نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه زندگی،ترجیح میدهید به کدام کشورمهاجرت کنید

رأی دهندگان
278. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ایالات متحده امریکا

122 43.88%
  • استرالیا

156 56.12%
صفحه 9 از 46 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 455

موضوع: آرشیو شده : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا ( تا سال 2012 )

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

پیش فرض پاسخ : استرالیا یا آمریکا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aksham نمایش پست ها
    سلام
    فکر میکنم این سوال خیلی از کسانی باشه که برای اَپلای کردن بین این دو کشور مردد هستن.مِن جمله خودم.من خیلی خیلی دوست دارم دانشگاه های آمریکا رو برای اپلای کردن انتخاب کنم ولی چند مسئله وجود داره که منو به شک و تردید میندازه.
    اول این که در آمریکا سفارت ایران وجود نداره و آیا این ممکنه باعث ایجاد مشکل برامون بشه؟
    دوم این که من از برخی شنیدم که رفاه و سطح زندگی در استرالیا خیلی بهتر از آمریکاست.درسته؟
    ولی استرالیا هم مزایای خاص خودشو داره ه نمیشه ازشون گذشت

ممنون میشم اگه دوستان اینجا نظرات و تجربیات خودشونو در مورد این دو کشور بیان کنن تا هم یه تایپیک جامع مقایسه داشته باشیم و هم من از این سردر گمی خارج بشم.
    سلام
    یه تاپیک مشابه با این تاپیک قبلا به مقایسه استرالیا و کانادا پرداخته بود. اما چون کانادا شرایطش با آمریکا خیلی متفاوته شاید بد نباشه بذاریم این هم بمونه.
    در مورد مردم و رفتارهایی که می بینید:
    من قبل از اینکه بیام استرالیا فکر می کردم اینجا عین انگلیسه. اما الان که اومدم می بینم مردم اینجا به شدت تلاش می کنن که شبیه به آمریکایی ها باشند و به عنوان کسی که سابقه زندگی تو انگلیس و مسافرت طولانی مدت به آمریکا رو داشته می تونم بگم که از سرد و خشکی انگلیسی ها اینجا خبری وجود نداره و بیشتر مردم با شما خیلی گرم و صمیمی برخورد می کنند. مهاجر زیاد هست و در نتیجه احساس غربتی که توی اروپا داری رو اینجا نخواهی داشت. تفاوت بسیار فاحشش با آمریکا که چیزی نیست که فقط من بگم و دو تا از دوستای آمریکاییم که اهل نیویورک و بوستون هستند می گن اینه که میزان امنیت اینجا به طرز مضحکی بالاست و اعتماد حرف اول رو می زنه. دروغ نمی گن... لااقل من ندیدم و سکیوریتی چک هاشون کمتر از آمریکا محسوسه.
    در مورد سفارت ایران تو آمریکا:
    خب دیگه این یه مساله ای هست که باهاش مواجهیم اما دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا ( یا یه اسمی مثل این ) هست که کار راه می ندازه.
    سطح رفاه و زندگی:
    بازم نقل قول از دوستای آمریکاییم:
    تو آمریکا ما همه اش کار می کنیم. بیس و چار هفت اما اینا آخر هفته خوش میگذرونند و همه کشورشون پارکه! اینا دارن آرزوی بازنشستگی ما رو زندگی می کنند.
    با این حال در آمد ها تو آمریکا بیشتره و هزینه های زندگی به طور معمول کمتره.

نهایتا هم ، سر جمع ویزای استرالیا خوش خیم تر از آمریکاست. لااقل استرالیا که ما رو ریجکت نکرد. آفیسر آمریکایی تو همون مصاحبه منو رد کرد.
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

Member aksham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tabriz - MS Biosystems Engineering

