نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 45 از 46 نخستنخست ... 353637383940414243444546 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط leo110 نمایش پست ها
    ضمناً چون دوست دائماً آدرس relaestate استرالیا را میدن بد نسیت آدرس homes.yahoo.com/search/California/San_Francisco/apartments-for-rent را داشته باشید و اجاره ی خونه های در شهر San Farncisco است که از نظر موقعیت آب و هوا بسیار شباهت داره به سیدنی و قمیت های خونه ها را مقایسه بکنید که اجاره یک خونه ( نه یک اتاق!) در ماه (نه در هفته!) چقدر است...
    درود
    البته سن فرانسیسکو رو بیشتر با ملبورن مقایسه می کنند.
    این اجاره ماهیانه است؟!! اینکه کم نیست که! حداقل حدود 3000 دلار در ماه
    یک خوابه این و دو خوابه این

مقایسه کنید با ملبورن- یکی از بهترین محلهای ملبورن SOuth yarra
    این لینک

دو خوابه (3100 دلار در ماه =700 دلاردر هفته)
    دو خوابه (625 دلار در هفته= 2800 دلار در ماه)

در مورد سیدنی هم خونه یک خوابه (750 دلار در هفته 3300 دلار در ماه)
    این لینک
    550 دلاردر هفته 2400 دلار در ماه
    این لینک
    عجیب به نظرم میاد حتی قیمتها از اونی که فکر می کردم هم در آمریکا گرونتره گویا! (من حدود 2000 دلار برای یکخونه دو خوابه در شهرهای بزرگ فکر می کردم)

در ملبورن به راحتی می شه حتی از سایتها که 10درصد گرونتر از قیمت رایج هستند در حومه خونه یک خوابه 2000 و دو خوابه 2500 دلار پیدا کرد.
    ویرایش توسط shahrouz : January 6th, 2013 در ساعت 03:05 PM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

leo عزیز
    فکر کنم اینطوری بنویسم منطورم رو متوجه بشید. برای گرفتن وام در استرالیا 2 تا شرط لازم هست. که هر دو تا رو در پست قبلی هم گفتم
    1- کار داشته باشید و 6 ماه از اون گذشته باشه ( این همون فیش حقوقی هست که شما گفتین)
    2- 10-20 % ارزش وام در حسالتون پول باشه

در مورد حقوق هم شما گفتید استرالیا سوسیالیستی هست. سوسیالیستی بعنی تقریبا حقوقهای یکسان که توسط دولت تعیین می شه. گفتم رشته تحصیلی من این هست برای همین می دونم اصلا سیستم حقوق و دستمزد در استرالیا سوسیالیستی نیست. حقوقها متفاوت هست و تابع سمت ( عنوان شغلی ) است نه رشته تحصیلی و بسیار هم متفاوت هستند.

شما گفتید تنبلند با چون فرق زیادی بین حقوقها نیست نمی روند درس بخونند یا رشته های مشکل بخونند. من هم گفتم این ربطی به تنبلی ندارد، در امریکا هم در مقاظع بالای تحصیلی اکثرا دانشجویان خارجی هستند. دلیلش هم اینه با دبپلم یا لیسانس خیلی راحت می توانند کار با حقوق خوب پیدا کنند. در کشور ما جو مدرک گرایی است چون به علت فرهنگ پایین اولا انسانها را بر اساس مدارک تحصیلیشون ارزش گذاری می کنند و دوما کار کلا کم است.

یکی هم اسنکه چون جامعه و کشور ما پیشرفته نیست، برای خیلی از رشته ها اصلا کار نیست مثل جامعه شناسی و .. برای همین فکر می کنیم این رشته ها بد هستند، یا بچه تنبلها می روند این رشته ها رو می خونند. در حالیکه در کشورهای دیگه شما هر چی بخونید بر اساس علاقه اتون نه کسی به شما توهین میکنه ، نه اینکه بی کار می مونید. برای همین هم مثل ایران جو مهندسی یا پزشکی ندارند.

فکر کنم ایننطوری حرفهام واضح تر شد.

در مورد اون حرفتون هم که اکثرا هموطنان در مور د این چیزها دروغ می گویند، کاملا باهاتون موافقم خیلی مواردش رو دیدم متاسفانه. اما من اطلاعاتم از شرکتهایی است که روشون تحقیق می کنم و document ها رو دیدم.

