صفحه 4 از 146 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1451

موضوع: آرشیو شده : ویزای 476 برای فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر - تا سال 2015

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : ویزای 476 برای فارق التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط amirreza2323 نمایش پست ها
    امیرکبیر (پلی تکنیک)
    من هم میتونم بدونم چقدر طول کشید از زمان ارسال مدارکتون تا ویزا گرفتن ؟
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

آره منم به خاطر همین قضیه که معلوم نیست می خوام لاج کنم .ولی بعضی ها هم می گن قوانین جدید کارو راحتتر می کنه چون هم pass mark کم شده همم انگار سرعت پروسه بالاتر میره
    شما هم 476 دارین میخواین pr بگیرین؟؟
    راستی یه سوال دیگه هم دارم. آیا ویزای ۴۷۶ داخل پاس ثبت میشه٬ یا یه مدرک جداگانه هست و به پاس ربطی نداره؟
    بازهم سپاس!

نقل قول نوشته اصلی توسط navidaut نمایش پست ها
    راستی یه سوال دیگه هم دارم. آیا ویزای ۴۷۶ داخل پاس ثبت میشه٬ یا یه مدرک جداگانه هست و به پاس ربطی نداره؟
    بازهم سپاس!
    ویزا یک شمارست با همون می تونین کاراتونو بکنین ولی اگه خواستین می تونین برین سفارت لیبل بزنه تو پاس

Junior Member

آره منم به خاطر همین قضیه که معلوم نیست می خوام لاج کنم .ولی بعضی ها هم می گن قوانین جدید کارو راحتتر می کنه چون هم pass mark کم شده همم انگار سرعت پروسه بالاتر میره
    من هم با دوستمون mojt موافقم و بهتره توی 2012 برای 885 یا 886 اقدام کرد ، یه جایی توی بلاگ دیاک خوندم که علت اصلی تعویق انداختن شمول قوانین جدید برای ویزاهای 885 و 886 کمک به دانشجویانی بوده که داخل استرالیا هستند و این قوانین جدید روی شرایطشون تاثیر میذاره. گویا این تغییر از دید خودشون هم یه مقدار فرآیند انتخاب برای PR رو سختگیرانه تر میکنه. خود من هم در صددم تا قبل از پایان 2012 برای 885 اقدام کنم و الان هم کارهای اسس رو شروع کردم، به نظر من شما هم روی885 یا 886 سرمایه گذاری کنین نه پروسه skillselect (البته گویا میشه هر دو رو باهم پیش برد یعنی برای 885 یا 886 اقدام کرد و در عین حال EOI هم برای skillselect پر کرد)

دوست عزیز
    skill select با 885 یا 886 هیچ منافاتی نداره. شما میتونی EOI برای skillselect بزاری. اگه invitation گرفتی برای اون اقدام کن ولی اگه نگرفتی وقتتو تلف نکن تا آخر امسال برای 886/885 اقدام کن. من خودم پلی تکنیکی هستم ولی با ویزای دانشجویی اومدم. امسال درسم تموم میشه میتونم برای 885/886 اقدام کنم.

سلام، لطفا من رو راهنمایی کنین.
    من (و همسرم ) گرنت ویزای 476 ایمون درست بعد یک هفته پس از اعلام نتیجه پذیرش دکترای من از یک دانشگاه استرالیایی (با بورس کامل) آمد. ما هم برای ویزای دانشجویی 574 اقدام کردیم که مثلا با این روند جدید streamlined processing visa قرار بود 14 روزه ویزای اون بیاد. الان 21 روزه که مدارکم رو به سفارت استرالیا در برلین لاج کردم و مدارک cv و full description of thesis رو هم فرستادیم (بعد اینکه خواستن). دیگه امیدی به گرنت سریع و به موقع ویزای دانشجویی ندارم. می ترسم مثل بچه هایی که از ایران اقدام کردن و پروندشون به امان فرستاده می شه، security check یکماه یا بیشتر طول بکشه. البته کیس آفیسرم گفت پرونده امان نرفته. ( مدرک وضعیت مالی هم اصلا از من نخواستن)
    کسی هست اینجا دقیقا بتونه راهنماییم کنه الان چی می شه اگر با ویزای 476 برم استرالیا؟ چه بلایی ممکنه سر بورس دانشگاه، یا تمدید ویزام بعد 18 ماه یا چیزهای دیگه بیاد؟ این فروم پر حدس و گمان و مثال های غیر دقیق یا واهمه های افرادی مثل خانوم baran_xpress در مورد ویزای 476 و بدی های اون برای دانشجوهای دکتراست. اما من پاسخ صریح و روشن می خوام. خیلی مهمه این امر و جاش هم هست که در این پیج دقیق دوستانی که اطلاعات دارن بگن و نه اکتفا کنن مواردی پیش آمده و نقطه.

