صفحه 17 از 23 نخستنخست ... 7891011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 228

موضوع: ویزای شینگن سوئیس

پیش فرض پاسخ : ویزای سوئیس ( توریستی / ویزیت)

نقل قول نوشته اصلی توسط ranasa نمایش پست ها
    سلام دوستان

من از طرف دانشگاههای زوریخ و ETHZ برای مصاحبه سه روزه دکتری تو سپتامبر دعوت شدم.
    بعد از مکاتبه با سفارت برای هفته آینده وقت ویزا گرفتم.

حالا این سوال برام پیش اومده (و کم کم داره نگرانم میکنه) که آیا مدرکی در ارتباط با تمکن مالی از من درخواست خواهد شد یا نه (30000 یورو و بیمه). من این پول رو نمیتونم فراهم کنم. این رو بگم که تو دعوتنامه نوشته شده که هزینه سفر و اقامت به عهده اونها هست.

ممنون میشم دوستان نظرشون رو بگن تا من از نگرانی دربیام.
    بیمه از بیمه سامان به ارزش 30000 یورو برای 7 روز بایذ بخرین که میشه 75 هزار تومان حدودا و واجبه .
    با اینکه توو دعوتنامه زده هزینه با اونها هسا اما بهتره کم کم 20 میلیون تومان توو بانک ایران داشته باسی و از بانکت نامه لاتین تمکن مالی بگیری و سفارت ببری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/ University of Tbriz

نقل قول نوشته اصلی توسط canadavisit نمایش پست ها
    بیمه از بیمه سامان به ارزش 30000 یورو برای 7 روز بایذ بخرین که میشه 75 هزار تومان حدودا و واجبه .
    با اینکه توو دعوتنامه زده هزینه با اونها هسا اما بهتره کم کم 20 میلیون تومان توو بانک ایران داشته باسی و از بانکت نامه لاتین تمکن مالی بگیری و سفارت ببری

خیلی ممنونم از جوابتون.

اما جریان بیمه رو متوجه نشدم؛ یعنی با حدود 75 تومن من برای یه هفته، 30000 یورو بیمه میشم؟!

و اینکه میشه نامه تمکن مالی از حساب یکی از اعضای خانواده (پدر یا خواهر) باشه؟ یا اینکه موجودی باید تو حساب خودم باشه؟

ممنون

خیلی ممنونم از جوابتون.

اما جریان بیمه رو متوجه نشدم؛ یعنی با حدود 75 تومن من برای یه هفته، 30000 یورو بیمه میشم؟!

و اینکه میشه نامه تمکن مالی از حساب یکی از اعضای خانواده (پدر یا خواهر) باشه؟ یا اینکه موجودی باید تو حساب خودم باشه؟

ممنون
    برای بیمه رو درست متوجه شدید و تمکن مالی فقط باید به اسم و در حساب خودتون باید باشه.

