صفحه 1 از 250 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 2500

موضوع: بحث و اعتراض در خصوص نحوه عملکرد CIC و سفارت های تابعه و پیگیری صدور ویزا

پیش فرض بحث و اعتراض در خصوص نحوه عملکرد CIC و سفارت های تابعه و پیگیری صدور ویزا

بچه ها من امروز 16 هفتم تموم شد و میخوام واسه پیگیری ایمیل بزنم آنکارا ... هر چند بی فایدیست ولی خوب!
    شما ایمیل خاصی رو توصیه میکنید؟ به چه آدرسی ایمیل بزنم بهتره؟

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

نقل قول نوشته اصلی توسط slx نمایش پست ها
    بچه ها من امروز 16 هفتم تموم شد و میخوام واسه پیگیری ایمیل بزنم آنکارا ... هر چند بی فایدیست ولی خوب!
    شما ایمیل خاصی رو توصیه میکنید؟ به چه آدرسی ایمیل بزنم بهتره؟
    به همون ایمیل توی سایت ترکیه بزن. به نظر من اگر جواب نگرفتی چند بار ایمیلتو بفرست. اگر هم هیچکدوم هیچ ایمیلی ندیم فکر میکنن کارشون خیلی هم درسته و حق دارن.

به نظر منم حرفای pooya_3a منطقی تره و با دست رو دست گذاشتنم هیچ فرقی نمیکنه. دیگه حداقل اینه که ایمیل که میتونیم بدیم. بچه هایی که 15، 16 هفته شون گذشته باید ایمیل بدن یا تماس بگیرن. بقیه هم ایمیل بدن که لااقل یه تخمینی بدین که ماها شانسای دیگه مونو از دست ندیم. اگر هم هیچکدوم هیچ ایمیلی ندیم فکر میکنن کارشون خیلی هم درسته و حق دارن هرکاری میخوان بکنن و هرچقدر دوست دارن معطل کنن. روزای اول اونقدر ایمیل دادیم برای مدارک که بالاخره اون FAQ رو گذاشتن. خب اگه کسی هم ایمیل نمیداد شاید اونم نمیذاشتن. حالا هم تلاش بکنیم شاید لااقل یه تخمینی از زمان ویزاها بهمون دادن. الان بچه های ماه می همه مجبور شدن دیفر کنن بخاطر بی برنامگی و برنامه ریزی غلط اونا. میتونستن این برنامه رو 2، 3 ماه دیرتر اجرا کنن اما با آمادگی. نه اینکه اول کارو بکنن بعد بمونن که آیا حالا باید چکار کنیم و تازه شروع کنن نیرو بگیرن و بخوان آموزش بدن...!!! بچه های می همه 6 ماه عقب افتادن تقریبا. برای اونا مهم نیست. برای ما عمرمونه که داره میره. 6 ماه بیخودی از دست بدیم که چی؟؟ درحالیکه مشخصه خیلی از این بچه هایی که تازه ویزاشون اومده مثل سهیل و اینا همون تهران ویزاشون آماده بوده. تازه یکی مثل من اگه به دیفر برسم 1 سال عقب میفتم نه 6 ماه. من فکر میکنم وقتی خودمونم هیچی نگیم و فقط صبر کنیم و هی بگیم نوشته ویزاشون امتیازه نه حق کم کم خودشونم یادشون میره که با آدم طرفن نه (بلانسبت) ببو و حیوون. هرکس برای زندگیش برنامه ریزی میخواد. با جانی و قاتل که طرف نیستین که 16 هفته طول میدین تازه بازم جواب نمیدین...!!! یه مشت دانشجوئن. اگر هم هیچکس هیچ ایمیلی نده و هی منتظر بمونیم سال دیگه این زمانو میکنن 20 هفته...!!! و با خدشونم میگن اونا که هرسازی ما بزنیم میرقصن پس بذار کار خودمونو راحت کنیم...!!!

آره. حالا تلفن هم میزنم..

نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها
    به همون ایمیل توی سایت ترکیه بزن. به نظر من اگر جواب نگرفتی چند بار ایمیلتو بفرست. اگر هم هیچکدوم هیچ ایمیلی ندیم فکر میکنن کارشون خیلی هم درسته و حق دارن.

Junior Member

به نظر منم حرفای pooya_3a منطقی تره و با دست رو دست گذاشتنم هیچ فرقی نمیکنه. دیگه حداقل اینه که ایمیل که میتونیم بدیم. بچه هایی که 15، 16 هفته شون گذشته باید ایمیل بدن یا تماس بگیرن. بقیه هم ایمیل بدن که لااقل یه تخمینی بدین که ماها شانسای دیگه مونو از دست ندیم. اگر هم هیچکدوم هیچ ایمیلی ندیم فکر میکنن کارشون خیلی هم درسته و حق دارن هرکاری میخوان بکنن و هرچقدر دوست دارن معطل کنن. روزای اول اونقدر ایمیل دادیم برای مدارک که بالاخره اون FAQ رو گذاشتن. خب اگه کسی هم ایمیل نمیداد شاید اونم نمیذاشتن. حالا هم تلاش بکنیم شاید لااقل یه تخمینی از زمان ویزاها بهمون دادن. الان بچه های ماه می همه مجبور شدن دیفر کنن بخاطر بی برنامگی و برنامه ریزی غلط اونا. میتونستن این برنامه رو 2، 3 ماه دیرتر اجرا کنن اما با آمادگی. نه اینکه اول کارو بکنن بعد بمونن که آیا حالا باید چکار کنیم و تازه شروع کنن نیرو بگیرن و بخوان آموزش بدن...!!! بچه های می همه 6 ماه عقب افتادن تقریبا. برای اونا مهم نیست. برای ما عمرمونه که داره میره. 6 ماه بیخودی از دست بدیم که چی؟؟ درحالیکه مشخصه خیلی از این بچه هایی که تازه ویزاشون اومده مثل سهیل و اینا همون تهران ویزاشون آماده بوده. تازه یکی مثل من اگه به دیفر برسم 1 سال عقب میفتم نه 6 ماه. من فکر میکنم وقتی خودمونم هیچی نگیم و فقط صبر کنیم و هی بگیم نوشته ویزاشون امتیازه نه حق کم کم خودشونم یادشون میره که با آدم طرفن نه (بلانسبت) ببو و حیوون. هرکس برای زندگیش برنامه ریزی میخواد. با جانی و قاتل که طرف نیستین که 16 هفته طول میدین تازه بازم جواب نمیدین...!!! یه مشت دانشجوئن. اگر هم هیچکس هیچ ایمیلی نده و هی منتظر بمونیم سال دیگه این زمانو میکنن 20 هفته...!!! و با خدشونم میگن اونا که هرسازی ما بزنیم میرقصن پس بذار کار خودمونو راحت کنیم...!!!
    تازه برای دخترا باز بهتره. ما که به جای سربازی پول یا سند گذاشتیم که دیگه هیچی. تو فک کن یکی مثلاً فاند از 3-4 تا کشور رو بی خیال شه برای کانادا. دکترا تو بهترین دانشگاه ایران رو بی خیال شه برای کانادا. بعد حالا ویزا ندن. یا ویزا دیر بدن و استاد دیفر رو تایید نکنه به خاطر بودجه. دیگه هیچی دیگه. قشنگ خودکشی جایز میشه طرف. باید بره سربازی. تازه اونم نه 16 ماه. بلکه 21+6 ماه. حالا هی بگین ویزا امتیاز است. هیچ امتیازی هم نیست. این که ما اینجا 26 سال شبانه روز درس میخونیم میریم اونجا با ماهی هزار دلار ... باسه اونا مقاله می نویسیم، این امتیاز باسه اونا.