[مثلا فرض کنین من با 476 می رم استرالیا و درسم رو هم شروع می کنم. بعد 1 2 ماه جواب ویزای دانشجویی میاد و من باید خاک استرالیا را ترک کنم که اون رو فعال کنم، می شه زرنگی کرد و کشور رو به نزدیک ترین مقصد ترک کرد یا حتی از پروازم کاملا سهوی (!) جا بمونم و حال که باز می خوام به کشور برگردم، واقعا می شه ویزای دانشجویی رو فعال کنم یا کلا نمی شه؟]

خیلی ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط shaghayegh_sah نمایش پست ها
    سلام، لطفا من رو راهنمایی کنین.
    من (و همسرم ) گرنت ویزای 476 ایمون درست بعد یک هفته پس از اعلام نتیجه پذیرش دکترای من از یک دانشگاه استرالیایی (با بورس کامل) آمد. ما هم برای ویزای دانشجویی 574 اقدام کردیم که مثلا با این روند جدید streamlined processing visa قرار بود 14 روزه ویزای اون بیاد. الان 21 روزه که مدارکم رو به سفارت استرالیا در برلین لاج کردم و مدارک cv و full description of thesis رو هم فرستادیم (بعد اینکه خواستن). دیگه امیدی به گرنت سریع و به موقع ویزای دانشجویی ندارم. می ترسم مثل بچه هایی که از ایران اقدام کردن و پروندشون به امان فرستاده می شه، security check یکماه یا بیشتر طول بکشه. البته کیس آفیسرم گفت پرونده امان نرفته. ( مدرک وضعیت مالی هم اصلا از من نخواستن)
    کسی هست اینجا دقیقا بتونه راهنماییم کنه الان چی می شه اگر با ویزای 476 برم استرالیا؟ چه بلایی ممکنه سر بورس دانشگاه، یا تمدید ویزام بعد 18 ماه یا چیزهای دیگه بیاد؟ این فروم پر حدس و گمان و مثال های غیر دقیق یا واهمه های افرادی مثل خانوم baran_xpress در مورد ویزای 476 و بدی های اون برای دانشجوهای دکتراست. اما من پاسخ صریح و روشن می خوام. خیلی مهمه این امر و جاش هم هست که در این پیج دقیق دوستانی که اطلاعات دارن بگن و نه اکتفا کنن مواردی پیش آمده و نقطه.

[مثلا فرض کنین من با 476 می رم استرالیا و درسم رو هم شروع می کنم. بعد 1 2 ماه جواب ویزای دانشجویی میاد و من باید خاک استرالیا را ترک کنم که اون رو فعال کنم، می شه زرنگی کرد و کشور رو به نزدیک ترین مقصد ترک کرد یا حتی از پروازم کاملا سهوی (!) جا بمونم و حال که باز می خوام به کشور برگردم، واقعا می شه ویزای دانشجویی رو فعال کنم یا کلا نمی شه؟]

خیلی ممنون.
    خب با این سوالی که شما دارید بعید میدونم کسی بتونه کاملا قاطع و محکم و با جزئیات ، جوابتون رو بده. تازه اگر هم کسی بدونه و جواب بده ، من اگه جای شما باشم به جواب مثلا یکی دو نفر از بچه های فروم، در این مورد خاص اکتفا نمیکنم.چون به شدت مهمه.اصلا منظورم این نیست که بچه های اینجا اطلاعات کم دارند! ولی چون شرایط شما خیلی خاصه بهتره ازمنابع رسمی تر بپرسید. مثلا وکیلایی که برای ویزای کار و دانشجویی با هم اقدام میکنند احتمال داره بتونن راهنمایی کنن. من اطلاعتم در مورد وکیلا کمه ، فقط یه نفر رو میشناسم (حمید لک)که هر وقت سوال جزئی و خاصی داشتم و بهش ایمیل زدم در اسرع وقت و بصورت دقیق جوابم رو میدادن.مثلا در مورد همین ویزای 476 منم یه سوال نسبتا خاص داشتم. چون سربازی دارم نمیتونم با این ویزا برم ولی مثلا ایشون یه راهه دیگه با جزئیاتش توضیح دادن برام که مثلا با ویزای دانشجویی برم و بعدش دقیقا چه مراحلی رو طی کنم تا بهد از 1 یا 1.5 سال تبدیلش کنم به 476 و ادامه .....
    به نظرم این سوال رو از بچه های فروم کسی میتونه جواب بده که شرایط مشابه شما رو یا داشته باشه یا دیده باشه و در جریان باشه.... که خب احتمالش کمه به نظرم!

