صفحه 1 از 146 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1451

موضوع: آرشیو شده : ویزای 476 برای فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر - تا سال 2015

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض آرشیو شده : ویزای 476 برای فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر - تا سال 2015

تو applyabroad جایی ندیدم کسی درمورد همچین ویزایی مطلبی نوشته باشه. از اونجایی که این هم یک گزینه برای مهاجرت به حساب میاد٬ از دوستانی که تجربه استفاده از چنین ویزایی رو دارند دعوت میکنم نظرات و تجربیاتشون رو در اختیار بقیه قرار بدن.

مرسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای 476 برای فارق التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر

خب منم اطلاعاتم در حد جستجو در اینترنته. برا همین قبل اینکه تصمیم روشون بگیرید خودتون هم یه چک بکنید

برای ویزای ساب کلاس 476 هم به نظرم بهترین منبع خود وبسایت سفارت استرالیاست. به لینکای زیر یه نگاهی بندازید

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...migration/476/

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...bligations.htm

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...ligibility.htm

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...-east-asia.htm

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...w-to-apply.htm

و اینم شرایطی که باید داشته باشید

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...-applicant.htm

همچنین بهتره بدونید ویزای 476 ، 18 ماهه هست و بعدش باید یکجوری تمدیدش کنید (اگر خواستید بمونید). البته به تعداد آدم ها راه هست برای تمدید اقامت و این حرف ها. نگران این مساله نباشید. فقط گفتم بدونید

شرایط 476 اینه که توی امیرکبیر یا تهران درس خونده باشی و دو سال هم از فارغ التحصیلیت بیشتر نگذشته باشه

معدل هم مهمه چون باید انجمن مهندسی استرالیا تاییدتون کنه (این به سفارت ربطی نداره بعدا که خواستی کار کنی ) مهمه

با ویزای 476 می تونید توی استرالیا هم بدون محدودیت کار کنید هم تحصیل

سنتون هم باید زیر 31 سال باشه

موفق باشید

Junior Member

سلام
    من بعد از حدود 13 ماه از ارسال درخواستم، یک ماه و نیم پیش این ویزا رو گرفتم (البته مورد من به دلایلی که خودم هم نمیدونم بیش از حد طول کشید). اگر سئوالی هست، خوشحال میشم بتونم کمک کنم .