مورد اخر هم اینکه کلا برای سیستم حقوق و دستمزد فقط مبلغی که به کارمند نقدا هر ماه یا 2 هفته می دهند، خساب نمی شه، ممکن است یک شرکت مثلا سالی به شما 40 تا پیشنهاد دهد اما در کنار اون کلی مزایا قائل بشه که اگر همه را حساب کنید خیلی بهتر از شرکتی باشد که اول کاری به شما 55 تا پیشنهاد می ده بدون هیچ مزایای جانبی.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    leo

یکی هم اسنکه چون جامعه و کشور ما پیشرفته نیست، برای خیلی از رشته ها اصلا کار نیست مثل جامعه شناسی و .. برای همین فکر می کنیم این رشته ها بد هستند، یا بچه تنبلها می روند این رشته ها رو می خونند. در حالیکه در کشورهای دیگه شما هر چی بخونید بر اساس علاقه اتون نه کسی به شما توهین میکنه ، نه اینکه بی کار می مونید. برای همین هم مثل ایران جو مهندسی یا پزشکی ندارند.
    منم اول فکر می کردم که این بحثش فقط برای ایرانه، اما بعدا فهمیدم که جهانیه! یعنی در کشورهای پیشرفته ( المان و امریکا) بیشترین درامد برای پزشکان، وکلا و مهندسان هستش و رشته های اون چنینی مثل هنر، جامعه شناسی و.....سطح درامدشون به مراتب میتونه پایینتر باشه و البته هست. اگرچه مهندس بودن در این جوامع افتخار امیز نیست، اما مهندسان رو انسان های باهوشی میدونند حالا این مسائل در استرالیا صادق نیست؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    منم اول فکر می کردم که این بحثش فقط برای ایرانه، اما بعدا فهمیدم که جهانیه! یعنی در کشورهای پیشرفته ( المان و امریکا) بیشترین درامد برای پزشکان، وکلا و مهندسان هستش و رشته های اون چنینی مثل هنر، جامعه شناسی و.....سطح درامدشون به مراتب میتونه پایینتر باشه و البته هست. اگرچه مهندس بودن در این جوامع افتخار امیز نیست، اما مهندسان رو انسان های باهوشی میدونند حالا این مسائل در استرالیا صادق نیست؟
    در استرالیا هم بالاترین درآمد رو پزشکی، فایننس و مهندسی داره. چون پولسازتر هم هستند. ربطی به باهوش بودن نداره.
    در مورد اون مشاغلی که (مثل نقاش و.. ) که farveh گفت شاید در ایران کلاس کمتری نسبت به مهندسی داشته باشند ولی درآمد بیشتری دارند! در سایر کشورها لااقل از نظر درآمدی برعکسه.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    البته سن فرانسیسکو رو بیشتر با ملبورن مقایسه می کنند.
    سن فرانسیسکو و حوالی اش (منطقه سیلیکون والی) گرونترین شهر امریکاست. جای تعجبی نیست.

Member Wheately آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Language

Hi dear friends

Concerning this comparative issue, maybe if Hollywood had been first established in Australia, everybody though it is the earth's heaven! Our people do not have a clear background from Australia, neither they know about Iran (That's normal) but know well about the U.S.! There that's a piece of land full of facilities, happiness and solace, I recommend those loving the U.S. do not consider Australia with bias; Yeah that's true it's an isolated country (geographically and Continentally), it does NOT necessarily mean you cannot find what you are looking for with high standards.
    Good Luck guys

Wheately
    !Nothing is what it seems

Member Wheately آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Language

I really should appreciate Shahrouz whose information widen our perspective about Australia.
    Thanks
    !Nothing is what it seems

Junior Member

شهروز جان سلام... من برام خیلی جالب بود که دیدم نوشته ای که ملبورن شبیه سان فرانسیسکو؟ وقتی این را خوندم شوکه شدم... ....حالا معلوم شد که تا حالا امریکا نبودی... و این جای این سوال را باقی می گذاره که کسی که امریکا نبوده چطور در مورد اونجا قضاوت می کنه؟ ... من از همه ی دوستانی که این مطلب را می خوونند و دوست دارند نظر خودشون را بگن خواهش می کنم زمانی قضاوت بکنید و نظر بدید که آشنایی با دو جا را داشته باشید... من هم در امریکا زندگی کردم و هم در استرالیا ... هم در سان فرانسیسکو و هم در سیدنی ... در هیچ جای نوشته های من دیده نمیشه که از ملبورن که در اونجا نبودم حرفی و یا قضاوتی کرده باشم ... در مورد دوشهری که یاد کردم اگه اینترنت را جستجو بکنید ... دریافت خواهید کرد که خیلی از مسافران این دو شهر را شبیه هم تشبیه کردند ... به هر حال من باز بر می گردم به اون عقیده ای که گفتم ... نظر آدمها متفاوت است چرا که نوع زندگی متفاوت و هر کسی نسبت به نوع زندگی اش جای مناسب را انتخاب میکنه ... اما ما ایرانیها عادت بدی را پیدا کردیم که بدون اطلاع از جایی و یا فرهنگی که نمی شناسیم سخن زیاد میگیم ... متاسفانه این عادت از قدیم بوده که نمی توونم در اینجا بیان اش بکنم...

