نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 6 از 46 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات

سلام.
    دو تا مورد رو میپرسم. تقریبا تمام پستها رو خوندم. اما این دو مورد هنوز برام سؤاله:
    1- آیا در شهرهای کوچک کانادا یا استرالیا هم دانشگاههایی با رنک بالا وجود دارند که بتوان هم از مزایای زندگی ارزانتر بهره برد و هم در دانشگاهی با رنک بالا تحصیل نمود؟
    2- من و همسرم قصد داریم به یکی از این دو کشور برای ادامه تحصیل و احتمالا اقامت بریم. همسرم برای دکترا و من برای مستر. سؤال اینجاست که اگر من با اپلیکیشن همسرم برم، در این کشورها من اجازه کار دارم یا نه؟ (شنیدم در کانادا پاسخ مثبت است. اما استرالیا رو نمیدونم.) و اگر فرض رو بر این بگیریم که تا 6 ماه هیچ کاری پیدا نکنم، برای این مدت (در این دو کشور) حدوداً چقدر باید پشتوانه مالی داشته باشیم؟
    No Pain, No Gain

رتبه بندی مقایسه ای شهرهای کانادا و استرالیا در سالهای 2007و 2008

http://immigrationa2z.blogspot.com

useful link

http://www.au.blogfa.com
    هر سوالی درباره تحصیل، کار وغیره تو سوئد دارید از من بپرسید / امضا مهاجر تحصیلی قدیم

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa, Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط soheileee
    سلام.
    دو تا مورد رو میپرسم. تقریبا تمام پستها رو خوندم. اما این دو مورد هنوز برام سؤاله:
    1- آیا در شهرهای کوچک کانادا یا استرالیا هم دانشگاههایی با رنک بالا وجود دارند که بتوان هم از مزایای زندگی ارزانتر بهره برد و هم در دانشگاهی با رنک بالا تحصیل نمود؟
    2- من و همسرم قصد داریم به یکی از این دو کشور برای ادامه تحصیل و احتمالا اقامت بریم. همسرم برای دکترا و من برای مستر. سؤال اینجاست که اگر من با اپلیکیشن همسرم برم، در این کشورها من اجازه کار دارم یا نه؟ (شنیدم در کانادا پاسخ مثبت است. اما استرالیا رو نمیدونم.) و اگر فرض رو بر این بگیریم که تا 6 ماه هیچ کاری پیدا نکنم، برای این مدت (در این دو کشور) حدوداً چقدر باید پشتوانه مالی داشته باشیم؟
    در مورد سوال اول بستگی داره که منظور شما از رنک بالا چیه. مثلا دانشگاه آدلاید که جزء گروه 8 هست (جزء 8 دانشگاه اول استرالیا) و بنظر من دانشگاه خوبیه. مخارج هم نسبت به سیدنی و ملبورن نزدیک به 30% ارزون تره.
    Many of life’s failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up. ; Thomas Edison

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

من وقتی جواب ها و بحث ها رو می خوندم واقعا جذب شدم. جواب های تلخ ولی واقعی عابد و تحلیل ناسا که یه زمینه روانکاوانه داشت و نظر های نایس گای
    من واقعا به خودم می بالم که همچین بحث هایی رو می بینم، به نظر من نه تنها بحث ها احساسی و بی ربط نیست، بلکه به نظر من باید گفته بشن چرا که
    این ها حرف های است که همیشه ناگفته می ماننند
    راجع به همه این ها میشه بحث کرد و واقعا جای خودشو داره

راجع به کل پست ها مقایسه روحیه آمریکایی استرالیا یی ها با روحیه کانادایی های که می خوان با آمریکا متفاوت باشن هم موافقم، من یکی از دوستاس صمیمیم الان تو لویزیانا س اما می خواد بره آلبرتا ، خواهر خودمم الآن تو انتاریو ه و خیلی بیشتر با روحیه ش سازگاری داره تا اینکه آمریکا می بود ( به گفته خودش)

یه بحث دیگه اینکه برایه من شهرستانی همیشه این مقایسه آمریکا با مابقی جاها مثه تهران با بقیه جاهای ایران و کانادا هم مثه گرجه

دست آخر اینکه راجع به بحران جهانی اقتصاد بحث استرالیا خیلی جالبه چون با وجودی که حجم مبادلاتش با آمریکا خیلی کمه، اما به خاطر رباطه زیاد با آسیا یی ها و شرکای تجاری آمریکا (کره و ژاپن) اونم خیلی شاخص های سهامش افت کرد که برای اقتصاد دان ها خیلی جالب بود.