Junior Member

یکی از دوستان این سئوالو پرسیده بود که فکر کردم اینا جوابشونو بدم شاید تجربه مورد من به درد بقیه هم بخوره:
    mitonam dar mored rezomatoon bedoonam ... chia dashtin ke ok shod ?
    ba tavajoh be ghavanin jadid sarbazi va 2 sale shodan oon dige kollan in noe visa amalan baare kheylia az amirkabia o tehrania gheyr momken shode doroste
    من ارشد مکانیک از تهران داشتم و موقعی که اپلای کردم تقریباً کمتر از یک هفته به پایان مهلت دوساله من مونده بود (احتمالاً می دونید که باید نهایتاً تا دو سال بعد از فارغ التحصیلی اقدام کنید) و یک ماهی هم بود که خدمتم تموم شده بود. آیلتز آکادمیک اورال 7.5 داشتم و حدود 4 سال سابقه کار تمام وقت (2سال و نیمش همزمان با ارشدم بود). البته تا اونجا که یادم میاد گویا الزامی برای سابقه کار وجود نداشت (چک کنید). در مجموع شرایط خیلی سرراستی داره و خیلی هم سخت گیر نیستن، هدف جذب نیروهای مهندسی از دانشگاه های مورد تاییدشونه و اصلی ترین عامل هم همین داشتن مدرک از این دانشگاه هاست. تعداد متقاضی اونقدر زیاد نیست که نیاز به ممیزی خیلی سخت گیرانه ای داشته باشند. البته اینا نظر شخصی منه.
    بگذریم، در مورد موضوع سربازی که فکر می کنم سئوال دوستان دیگه هم باشه (چون تا حدودی این موضوع برای خودم هم مطرح بود). من توی مدارک اولیه که موقع ارسال درخواستم ارائه دادم کارت پایان خدمت ارائه ندادم (یعنی هنوز منتظر صدورش بودم). راستش نگران بودم به این موضوع گیر بدن ولی اصلاً از من هیچوقت در مورد سربازی مدرکی نخواستند و سئوالی هم نپرسیدند. علت نگرانی من این بود توی مدارک لازم برای ویزا یه چیزی به نام Military Discharge Certificate ذکر شده بود که بعضیا معتقد بودند ان همون کارت پایان خدمت هستش (بعضی هم می گفتند مربوط به کسایی هست که سابقه کار رسمی توی نیروهای نظامی دارند). اگر اون موقع داشتم قطعاً ارائه می دادم ولی اصلاً نداشتمش که بتونم ، به خودم گفته بودم اگه موقع بررسی پروندم (که خودش یه مدتی بعد از لاج کردن خواهد بود) به این موضع ایرادی بگیرن طبق گفته خودشون 28 روز وقت میدن که مدرک تکمیلی رو بفرستم و من تا اون موقع دیگه کارتم رسیده و می تونم ارائه بدم. اما همونطور که گفته هیچ وقت نخواستند.
    موضوع کارت پایان خدمت یه جای دیگه هم برای من پیش اومد و اون موقع آزاد کردن مدارک دانشگام بود؛ شنیده بودم برای دریافت دانشنامه (که برای ویزا لازم بود) کارت پایان خدمت یا معافی میخواد ولی خوشبختانه اون موقع که من در جریان این موضوع بودم یه قانون نسبتاً جدیدی اومده بود که اجازه می داد با گواهی اشتغال به خدمت سربازی هم مدرک رو آزاد کرد و من هم همین کار رو کردم.
    خلاصه کنم، من اصلاً برای دریافت ویزام کارت پایان خدمت نیاز نداشتم و به همین دلیل بعید می دونم دوساله شدن سربازی برای بچه ها مشکلی ایجاد کنه. البته تاکید کنم که من به خاطر اینکه توی دوران تحصیل یک بار با وثیقه سفر خارجی رفته بودم پاسپورت رو داشتم ولی اگر کسی نداشته باشه باید یه راه حلی برای گرفتن پاسپورت قبل از دریافت کارت پایان خدمتش پیدا کنه (نمیدونم چطوری شاید به بهانه سفر زیارتی یا کنفرانس یا چیز دیگه ولی بهرحال اینجا ایرانه بالاخره میشه یه راهی پیدا کرد!). شخصاً توصیه می کنم بچه ها قبل از فارغ التحصیلی هر طور شده به یه بهانه ای پاسپورتو بگیرن چون در حین سربازی به مراتب سخت تر میشه.

موفق باشین.

ApplyAbroad Hero

امیر جان مرسی
    من یه سوالی از شما و بقیه دوستان دارم. اگه از یه دانشگاه استرالیا برای دکترا پذیرش بگیریم و بریم استرالیا میتونیم اونجا نوع ویزامونو به این یکی تغییر بدیم؟ (شرایط: دانشجوی ارشد تهران، گرفتن پذیرش و معافیت تحصیلی با وثیقه)
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    امیر جان مرسی
    من یه سوالی از شما و بقیه دوستان دارم. اگه از یه دانشگاه استرالیا برای دکترا پذیرش بگیریم و بریم استرالیا میتونیم اونجا نوع ویزامونو به این یکی تغییر بدیم؟ (شرایط: دانشجوی ارشد تهران، گرفتن پذیرش و معافیت تحصیلی با وثیقه)
    ممنون
    خواهش می کنم محمود جان، در مورد اپلای از داخل استرالیا هم گویا لااقل در زمان اپلای منعی وجود نداره ولی در رمان اعلام تصمیم دیاک باید برین بیرون (جزئیات بیشتر رو اینجا بخونین)

Junior Member

در خصوص امکان اقدام برای 476 از داخل استرالیا باید اضافه کنم که گویا تو برخی ویزاهای دانشجویی محدودیت برای اقدام برای سایر ویزاها میاد (8503 یا 8535) که توی لینک بالا هم به اونها اشاره شده. اگر ویزای دانشجویی کسی اینطور باشه احتمالا واسه 476 به مشکل میخوره و شاید یه کم دردسر داشته باشه. توی یه فروم دیگه به این پست برخوردم که همین مشکل رو داره:

نقل قول نوشته اصلی توسط rezayas نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی بورسیه دکترا هستم در استرالیا پارسال به صورت offshoreاقدام کردم برای 176 در حال حاضر بعد از یکسال که آفیسر دارم وهمه مدارکم مت شده آخرای کار هستم آفیسر ایمیل زده که تو چون کد 8535 در ویزای 574 دانشجوییت هست تا این ویزات تموم نشه نمیتونی این ویزارو بگیری مگر این که یک نامه از اونجایی که بورس شدی بفرستی که توش عنوان شده باشه تو بعد از اتمام تاریخ ویزای دانشجوییت میتونی در استرالیا بمونی ، بعد از یکسال یعنی اون کدو تازه دیده ، کسی اطلاعاتی تو این زمینه داره ؟ ممنون میشم کسی راهنمایی کنه در ضمن من پاسپورتمو امروز بردم به امیگریشن اینجا نشون دادم اونا هم گفتن هیچ مشکلی نداره فقط باید offshoreاقدام بشه

ApplyAbroad Hero

امیر جان کیس من شبیه rezayas هست ولی پست ایشون رو پیدا نمیکنم! کجا نقل قول کردید؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    امیر جان کیس من شبیه rezayas هست ولی پست ایشون رو پیدا نمیکنم! کجا نقل قول کردید؟!
    اینجاست محمودجان

Junior Member

یکی از دوستان سئوالای زیر رو مطرح کردند که فکر کردم شاید برای بقیه هم مفید باشه برای همین اینجا جواب می دم (شاید اینجوری بقیه مشکل من که نبود منبع اطلاعات تجربی بود رو کمتر داشته باشن) ، البته تاکید می کنم که صحبت های من در حد تجربه شخصی و جستجوی خودمه و حتماً دوستای عزیز خودشون هم شخصاً در مورد درستی اطلاعات تحقیق کنند :

من دانشجوی ترم 8 مکانیک امیرکبیرم و 9 ترمه تموم میکنم. من هم همین مشکل سربازی رو دارم ، یعنی هنوز نرفتم. راستش اول دنبال این ویزا بودم که بلافاصله فهمیدم بخاطر سربازیم نمیتونم ویزا بگیرم و کلا بیخیال شدم... مهندس من دو تا سناریو به ذهنم میرسه که هیچ کدومشو نمیدنم شدنی هست یا نه؟!
    (در مورد پاسپورت میتونم برای سفر زیارتی اقدام کنم و بگیرم... )
    اول اینکه من ترم بعد که درسم تموم شد برای سربازی اقدام کنم و همون اوایلش با این قانونی که شما گفتید مدرکم رو ازاد کنم و با همون پاسپورت سفر زیارتی برای این ویزا اقدام کنم. اینکار شدنی هست به نظرتون؟؟ میشه همون اوایل سربازی با این قانونی که گفتید مدرک رو ازاد کرد؟ اصلا من تا وقتی سربازم میشه با همون پاسپورت قبلیم خارج شم؟؟!
    مورد دوم اینکه من برای مستر یکساله ی استرالیا اقدام کنم و بعد از اینکه درسم تموم شد(چون هنوز دو سال از مدرک امیرکبیرم نگذشته) برای این ویزا اقدام کنم. ولی اینجا باز یه مشکل پیش میاد اونم اینکه این ویزا offshore هست . شما راه حلی برای این مشکل میدونید؟طبیعتا ایران که نمیتونم برگردم باز بخاطر همین سربازی و خروج از کشور.
    ممنون میشم راهنمایی کنید... اصلا مشکل اصلی من بحث هزینه های وحشتناک دانشگاهاشه... با یک سالش اصلا مشکل ندارم ولی دو سال دیگه خیلی زیاد میشه... وگرنه بدون شک برای مستر دو ساله اقدام میکردم که بخصوص تو سیستم امتیازدهی جدید، راحت ترین راه برای گرفتن اقامت دائمه... که فکر کنم اخرشم مجبور شم با هر سختی ای شده همین کارو کنم
    راه اول:
    در خصوص آزاد کردن مدرک از همون اول سربازی به نظر من مشکلی نیست چون که من خودم در حین خدمت مدارکم رو آزاد کردم و الزامی هم مبنی به اینکه نمیشه اوائل خدمت برای مدرک اقدام کرد نشنیدم.
    در خصوص پاسپورت هم نمی دونم این پاسپورتی که برای سفر زیارتی می دن همون پاسپورت معمولی یا نه که اگر همون باشه، قاعدتا مشکلی نیست چون که پاسپورت بهرحال تا 5 سال معتبره و نهایتش شما فقط اجازه خروج ندارین که این در مرحله اپلای مهم نیست. پاسپورتی که خود من باهاش اپلای کردم توی صفحه 6 اش صراحتاً نوشته بود از فلان تاریخ تا فلان تاریخ اجازه خروج دارم ولی چون پاسپورت معمولی بود و از نظر اعتبار هم مشکلی نداشت با همون اپلای کردم. بعد از خدمت هم رفتم با کارت پایان خدمت اون محدودیت زمانی رو از روش برداشتم و ویزا هم برای همون پاسپورت صادر شد. ضمناً شما برای این ویزا در حین خدمت نیازی به خروج از کشور ندارین (اصولاً تا اونجا که می دونم خیلی به سختی به سربازا اجازه خروج میدن) و بعد خدمت هم که می تونین کار من رو بکنین و برین محدودیت پاسپورتو بردارین. البته بازم تاکید می کنم چک کنین که پاسپورت معمولی بدن نه مثلاً پاسپورت زیارتی یا چیز دیگه. البته یه چیزی هم به نظرم می رسه که حتماً حتماً خودتون در مورد قابل انجام بودنش تحقیق کنین: شما هر پاسپورتی به دیاک بدین اگه صفحات اطلاعات شما مثل پاسپورتای معمولی باشه بعید می دونم مشکلی داشته باشه چون که فوقش ویزا رو برای همون پاسپورت میدن و شما بعد خدمت پاسپورت معمولی میگیرین و ازشون میخواین فایلتونو آپدیت کنن (برای خود من یکروزه اطلاعات پاسپورت جدیدمو وارد کردند و ویزا به پاسپورت جدیدم منتقل شد)