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود
    leo ی گرامی، شما برای مقایسه قیمت لینکی رو معرفی کردی و فرمودی که مقایسه کنیم. که من مشابه اون رو براتون در مورد دو شهر سیدنی و ملبورن آوردم که قیمتها در این بزرگترین شهرهای استرالیا خیلی گرونتر از سان فرانسیسکو نیست. اصل صحبت ما بر این هست که نه استرالیا بسیار گرون قیمت تر از آمریکاست نه آمریکایی ها بسیار مرفه تر از استرالیایی ها! البته من نهایت سعیم این هست که با رفرنس پاسخ بدم. این رو نامناسب می دونید و باید حتما در لس آنجلس نیویورک سن فرانسیسکو و... زندگی کنم تا راجع به قیمت خونه بتونم لینک بدم دوست گلم؟
    قطعا اگردر مورد فرهنگ یا نحوه زندگی کردن این دو کشور بخوام پاسخ بدم باید یا بهتره در هر دو زندگی کنم. ولی مسائلی مثل قیمت خونه و... به نظرم از روی آمار گیری ها یا نظرات دیگران می شه جمع بندی کرد.
    در مورد مقایسه ملبورن و سن فرانسیسکو من گفتم ملبورن رو شبیه سان فرانسیسکو می دونند بویژه از نظر ساختار شهری. یادم هم نمیاد فرهنگ این دو کشور یا این دو شهر رو مقایسه کرده باشم. فقط گفتم این دو تا شهر رو هم مشابه هم میدونند.

این لینک رو ببینید.
    I've heard Californians compare it to LA (Sydney) vs. San Francisco (Melbourne) and from what I've seen of both US cities it's pretty accurate.

نگفتم من مشابه می دونم!
    البته قیمتها مهمترین نکته بود نه اینکه شبیه کدوم شهرهاست دقیقا. قیمتهای اجاره خونه در هر دو شهر سیدنی و ملبورن به عنوان گرونترین شهر های استرالیا با توجه به اطلاعات کاملا مستند درصد خیلی زیادی فرق با سانفرانیسکو به عنوان یکی از گرونترین شهرهای آمریکا نمی کنه.
    من اتفاقا موافق این هستم که فقط نظر شخصی رو در نظر نگیریم وبرای انتخاب بهترین جا باید اطلاعات کافی داشته باشیم. چون نظر شخصی ما مبتنی بر احساسات هم ماست. (یعنی منطق+احساسات) ولی چهارچوبهای آماری یا یک مجموعه آمارگیری شده از احساسات نرمالایز شده مناسبتر جواب می ده.
    ویرایش توسط shahrouz : January 7th, 2013 در ساعت 01:05 AM

Junior Member

با سلام (درود) مجدد ... شهروز جان ... این را خودت بهتر می دونی که یک سری اطلاعات را میشه از اینترنت بدست آورد ... ولی یکسری چیزها نه!... مثلاً اگه یکی به تو بگه من رفتم توی اینترنت ...و تهران جای خیلی خوبیه .. بیا ببین توی شهر ری یا توی میدان امام حسین چقدر خونه ازرون ....یا اینکه دیگری بگه ... وای تهران عجب جای گرونیه ... خونه توی فرمانیه و یا شهرک غرب خیلی زیاد... حالا تو باشی به این آدمها چی میگی؟ مسلماً میگی بهتر یکسر برید تهران و از نزدیک ببینید ... یا اینکه برات پیش نیومده که آگهی هتلی را در اینترنت ببینی و بگی عجب جای خوبی ولی وقتی میرسی می بینی اصلاٌ با اونی که تصور می کنی یکی نیست ... با تو موافقم که شخصیت ما مبتنی بر احساسات هم ماست. (یعنی منطق+احساسات) ... اما ما اینجا در خصوص فقط منطق و یا فقط احساس صحبت نمی کنیم... اینجا در مورد اینکه ما که از یک فرهنگ و یک جامعه آمدیم صحبت میشه تا دوستان دیگه زمانی که میخوان در مورد مهاجرت تصمیم بگین درست تصمیم بگیرند... اگه کسی بود که این موارد را به من گوش زد می کرد شاید تصمیم دیگه ای در مورد مهاجرت به اینجا را می گرفتم ... هر چند که بهتر شد که خودم با چشمان خودم آنرا بررسی کردم ... برخی از این چهارچوبهای آماری یا یک مجموعه آمارگیری شده براساس حرفهای آدمهایی است که متاسفانه اطلاعات کافی ندارند ... و یا همانند سایتهای هتل ها سعی در جذب آدمها را دارند ...پس بهترین چیزی که میشه روی اون استناد کرد ... کسانی هستند (مثل من و تو) که در اینجا هستیم و اطلاعات درست در اختیار دیگران بگذاریم ... به جای اینکه آمار از سایتها بدست بیاوریم اطلاعات واقعی بر اساس آنچه از حس میکنیم نه اون چه که پنهان می کنیم را بگیم ... خیلی از دوستان هستند که با سختی و مخالفتهای فراوان به اینجا آمده اند و نمی تووند واقعیت ها را بیان بکنند و برای پنهان کردن واقعیت ها تعریف و تمجید بیش از حد می کنند ... ضمناً مقایسه ی ما در مورد استرالیا و امریکا بود نه در مورد لوس آنجلس و سان فرانسیکو و یا ملبورن و سیدنی!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)