟). شاید یکی از دلایلی که در غرب شما رو با نام کوچیک صدا میکنن و حتی در مقاله های علمی هم پسوند PhD رو بعد از نامتون میارن همین عدم وجود تحقیر ناخودآگاه باشه.بر عکس فرهنگ ما که پر از القاب جور وا جوره و افراد بیشتر با القاب اونا به ذهن متبادر میشن تا خودشون.....
    خلاصه کلام اینکه دلیل تفاوت بیس ذهنی افراده که این مساله با یه روز و دو روز درست نمیشه.
    در مورد کانادا و استرالیا هم میخوام بگم زیادی فرق خاصی با هم ندارن. برای تطابق با هر کدومشون اون روی مولفه فرهنگی اون زوم کنین بعد ببینین چقدر با فرهنگی که هزاران سال به شما رسیده و کم مونده به DNA شما هم نفوذ کنه فرق داره ! بعد آیا میتونید نزدیکش کنید یا نه ؟ خبر خوب این که مغز ما میتونه خودشو وفق بده اگه مرتب روش کار کنید . اکثر ما تقریبا زیر ۳۰ سال هستیم ( چه بسا اوایل دهه سوم زندگی) و هنوز وقت داریم ......
    کانادا مهاجر پذیریش رو همیشه داشته و چه بسا پناهگاه کسانی بوده که حتی از آمریکا فراری بودن ( میدونید که بزرگترین محل سکونت سرخ پوستان هم هست).
    ولی به نظر من روحیه استرالیایی ها به آمریکایی ها نزدیکتره . یه عبارت داریم در استرایا به نام Big brother که اشاره به آمریکا داره در تقابل با بریتینیا ! جوکهایی که در باره انگلیسیها و نیوزلندیها میسازن سر به فلک میزنه . طبیعیه چون انگلیسیها هیچ وقت استرالیاییها رو به عنوان یه آنگلوساکسون اصیل که به ملکه وفاداره قبول ندارن ( شوخی نمیکنم . این مساله همین الآن مصداق داره). حالا کی باعث این حالت شده؟ استرالیا یا بریتانیا ؟قضیه مرغ و تخم مرغ میشه و به بحث ما ربطی نداره.
    میخوان بگم تا اونجا که من میدونم و تقریبا مطم.ن هستم کانادایی ها رو تفاوت با آمریکا تاکید دارن . مایکل مور همون کارگردان معروف برای نشان دادن تفاوت امنیت در آمریکا و بقیه دنیا در یکی از فیلماش (اسمش یادم نیست ولی ایران هم نشون دادش. کسی میدونه اسمش چی بود؟ )کانادا رو انتخاب میکنه. فکر نمیکنم به خاطر چاقیش حال نداشته بره جای دیگه ! بلکه به نظر من میخواسته هم مثال ملموس تری واسه آمریکاییها بزنه و هم بر تفاوت این دو کشور تاکید کنه ....
    خلاصه اینکه درسته که کانادا به آمریکا چسبیده و استرالیا اونور دنیاست ولی در قیاس ذهنی این دو کشور ( و فقط این دو کشور) این رابطه برعکس به نظر میاد....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

با سلام .

از نظرات همه دوستان ممنون. من كه استفاده كردم , ولي كاش در مورد سوال اصلي بيشتر بحث ميكردين .

به نظر شما گرفتن اقامت بعد از دو سال تحصيل در مقطع فوق ليسانس در كانادا راحتره يا استراليا ؟ يعني اگر كسي با اين نيت بره كه بعد از تحصيل اقامت بگيره كدوه كشور بهتره ؟

در ضمن عزيزان مسائلي كه بحث كردين كاملا نسبيه و بستگي به تفكرات افراد داره . ولي ما در كشور خودمان بيگانه شناخته ميشيم اگر وابسته به يكسري مسائل و يكسري نهادها

نباشيم . خودمون رو جاي اونها بزاريم بهشون حق ميديم . ما افغانيا كه از نظر تاريخي هم وطن هم هستيم رو هيچي حساب نميكنيم . ولي در امريكا بچه يك كنيايي مهاجر الان ريس

جمهور شده , اينكه كه هر كسي بايد قبل از رفتن فكراشو بكنه و بدونه كه اونجا كسي واسش فرش پهن نكرده , شايد اونهاي كه دنبال راحت طلبين ايران خيلي بهتر باشه .

ولي در هر صورت ماها اكثرا جونيم به نظر من ارزششو داره يه دنياي جديد رو تجربه كنيم و با مسائل جديدي رو به رو شيم اگر سازگار شديم و تونستيم كه ميمونيم , اگر هم نه كه هم يك

مدرك گرفتيم كه معمولا اينجا اعتبار داره و هم اينكه با يك فرهنگ و زبان جديد اشنا شديم , برد هستش در هر صورت .

من بنده آن دمم که ساقی گوید یک جام دگر گیر و من نتوانم.

Junior Member

با سلام
    راستش من تا حالا رو استرالیا به عنوان بهترین گزینه برا خودم فکر می کردم ولی دیدن این تاپیک 1 کم وضع فکری منو به هم زیخت
    ظاهرا همه دارن از استرالیا بد می گن در حتلی که فکر می کردم در مورد بعضی مسائل مثل تبعیض نژادی از آمریکا، آب و هوا از کانادا و مسائل مربوط به کاریابی از انگلستان بهتره.
    می شه در این موارد بیشتر اطلاعات بدین؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)