صفحه 15 از 146 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1451

موضوع: آرشیو شده : ویزای 476 برای فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر - تا سال 2015

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای 476 برای فارق التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر

دوستان با مدرک ارشد مهندسی از امیرکبیر منتها نه به صورت روزانه یا شبانه بلکه به صورت مجازی هم میشه برای این ویزا اقدام کرد ؟ خواهشا سریع جواب بدید خیلی فوریه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biochemical Engineering- AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_arash نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه :
    1-بعد از لاج کردن ویزا و فرصت 28 روزه، دقیقا چه مدارکی رو باید آماده کرد؟ آیا مدارک پزشکی و عدم سوئ پیشینه رو هم تو همین مدت باید ضمیمه پرونده کرد یا باید منتظر ایمیل از افسر پرنده باشم که اونا رو بفرستم؟
    2-برای گواهی پزشک پیش هر دکتری برم فرقی نمیکنه؟
    3-فرم ها رو باید دستی پر کنم یا تایپی؟
    1- در پیام خصوصی جواب دادم. 2- باید پیش پزشک معتمد استرالیا بروید. لیست پزشکها در سایت موجوده ولی من دکتر ابراهیمی راد در بیمارستان دی رو توصیه می کنم چون همیشه هست و تا دیر وقت در دسترسه. البته اخلاق خوبی ندارن... :-)
    3- فرم ها رو پرینت بگیرید و دستی پر کنید و دوباره اسکن کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biochemical Engineering- AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط milad8853 نمایش پست ها
    دوستان با مدرک ارشد مهندسی از امیرکبیر منتها نه به صورت روزانه یا شبانه بلکه به صورت مجازی هم میشه برای این ویزا اقدام کرد ؟ خواهشا سریع جواب بدید خیلی فوریه.
    اگر رشتتون مهندسی هست و مدرکتون رو دانشگاه امیرکبیر صادر می کنه می تونید اقدام کنید.

Junior Member

Lightbulb پاسخ : ویزای 476 برای فارق التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر

سلام به همه‌ی بچه‌های ۴۷۶ی؛ مخصوصا navidaut عزیز که این تاپیک رو باز کرد. جاش توی ApplyAbroad کاملا خالی بود.

اول خلاصه‌ی شرایط ویزا برای دوستانی که نمی‌دونن موضوع چیه:
    1. داشتن مدرک مهندسی، لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا - از دانشگاه امیرکبیر یا تهران - که بیشتر از دو سال از فارغ‌التحصیلی نگذشته باشه.
    2. سن کمتر از ۳۱ سال تمام.
    3. داشتن آیلتس - جنرال یا آکادمیک فرقی نمی‌کنه. - نمره‌ی تمام ماژول‌ها (Listening, Reading, Writing, Speaking) باید حداقل ۶ باشه.

تا روزی که ۲ سال از تاریخ فارغ‌التحصیلی‌تون نگذشته می‌تونین برای ویزا ثبت‌نام کنین. و تا ۲۸ روز بعدش هم فرصت دارین که مدارکتون (آیلتس و مدرک) رو بفرستین.
    هزینه‌ش هم ۳۱۵ دلار استرالیاست که مثلا امروز ۳۲۷ دلار می‌شد. دقیقش رو می‌تونین از xe.com چک کنین.

مشکل سربازی:
    تنها مشکلی که سربازی ایجاد می‌کنه و نمی‌شه کاریش کرد پاسپورته. برای باقی موارد مثل امتحان آیلتس و مدرک می‌شه یه کاریش کرد و نیازی به کارت پایان خدمت نمی‌شه. ولی ثبت‌نام ویزا مشخصا شماره‌ی پاسپورت رو نیاز داره. برای همین توصیه به همه‌ی دوستانی که الان دانشجو هستند هنوز اینه که حتما حتما به فکر گرفتن پاسپورت باشن. توی پست‌های اول همین تاپیک مفصل توضیح دادن دوستان.