راه دوم:
    شما برای این ویزا در مرحله اپلای می تونین داخل استرالیا باشین (توی یه چند تا پست بالاتر در خصوص این موضوع صحبت شد) و موقع اعلام نتیجه برین بیرون. ضمناً فکر نکنم الزام داشته باشه بیاین ایران خب برین یه جای دیگه مثلاً تایلند!! البته این موضوع رو باید خودتون بررسی کنین ولی شخصاً فکر نکنم مشکلی باشه. ولی یه موضوع مهم اینه که گویا بعضی ویزاهای تحصیلی برای اقدام برای ویزاهای دیگه محدودیت دارند که این شامل 476 هم میشه. من در خصوص این موضوع اطلاع کاملی ندارم می تونین با دوست عزیزی (mahmoudb) که همین مسئله رو پیگیری می کرد مشورت کنین.

در آخر دو نکته رو بگم : اولا حواستون به زمان بندی اقدام باشه چون اگه مثل من پرونده شما طولانی نشه معمولاً جواب این ویزا زود میاد و برای اولین ورود هم گویا 3-4 ماهی بیشتر یه شما وقت نمی دن (به من همین حدود وقت دادند) و اگه شما وسط خدمت باشین و نتونین برین ، ویزاتونو از دست می دین. البته میشه ارسال مدارک مثل مدیکال و عدم سو پیشینه و اینطور چیزا رو یه مقدار طولانی کرد و وقت خرید ولی هر بار از شما چیزی رو میخوان نهایتاً 28 روز وقت دارین بفرستین هرچند میشه به دلایل موجه دیر تر هم فرستاد.
    نکته دوم این که هزینه های این ویزا رو قبل از اقدام بررسی کنین چون ظاهراً کم هزینس ولی در عمل یه جورایی پر هزینه میشه. علتش هم یه بخشی هزینه های خود ویزا مثل مدیکال ، ترجمه و این طور چیزاس اما هزینه اصلی آزاد کردن مدرک چون باید همه بدهی به دانشگاه رو بدین و پول خرید خدمت هم اگه سابقه کارتون معادل تحصیلات نباشه پرداخت کنین. اگه مثل من دانشگاه ارشدتون تهران یا امیر کبیر باشه هم که هزینه آزاد کردن مدرک کارشناسی هم به هزینه هاتون اضافه میشه (بدون اون مدرک ارشد رو آزاد نمی کنن)

در مجموع ویزای بی دردسر و راحتیه و خیلی نگران نباشین، تلاشتونو بکنین و حساب شده عمل کنین. جواب میگیرین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)