صفحه 3 از 146 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1451

موضوع: آرشیو شده : ویزای 476 برای فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر - تا سال 2015

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای 476 برای فارق التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط elham khanoom نمایش پست ها
    کسی از دوستان میدونه واسه گرفتن این ویزا اگه متاهل باشی وضعیت چطوریه؟یعنی اگه یکی این ویزا رو بگیره، میتونه همراه همسرش بره یا همسر باید جداگونه ویزا بگیره. یه سوال دیگه هم اینکه هزینه ی این ویزا میدونین چقدره؟
    در مورد هزینه های این ویزا قبلاً توی فروم چند نکته ای که بنظرم باید در نظر داشت رو مطرح کردم. ضمناً هزینه اقدام برای متاهل ها فرقی نمی کنه فقط هزینه های ترجمه مدارکو و معاینه پزشکیتون بیشتر خواهد شد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط خاطره نمایش پست ها
    سلام .من سوالی دارم از آقایamir_jkh و بقیه دوستان عزیز. من لیسانسم آزاد هست و فوق لیسانسم از دانشگاه تهران. آیا میتونم برای این ویزا اقدام کنم؟ مدرک ielts میخواهد؟ اگر از فارغ التحصیلی 3 سال گذشته باشه چطور؟ دوستان ممنونم از راهنمایی. آقای NAVIDAUT ممنون از راهنماییها و لطفتون. عذر میخوام فراموش کردم اسم شما را بیارم.
    در پاسخ به سئوال اولتون: مهم داشتن یه مدرک مهندسی از دانشگاه تهران یا امیر کبیر هست ، خود من با مدرک ارشدم از دانشگاه تهران اقدام کردم.
    سئوال دوم: دیاک میگه که همراه با درخواست مدرک زبان رو بفرستین و من هم همین کار رو کردم. گویا میشه لاج کرد و بعد با یکم تاخیر نمره آیلتزو بفرستین ولی مثل اینکه یه مقدار ریسک داره (دوستانی هستند که برای درخواست مهاجرتشون این کار رو کردند، گویا کاغذی اقدام کردند و روی مدارکشون نامه ای گذاشتن که گفتند مدرک زبان رو بزودی می فرستند و یه فرصت 28 روزه بعد از شروع بررسی پروندشون گرفتند. این با احتساب زمان شروع بررسی پرونده میشه چند ماهی وقت اضافی). شخصاً معتقدم فقط در صورتی که واقعاً مجبور هستین و محدودیت زمانی دارین این کار رو بکنین. این ها هیچ کدوم قطعیت ندارند و چه بسا درخواست رو به خاطر کسری مدارک رد کنند و وقتی هم داده نشه.
    سئوال سوم: دیاک خودش به 2 سال اشاره کرده و من این الزام رو رعایت کردم ، نمی دونم آیا برای 3 سال بعد از فراغت راهی هست یا نه. فکر کنم روی این زمان سخت گیر باشن چون یه جایی توی سایت دیاک خوندم که گفته بود به ساعت ارسال درخواست دقت کنین (تا به وقت استرالیا بیش از 2 سال از فراغت نگذشته باشه). با این حال واقعاً نمی دونم راهی به روش ما ایرانیها وجود داشته باشه یا نه !
    ویرایش توسط amir_jkh : June 18th, 2012 در ساعت 12:28 PM

Junior Member

یکی از دوستان این سئوالا رو مطرح کرده که بهتر دیدم اینجا مطرح بشه تا بقیه هم نظرشونو بگن:
    salam,khoob hastin?
    man bahmane sale gozashte az daneshgah(tehran)faraeghotahsil shodam va alan daram IELTS mikhoonam hadafam raftan b Australia hastesh vali nemidoonam k apply konam ya baraye hamin visa 476 eghdam konam?shenidam apply kardan vase Australia sakht hasto emkane fund gereftanesh sakhte,manam taghriban hadafam raftan va moondan hastesh b nazare shoma baraye kodoom eghdam konam va ink visa 476 che modat tool mikeshe va baraye b jaryan andakhtane processe visa 476 dashtane zaban elzamie?

besiar tashakkor mikonam ba arezooye movafaghiat6
    اینکه با توجه به هدفتون کدوم روش رو اقدام کنین بستگی به خودتون داره ولی من چند نکته که به نظرم باید مد نظر داشت رو در ادامه میارم:
    1- ویزای 476 کلاً کم دردسر و کم هزینس (منهای هزینه تسویه حساب دانشگاه و آزادسازی مدارک که قبلاً توی همین فروم در موردش نوشتم) و باید توجه کرد که برای ویزای تحصیلی گویا لزوماً آزاد کردن مدرک ضروری نیست و میتونین این هزینه رو صرفه جویی کنین. اگه مشکل هزینش نیست به نظرم هر دو رو پیش ببرین.
    2- اکثر دوستانی که برای 476 اقدام میکنند هدفشون انتقال زود به استرالیا و ورود به بازار کار هستش و نه تحصیل. اگر با هدف کارمیخواین برین باید ببینید مزیت رقابتی شما نسبت به رقبای استرالیایی یا غیر استرالیاییتون توی بازار کار اونجا چیه. اگر تجربه کاری یا تخصصی خاصی که برای کارفرمای استرالیایی مورد نیاز باشه ندارین، باید انتظار اینو داشته باشین که شاید کار در شان قابلیت هاتون لا اقل در این مدت کم 18 ماهه پیدا نکنین. فارغ التحصیل دانشگاه های تهران و امیرکبیر بودن شاید برای شما مزیت رقابتی خوبی توی ایران باشه اما خب منطقاً تا این حد توی بازار استرالیا کمک کننده نخواهد بود. اصلاً منظورم این نیست که منفی به قضیه نگاه کنین، خیلی از دوستان رو شنیدم که با همین ویزای 476 بدون سابقه رفتند و کارهای خوبی هم گرفتند ولی باید واقع بین بود و در نطر داشت که تحصیل توی یه رشته خوب توی استرالیا میتونه به شما کمک کنه بهتر بتونین جایگاه خودتونو پیدا کنین و کار مورد انتظارتون رو پیدا کنین.
    3- داشتن ویزای 476 به شما این امکان رو میده که ، اگه یک سری شرایط رو داشته باشین ، تا آخر سال 2012 برای مهاجرت دائم (از طریق ویزای 885 ) اقدام کنین (البته اگه تا آخر 2012 ویزای 476 رو گرفته باشین که احتمالش هم هست). درحالیکه تا اونجا که من می دونم در بعضی ویزاهای تحصیلی شرایطی وجود داره که اقدام فرد برای مهاجرت رو در زمان تحصیل محدود میکنه (اطلاعات من در این خصوص کمه، خودتون پیگیری کنین) و باید این موضوع رو در انتخاب نوع ویزا در نظر داشت.

