صفحه 58 از 146 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 1451

موضوع: آرشیو شده : ویزای 476 برای فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر - تا سال 2015

پیش فرض پاسخ : ویزای 476 برای فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر و مسائل مرتبط

شما تو این 18 ماه میتونید ویزاتون رو به ویزای دیگه ای تبدیل کنید و توی استرالیا بمونید مثلا ویزای دانشجویی یا کاری و یا اینکه امتیازاتتون رو به 60 برسونید و برای ویزای دائم اقدام کنید.این بحث مفصلیه شما میتونید برید سایت immi رو کامل مطالعه کنید و شرایط هر کدوم از ویزاها رو بخونید.اکثر دوستانی که میرن امتیازاشون رو به 60 میرسونن و به 189 یا 190 بریج میکنن و کمتر از 2 سال هم اقامت میگیرن و کمتر از چند سال شهروند استرالیا میشن.
    در مورد انتقال دانشجو اطلاعی ندارم ولی در کل دانشگاهای استرالیا در مورد قبول دانشجو انعطاف پذیرن ولی در مورد دادن بورسیه نه.موفق باشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای 476 برای فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر و مسائل مرتبط

با سلام خدمت دوستان عزیزم

من در ماه مارچ پروندمو لاج کردم و چند روز پیش کیس افیسرم معلوم شد. کیس افیسرم در ایمیلی که به من زده از من خواسته که رزومه؛ سوپیشینه؛ فرم ۸۰ و
    Military Service/Discharge/Exemption documents
    رو براش بفرستم. سوال من اینه که این اخریه که مربوط به سربازیه چیه دقیقا؟ البته بگزارید شرایط الانم رو بگم:
    من لیسانسم (مکانیک) رو از دانشگاه تهران گرفتم و الان در کشور ایتالیا مشغول خوندن فوق هستم (۱ سال رو تمام کردم و ۱ سال دیگه مونده). در حال حاضر با وسیقه از کشور خارج شدم. حالا من دقیقا چی باید بگم؟ کسی با این شرایط بوده یا می شناسید؟ ممنون می شم اگه به من کمک کنید؛ ۲۰ روز دیگه بیشتر وقت ندارم. یک دنیا ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط reza8080 نمایش پست ها

من در ماه مارچ پروندمو لاج کردم و چند روز پیش کیس افیسرم معلوم شد. کیس افیسرم در ایمیلی که به من زده از من خواسته که رزومه؛ سوپیشینه؛ فرم ۸۰ و
    رو براش بفرستم. سوال من اینه که این اخریه که مربوط به سربازیه چیه دقیقا؟ البته بگزارید شرایط الانم رو بگم:
    من لیسانسم (مکانیک) رو از دانشگاه تهران گرفتم و الان در کشور ایتالیا مشغول خوندن فوق هستم (۱ سال رو تمام کردم و ۱ سال دیگه مونده). در حال حاضر با وسیقه از کشور خارج شدم. حالا من دقیقا چی باید بگم؟ کسی با این شرایط بوده یا می شناسید؟ ممنون می شم اگه به من کمک کنید؛ ۲۰ روز دیگه بیشتر وقت ندارم. یک دنیا ممنون
    این یعنی شما باید یا کارت پایان خدمت یا کارت معافیتو براش بفرستید. یا باید دیسچارج شده (یعنی سربازی رفته باشین) باشین یا ایگزمپت (معاف شده باشین) . چون شما هنوز مشمول هستید یه جوری باید بهش بفهمونید که این ویزارو گرفتید بازهم معافیت تحصیلی بهتون تعلق میگیره. بهش بگین که من بعد فوق باید معافیتمو تمدید کنم.
    میتونم بپرسم کی لاج کردین؟ چون منم 12 مارچ لاج کردم ولی هنوز خبری از افیسر نشده.

