صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 130

موضوع: آزمون آیلتس در استانبول

Junior Member

Thumbs up آزمون آیلتس در استانبول

بعد از مشکلاتی که واسه مرکز آزمون ایران آیلتس ایجاد شد گروههای بسیاری از شرکت کنندگاه تصمیم گرفتند برای آزمون به کشورهای حاشیه مراجعه کنند که یکی از این شرکت کنندگان نیز خود من بودم که نیاز به 8 یا حداقل 7.5 آکادمیک داشتم تقریبا با 1 سال در سفیر 3 ترم در سفیر آیلتس و 40 جلسه معلم خصوصی که داشتم از خودم توقع 7.5 یا 8 روداشتم و میتونم بگم رو همه اسکیل هام هم کار کرده بودم با تجربیاتی که کسب کرده بودم کتابهای 7 و 8 کمبریج در قسمت لیسنینگ تقریبا با کمی تلورانس بین 37 تا 40 بودم ریدینگ 34 تا 37 اسپیکینگم فلونسی خوبی داشتم تو جلسات خصوصی تقریبا میشه بگم استادی که من داشتنم میگفت روی 7.5 یا 8 حساب باز کن رایتینگ رو هم کار کرده بودم تقریبا تکنیک ها رو مسلط بودم واسه همه موارد فوق و مشکلات برگزاری آزمون در داخل ایران تصمیم به سفر و دادن آزمون در یک کشور دیگه گرفتم ابتدا مقصدم ایروان بود که به دلیل مشکلات کار پاسپورتم مقصدم به ابوظبی و سپس استانبول تغییر کرد فرم ثبت نام آنلاین رو پر کردم و پول رو هم از لندن از طریق یکی از دوستام واریز کردم من با یکی از دوستام توشه سفر رو بستیم نفری 178 پوند با کارمزد بانک تقریبا برامون تموم شد که نسبتا بازم برامون به صرفه بود یه اتاق دابل برای 2 نفرمون گرفتیم که خوش بختانه 2 تا تخت داشت ولی اصلا از هتل راضی نبودم اصلا و ابدا هر دومون تقریبا 1 میلیون ششصد در اومد 8 روزه و 7 شب.
    ترانسفر پول یکیمون از لندن به مشکل خورد که کلی استرس ایجاد کرد برامون و تا دقیقه 90 هم ریجکت شده بود یکیمون به علت نرسیدن پول !! که با دعوا و زنگ زدن ما هم متوجه نشدیم چطور پول به دستشون رسید .
    تور رو جوری تنظیم کردیم که 3 روز قبل از امتحان اونجا باشیم برای آمادگی و آشنا شدن با جو که به نظرم اگه 1 روز قبل اونجا میبودیم خیلی بهتر بود تو مدت 3 روز یک کلمه داشته هامون رو نتونستیم مرور کنیم آب و هوای شرجی باعث خواب آلودگیمون شده بود و عملا همش تو هتل موندگار شدیم فقط یک روز قبل از آزمون رفتیم و با محل های آزمون آشنا شدیم .
    آزمون تو هتل کرون پلازا که بهترین هتل استانبول است برگزار شد 4 روز قبل از امتحان ونیو رو از طریق میل اطلاع دادند برای من و دوستم هم اورال ( اسپیکینگ ) و هم کتبی تو یه روز بود ولی توی لیست اکزم اورال افرادی بودند که آزمونشون یه روز قبل یا بعد بود ولی برای من 2 ساعت بعد از آزمون کتبی بود و برای دوستم 5 ساعت بعد از آزمون کتبی. آزمون اورال من تو خود بریتیش کنسول توی مایا آکار سنتر برگزار شد که راهش نسبتا دور بود ولی خیلی از افراد از جمله دوست من توی خود هتل پلازا امتحان اورال دادند .
    آزمون کتبی رو بر خلاف گفته هاشون که گفته بودند ساعت 9 شروع میکنند ساعت 9.30 شروع کردند که گفته بودند 8.10 دقیقه برای چک پاسپورت اونجا بودیم امتحان تو محیط نسبتا خوبی برگزار شد سالن هتل ولی 2 تا ضعف بزرگ داشت استفاده 2 نفر از یک میز که فوق العلاده به من ضربه زد و اینکه همین کار استرس رو افزایش میده .
    استفاده 2 نفر از یه میز باعث شده بود وقتی شخصی که با شما از یه میز استفاده میکنه شروع به پاک کردن کنه میز تکون بخوره و تمرکز شما رو به هم بزنه و اینکه استفاده 2 نفر از یک میز باعث افزایش اضطراب میشه واسه من که همینطور بود که باعث شد در هنگام ریدینگ وقتی داشت پاک میکرد من از عصبانیت نگاهی بهش کردم من در حال اتمام پسیج 1 بودم پسیج 2 رو دیدم اون 5 یا 6 تاش رو زده که کلی به اضطرابم افزود قسمت رایتینگ هم که بر خلاف تصور همه دیاگرام بود به جای گراف که همه رو شکه کرد.
    لیسنینگ سخت تر از معمول بود ولی ریدینگ در حد معمولی .
    موضوع رایتینگ هم در تسک 2 این بود که موافق این هستید که علاقه توریسم ها به زندگی سنتی باعث شده که مردم لوکال از داشتن زندگی مدرن بازدارنده شن.
    در مورد اسپیکینگ هم یه خانم نیتیو خوش اخلاق جوون انگلیسی بود که فکر میکنم خوب بود هم لهجه و هم برخورد .
    توی ترکیه حتی 1 نفر هم انگلیسی متوجه نمیشه حتی خود کادر برگزاری آزمون هم زبانشون تعریفی نداشت بعضی از افرادشون هم که به طور کلی انگلیسی صحبت نمیکردند و جالبه که ادعا میشه زبان دومشون انگلیسی هست.
    در کل باید عرض کنم تحت هر شرایطی دادن آزمون در کشور خودمون هم بهتره و هم کم اضطراب تر حدود 15 نفر هم ایرانی برای آزمون شرکت کرده بودند .
    برخی هزینه های ترکیه :
    بلیط اتوبوس 1 سفره 3 لیر و 2 سفره 5 لیر
    یک سری ون به عنوان دلموشه که بستگی به مسیر از 2.5 لیر تا 6.5 لیر تغییر میکنه
    غذا بین 5 لیر تا 22 لیر
    نوشابه 2.5 لیتری 3.5 لیر ولی نوشابه قوطی به فرض کولا 4 لیر
    میوه از 1 لیر تا 3 لیر کیلویی
    تاکسی ورودیه 2.5 لیر بعد از این بر اساس تاکسی متر که به حدی کلاهبردارن که متوجه شن ترکی متوجه نمیشید و توریست هستید تاکسی متر رو از کار میندازن و قیمت رو خودشون بهتون میگن که اصلا پیشنهاد نمیشه تاکسی
    ویرایش توسط mahdavifar : May 30th, 2012 در ساعت 11:43 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    atomic physics

