صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 228

موضوع: ویزای شینگن سوئیس

Junior Member

پیش فرض ویزای شینگن سوئیس

دوستان من در مورد ویزای سوئیس چند تا سوال داشتم، البته ویزای توریستی مدنظرم هست ولی فکر میکنم که خیلی از موارد بین ویزای توریستی و تحصیلی مشترک باشه، بنابرین از تجربه و اطلاعات همه دوستان استقبال میشه:

1- روند گرفتن ویزا چطوری هست و چقدر طول میکشه؟
    2- مدارک خاص چی لازم داره؟ مثل تعهد، سند، فیش حقوقی و از این چیزا
    3-میدونم که مصاحبه داره، توی مصاحبه اش چی میپرسن؟
    4- آیا اگه ویزا ندن، مهر ریجکت میزنن؟
    5- گرفتن وقت سفارت خیلی سخته؟
    6- ایا اخیرا ویزاش شده شنگن؟

ممنون
    ویرایش توسط MMoHH : February 16th, 2018 در ساعت 05:35 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای سوئیس

1- توی سایتش نوشته برای ویزای visit، چهل و پنج روز قبل از سفر اقدام کنید.
    2- مدارک رو هم توی سایتش نوشته، نامه بانک میخواد و یک مدرک از مشغول به کار بودن، سند در صورت وجود، شناسنامه و پاسپورت و کپی ویزاهای قبلی سوئیس و شنگن و کانادا و امریکا،
    3- در مورد این چیزی توی سایتش ننوشته، فقط نشوته که دریافت مدارک فقط با وقت ملاقات صورت میگیره
    4- این سوال خیلی مهمه، دوستان اگه تجربه یا اطلاعاتی دارن، بیان کنند لطفا
    5- این هم برام مهمه، دوستان اگه تجربه یا اطلاعاتی دارن، بیان کنند لطفا
    6- بنظر میاد که ویزا شنگن هست، چون میگه که باید مقصدهای غیر سوئیس در حوزه شنگن رو هم اعلام کنید!!!!!

ممنون

Junior Member

برای تحصیلی:
    ۱- روند خاصی نداره، مدارک رو تحویل می‌دید و منتظر خواهید بود تا باهاتون تماس بگیرن، در حدود ۷ هفته طول می‌کشه و استان‌های آلمانی زبان بیشتر طول می‌دن.
    ۲- مدارک حساب بانکی ایران رو به خاطر تحریم‌ها قبول نمی‌کنند. بهتره که یک آشنای خارج از ایران تعهد کنه که مخارجتون رو بر عهده می‌گیره.
    ۳- فقط مدارک رو تحویل می‌گیرند و کسی که با شما صحبت می‌کنه نقش خاصی نداره، مدارک رو ارسال می‌کنند تا استان مربوطه با پیگیری داشگاه بررسی کنه. فراهم بودن هزینه‌ها خیلی مهمه براشون.
    ۴- وقتی درخواست رو تحویل بدین مهر می‌زنن تو پاسپرتتون همین. پاسپرت رو پیش خودشون نگه نمی‌دارن.
    ۵- اصلا سخت نیست، تلفنیه.
    ۶- تا قبل از دریافت کارت اقامت (معمولا سه ماه طول می‌کشه) اجازه‌ی تردد در شنگن را ندارید.

ادیت: توی سایت سفارت اشتباه نوشته، لیست مدارک لازم و سه نسخه‌ی فرم را از دم در سفارت بگیرید.

برای توریستی:
    مشابه همه‌ی کشورهای حوزه‌ی شنگن. اگر شانستون کم باشه بدجنسی نمی‌کنن. خودشون بهتون می‌گن که پاسپورتتون خراب نشه و پولتون حدر نره.
    ویرایش توسط ramTn : June 6th, 2012 در ساعت 10:02 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط ramTn نمایش پست ها
    برای تحصیلی:
    ۱- روند خاصی نداره، مدارک رو تحویل می‌دید و منتظر خواهید بود تا باهاتون تماس بگیرن، در حدود ۷ هفته طول می‌کشه و استان‌های آلمانی زبان بیشتر طول می‌دن.
    ۲- مدارک حساب بانکی ایران رو به خاطر تحریم‌ها قبول نمی‌کنند. بهتره که یک آشنای خارج از ایران تعهد کنه که مخارجتون رو بر عهده می‌گیره.
    ۳- فقط مدارک رو تحویل می‌گیرند و کسی که با شما صحبت می‌کنه نقش خاصی نداره، مدارک رو ارسال می‌کنند تا استان مربوطه با پیگیری داشگاه بررسی کنه. فراهم بودن هزینه‌ها خیلی مهمه براشون.
    ۴- وقتی درخواست رو تحویل بدین مهر می‌زنن تو پاسپرتتون همین. پاسپرت رو پیش خودشون نگه نمی‌دارن.
    ۵- اصلا سخت نیست، تلفنیه.
    ۶- تا قبل از دریافت کارت اقامت (معمولا سه ماه طول می‌کشه) اجازه‌ی تردد در شنگن را ندارید.