ا سلام خدمت دوستان عزیزم

من لیسانسم (مکانیک) رو از دانشگاه تهران گرفتم و الان در کشور ایتالیا مشغول خوندن فوق هستم (۱ سال رو تمام کردم و ۱ سال دیگه مونده). در حال حاضر با وسیقه از کشور خارج شدم. حالا من دقیقا چی باید بگم؟ کسی با این شرایط بوده یا می شناسید؟ ممنون می شم اگه به من کمک کنید؛ ۲۰ روز دیگه بیشتر وقت ندارم. یک دنیا ممنون________________

احتمال خیلی زیاد مطلع هستید داشتن این ویزا مثل ویزای دانشجویی نیست و بعد از مدت مشخصی که گواهی اشتغال به تحصیل رو به ایران نفرستید سرباز مشمول غایب حساب میشید و غیر از وصیقه هنگام ورود به فرودگاه ایران پاسپورتتون ضبط میشه و اضافه خدمت هم میخورید.مگر اینکه طی مدت مشخصی ویزاتون رو در استرالیا به تحصیلی تبدیل کنید که اون هم باید هنگام درخواست ویزای دانشجویی باید خارج از استرالیا باشید.
    من چند تا از دوستانم هستن که سربازی دارن و میخوان با این ویزا از ایران برن(بدون اینکه سربازی برن) حتی یکیشون لاچ هم کرده و بهش گفتم با شما در ارتباط باشه چون شما یه قدم از اون جلوترید.
    خیلی از کیس آفیسرها اصلا مدرکی دال بر سربازی نمیخوان فقط اگر سربازی رفته باشید ازتون میپرسن چه کارهایی انجام دادید.من خودم معاف شدم و هیجا به من نگفت مدرک معافیت رو بفرست.
    فقط اینو میتونم بگم سربازی اجباری در کشورهایی مثل ایران یکی از کیس های پ-ن-ا-هندگی هست،به این معنی که شما میتونید تو استرالیا ادعا کنید من اگر به ایران برگردم به ناخواسته مجبور به خدمت در یک سازمان در لیست سیاه میشم و اگر امتناع کنم مجازات میشم و حقوق انسانیم نادیده گرفته میشه.در مورد استرالیا کمتر دیدم ولی خیلی کشورا به این موضوع اهمیت میدن و وضعیت خدمت درخواست کننده ویزا براشون مهمه.البته من فکر نمیکنم موضوع به این پیچیدگی باشه و شما هم هیچ راهی ندارید جز اینکه واقعیت رو بگید که مثلا الان معافیت تحصیلی دارید و مدرکش رو هم ارائه بدید.اگر گفت بعدا که اومدی استرالیا چی، اونوقت هم راهی نداری جز اینکه راستش رو بگی.امیدوارم کمکی کرده باشم فقط نتیجه هر چی که شد بیاید اینجا عنوان کنید تا دوستان با شرایط مشابه شما اطلاع کافی کسب کنند.

منم اینجا نظرم رو در مورد سربازی بگم. در این مدت که فروم های زیادی خوندم و با خیلی ها در ارتباط بودم به این نتیجه رسیدم که معمولا کیس آفیسرها راجب سربازی زمانی میپرسن که بعضیا دوران سربازی رو به عنوان سابقه کار حساب میکنند و ازش امتیاز میخوان بگیرن. درسته برای 476 شرط امتیاز وجود نداره ولی احتمالا کیس آفیسر خواسته بدونه زمانی رو که احتمالا شاغل به تحصیل نبودین مشغول سربازی بودین یا نه و به نظر میاد این از نظر سکیورتی چک براشون مهم باشه. من هم به شخصه سربازی نرفتم و با وثیقه خارج شدم و 9 ماه پیش برای 189 (مهاجرت) اقدام کردم و تا این لحظه کیس آفیسر راجب سربازی چیزی نپرسیده (من بین تحصیلاتم هچ فاصله ای نبوده و برای سابقه کار امتیازی درخواست نکردم) و میدونم الان رفتم سکیورتی چک و تا زمانی که کیس آفیسر قانع نشده باشه از امتیاز و مدارکتون پرونده رو برای سکیورتی چک نمیفرسته. بنابریان همانطور که دوستان گفتن فکر نمیکنم مشکل خاصی باشه و برای کیس آفیسر توضیح بدین حل میشه.