دوستانی هم که دارن برنامه‌ریزی می‌کنن برای این ویزا، بهشون پیشنهاد می‌کنم یه بار مراحل ثبت‌نام آنلاین رو به صورت صوری (با اطلاعات الکی) پر کنن و تا آخرش برن. اینجوری دقیقا دستشون میاد که چه اطلاعاتی لازمه و خیالشون راحت‌تر می‌شه. لینک شروع ثبت‌نام آنلاین

بعد از ثبت‌نام (لاج کردن) وضعیتتون رو از فرمی به شکل زیر پیگیری می‌کنین.

Application Status
    Application General Skilled Migration - EGO1FN6PLE
    XX/XX/2012 Application received - processing commenced Message
    XX/XX/2012 Application fee received Message
    View your receipt details
    Document Checklist
    Person 1 {YOUR NAME}
    Date of birth: XX XX XXXX Passport No: XXX
    XX/XX/2012 Health requirements outstanding Message
    XX/XX/2012 Character assessment particulars outstanding Message
    XX/XX/2012 Medical examination required Message
    XX/XX/2012 Chest X-Ray report required Message
    XX/XX/2012 Chest X-Ray film required Message
    XX/XX/2012 HIV blood test required Message
    Complete character assessment particulars for this applicant
    View Entitlement Details

If you have been instructed to provide additional information or need to tell the department about a change in your personal circumstances, you may use the "Contact the Department" link below.
    Contact the Department

Document Checklist
    Person 1 Name: XXX XXX
    Date of birth: XX XX XXXX Passport No: XXX
    XX/XX/2012 Birth certificate or other evidence of age Required Message
    XX/XX/2012 Copy of your passport Personal Particulars/Photo (bio-data) page Required Message
    XX/XX/2012 IELTS English Test Report Results Required Message
    XX/11/2012 Evidence of overseas qualifications Required Message
    XX/XX/2012 Form 1221- Additional personal particulars information Required Message
    XX/XX/2012 Character Requirements Penal Clearance Certificates Required Message
    XX/XX/2012 Passport photo Required Message
    XX/XX/2012 Form 160EH - Radiologist report on chest x-ray Required Message
    XX/XX/2012 Form 26EH - Medical Examination for an Australian visa Required Message

توضیحات مربوط به آیتم‌های Checklist هم به ترتیب به شرح زیره:

Please provide a certified copy of your full birth certificate.If your country of birth does not issue birth certificates, please provide written notification stating this, and provide your country's equivalent documentation, for example secondary school certificate, family book extracts or family census register showing names of both parents.

Please provide a certified copy of your Personal Particulars/Photo (bio-data) page from your current passport. This is the page of the passport which shows the name and date of birth, passport number, issue and expiry date, and photograph of the holder. Please only provide copies of the passport you will submit for evidencing of visas, if they are granted. If you do not currently hold passport or need to extend or renew passport, please do so now and provide copies of relevant pages.

Please provide us with a certified copy of the test report for your IELTS English test.

Please provide certified evidence of overseas post-secondary educational qualifications, this evidence could include academic transcripts or letters of completion (in the letter of completion, please ensure that the education provider includes the course commencement and completion dates, attendance status and medium of instruction).

Please complete the attached Form 1221 - 'Additional personal particulars information'.

Please provide a 'Certificate of no criminal record' from all countries that you have lived in for one year or more in the past ten years. Please refer to the Form 'Character Requirements Penal Clearance Certificate'

Please provide one electronic copy of a passport photograph for each applicant and ensure the file name of the photograph includes the full name of the applicant.

Please provide one electronic copy of a passport photograph for each applicant and ensure the file name of the photograph includes the full name of the applicant.