Junior Member

سلام دوستان
    من و دوستم شاغل یک نهاد شبه دولتی هستیم(یکی بیمه ، یکی هم زیرمجموعه یکی از شرکت های وزارت) سوال من در ارتباط با معرفی نامه است. تو قسمت شرکت ها فقط خصوصی و دولتی ذکر شده و شرکت های نیمه دولتی اسمی ازش برده نشده. ما که قراردادی هستیم حکم کارگزینی نداریم(فقط قرارداد سالانه هست) و تو بخش خصوصی نوشته که مدیرعاملی که اسمش در روزنامه رسمی شرکت هست باید پای معرفی نامه رو امضا کنه! خوب توی یک سازمان عریض و طویل هیچوقت مدیرعامل نمیاد یک معرفی نامه ساده رو امضا بزنه! مدیر منطقه ای یا مسئول مستقیم این کارو میکنه. این رو چطور باید به سفارت اعلام کرد؟ معرفی نامه + روزنامه رسمی/حکم مدیر مربوطه کفایت میکنه؟ قرارداد رو ضمیمه کنیم چطور؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghasem1M نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من و دوستم شاغل یک نهاد شبه دولتی هستیم(یکی بیمه ، یکی هم زیرمجموعه یکی از شرکت های وزارت) سوال من در ارتباط با معرفی نامه است. تو قسمت شرکت ها فقط خصوصی و دولتی ذکر شده و شرکت های نیمه دولتی اسمی ازش برده نشده. ما که قراردادی هستیم حکم کارگزینی نداریم(فقط قرارداد سالانه هست) و تو بخش خصوصی نوشته که مدیرعاملی که اسمش در روزنامه رسمی شرکت هست باید پای معرفی نامه رو امضا کنه! خوب توی یک سازمان عریض و طویل هیچوقت مدیرعامل نمیاد یک معرفی نامه ساده رو امضا بزنه! مدیر منطقه ای یا مسئول مستقیم این کارو میکنه. این رو چطور باید به سفارت اعلام کرد؟ معرفی نامه + روزنامه رسمی/حکم مدیر مربوطه کفایت میکنه؟ قرارداد رو ضمیمه کنیم چطور؟
    سلام
    نامه اشتغال به کار برای سفارت سوییس خیلی مهم هست. من از اداره خودم معرفی شدم به مرکز (تهران) اونجا هم نامه بهم دادن که یکی از مسولین امضا کرد که مسول حراست بود. به نظر من اگر معرفی نامه سر برگ سازمان یا شرکت بالاش باشه و یکی از مسولین امضا کرده باشه خوب هست . البته باید خود سازمان اصلی باشه که تو تهران هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliedmund نمایش پست ها
    سلام
    نامه اشتغال به کار برای سفارت سوییس خیلی مهم هست. من از اداره خودم معرفی شدم به مرکز (تهران) اونجا هم نامه بهم دادن که یکی از مسولین امضا کرد که مسول حراست بود. به نظر من اگر معرفی نامه سر برگ سازمان یا شرکت بالاش باشه و یکی از مسولین امضا کرده باشه خوب هست . البته باید خود سازمان اصلی باشه که تو تهران هست.
    سلام ممنون از راهنماییتون در رابطه به این قضیه من زنگ زدم برای یکی از تورهای VIP سوییس اونها هم از سفارت استعلام گرفتن. سفارت گفت از هرکجا که بیمه تون در میشه از همونجا معرفی نامه بگیرید.( که برای من میشه همون سرپرستی استان) فقط یک سوال در رابطه با سند داشتم. تور از ما سند خواسته برای محکم کاری سند اگه سه دانگش به اسمم باشه مشکلی پیش نمیاد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghasem1M نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنماییتون در رابطه به این قضیه من زنگ زدم برای یکی از تورهای VIP سوییس اونها هم از سفارت استعلام گرفتن. سفارت گفت از هرکجا که بیمه تون در میشه از همونجا معرفی نامه بگیرید.( که برای من میشه همون سرپرستی استان) فقط یک سوال در رابطه با سند داشتم. تور از ما سند خواسته برای محکم کاری سند اگه سه دانگش به اسمم باشه مشکلی پیش نمیاد؟
    سلام - من سند قراردادی و پروانه ساخت بنام خودم هر دو را ترجمه کردم بردم ولی سفارت بهم پس داد. احتمالا تور سند را برای خودشون میخان برای ضمانت و اگر هم برای سفارت باشه فکر نکنم مشکلی باشه به هر حال شما صاحب خانه هستید تو ایران. مهم ترین چیز گواهی اشتغال و تاهل هست که شما دارید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیریک

سلام دوستان

من ساکن استانبول هستم و 2 ماه پیش برای ویزای شینگن و با دعوتنامه ای که دوستم فرستاده بود از کنسول سوییس تو استانبول اقدام کردم و ریجکت شرم. دلیل ریجکت هم عدم اطمینان از برگشت بود. حالا که واسه اینترویو دکترا تو اسپانیا دعوتنامه دارم و حتی هتل من رو هم رزرو کردن درخواست من رو سفارت اسپانیا نه رد کرده و نه قبول. به من گفتن که چون قبلا ریجکت شدم باید 6 ماه صبر کنم. من با سفارت سوئیس تماس گرفتم و گفتن همچین قانونی وجود نداره و میتونی هر موقع بخوای اپلای کنی. به سفارت اسپانیا تا حالا 4 تا ایمیل زدم (تو 3 هفته) ولی هنوز جوابی ندادند هر چقدر هم زنگ میزنم جواب نمی دن. سفارت هم رفتم راه ندادن گفتن باید وقت داشته باشی و یا ایمیل بزن. وقت واسه اعتراض هم 1.5 ماه دیگه هست. استاد هم اونجا منتظر منه وقتم خیلی کمه به نظر شما چکار باید کرد؟؟؟ کسی تا حال به این مشکل برخورد کرده؟؟؟؟؟؟؟ خیلی ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه.
    "در پشت هیچ در بسته ای ننشینید تا روزی باز شود . راه کار دیگری جستجو کنید و اگر نیافتید همان در را بشکنید"

Don't work hard,work smart

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/ University of Tbriz

سلام دوستان

من از طرف دانشگاههای زوریخ و ETHZ برای مصاحبه سه روزه دکتری تو سپتامبر دعوت شدم.
    بعد از مکاتبه با سفارت برای هفته آینده وقت ویزا گرفتم.