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

Pooya_3a و shibaak
    همونطور که گفتم آمریکا استثناست! البته به این شرط که برای مصاحبه به قبرس یا دوبی نری که در اینصورت ممکنه کار به 70 روز یا بیشتر هم برسه! قضیه امتیاز ویزای کانادا چیه؟ من تا به حال نشنیدم!
    بله این حق ماست. اما شما یه جوری صحبت می کنید که انگار منتظر هستن که دانشجویان یه کشور جهان سومی که سطح روابط دیپلماتیکی در حد charge level داره بهشون اعتراض کنه. البته ارسال دسته جمعی یه متن تنظیم شده بد نیست اما هیچ امیدی به تاثیرش نیست و به هیچ وجه اینطور نیست که ببینه ما اعتراض کردیم و اونم بگه چشم! انجام میدم!
    یه نگاه به تاپیک وقت از سفارت آنکارا در آمریکا بندازید. خودتون متوجه میشید. ماه پیش بچه ها کلی اعتراض کردن و سفارت هم هیچ تغییری در روندش نداد!
    برای اعتراض هم لطفا دقت کنید که طوری نباشه که وضع بدتر از این بشه چون لزوما همه اپلیکنت ها از چند کشور آفر ندارن و کاری نکنید که باعث بشه نتیجه منفی بده.

Junior Member vamosn آواتار ها

من احتمالا ریسک کنم و هفته دیگه برم آنکارا ببینم میزارن بعد ۲۸ هفته برم تو یا نه
    اگه بتونم برم تو ازشون راجع به شرایط دانشجو‌های می و سپتامبر هم می‌پرسم و میگم که همه بلاتکلیفن
    شما فکر کن ما الان دقیقا ۱۹ ماهه تو این پروسه هستیم خیلی‌ ظلمه الان به خاطر سهل انگاری سفارت کارفرما دیگه خسته بشه بره دنبال شخص دیگه اونوقت ویزا بیاد هم به درد نمی‌خوره

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

شما دوستان عزیز عصبانی هستید، من هم هستم. یه نکته این جا وجود داره که کار اون ها اخلاقی نیست... واضح هم هست که نیست. اما واقعیت اینه که کار، دستِ اون هاست و ما هیچ قدرتی نداریم. ما خارجی هایی هستیم که می خوایم بریم کشور اون ها درس بخونیم؛ دولت ما و اون ها هم مشکل جدی دارن با هم و سرویسی که سفارت های کانادا به ما میدن خیلی ضعیف تر از سرویسیه که به مردم ِکشور های دیگه (مث همین ترکیه ای ها) میدن. {امریکاش هم همین جوریه... عرب ها مثلَن لازم نیست چندین هفته منتظر clearance باشن. در صورتی که تعداد تروریست هاشون به مراتب بالاتر از ماست.}
    حالا اگه شما دو هزار تا ایمیل اعتراض به اون ها بزنید هم هیچ اتفاقی نمیفته. میشینن میخونن مگه؟ تازه سوال که می پرسیم بعد از 25 روز کاری هیچ جوابی نمیدن.
    ماجرای ما از متقاضیان مهاجرت حادتر نیست. افرادی که چند سال منتظر بودن و بهشون اعلام شده «چون پرونده ی شما خیلی وقته که توی نوبت بوده، دیگه کنسل شده!». این Citizenship and Immigration Canada حتا یه بار چند سال پیش در دادگاهی در کانادا محکوم شد ولی شیوه اش هنوز همونه که بود.
    من یه نفر رو می شناسم که بعد از ریجکت شدن ویزای دانشجوییش در تهران، از یه دادگاهِ آنتِریو حکم آورد که پرونده باید مجدد بررسی شه؛ سفارت تهران هم دعوتش کرد و یه بار دیگه پرونده اشو باز کردن و بعد از یه مصاحبه ی خیلی طولانی دومرتبه ریجکتش کردن.
    همه ی این قصه ها واسه اینه که بگم هیچ کار خاصی نداریم بکنیم... می خواستیم کشور خیلی درست حسابی ای داشته باشیم که توی دانشگاه های خودمون ادامه تحصیل دادن ارزش زیادتری داشته باشه و مردم دیگه ی دنیا تمنا کنن بیان این جا مدرک بگیرن.