امیدوارم این موارد بتونه کمک کنه.
    همگی موفق باشین.
    A l e x a r

Junior Member

سلام به همه.
    من دیروز لاج کردم. این فرم Personal particulars for character assessment که بعد از لاج، آنلاین باید پر کنیم چیه جریانش؟ توی قسمت Employment status به نظرتون Self-employed بزنم یا Unemployed؟ کسی از دوستان تجربه‌ای داره توی این قسمت؟
    A l e x a r

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط alexar نمایش پست ها
    سلام به همه.
    من دیروز لاج کردم. این فرم Personal particulars for character assessment که بعد از لاج، آنلاین باید پر کنیم چیه جریانش؟ توی قسمت Employment status به نظرتون Self-employed بزنم یا Unemployed؟ کسی از دوستان تجربه‌ای داره توی این قسمت؟
    درود!
    اگر سابقه کار ندارید unemployed بزنید. در صورتیکه Self-employed بزنید باید مدارکی رو (که نمیدنم چی هستن) برای آفیسر بفرستید. درهرصورت٬ داشتن سابقه کار برای این ویزا تاثیری نداره جز به تاخیر انداختن پروسه...
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

دوستان!
    باید به اطلاع همه برسونم که با مدرک موقت تحصیلی هم میشه لاج کرد و هیچ مشکلی پیش نمیاد. خود من و یکی از دوستانم بدون آزاد کردن مدرک ارشدمون لاج کردیم و مدرک موقت رو ترجمه NAATIکردیم (با ترجمه های رسمی دیگه هم میشه (حتی بدون تایید دادگستری)) و اسکنش رو فرستادیم.
    فقط دقت کنید که باید کارنامه هم بهمراه مدرک دانشگاهی موقت/اصلی بفرستید. من این کار رو نکردم و کلی طولانی شده... ولی دوستم ویزاش اومد‌(تاکید میکنم٬ با مدرک موقت اقدام کرده بود)!
    موفق و پیروز باشید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط alivertex نمایش پست ها
    سلام دوستان
    يكي ميخاد با 476 اقدام كنه...اگر همسرش جزء خانواده شاهد و ايثارگر باشه...آيا براي ويزا گرفتن مشكلي براش پيش مياد يا نه؟كلا اونا روي اين قضيه هم حساسن يا نه؟
    تعجب میکنم از این سوال! درصورتیکه سابقه کیفری در داخل کشور و بین المللی ندارند هیچ مشکلی نمیتونه وجود داشته باشه. اونها دوسدارن افرادی که در این دانشگاهها درس خوندن بیان داخل مملکتشون.
    + در هیچ جای فرمها از شما سوال نمیشه که از
    خانواده شاهد و ايثارگر هستید یا نه! در فرمها فقط سوال میشه که پدر/مادر در قید حیات هستند یا نه. علت فوت هم حتی سوال نمیشه.
    موفق باشید!

Junior Member

Question پاسخ : ویزای 476 برای فارق التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر

درود بر دوستان ۴۷۶ی.

بعد از لاج کردن و فراهم کردن مدارک روتین مثل آیلتس و مدرک و عکس، تنها موردی که Challenging هست پرکردن فرم‌هاست.
    اونجوری که من متوجه شدم همین اول باید فرم ۱۲۲۱ رو که توی چک لیست پست قبلی‌م هم دیدین پرکنیم. بعد مثل اینکه وقتی CO‌ مشخص شد ازمون خواهد خواست که فرم ۸۰ رو پرکنیم.
    اسم فرم ۸۰ هست: Complete character assessment particulars for this applicant. دقیقا اسم فرمی که توی صفحه‌ی وضعیت ویزا گذاشته تا آنلاین پر کنیم. نمی‌دونم ارتباطشون چیه؟ سوال‌هاشون هم یه مقدار با هم متفاوت هستند.

من فرم ۸۰ و فرم ۱۲۲۱ رو کامل بررسی کردم. تو این دو تا فرم چند تا سوال هست که می‌خواستم از تجربه‌ی دوستان استفاده کنم. ممنون می‌شم کسی توی هرکدوم از موارد تجربه یا نظری داره بگه.

