صفحه 13 از 23 نخستنخست ... 345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 228

موضوع: ویزای شینگن سوئیس

پیش فرض پاسخ : ویزای سوئیس ( توریستی / ویزیت)

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid1504 نمایش پست ها
    با سپاس از پاسخ شما , از استرسم کم شد !

خواهش میکنم. دوست من کارمند نفت هست. من ازش سوال کردم گفت نفت بیمه نمیده و نیازی هم نیست. ایشون ویزاشون را گرفتن.

سلام دوستان،

1- حدودا چه قدر طول میکشه که وقت سفارت بدن؟ باید تلفن زد؟
    2- برای فرصت مطالعاتی باید رزرو بلیط و محل سکونت انجام بشه، قبل از تقاضا برای ویزا؟ من برنامم این بود که برم اونجا، بعد یه خونه ای رو اجاره کنم. قبل رفتن که نمیتونم.
    3- داستان بیمه چیه؟ بیمه ایران باید داشته باشیم؟ ضروریه؟
    4- از دانشگاه فقط یه دعوت نامه نیاز هست؟
    5- حدودا دو هفته ای ویزا میدن؟ من تو سفارت یه عدد 4-6 هفته دیدم. اون برای چیه؟

با سپاس فراوان

پیش فرض پاسخ : ویزای سوئیس

نقل قول نوشته اصلی توسط ramTn نمایش پست ها
    برای تحصیلی:
    ۱- روند خاصی نداره، مدارک رو تحویل می‌دید و منتظر خواهید بود تا باهاتون تماس بگیرن، در حدود ۷ هفته طول می‌کشه و استان‌های آلمانی زبان بیشتر طول می‌دن.
    ۲- مدارک حساب بانکی ایران رو به خاطر تحریم‌ها قبول نمی‌کنند. بهتره که یک آشنای خارج از ایران تعهد کنه که مخارجتون رو بر عهده می‌گیره.
    ۳- فقط مدارک رو تحویل می‌گیرند و کسی که با شما صحبت می‌کنه نقش خاصی نداره، مدارک رو ارسال می‌کنند تا استان مربوطه با پیگیری داشگاه بررسی کنه. فراهم بودن هزینه‌ها خیلی مهمه براشون.
    ۴- وقتی درخواست رو تحویل بدین مهر می‌زنن تو پاسپرتتون همین. پاسپرت رو پیش خودشون نگه نمی‌دارن.
    ۵- اصلا سخت نیست، تلفنیه.
    ۶- تا قبل از دریافت کارت اقامت (معمولا سه ماه طول می‌کشه) اجازه‌ی تردد در شنگن را ندارید.

ادیت: توی سایت سفارت اشتباه نوشته، لیست مدارک لازم و سه نسخه‌ی فرم را از دم در سفارت بگیرید.

برای توریستی:
    مشابه همه‌ی کشورهای حوزه‌ی شنگن. اگر شانستون کم باشه بدجنسی نمی‌کنن. خودشون بهتون می‌گن که پاسپورتتون خراب نشه و پولتون حدر نره.
    مورد 6 رو میشه بیشتر توضیح بدید؟ کارت اقامت چیه؟ فرصت مطالعاتی هم باید 3 ماه صبر کنه تا بتونه تردد کنه؟

با سلام
    مورد 6 منظورش این هست که 14 روز بعد از اقامتتون باید به اداره مهاجرت مربوطه رجوع کنید و دیتاتون را ثبت کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط rebellion نمایش پست ها
    سلام دوستان،

1- حدودا چه قدر طول میکشه که وقت سفارت بدن؟ باید تلفن زد؟
    2- برای فرصت مطالعاتی باید رزرو بلیط و محل سکونت انجام بشه، قبل از تقاضا برای ویزا؟ من برنامم این بود که برم اونجا، بعد یه خونه ای رو اجاره کنم. قبل رفتن که نمیتونم.
    3- داستان بیمه چیه؟ بیمه ایران باید داشته باشیم؟ ضروریه؟
    4- از دانشگاه فقط یه دعوت نامه نیاز هست؟
    5- حدودا دو هفته ای ویزا میدن؟ من تو سفارت یه عدد 4-6 هفته دیدم. اون برای چیه؟