برای توریستی:
    مشابه همه‌ی کشورهای حوزه‌ی شنگن. اگر شانستون کم باشه بدجنسی نمی‌کنن. خودشون بهتون می‌گن که پاسپورتتون خراب نشه و پولتون حدر نره.
    در مورد پاسخ دوم اگر آشنا تو سوئیس نداشته باشیم چی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman20 نمایش پست ها
    در مورد پاسخ دوم اگر آشنا تو سوئیس نداشته باشیم چی؟
    تو اروپا هم اگر آشنا داشته باشید کافیه، باید یک تعهد محضری بنویسه آشناتون.
    به هر حال اینو می‌پرسن که با وجود تحریم راه رسمی برای انتقال پول وجود نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی-علوم تحقیقات

من هم 31 خرداد وقتمه مدارکم تحویل بدم برای ویزای دانشجویی.
    1) توی سایت مدارک زده تعهدنامه والدین و حساب بانکی، میخواستم بپرسم فیش حقوقی والدین هم می خواهد؟ سند خونه چی؟
    از لحاظ مالی قراره استادم منو ساپورت می کنه ولی منشی دانشگاه گفت ما هیچ نامه ای مبنی بر ساپورت مالی بهت نمیدیم از هفته6 ام که بیای سوئیس کارات درست میشه. حالا
    2)حداقل چقدر تو حساب والدین باید باشه واسه مستر تا شانسمون پایین نیاد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ramTn نمایش پست ها
    تو اروپا هم اگر آشنا داشته باشید کافیه، باید یک تعهد محضری بنویسه آشناتون.
    به هر حال اینو می‌پرسن که با وجود تحریم راه رسمی برای انتقال پول وجود نداره.
    حالا خودمو مثال میزنم!!!!من هیچ فامیلی تو هیچ کشوری به جز ایران ندارم!!!!!یعنی نمی تونم برای سوئیس و کشورهای دیگه پذیرش بگیرم!!!!!!!!!!!!!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

سلام
    برای سوئیس رو نمی دونم اما من وقتی توی مصاحبه هلند ازم پرسیدن که آیا فامیلی توی اروپا داری به راحتی گفتم نه! در صورتی که فقط نخواستم دردسر برای پسرعموم درست کنم و باقی آشنایان. در نتیجه با اعتماد به نفس و کمی وجدادن درد گفتم نه . هیچ اتفاقی نیافتاد البته خوشبختانه و من ویزای شینگنم رو گرفتم. خدا رحم کرد
    دو جاده در جنگلی از هم جدا می شدند و من آن را که مسافر کمتری عبور کرده بود برگزیدم،
    و همین تمام دگرگونی های زندگی ام را موجب شد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی-علوم تحقیقات

هیچ کس جواب سوال منو نمیدونه؟؟؟؟؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط nadieh نمایش پست ها
    من هم 31 خرداد وقتمه مدارکم تحویل بدم برای ویزای دانشجویی.
    1) توی سایت مدارک زده تعهدنامه والدین و حساب بانکی، میخواستم بپرسم فیش حقوقی والدین هم می خواهد؟ سند خونه چی؟
    از لحاظ مالی قراره استادم منو ساپورت می کنه ولی منشی دانشگاه گفت ما هیچ نامه ای مبنی بر ساپورت مالی بهت نمیدیم از هفته6 ام که بیای سوئیس کارات درست میشه. حالا
    2)حداقل چقدر تو حساب والدین باید باشه واسه مستر تا شانسمون پایین نیاد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nadieh نمایش پست ها
    هیچ کس جواب سوال منو نمیدونه؟؟؟؟؟؟
    1) فیش و سند نمیخوان فقط تعهد نامه محضری و گواهی تمکن مالی پدر یا مادر که تو محضر تعهد میدن .
    2)حداقل 20000 هزار فرانک و برای اطمینان 32000 هزار فرانک گواهی بده و بانک ها که ازشون گواهی تمکن مالی میگیری فرانک رو به نرخ دولتی حساب می کنن.

صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)