Junior Member

سلام دوستان عزيز
    من سال ديگه ارشد خاك از دانشگاه تهران ميگيرم....بعضي ميگن بعد از 2012 شرايط براي تبديل اقامت به دائم سخت تر ميشه ....براي افرادي مثل من كه قصدشون رفتن و ماندن در آنجا هست ....پيشنهاد شما چيه ؟ من سابقه كار ندارم و معدل ارشدم هم زير 15 ميشه فكر كنم.... ميخام برنامه ريزي كنم كه 4 ترمه تموم كنم يا 5 ترمه ....هنوز آيلس هم نگرفتم مثلا ميخام اين تابستون بشينم آيلس بخونم....

Junior Member

سلام دوستان عزيز
    من سال ديگه ارشد خاك از دانشگاه تهران ميگيرم....بعضي ميگن بعد از 2012 شرايط براي تبديل اقامت به دائم سخت تر ميشه ....براي افرادي مثل من كه قصدشون رفتن و ماندن در آنجا هست ....پيشنهاد شما چيه ؟ من سابقه كار ندارم و معدل ارشدم هم زير 15 ميشه فكر كنم.... ميخام برنامه ريزي كنم كه 4 ترمه تموم كنم يا 5 ترمه ....هنوز آيلس هم نگرفتم مثلا ميخام اين تابستون بشينم آيلس بخونم....
    سلام

کسی از آینده خبر ندارد. ولی این طبیعی است که هرچه بگذرد شرایط برای تمام کشور ها سخت تر می شود. چراکه ظرفیت محدود است. به هر حال در حال حاضر با فرض اینکه شما در هر مهارت از آیلتس نمره 7 کسب کنید 10 امتیاز کم دارید. 5 امتیاز را ممکنه با قوانین جدید به شما ببخشند. 5 امتیاز هم باید اسپانسر کاری یا یه چیز دیگه داشته باشید (مثلا یکسال در استرالیا دوره تخصصی ببینید). اگر دکترا بخونید هم امتیازتون به 65 امتیاز می رسه و می تونید اقامت دائم بگیرید.

راه هایی که در حال حاضر پیش روی شماست:
    1 - پذیرش در مقطع دکترا و گرفتن اقامت دائم بعد از اتمام تحصیل
    2 - اخذ ویزای 476 (ویزای کار مخصوص دانشجویان دانشگاه تهران و امیر کبیر) و پیدا کردن کار و سپس اسپانسر در استرالیا و یا گذاراندن یک دوره تخصصی یکساله در استرالیا و سپس اقدام جهت اخذ اقامت دائم (این راه ریسکش بیشتر است ولی به دلایل متعدد مثل سریع تر بودن و اقتصادی تر بودن من این راه را پیشنهاد می کنم)

موفق باشید

Junior Member

دوستاني كه تجربه دارن يه راهنمايي بكنن...
    اينطور كه من فهميدم براي كساني كه بعد از سال 2012 (مانند من) ميخان 476 لاج كنن مراحل اينطوريه ....
    1- گرفتن آيلس 7 تو تمام قسمت ها
    2- لاج آنلاين
    3- انتظار و درخواست اسس مدارك
    4- آمدن ويزا و پرواز كه اميدوارم هر چه سريعتر نصيب همه بچه هاي گل 476 بشه
    5- درخواست براي EOI
    6- پيدا كردن كار و بعد اسپانسر طوري كه بتونيم يك سال سابقه كار تو رشته خودمون داشته باشيم و يا گذاراندن یک دوره تخصصی یکساله (اين دوره شهريه كه نداره؟)
    7- بعد از يك سال ميتونيم با كسب 60 امتياز درخواست ويزاي 189 بديم و صبر كنيم تا اين 189عزيز بياد در صورتيكه 18 ماه ما تموم شد و 189دوست داشتني نيومد ميتونيم ويزاي بريج بگيريم و منتظر بمونيم كه ان شاء الله فرجي شود....و اون عزيز دل همه بياد
    حالا اگه نيومد چي بلاخره بيرون كه نميكنن مارو درسته ....
    I LOVE PR and 476
    اين چيزيه كه من با خوندن فروم ها بدست آوردم خيلي دوست دارم نظر بقيه دوستان رو هم بدونم كه آيا اين مراحل درسته و يا اگر پيشنهاد بهتري دارن بفرمايند كه بقيه هم استفاده ببرن
    ویرایش توسط alivertex : July 5th, 2012 در ساعت 10:47 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)