پیش فرض پاسخ : تجربیات آیلتس در استانبول

دوست عزیز اونجا حتی کرایه اتوبوسا هم گرونه. 1.75 لیر اگه کارت اتوبوس داشته باشی. اگه نه 2 لیر. تازه همه هم چپ چپ بهت نگاه میکنن.
    کرایه مترو هم همین طوره .
    ویرایش توسط royal65 : June 15th, 2012 در ساعت 05:16 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط royal65 نمایش پست ها
    دوست عزیز اونجا حتی کرایه اتوبوسا هم گرونه. 1.75 لیر اگه کارت اتوبوس داشته باشی. اگه نه 2 لیر. تازه همه هم چپ چپ بهت نگاه میکنن.
    کرایه مترو هم همین طوره .
    بلیط اتوبوس 3 لیر رفت و برگشت اگه باشه 5 لیر ! ژتون مترو 2 لیر ! در کل به نظر دادن امتحان در داخل کشور خیلی بهتر و کم استرس تر هست

Junior Member mitch آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdavifar نمایش پست ها
    استفاده 2 نفر از یک میز که فوق العلاده به من ضربه زد و اینکه همین کار استرس رو افزایش میده .
    چقدر عجیب!!! هیچکی اعتراض نکرد؟؟ واقعا حق داشتین، این چه کاری بوده کردند!؟؟ :O

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mitch نمایش پست ها
    چقدر عجیب!!! هیچکی اعتراض نکرد؟؟ واقعا حق داشتین، این چه کاری بوده کردند!؟؟ :O
    وقتی همه چی برای همه یکسانه و تقریبا همه هم در آزمون شرکت کردند و میز خالی وجود ندارد تا به صورت تکی مورد استفاده قرار گیرد تقریبا میبینی همه همینن هر چی هست همینه باید با همین بسازی

Junior Member colonel_hamed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - NIT