اون تایپیک رو کامل مطالعه کردم و در اون کاربر عابد فقط به مسائل کانادا پرداختن و تعجب میکنم که تایپیک در انجمن استرالیاست!!!
    یعنی شما رو اگه سفارت آمریکا رد نمیکرد ترجیح میدادین برین آمریکا؟
    خب مسادئلی که توضیح دادین جست وگریخته منم از افرادی شنیدم .ولی بهتره همه چیز رو طبقه بندی کنیم.اینطور که من با دانشجویان استرالیا صحبت کردم همش میگن اینجا خیلی خیلی خوبه.توجه کنید که کلمه ی خیلی رو دو بار به کار میبرن. ولی نقص کار اینجا ست که اینها کسانی هستن که یا اآمریکا رو هیچ موقع ندیدن و یا هیچ چیزی از آن به گوششون نخورده.فقط یک مورد بود که میگفت اینجا(یعنی استرالیا)دوستانی داره که از آمریکا اومدن و هیچ اظهار نارضایتی نمیکنن.
    الان با کمی وب گردی میتونیم در سایت های آماری سطح رفاه و زندگی استرالیا رو با آمریکا مقایسه کنیم.در یکی از سایت های معتبر استرالیا در رده ی دوم و در یکی دیگه در رده ی چهارم قرار داشت.البته من فراموش کردم که تاریخ نگارش مطلب رو توجه کنم.ولی در هر حال ایالات متحده در رده ی 7 فرار داشت و بدون هیچ شک و تردیدی از استرالیا پایین تر بود.
    استرالیا تا امروز(اگه در آینده قوانینشون تغییر پیدا نکنه)برای مهاجران شرایط خوبی در نظر گرفته و این که دوران دانشجویی رو سابقه ی کاری به حساب میاره خودش مزیت بزرگیه.
    وجود سفارت کشورمون در آنجا و سفارت آنها در ایران برای کارهای ویزا و سایز خدمات مزیت کمی نیست.

تا اینجا فکر کنم من کاملا یکطرفه قضاوت کردم.از دوستان خواهش میکم بیان و نظرات خودشونو بدون هیچ جانب گیری اعلام کنن تا به یک جمع بندی کلی برسیم.واقعا برای من امری حیاتیه..
    ویرایش توسط aksham : September 18th, 2010 در ساعت 03:46 PM

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام

خب بچه ها که گفتند دیگه
    اما چون پرسیدی چشم میگم:

ببین ذهن من bias داره-مشورت با من در این زمینه درست نیست- من همه حرف های بچه ها که اون بالا گفتند رو قبول دارم- درست هم میگند-ای ول دست استرالیا هم درد نکنه-علی اباد کتول - همه جا زمین خداست-امریکا هم خیلی بده اما من اگه واسه درس بخوام برم و یه بار دیگه بخوام انتخاب کنم فقط میرم آمریکا-همین کارم کردم-اتفاقا همین یونیو هایی که بچه های فوق الذکر دارند میرند منم استاد پیدا کردم اما نرفتم-چرا؟ چون واسه رشته من (مکانیک ) من باید میومدم اینجا وگرنه همون ایران میخوندم هم no harm ----------------->چون هذف من درس بود نه زندگی در بگو هرجا
    پس نتیجه میگیرم واسه درس هرجا بورست کردند برو-ترحیحا امریکا-بعد برگرد استرالیا-
    واسه زندگی استرالیا چون ظاهرا بهتره انگار

و خیلی عذر میخوام-این سوال رو موقعی باید بکنی که هر دو اماده باشه و بلیط دستت حالا بخوای شک کنی- شما اگه بلیط هر دو دستت بود خودت اتوماتیک میایی امریکا -دیگه تو سطح یونیو هاش که شکی نیست-حالا یه نمه هم امنیت و اب و هوا یه جا بد باشه-شما زیاد سخت نگیر

از طرف دانیال

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

من خیلی افراد را از نزدیک میشناسم، که قبلاً امریکا بودن و تحصیل و/یا کار کردن، بعد از مدتی در استرالیا زندگی کردند. تقریباً همشون نظر مساعدتری نسبت به استرالیا داشتند. اکثراً بر این باور بودند که امریکا ذرق و برق بیخود و الکی داره، در ضمن بیمه امریکا هم قابل مقایسه با استرالیا نیست!
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

بسلام،

برتری شاخص آمریکا نسبت به استرالیا کیفیت و سطح علمی دانشگاههاش هست. برای رشته خود من (مکانیک) بدون شک ، بهترین دانشگاهها در آمریکا هستن. این موضوع رو تا حدی میشه با مطالعه وبسایت دانشگاههاشون و مقایسه اعضای هیئت علمی هم متوجه شد. به نظر من برای کسی که دنبال پیشرفت تحصیلی در حد عالی هست، آمریکا قطعا" گزینه اول هست. اما با نظرات دوستان موافقم، که سطح رفاه در استرالیا بالاتر هست. گرفتن اقامت که بسیار راحت تره و کلا" در استرالیا راحت تر میشه زندگی کرد. وجود سفارت هم که قطعا" یک حسن دیگه محسوب میشه.
    The best way to predict the future is to invent it