فرم ۸۰
    ---------
    سوابق کاری - ازم خواسته سوابق کاری‌م از بعد از مدرسه تا الان رو بنویسم. آخرش هم پرسیده الان هم بیکاری؟ بعد نوشته اگه آره توضیح بده تامین مالی‌ت از کجاست پس؟ و چقدر در ماه به دستت می‌رسه؟
    ۱ - من سابقه‌ی کار رسمی ندارم. پروژه‌های شخصی و شرکت خودمون. سوال اینه که آیا اگه به توصیه‌ی navidaut سابقه‌ی کارم رو ننویسم، بعدا که برای اسسمنت و درخواست ویزای دایم می‌خوام بنویسمشون مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی نمی‌گن قبلن چرا اطلاعات غلط provide‌ کرده بودی؟

Military Service
    ۲ - خدمت رو هم بنویسم؟ بعد گفته Duties. من توی قسمت مهندسی هستم توی خدمت. می‌خوام بنویسم تعمیرات الکترونیکی. مشکلی نداره به نظرتون؟

Current Address: گفته Attache certified copies that gives evidence of your address.
    ۳ - منظورش سند یا اجاره‌نامه‌ست؟ بعد اسم من توش نیست، اسم دوستمه. مشکلی ایجاد می‌کنه؟

آدرس در استرالیا - Address in Australia where you can be contacted or will be staying.
    ۴ - باید حتما پرش کنم؟ Yes و No یا if known هم نزاشته برعکس جاهای دیگه.

فرم ۱۲۲۱
    ---------------
    هدف از سفر؟ سوال ۱۸
    ۵ - می‌خوام بنویسم کار برای مدت ۱۸ ماه و در نهایت درخواست اقامت دائم. خوبه؟

برنامه برای ورود / Intended arrival - سوال ۱۹
    ۶ - تاریخ و جزیبات پرواز رو خواسته. می‌شه خالی گذاشت؟ اگه تاریخ بزنیم تاثیری توی دیر یا زود اومدن ویزا ممکنه داشته باشه. من به احتمال زیاد می‌خوام ورودم رو تاخیر بندازم. همینجا تاریخ مدنظرم رو وارد کنم یعنی؟

آیا خودتون هزینه‌ی سفرتون رو می‌دید؟ - سوال ۲۲
    ۷ - اگر بگم بله بعدا توی فرم ۸۰ باید توضیح بدم که محل درآمدم از کجاست. بعد با Unemployment بودنم تناقض پیدا می‌کنه. شما چی‌کار کردین؟

جزیيات Personal Contactتون در استرالیا. (مثل اسپانسرتون، کسی که پیشش می‌مونین، فامیل و ...) - سوال ۲۷
    ۸ - به نظرتون اسم و آدرس و مشخصات دوستم که استرالیا درس می‌خونه رو بدم؟ کمکی می‌کنه یا فقط پروسه رو طولانی می‌کنه؟

کدوم شهر می‌خواین زندگی کنین؟ - سوال ۳۷
    ۹ - پیشنهاد شما اینه که کدوم شهر رو بنویسم؟

با تشکر از همه‌ی دوستان و آرزوی موفقیت.
    A l e x a r

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط navidaut نمایش پست ها
    فقط دقت کنید که باید کارنامه هم بهمراه مدرک دانشگاهی موقت/اصلی بفرستید.
    درود بر navidaut عزیز،
    من هم پلی‌تکنیکی‌ام. ریزنمرات رو که می‌دونی دانشگاه نمی‌ده به خودمون. فقط می‌شه پرینت گرفت از پورتال که اونهم روش خورده Unofficial. شما برای حل این مشکل چی کار کردی؟ با توجه به این‌که دانشگاه خودش برای دانشگاه‌ها ریزنمرات رو می‌فرسته به نظرت می‌شه برای یه دانشگاه فرستاد و اونجا یکی بره بگیره ببره DIAC؟! خودتون و دوستتون چی کار کردین؟
    یه مورد دیگه هم در مورد مدرک موقت. من چون مشغول خدمتم گرفتن مدرک موقتم یه مقدار کاغذبازی داره که ممکنه طول بکشه. به نظرت به جای مدرک موقت می‌شه از همون نامه‌ی فراغت از تحصیل که برای نظام‌وظیفه بود استفاده کرد؟
    موفق باشی.
    A l e x a r

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)