در مورد زمان بررسی و جواب گرفتن این ویزا و همینطور الزام زبان هم قبلاً توی چند پست چیزایی رو که می دونستم توضیح داده ام، میتونین اونا رو بخونین.

سلام

من 2 هفته پیش ویزای 476ام اومد الانم دارم کارای اسسو می کنم که قبل ژانویه از اونجا واسه ویزا 886 اقدام کنم
    یک سوال داشتم
    مدت زمان پروسه ویزای 886 با معادل آفشورش (176) یکیه؟ تو سایت دیاک که جفتشو نوشته 24 ماه ولی قاعدتا باید یک فرقی بین اپلیکیشن ویزای آنشور با آفشور باشه.
    کسی هست که تجربه ای داشته باشه
    ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirreza2323 نمایش پست ها
    سلام

من 2 هفته پیش ویزای 476ام اومد الانم دارم کارای اسسو می کنم که قبل ژانویه از اونجا واسه ویزا 886 اقدام کنم
    یک سوال داشتم
    مدت زمان پروسه ویزای 886 با معادل آفشورش (176) یکیه؟ تو سایت دیاک که جفتشو نوشته 24 ماه ولی قاعدتا باید یک فرقی بین اپلیکیشن ویزای آنشور با آفشور باشه.
    ؟
    دوست عزیز اگر ویزای 886 اقدام کنید و رشتتون priority group 3 باشه خیلی زودتر از این حرفها کارتون انجام میشه. دوستای من (البته غیر ایرانی) تو 6 هفته PR شدن. تو سایت مهاجرت نگاه کنید متوجه میشید که متقضیان 886 طی 4 هفته case officer دار میشن. نگران نباشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر ویزای 886 اقدام کنید و رشتتون priority group 3 باشه خیلی زودتر از این حرفها کارتون انجام میشه. دوستای من (البته غیر ایرانی) تو 6 هفته PR شدن. تو سایت مهاجرت نگاه کنید متوجه میشید که متقضیان 886 طی 4 هفته case officer دار میشن. نگران نباشید
    خیلی ممنون از جوابتون
    این لیست رشته های کجاست؟
    من عمران سازه ام فک می کنین تو این لیست هست؟
    با این اوصاف فک می کنین یک ساله PR میاد؟
    به نظرتون بهتره قبل ژانویه اقدام کنم یا واستم بعد ژانویه که بره تو سیستم Skillselect?

Senior Member

سلام

یک سوال داشتم
    ؟
    سلام
    میشه بپرسم شما کدوم دانشگاه فارغ التحصیل شدید؟

خیلی ممنون از جوابتون
    این لیست رشته های کجاست؟
    من عمران سازه ام فک می کنین تو این لیست هست؟
    با این اوصاف فک می کنین یک ساله PR میاد؟
    به نظرتون بهتره قبل ژانویه اقدام کنم یا واستم بعد ژانویه که بره تو سیستم Skillselect?
    لیست که همون SOL ، Schedule 1 منظورمه.
    من به شخصه که اصلا توصیه نمیکنم برای skillselect صبر کنید. اگر شرایطشو دارین حتما برای 885 یا 886 اقدام کنید. من خودم تا یکی دو ماه دیگه برای 885 اقدام میکنم. skillselect هنوز معلوم نیست چطور جواب میده ضمنا ریسکیه. ممکمه invitation نگیرین.

نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    سلام
    میشه بپرسم شما کدوم دانشگاه فارغ التحصیل شدید؟
    امیرکبیر (پلی تکنیک)

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    لیست که همون SOL ، Schedule 1 منظورمه.
    من به شخصه که اصلا توصیه نمیکنم برای skillselect صبر کنید. اگر شرایطشو دارین حتما برای 885 یا 886 اقدام کنید. من خودم تا یکی دو ماه دیگه برای 885 اقدام میکنم. skillselect هنوز معلوم نیست چطور جواب میده ضمنا ریسکیه. ممکمه invitation نگیرین.
    آره منم به خاطر همین قضیه که معلوم نیست می خوام لاج کنم .ولی بعضی ها هم می گن قوانین جدید کارو راحتتر می کنه چون هم pass mark کم شده همم انگار سرعت پروسه بالاتر میره
    شما هم 476 دارین میخواین pr بگیرین؟؟
    ویرایش توسط amirreza2323 : June 18th, 2012 در ساعت 05:41 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)