سلام بر شما..
معدل شما در حال حاضر وضعیت خوبی داره..اگر بتونید بالاتر ببرید اش بهتر هم خواهد شد..البته بیشتر تلاشتون روی درس های تخصصی معماری باشه..چون فقط اون ها مورد بررسی دقیق قرار می گیرد.
اگر قصد داشته باشید به امریکا مهاجرت کنید و بورسیه داشته باشید حتما باید GRE و مدرک زبان TOFEL داشته باشید. و طبیعتا مقاله. با تمام این ها شانس رشته ی معماری برای گرفتن بورس بسیار اندک هستش..خیلی مهمه که پورتفولیو بسیار قوی بسته باشید.
برای پیداکردن یک استاد چند راه وجود داره..ساده ترین ان مراجعه به سایت دانشگاه مربوطه..قسمت دانشکده ی مربوط و لیست اساتید هست. این تنها راه شناسایی اساتید یک دانشگاه هستش..در بعضی موارد اسامی اساتید درج شده ولی جای ایمیل خالی است که می توانید یا اسم استاد را در گوگل سرچ کنید تا پروفایل احتمالی استاد رو پیدا کنید یا از طریق قسمت Contact با دانشگاه ایمیل استاد را دریافت کنید.
اگر خیلی اصرار به داشتن بورسیه دارید می تونید روی سه کشور بیشتر کار کنید..فنلاند، هلند و ژآپن...که بین این سه کشور شانس بورس داشتن در ژآپن از دو تای باقی بیشتر است..
معماری رشته ی بسیار گران و وقت گیری هست..کار و خواندن رشته ی معماری در کنار هم سازگار نیست..خیلی خوب تحقیق کنید..موفق باشید.
نقل قول نوشته اصلی توسط ni0sha نمایش پست ها
سلام
سلام دوستان
من دانشجوی ترم 4 معماری از دانشگاه سراسری امام خمینی قزوینم میخوام برای ارشد تو ایتالیا یا امریکا اقدام کنم تا الان معدلم بالای 17 میخوام بورس بگیرم میشه بهم راهنمایی کنید که چه دانشگاهی و چه جوری اقدام کنم اگه بشه میخوام با چندتا پروفسور این کشورها درارتباط باشم اما نمیدونم چجوری میتونم ایمیلاشون بیابم در مورد زبان و... نمیدونم راستش من هیچ اطلاعاتی ندارم میشه بگید از کجا شروع کنم