حالا نمرت چند شد ؟ همون قدری که می خواستی گرفتی ؟

راستش من تموم مطالب این بخش و نوشته ها رو خوندم اما جوابی که انتظار داشتم نگرفتم.
    من شنیدم که توی ایران به دلیل بسته شدن سفارت آزمون ها اغلب کنسل میشن و چندتا یکی برگزار میشن. به علاوه خوب نمره نمیدن و خیلی سخت گیری های الکی میشه تا افراد مجبور به ثبت نام مجدد و واریز هزینه بیش تر و دوباره ازمون دادن بشن.
    استاد خصوصی زبان من توصیه کرد که برای آزمون برم ترکیه. البته من بین ترکیه و ارمنستان دو دل بودم اما گویا ارمنستان هم سخت گیری های زیادی دارن برای نمره و فضا مناسب نیست و هم اجازه بردن شکلات و کیک و هیچ یک از مواد غذایی سر جلسه امتحان داده نمیشه که این خب خوب نیست اصلا. شرایط آزمون دهی خیلی مهمه.
    مسلما هزینه سفر در شرایط فعلی موضوع مهمیه اما من شنیدم که ترکیه بهتر نمره میده و نمره هاش از طرف دانشگاه ها معتبرتر محسوب میشه. به همین دلیل به یکی از دوستانم لیر دادم که برام ثبت نام کنه اما هنوز مطمئن نیستم که این بهترین گزینه است در شرایط فعلی یا نه.
    اینکه میگین شرایط در ایران برای ما بهتره دلیلش فقط نداشتن استرس و آشنایی به محیطه؟ کسی هست که هم امسال ایران آزمون داده باشه و هم شرایط آزمون در ترکیه رو تجربه کرده باشه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط niloufarsa نمایش پست ها
    راستش من تموم مطالب این بخش و نوشته ها رو خوندم اما جوابی که انتظار داشتم نگرفتم.
    من شنیدم که توی ایران به دلیل بسته شدن سفارت آزمون ها اغلب کنسل میشن و چندتا یکی برگزار میشن. به علاوه خوب نمره نمیدن و خیلی سخت گیری های الکی میشه تا افراد مجبور به ثبت نام مجدد و واریز هزینه بیش تر و دوباره ازمون دادن بشن.
    استاد خصوصی زبان من توصیه کرد که برای آزمون برم ترکیه. البته من بین ترکیه و ارمنستان دو دل بودم اما گویا ارمنستان هم سخت گیری های زیادی دارن برای نمره و فضا مناسب نیست و هم اجازه بردن شکلات و کیک و هیچ یک از مواد غذایی سر جلسه امتحان داده نمیشه که این خب خوب نیست اصلا. شرایط آزمون دهی خیلی مهمه.
    مسلما هزینه سفر در شرایط فعلی موضوع مهمیه اما من شنیدم که ترکیه بهتر نمره میده و نمره هاش از طرف دانشگاه ها معتبرتر محسوب میشه. به همین دلیل به یکی از دوستانم لیر دادم که برام ثبت نام کنه اما هنوز مطمئن نیستم که این بهترین گزینه است در شرایط فعلی یا نه.
    اینکه میگین شرایط در ایران برای ما بهتره دلیلش فقط نداشتن استرس و آشنایی به محیطه؟ کسی هست که هم امسال ایران آزمون داده باشه و هم شرایط آزمون در ترکیه رو تجربه کرده باشه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام . من 2 فوریه 2013 ، یعنی شنبه گذشته تو موسسه IDP استانبول امتحان دادم . من که خیلی راضی بودم از شرایتش ، از برخورد مسئولینش از شهر استانبول هم خیلی خوشم اومد. البته درسته که کلا گرونیش زیاده ولی این چیزایی که بعضی دوستان می گن واقعا صحیح نیست ، مثلا من ندیدم کسی چپ چپ کسی رو نگاه کنه !

البته همسفرانی که تو british council امتحان داده بودن می گفتن که کیفیت صداش خوب نبوده ، که صحت این حرفو من نمی تونم تائید کنم چون دارم نقل قول می کنم . در مجموع جدای هزینه ها ، از ایران هم شرایط بهتری داشت هم استرس من کمتر بود.

Junior Member

دوست عزیز
    من چنتا سئوال داشتم در مورد امتحان در استانبول ممنون می شم راهنمایی کنید:
    1- امتحان speaking معمولا با چه فاصله ای از امتحان کتبی برگزار می شه؟
    2- بعد از اعلام online result چند روز طول می کشه که کارنامه کاغذی در ایران دستمون برسه؟
    3- الان برای ثبت نام April 6th که می شه 17 فروردین دیر نشده؟

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط parham247 نمایش پست ها
    سلام . من 2 فوریه 2013 ، یعنی شنبه گذشته تو موسسه IDP استانبول امتحان دادم . من که خیلی راضی بودم از شرایتش ، از برخورد مسئولینش از شهر استانبول هم خیلی خوشم اومد. البته درسته که کلا گرونیش زیاده ولی این چیزایی که بعضی دوستان می گن واقعا صحیح نیست ، مثلا من ندیدم کسی چپ چپ کسی رو نگاه کنه !

البته همسفرانی که تو british council امتحان داده بودن می گفتن که کیفیت صداش خوب نبوده ، که صحت این حرفو من نمی تونم تائید کنم چون دارم نقل قول می کنم . در مجموع جدای هزینه ها ، از ایران هم شرایط بهتری داشت هم استرس من کمتر بود.

لطفا اگه امکانش هست یکی از دوستان بگه که مراحل ثبت نام و ارسال LT345 به idp استانبول چگونه هست .

صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)