امیدوارم از این بحران ما applicant جون سالم به در ببریم ;D
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

دوستان عزیز

اینجا بحث برروی ((مقایسه استرالیا و کانادا برای زندگی و کار بعد از اتمام تحصیلات))

خوب چون بدون شروع شدن تحصیلات اصلا امکان تمام کردنش نیست باید به وضع بد ویزای دانشجویی دادن استرالیا هم اشاره کنم
    استرالیا معمولا ویزا میده ولی خیلی دیر میده الان ویزا دادن استرالیا 6-7 ماه طول میکشه و این مشکلاتیو بوجود میاره مانند دیفر کردن بورس و پذیرش ناز کردن استاد که زود بیا و...

و ممکنه مثل من بورستونو دیفر نکنن و تمام تلاشهاتون بعد از 1 سال استرس و جون کندن هدر بره

و بعد از اون برید سراغ کانادا اونم از نقطه 0

چون اکثر کسایی که در این فروم هستند توان مالی پرداخت هزینه زندگی و شهریه دانشگاهو ندارن والبته همه مستعد وشایسته بورس هستند چند توصیه براشون دارم

اگر برای استرالیا اقدام میکنید قبل از هر گونه کاری از قابل دیفر بودن بورس و پذیرش مطمئن شوید
    من خودم شخصا استرالیا رو به کانادا ترجیح میدم و اونم به علت آب وهوای بهترشه ولی 6-8 ماه منتظر ویزای دانشجویی بودن هم در نظر بگیرید با کلی استرس و ....
    به هر حال 1 روز از عمرتون یک روز از عمرتونه و شما فقط 1 بار زندگی میکنید در کنار نکات دیگر به این نکته هم توجه کنید

با احترامات بسیار
    علی
    من به این امید زندم این روزها هم میگذره این وضعیت عوض میشه

رشته و دانشگاه
    George Mason University

البته یه چی بگم من فقط alikharej دعوا نکنه منو
    تو یکی از همین جلسه ها! ;D که مسول پذیرش دانشگاه سیدنی هم حضور داشت و هم نماینده سفارت کانادا (راست و دروغش با خودشون اما خوب خارجکی بلت بودن) از اون خانمه پرسده شد که این چه وضعیه سفارت دولت محترم یا نسبتا محترم استرالیا واسه ویزا در میاره و ما پیش خودمون فکر کردیم به به ! این کارنگرو ها هم واسه ما ادا در می آرن اون خانمه گفت که:
    قبول دارمکه یه سری مشکلات واسه ویزا هست اما من بتون قول میدم که اگه شما همه مدارکو 90 روز قبل کامل بفرستین ما حتما جواب میدم، اکثر این مشکلات ماله اینه که ناقصه مدارک . تا ما بگیم و شما بیارینش و دوباره بررسی شه کلی وخت می بره و ... :-[
    که می شه همون6 تا 8 ماه خودمون،

القصه: آقا دروغ گو دشمن خداس! دروغ چرا تا قیامت آ آ آ ! اون خانمه گفت 3ماهه می دیم ویزاتونو یه 2 تا سایت م گفت که چون من حس کردم راس میگه دیگه جس کردم اصلا به سایت چه احتیاجیه 8)

نقل قول نوشته اصلی توسط ako_1983
    البته یه چی بگم من فقط alikharej دعوا نکنه منو

القصه: آقا دروغ گو دشمن خداس! دروغ چرا تا قیامت آ آ آ ! اون خانمه گفت 3ماهه می دیم ویزاتونو یه 2 تا سایت م گفت که چون من حس کردم راس میگه دیگه جس کردم اصلا به سایت چه احتیاجیه 8)
    ای بابا دعوا کدومه من که از خدامه 3 ماه ویزا بم بدن دیگه بورسامم نمیپره

ولی آخه مگه همه اونایی که مدارکو میدن سفارت ناقص میدن که همه بالای 3ماه طول میکشه؟
    تازه اگه ناقص باشه خوب میگن میریم مدارکو بشون میدیم نهایتش 1 هفته ای پس چرا میشه 6-7 ماه

یه نگاه به قسمت PvA ها بنداز یا سایر قسمتهای مربوط به ویزا....