عجیبه که اینو از شما خواستن، سربازیتون و معافیتتون سیستم خاصی بوده؟
    من هم سیستمم یه جورایی گیر هست در مورد سربازی،من تازه فارغ التحصیل شدم و حدود دوهفتس باری این ویزای 476 اقدام کردم،سربازی دارم ولی به خاطر سفری ک قبلارفتم پاسپورت معتبر دارم
    چند باری که از نظام وظیفه در رابطه با "خروج از کشور مشمولینی که تازه فارغ شدن" پرسیدم، میگن که شما 15 میلیون و نامه فارغی تون رو بیارید، ما تو میدون سپاه تشکیل پرونده میدیم و بعدش به شما یه مهلت 20 روزه میدیم که از کشور خارج بشید و اگر بعد این مدت برنگردید 15 میلیون خورده میشه!
    فارغ التحصیلا تا یکسال بعد فارغی شون میتونن از این روش استفاده کنن
    در مورد سیستم شما کامل براش توضیح بده که الان معای تحصیلی دارم و بعدش هم میتونم به این سیستم سربازی نرم که قانونی هست و فرار از قانون نمیکنم

راستشو بگو بهشون و اینکه خدا کمکت کنه، ردیف شه کارت

من هم با ساير دوستان موافقم، اما در كل مي توني با يه وكيل هم مشورت كني
    من يه سوال ديگه هم داشتم، شما چندم مارچ پرونده رو فرستاديد؟
    subclass:476 lodge: 30 apr. 2013, Medical request by CO: 23 Aug 2013
    Granted: 30 Aug.

Junior Member

ممنون از همه دوستان عزيز واسه پاسخگويي

بگذاريد همينجا جواب سوال هاتونو بدم اول: من ٥ مارچ لاج كردم، با دانشنامم اقدام كردم.

يكي از دوستان به وكيل اشاره كرده بود، كسي رو مي شناسيد؟ چون به نظرم و با تجربه شخصي خودم در خارج از كشور، وقتي اينا يه همچين سوالي واسشون توي اين زمينه پيش مياد بايد خيلي روي جواب دقت كرد، به نظرم من واقعا توي اين زمينه به يه وكيلي چيزي احتياج دارم، ممنون مي شم اگه مي شناسيد سريعا بهم معرفي كنيد. چون ديگه ٢ هفته هم بيشتر وقت ندارم
    ممنون بچه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    منم اینجا نظرم رو در مورد سربازی بگم. در این مدت که فروم های زیادی خوندم و با خیلی ها در ارتباط بودم به این نتیجه رسیدم که معمولا کیس آفیسرها راجب سربازی زمانی میپرسن که بعضیا دوران سربازی رو به عنوان سابقه کار حساب میکنند و ازش امتیاز میخوان بگیرن. درسته برای 476 شرط امتیاز وجود نداره ولی احتمالا کیس آفیسر خواسته بدونه زمانی رو که احتمالا شاغل به تحصیل نبودین مشغول سربازی بودین یا نه و به نظر میاد این از نظر سکیورتی چک براشون مهم باشه. من هم به شخصه سربازی نرفتم و با وثیقه خارج شدم و 9 ماه پیش برای 189 (مهاجرت) اقدام کردم و تا این لحظه کیس آفیسر راجب سربازی چیزی نپرسیده (من بین تحصیلاتم هچ فاصله ای نبوده و برای سابقه کار امتیازی درخواست نکردم) و میدونم الان رفتم سکیورتی چک و تا زمانی که کیس آفیسر قانع نشده باشه از امتیاز و مدارکتون پرونده رو برای سکیورتی چک نمیفرسته. بنابریان همانطور که دوستان گفتن فکر نمیکنم مشکل خاصی باشه و برای کیس آفیسر توضیح بدین حل میشه.
    ممنون، كاملا با نظرتون موافقم، من وقتي فارق شدم تا وقتي كه اومدم اينجا ايتاليا حدود ١٠ ماه توي يه شركت نفتي تو ايران كار كردم (البته از اين سيستماي رفاقتي كه مدير عامل اشنا بود و سربازيه گير نشط، البته منم رسمي نبودم و بيمه نداشتم). من همينو توي فرم هايي كه فرستاده بودم نوشته بودم.

حالان به شدت گيجم، واقعا منيدونم چي براي كيس افيسر بنويسم كه به قول معروف هم واقعيت باشه هم هيچ ابهامي هيچ جا باقي نگذاره، نظر شما (همه دوستان) چيه؟ چه چيزي ميتونه بهترين ادبيات باشه؟

از نظر همه دوستان ديگه هم به شدت استقبال مي شه، ممنونم دوستان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)