صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28

موضوع: مهم- ميزان Fund

Senior Member

پیش فرض 2000 دلار در ماه كم نيست؟؟؟؟

سلام
    يه استادي به من گفته كه ماهي 2000 دلار مي ديم بهت، براي RA يعني سالي 24000 دلار
    خواستم بدونم كه اين مقدار زيادي كم نيست؟ دانشگاه تو ايالت Texas هست
    آخه من شنيدم Typical سالي 38 تا 40 هزار دلار هست.

پیش فرض پاسخ : 2000 دلار در ماه كم نيست؟؟؟؟

سلام
    بستگی داره که هزینه دانشگاه رو هم میده یا نه.
    میتونین روی وب سایت دانشگاه بگردید یا اینکه از دانشجوهای اونجا بپرسین که RA شامل هزینه دانشگاه (Tuition, Fee) میشه یا نه.
    2000 دلار فقط به عنوان حقوق رقم خوبیه.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

ApplyAbroad Champion

حدود ۴۰ هزار دلار در سال متوسط حقوق برای کسانیه که به صورت تمام وقت کار می‌کنند، نه برای دانشجوها. RA به طور کلی معمولا بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در ماهه.

برای ايالت texas خيلی هم زياده!!! اگه کاليفرنيا بود و يا ايالتهای شمال شرقی آمريکا، کم بود. ولی نرمال دانشگاههای texas ماهی 1500 يا کمتر است. در ضمن texas ايالت ارزونی هم هست با 2000 دلار خيلی خوب ميشه توش زندگی کرد.

سلام.یعنی گاهی این حقوق علاوه بر تخفیف تو هزینه ی دانشگاهه و گاهی این 1000-2000 دلار بدون تخفیفه و شامل همه چیز می شه؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط رها
    سلام.یعنی گاهی این حقوق علاوه بر تخفیف تو هزینه ی دانشگاهه و گاهی این 1000-2000 دلار بدون تخفیفه و شامل همه چیز می شه؟
    در اغلب دانشگاه‌های آمریکا این حقوقیه که به شما پرداخت می‌شه و وقتی ساپورت مالی می‌گیرید، دیگه هزینه‌ی دانشگاه رو پرداخت نمی‌کنید و هزینه دانشگاه لغو می‌شه. البته همه دانشگاه‌ها یک جور نیستند و ممکنه شرایطشون متفاوت باشه. تنها چیزی که از روی این مبلغ کم می‌شه مالیاته. برای حقوقی در باز‌ه‌ی ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار، مالیات در آمریکا حدود ۱۰-۱۲٪ هستش.

Junior Member

یه استادی تو texas A&M به من گفته بود 1500 تا بهت می دم + tuition waiver. الان که accept شدم، میل زده می گه stipend + in-state tuition رو من میدم. تو باید semester fee رو بدی. الان من نمی دونم full fund هستم یا نه؟ یه حساب تخمینی کردم. هزینه ها لب به لب می شه. ولی نمی دونم واسه سفارت full fund حساب می شم یا نه؟ تازه به من که in-state tuition تعلق نمی گیره!

از دوستان اگه کسی A&M هست ممنون می شم راهنمایی کنه.
    بابک جان ممنون می شم نظر شما رو هم بدونم
    مرسی

ApplyAbroad Champion

پیام جان
    این پولی که به شما می‌دهند full fund محسوب نمی‌شه. البته منظورم برای سفارت نیست. برای سفارت ممکنه مشکلی نداشته باشه و ویزا بگیری، ولی بعدا ممکن مشکل ساز بشه. در دانشگاه ما tuition + fee برای دانشجویان بومی ۸۰۰۰ دلار در ساله و برای خارجی‌ها ۲۴۰۰۰ دلار، یعنی سه برابر. من نمی‌دونم در A&M سیستم چطوریه، ولی اگر مثل UCI باشه و منظور از in-state tuition مبلغی باشه که دانشجویان بومی باید پرداخت کنند، شما قسمت عمده‌ی اون ۱۵۰۰ دلاری که به خودتون می‌دهند رو باید برای مابه‌التفاوت tuition به دانشگاه بپردازید.

Junior Member

خیلی ممنون بابک جان از راهنماییت. تازه با وجود این مابه التفاوت، ظاهرا باید semester fee که ترمی حدودا 1000 دلاره رو هم بدم! حالا بهتره که با خود استاد حرف بزنم. ولی نمی دونم این چیزا جای چونه داره یا نه؟ آیا ممکنه نظرش عوض شه؟

در ضمن با توجه به اینکه این استاده واسه summer میخواد و من هنوز جوابای بقیه جاهایی که apply کردن نیومده، شما توصیتون چیه؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط payam_kho

خیلی ممنون بابک جان از راهنماییت. تازه با وجود این مابه التفاوت، ظاهرا باید semester fee که ترمی حدودا 1000 دلاره رو هم بدم! حالا بهتره که با خود استاد حرف بزنم. ولی نمی دونم این چیزا جای چونه داره یا نه؟ آیا ممکنه نظرش عوض شه؟

در ضمن با توجه به اینکه این استاده واسه summer میخواد و من هنوز جوابای بقیه جاهایی که apply کردن نیومده، شما توصیتون چیه؟
    با استادها می‌شه حرف زد و ازشون خواست که پول بیشتری بدهند. مثلا شما می‌تونید یک ایمیل بزنید و بگید که مبلغی که باید برای هزینه‌های دانشگاه بدهید خیلی زیاده و براتون قابل پرداخت نیست. آیا امکانش هست که tuition waiver بگیرید یا نه. استادها بعضی وقت‌ها واقعا پول ندارند و نمی‌تونند پرداخت کنند. در این صورت دیگه جای چونه زدن وجود نداره. بعضا هم پول دارند و نمی‌خواهند پرداخت کنند که در صورت ممکنه چونه زدن ثمربخش باشه.

در مورد سوال دوم، خیلی بستگی به شرایط شما و دانشگاهی که ازش جواب گرفته‌اید داره. من اگر از stanford این جواب رو گرفته بودم، نمی‌خواستم به هیچ وجه موقعیت رو از دست بدهم و می‌رفتم و بالاخره اونجا سعی می‌کردم یک ساپورت مالی بهتر پیدا کنم. اگر از یک دانشگاهی جواب می‌گرفتم که خیلی هم رنک خوبی نداره و احتمال می‌دادم که از جاهای بهتری پذیرش خواهم گرفت، احتمالا قبول نمی‌کردم و منتظر می‌شدم.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)