با سپاس فراوان
    با سلام
    1- برای ویزای توریستی باید آژانس های مورد تایید سفارت براتون انجام بدن.
    2-بله.
    3-بیمه اواسان بگیرید. هم از شرکت بیمه آسیا میتونید بگیرید و هم از خود سایت اواسان تو سوییس
    4-فکر کنم دعوتنامه و کاتولوگ کورس و پذیرش تو اون فرصت مطالعاتی هر چی مدرک در این رابطه بیشتر بهتر هست.
    5-فرصت مطالعاتی بیشتر از توریستی هست ولی مطمین نیستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط aliedmund نمایش پست ها
    با سلام
    1- برای ویزای توریستی باید آژانس های مورد تایید سفارت براتون انجام بدن.
    2-بله.
    3-بیمه اواسان بگیرید. هم از شرکت بیمه آسیا میتونید بگیرید و هم از خود سایت اواسان تو سوییس
    4-فکر کنم دعوتنامه و کاتولوگ کورس و پذیرش تو اون فرصت مطالعاتی هر چی مدرک در این رابطه بیشتر بهتر هست.
    5-فرصت مطالعاتی بیشتر از توریستی هست ولی مطمین نیستم.
    ممنون از پاسختون.

1- ویزای توریستی نیست. فرصت مطالاعاتی هست. خودم میتونم زنگ بزنم وقت بگیرم؟ اگه نه کدوم آژانس؟
    2- خوب اینکه عملا نشدنیه. من که نمیتونم 6 ماه هتل پیشاپیش رزرو کنم. برای اجاره خونه هم که تا اونجا نرم نمیتونم خونه بگیرم. راهکاری داره؟
    3- هزینه بیمه چنده ماهی؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط aliedmund نمایش پست ها
    با سلام
    مورد 6 منظورش این هست که 14 روز بعد از اقامتتون باید به اداره مهاجرت مربوطه رجوع کنید و دیتاتون را ثبت کنید.
    بعد ثبت دیتا میتونم هر کشوری تو اروپا رو برم؟ اون 3 ماه که نوشته طول میکشه برای چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rebellion نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.

1- ویزای توریستی نیست. فرصت مطالاعاتی هست. خودم میتونم زنگ بزنم وقت بگیرم؟ اگه نه کدوم آژانس؟
    2- خوب اینکه عملا نشدنیه. من که نمیتونم 6 ماه هتل پیشاپیش رزرو کنم. برای اجاره خونه هم که تا اونجا نرم نمیتونم خونه بگیرم. راهکاری داره؟
    3- هزینه بیمه چنده ماهی؟

ممنون
    سلام
    آژانس ها تو سایت سفارت قرار داده است. برای فرصت مطالعاتی باید از سفارت پرسید ولی برای ویزای توریستی فعلا گفتن آژانس ها وقت را بگیرن.
    فکر کنم باید 15 روز اول را باید هتل رزرو کنی.
    بیمه از 90 تومن برای مدت 15 شروع میشه

سلام دوستان
    امروز پاسپورتم از سفارت برام گرفتن. من درخواست 11 روز داده بودم که خود سفارت ویزای یک ماهه برام صادر کرد و اجازه اقامت 15 روزه دارد. خوب من سال 2015 برای ایتالیا درخواست ویزای کنفرانسی کردم که ریجکت شد و دلیل هم رزرو نامشخص هتل و هدف سفر زده بودن. ولی بعد از دو سال با مدارک کامل طبق چک لیست سفارت سوییس موفق به گرفتن ویزا شدم. تجربه من این هست که اگر مدارک طبق اعلام خودشون باشه میشه 98 درصد ویزا را گرفت. مدارک من شامل گواهی اشتغال- سند ازدواج - سند خونه - شناسنامه - بلیط رفت و برگشت رزرو- رزرو هتل - بیمه اواسان - برنامه سفر - نامه ای به سفارت دال بر هدف سفر و دلیل رجکتی از ایتالیا با پیوست برگ ردی و دعوتنامه کنفرانس - گواهی اشتغال به تحصیل ارشد در دانشکده زبانها دانشگاه تهران سال آخر. البته اگر برگ ریجکتی هم به نامه پیوست نمی کردم مشکلی نبود چون کلا به هم وصل هستن.

زمان تحویل مدارک باید کاملا ریلکس بود. از من دو سال کرد اول گفت چرا سوییس را انتخاب کردی برای اولین بارت و دومی هم گفت درباره سفرت به انگلیسی بطور خلاصه حرف بزن. چیز دیگه این که اگر مدارکی که ضروری هست بهشون بدی و خودشون نگفتن باید بهشون داد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)