حالا این سوال برام پیش اومده (و کم کم داره نگرانم میکنه) که آیا مدرکی در ارتباط با تمکن مالی از من درخواست خواهد شد یا نه (30000 یورو و بیمه). من این پول رو نمیتونم فراهم کنم. این رو بگم که تو دعوتنامه نوشته شده که هزینه سفر و اقامت به عهده اونها هست.

ممنون میشم دوستان نظرشون رو بگن تا من از نگرانی دربیام.

سلام دوستان

درباره روند دعوت به مصاحبه دکتری تجربه خودم رو مینویسم تا برای دوستان بعدی بتونه مفید باشه

همونطور که قبلا نوشته بودم من برای یه پوزیشنی اقدام کرده بودم و دعوت به مصاحبه شدم. در اولین فرصت از مسئول این میزبانی در دانشگاه زوریخ و ETHZ درخواست کردم نامه ای خطاب به سفارت سوئیس در ایران بنویسه و در واقع درخواست ویزا کنه (تمام مشخصاتم و شرایط سفر و اقامت تو نامه ذکر شده بود).

بلافاصله برای وقت ویزا با سفارت تماس گرفتم که چون سفرم نزدیک بود گفتن ایمیل بزن و خلاصه یه روزی رو تعیین کردن.

مدارکی که بردم اینا بودن:

فرم C، عکس، پاسپورت و کپی ش، شناسنامه و کپی ش، بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل (این رو دانشگاه برام فرستاده بود که البته مشخصا اسمی از من نبود چون چند ماه قبل از دعوتشون هتل رو رزرو کرده بودن)، برنامه سفر به سوئیس (یه چند سطر که میخوام استادها رو ببینم و اینا)، کپی از بیمه مسافرتی، گواهی تمکن مالی

بیمه مسافرتی رو برای یک هفته از بانک سامان (بیمه سامان) گرفتم (40 تومن شد).
    تمکن مالی رو تا همین الانشم نمیدونم الزامی بود یا نه (چون ذکر کرده بودن که تامین هزینه ها به عهده میزبانه)، ولی من یکم قرض کردم و یه 13 تومنی ارائه دادم.
    یکی از آشناهایی که از این طریق برای ادامه تحصیل رفته سوئیس میگفت من تمکن ارائه نکرده بودم

یه نکته ای که هست اینه که من لحظه ای که برای ویزا اقدام میکردم فارغ التحصیل بودم و شغل بیمه دار هم نداشتم و خانمی که مدارکم رو میگرفت گفت یکم مورد دار هست پرونده ت و تو درواقع الان بیکار محسوب میشی!

به هرحال 260 تومن بابت اپلیکیشن ویزا دادم و دو هفته بعد که برای گرفتن نتیجه رفته بودم خوشبختانه ویزا رو پاس خورده بود.

این 260 تومن یا به عبارتی 60 یورو رو به اضافه هزینه بلیط هواپیما اونجا بهم پس دادن.

برای همه تون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    int business law at tilburg univeristy

سلام وقتتون بخیر.برادر من حدود شش ماهه پیش از فرودگاه سوییس بدون هیچ دلیل یا توضیح خاصی دپورت شدن و الان برای گرفتن ویزا مججد شنگن دچار مشکل هستن و دوبار ریجکت شدن.میخواستم بدونم ایا کسی اطلاع داره دلیل این کار چی بوده و یا کجا برای شکایت باید مراجعه کنیم؟سفارت سوییس هم اصلا پاسخگو نیست و دلیل این کارشون رو اعلام نمیکنن و فقط از بعضی ازانس ها شنیدیم به دلیل اینکه توی پرواز مسافرایی بودن که قصد پناهنده شدن داشتن همه رو با هم دپورت کردن ولی مطمئن نیستم این درست باشه یا نه.کسی اطلاع داره ما رو راهنمایی کنه که الان باید چکار کنیم یا این کار سوییس قانونی بوده که بدون توضیح اسم مسافری رو وارد لیست سیاه کنه؟
    دریای بزرگ دور یا گودال کوچک اب .فرقی نمی کند.زلال که باشی اسمان در توست...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)