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_87 نمایش پست ها
    برتری شاخص آمریکا نسبت به استرالیا کیفیت و سطح علمی دانشگاههاش هست. برای رشته خود من (مکانیک) بدون شک ، بهترین دانشگاهها در آمریکا هستن. این موضوع رو تا حدی میشه با مطالعه وبسایت دانشگاههاشون و مقایسه اعضای هیئت علمی هم متوجه شد. به نظر من برای کسی که دنبال پیشرفت تحصیلی در حد عالی هست، آمریکا قطعا" گزینه اول هست. اما با نظرات دوستان موافقم، که سطح رفاه در استرالیا بالاتر هست. گرفتن اقامت که بسیار راحت تره و کلا" در استرالیا راحت تر میشه زندگی کرد. وجود سفارت هم که قطعا" یک حسن دیگه محسوب میشه.
    از حیث تحصیل و کیفیت دانشگاه، کاملاً حق با شماست! امریکا در زمینه تحصیل همیشه حرف اول را میزند.
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

سلام

این بستگی به شما داره!

من خودم استاد آمریکای در استرالیا داریم که باهم کار می‌کنیم. ایشون اونجا رو خیلی‌ دوست داره و معتقد هست که در استرالیا شما فقر نمیبینید در حالی‌ که در آمریکا‌ شما فقیر زیاد می‌بینید. ولی‌ اینجا همیشه آمریکاست. البته شرایط ویزا استرالیا و اقامتش خیلی‌ راحت تر برای رایت ما‌ها است. و هر وقت بخواهید به خونه بر میگردید و احتیاج به ویزا مجدد ندارید. ولی‌ من زندگی‌ در آمریکا‌ را دوست دارم و اینجا برای موفقیت همه چیز فراهم است. البته اینجا زندگی‌ سخت و باید حسابی‌ کار کنید. از اینکه اینجا اومدم( در حالی‌ که شرایط یکسان برای هردو داشتم) اصلا پشیمان نیستم. هرچند که برای دیدن هم شده حتما استرالیا خواهم رفت.

موفق باشید
    What Goes Around...Comes Around

Member aksham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tabriz - MS Biosystems Engineering

یک مورد مهم رو هیچ یک از دوستان اشاره نکردن
    و اون هم شرایط پذیرش دانشگاه هاست
    معمولا دانشگاه های کدوم کشور پذیرش بدون دردسری دارن و از دانشجو ساپورت مالی خوبی میکنن؟(با رزومه ی یکسان برای هر دو)اصلا دانشگاه های استرالیا به دانشجو فاند میدن؟
    من شنیدم دانشگاه های نیوزلند هزینه ی بررسی مدارک رو نمیگیرن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tabriz - Mechanical (Solid) Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط aksham نمایش پست ها
    یک مورد مهم رو هیچ یک از دوستان اشاره نکردن
    و اون هم شرایط پذیرش دانشگاه هاست
    معمولا دانشگاه های کدوم کشور پذیرش بدون دردسری دارن و از دانشجو ساپورت مالی خوبی میکنن؟(با رزومه ی یکسان برای هر دو)اصلا دانشگاه های استرالیا به دانشجو فاند میدن؟
    من شنیدم دانشگاه های نیوزلند هزینه ی بررسی مدارک رو نمیگیرن.
    سلام
    این سوال خیلی مهمیه
    واسه دانشجویانی مثل من که بدون گرفتن فاند تحصیل در خارج مثل یه رویای دست نیافتنیه این مقایسه میزان
    موفقیت در گرفتن فاند خیلی خیلی مهمتر از مقایسه میزان امنیته
    خواهشا یکی هم راجبه درصد موفقیت در گرفتن فاند کمک کنه
    (من رشتم مکانیکه)

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط kioomars نمایش پست ها
    سلام
    این سوال خیلی مهمیه
    واسه دانشجویانی مثل من که بدون گرفتن فاند تحصیل در خارج مثل یه رویای دست نیافتنیه این مقایسه میزان
    موفقیت در گرفتن فاند خیلی خیلی مهمتر از مقایسه میزان امنیته
    خواهشا یکی هم راجبه درصد موفقیت در گرفتن فاند کمک کنه
    (من رشتم مکانیکه)
    100% آمریکا موقعیت فاند و تحقیقات بالاتر است برای بیشتر رشته ها. البته به رشته هم بستگی داره. بطور مثال برای رشته مهندسی‌ معدن کاملا بر عکس است.
    What Goes Around...Comes Around

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)