من به این امید زندم این روزها هم میگذره این وضعیت عوض میشه

رشته و دانشگاه
    George Mason University

ببین من منظورم این بود که خودشون خوب می دونن که گند زدن و اصلا خوب کار نمی کنن،
    نمی دونم بعضی وقت ها اون جا فکر می کردم که می گن نیاین اما روشون نمی شد،
    نمی دونم، در واقع من تمام اون انتظار واسه ویزا رو از نزدیک دیدم، تمام روزای که خواهرم منتظر ویزای کانادا ش بود و هم دوستم که اومده بود تهران پیشم و روزای که منتظر بود نوبت سفارتش بیاد و از سوریه هر روز بهم زنگ می زد و استرس کار داش دیوانه ش می کرد... :-[

و انیکه وقتی می بینی فلان عرب و کجایی سه هفته ای همه کاراش درست می شه تازه اونا می گن حالا نکنه مشکلی پیش بیاد یه ماه قبلش اقدام کنید > > و اینکه ما به ایرانی ها عزیز ??? توصیه می کنیم که مدارکشون آماده باشه که به محض اینکه نامه دانشگاه هشون اومد بیان سفارت که واسه ادامه تحصیل شون به وقفه ناخواسته نخورن و از این حرفا :-X

این تبعیض ها و این تفاوت ها همش درد داره ، منم درک می کنم، فقط
    فقط امیدوار بودم که راست گفته باشه. و چه امیدی ی ی ی :-X

ApplyAbroad Veteran

دوستان! لطفا" بحث رو از موضوع اصلی منحرف نکنید.
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

با سلام خدمت همه شما دوستان عزیز

راسش این اولین پستیه که اینجا میزنم پس عذر می خوام اگه کم و کاستی چیزی داره

اول از همه باید از Aabed و Nice Guy عزیز و دیگر دوستان تشکر اساسی کنم چون این تاپیک فوق العاده سود منده و به بررسی عواملی میپردازه که همه ما شدیدا دنبالش ایم و از همه چیز برامون مهمتره اما هیچ جا به صورت اصولی در موردش صحبت نشده ,

البته این تاپیک یه مقدار عنوانش متفاوته برای همین بعضی از دوستان سعی می کنن که بحث رو برگردونن به مطلب قبل که اون ها هم البته حرف زیاد بی راهی نمی زنن

بنده پیشنهاد دارم به مدیرا که این بحث های مطرح شده رو نه تنها پاک نکنن بلکه توی یه تاپیک دیگه ببرن و استیکی شم بکنن

چون خودم فکر نمیکردم توی این تاپیک مطلب مهمی باشه اما گفتم یه سر بزنم و شاید باور نکنین اما بسیاری از مشکلات عمیقم در رابطه با تصمیم گیری دقیقا توی همین تاپیک توسط عابد نایس گای و بقیه به زیبایی هر چه تمام تر رفع شد !

دلیلشم این بود که همیشه تا مرحله گرفتن ویزا دوستان بسیاری هستن که کمکت کنن اما هر موقع در رابطه با سطح زندگی می پرسی یا بهت لینک های رتبه بندی شهر ها رو می دن (که البته اون برای مهاجر ها و مخصوصا ایرانی ها نیست بلکه برای سیتیزن هاست!)
    و یا اینکه میگن خوب این سوالت کاملا شخصیه و ما نمیتونیم دقیقا بهت جواب بدیم که البته حق هم دارن

برای همین من به مسئولین عزیز سایت توصیه میکنم این گنج گران قیمتی که توی این تاپیک (گرچه یه مقدار بی ربط ) به طور تصادفی پیدا شده رو منظم کنن و باعث بشن سوال های اساسی ای که برای همه ما ایرانی ها اینجا مطرح و پاسخ داده میشه به عنوان یک مرجع در بیاد

باز هم از تک تک شما بزرگواران که فقط برای کمک به هموطنانتون در این شرایط سخت از هیچ کمکی دریغ نمیکنین ممنونم .

خوش باشید , یا حق

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)