[مدیر انجمن، لطفَن این بحث ها رو به تاپیک «تجربیات مصاحبه و ...» منتقل کنید، چون هیچ ربطی به مدارک مورد نیاز و سوالای کلی نداره.]

نقل قول نوشته اصلی توسط Industrial88 نمایش پست ها
    Pooya_3a و shibaak
    همونطور که گفتم آمریکا استثناست! ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    شما دوستان عزیز عصبانی هستید...
    من کاملا موافقم که اونا منتظر اعتراض ما نیستن و ممکنه هیچ اثری هم نداشته باشه. من میگم فقط همه مون یه ایمیل بدیم و بپرسیم بابا شما کی قراره جواب ماها رو بدین؟ ماها میتونیم روی این ترم حساب کنیم یا نه. یه ایمیل که دیگه کاریمون نمیکنه. نهایتش اینه که جوابی نمیگیریم. من حرفم اینه. وقتی هم همه دست رو دست بذاریم و هیچی نگیم و حتی یه سوالم نپرسیم و هی بگیم تو سایتشون نوشته ویزای کانادا فقط یه امتیازه حق نیست، به هیچ جایی نمیرسیم. آخه خودتون نگاه کنید. مگه با دزد و قاتل و جانی طرفن که 16 هفته وقت میخوان تا اجازه بدن از در کشورشون بره تو یا نه؟؟؟؟!!!! پنتاگون که نیست...!!!! یه مشت دانشجوی فلک زده (بلانسبت) هستیم که میخوایم بریم درس بخونیم. اینکاری که اینا رو پرونده ما میکنن 2 هفته هم وقت نمیخواد. چه برسه به 4 ماه....!!!!!!!!!!
    منم موافق تومار و امضا و این حرفا نیستم. به نظرم فقط همون ایمیل کافیه. کما اینکه همون ایمیلای روزای اولمون باعث شد همون سوالات متداول رو بذارن و خیال همه رو راحت کنن.
    ویرایش توسط shibaak : June 4th, 2012 در ساعت 01:24 PM

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

من کاملا موافقم که اونا منتظر اعتراض ما نیستن و ممکنه هیچ اثری هم نداشته باشه. من میگم فقط همه مون یه ایمیل بدیم و بپرسیم بابا شما کی قراره جواب ماها رو بدین؟ ماها میتونیم روی این ترم حساب کنیم یا نه. یه ایمیل که دیگه کاریمون نمیکنه. نهایتش اینه که جوابی نمیگیریم....
    منم موافق تومار و امضا و این حرفا نیستم. به نظرم فقط همون ایمیل کافیه. کما اینکه همون ایمیلای روزای اولمون باعث شد همون سوالات متداول رو بذارن و خیال همه رو راحت کنن.
    این که ماها می تونیم روی این ترم حساب کنیم یا نه الان زوده برای اون کارمندا چون بیش از دو ماه و نیم مونده. ای میل بزنید طوری نیست. خدا رو چی دیدی شاید جواب دادن. سوال منو که بعد از 26 روز کاری هنوز جواب ندادن راجع به پرونده ام.
    در ضمن 16 هفته بررسی پرونده طول نمی کشه! مدت طولانی ای توی صف هستیم، چون منابع خیلی زیادی به «ایرانی» ها اختصاص نمی دن که سرعت زیاد شه! دلیل اختلاف ما و مردم بقیه ی جاهای دنیا رو هم که خیلی واضحه دیگه.

راستی من یه سوال برام ایجاد شد، اون هایی که دارن به فکر option هاشون در امریکا فکر می کنند، مگه جایی هست که هنوز فرصت جواب دادن به آفرش نگذشته باشه؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)