صفحه 5 از 250 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 2500

موضوع: بحث و اعتراض در خصوص نحوه عملکرد CIC و سفارت های تابعه و پیگیری صدور ویزا

پیش فرض پاسخ : اعتراض به نحوه عملکرد سفارت در آنکارا

من با وکیل مشورت کردم بهترین کار اینه که کسانی که حداقل 6 هفته از پست درخواستشون میگذره یه ایمیل محترمانه به زبون خودشون بدن و بخوان زمان تخمینی و وضعیت کنونی پرونده شون رو براشون مشخص کنند

Junior Member

من ساعت حدود 4 ساعت پیش از هر 2 طریق ایمیل و فرم درخواست دادم.

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

مرجع بالاتر یعنی کی میشه؟ این هم فکر خوبیه.. به هر کار سفارت هم توسط دولت کانادا شاید نظارت میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط toory نمایش پست ها
    با سلام
    با احترام به نظر همه دوستان من هم با یک جور اعتراض یا موافقم عزیزان
    ولی فکر می کنم آنکارا کاری برای ما انجام نده و باید با یک مرجع بالاتر کمثلا توی کانادا مشکل رو مطرح کرد
    اگر بشه دوستان یک ایمیل جمعی بنویسیم و همه این شرایط رو دقیقا براشون توضیح بدیم خیلی خوبه و بگیم که با توجه به اینکه ما شرایط شما رو درک مییکنیم ولی واقعا شرایط ما خیلی سخته
    واقعا شرایط گیج کننده ای هست و من که خودم کلافه شدم
    موفق باشین

من امروز ايميل زدم و فرم مربوطه رو هم پر كردم.امروز 16 هفته شد كه مداركم رو فرستادم سفارت و اين كاملا حق من كه بدونم وضعيت پرونده من چيه.من امروز تلفن زدم به سفارت توي آنكارا يا اشغال بودو يه شماره هم كه پاسخ ماشيني بود. مننظرم اينه كه تلفن هم بزنيم چون اثرش از ايميل هم بيشتره. من چهار ماه صبر كردم والان وظيفه سفارت جواب دادن به منه و اينكه چي كاركرده اين مدت...

بچه ها قبل از هر اعتراضی لطفا این پست رو بخونید. بر طبق اطلاعات این پست سفارت آنکارا یک زمان 8 هفته ای را برای درخواست های ویزای دانشجوهای سطح ارشد و دکترا در نظر گرفته و بر طبق اون به افراد فرصت داده تا 1 جولای درخواست های خودشون رو بفرستند. من موقعیت افرادی که 16 هفته یا بیشتر منتظر ویزاشون هستند رو درک می کنم ولی برای کسایی مثل خود من که هنوز 8 هفته از درخواستشون نگذشته توصیه ام اینه که اولاً اینقدر به ویزا فکر نکنید و در طول زمانی که پرونده شما در حال بررسی هست حواستون به چیزهای دیگه مثل آمادگی برای رفتن، رزرو یا خرید بلیط، تهیه لیست اقلام مورد نیاز و ... جمع کنید. به صورت مرتب اینجا اومدن و حرف از اعتراض زدن و همفکری روی اینکه چطور اعتراض کنیم اونم وقتی که برای بعضی از دوستان فقط 16 17 روز از ارسال مدارکشون می گذره واقعاً دیگه بی صبریه بیش از اندازه است.
    بعضی صحبت ها هم اینجا می شه مثل اینکه دانشجوهای قبلی اعتراض نکردند کانادایی ها هم بررسی مدارک رو کردند 16 هفته که واقعاً جوابی نمی شه بهش داد و من فقط می گم برید یک روز دو روز دیگه بیاید پست های خودتون رو بخونید ببینید چیا نوشتید...

نقل قول نوشته اصلی توسط ciel نمایش پست ها
    اینو دو ساعت پیش دیپارتمان ما واسم میل کرده:
    گفته تا یک جولای حداکثر وقت دارید اپلای کنید. این خبر خوبی میتونه برای بعضیا که مدارک نفرستادن هنوز باشه

Iranian international graduate students for Fall 2012, please let them know that they should be applying for their study permits before July 1st at the absolute latest.
    Full details are available at http://www.canadainternational.gc.ca...nu_id=3&view=d

Fyi, the following notice will be added to the FAQ for Iranian visa applicants shortly:
    When should I submit my application for a student permit for the Fall 2012 semester?
    If you are a student at the undergraduate level or other study program (e.g. English as a second language programs) please make sure you submit your application before June 15.
    If you are a student at the Masters or PHD level, please make sure you submit your application before July 1.
    If you submit your student applications after these dates, we will not be able to finalize them before the beginning of the Fall semester.
    Keep in mind that in all situations, there is no guarantee that your application will be approved or that processing will be completed by the start date of your intended program of studies.

اونايي كه از 8 هفته بيشتر شده اميل و تلفن بزنن.

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_masoud نمایش پست ها
    بچه ها قبل از هر اعتراضی لطفا این پست رو بخونید. بر طبق اطلاعات این پست سفارت آنکارا یک زمان 8 هفته ای را برای درخواست های ویزای دانشجوهای سطح ارشد و دکترا در نظر گرفته و بر طبق اون به افراد فرصت داده تا 1 جولای درخواست های خودشون رو بفرستند. من موقعیت افرادی که 16 هفته یا بیشتر منتظر ویزاشون هستند رو درک می کنم ولی برای کسایی مثل خود من که هنوز 8 هفته از درخواستشون نگذشته توصیه ام اینه که اولاً اینقدر به ویزا فکر نکنید و در طول زمانی که پرونده شما در حال بررسی هست حواستون به چیزهای دیگه مثل آمادگی برای رفتن، رزرو یا خرید بلیط، تهیه لیست اقلام مورد نیاز و ... جمع کنید. به صورت مرتب اینجا اومدن و حرف از اعتراض زدن و همفکری روی اینکه چطور اعتراض کنیم اونم وقتی که برای بعضی از دوستان فقط 16 17 روز از ارسال مدارکشون می گذره واقعاً دیگه بی صبریه بیش از اندازه است.
    بعضی صحبت ها هم اینجا می شه مثل اینکه دانشجوهای قبلی اعتراض نکردند کانادایی ها هم بررسی مدارک رو کردند 16 هفته که واقعاً جوابی نمی شه بهش داد و من فقط می گم برید یک روز دو روز دیگه بیاید پست های خودتون رو بخونید ببینید چیا نوشتید...
    ببین دوست من اول از همه خود من گفتم یکی یه ایمیل بزنیم ولی من همون اول هم گفتم فقط یکی یه ایمیل با یه سوال ساده که آقا نتیجه ها کی میاد. منم ای پستو که دیدیم گفتم شاید واقعا میگن 8 هفته ای ولی واقعا به نظرتون منطقیهه بگه تا اول جولای مدارک بفرستید ولی ما تضمین نمیکنیم سرموقع بهتون جواب بدیم؟؟؟؟؟ خوب اگه نمیتونی تضمین کنی بیخود میکنی میگی تا اول جولای. من دارم واسه زندگیم برنامه ریزی میکنم...!!!
    من از اولم گفتم فقط یکی یه ایمیل و فقط یه سوال ساده هرکس به زبون خودش. همین. اصلا نیازی به هیچی دیگه نیست وقتی 200 نفر این سالو بکنن بالاخره شاید یه جوابی دادن...!!! وقتی هم هیچی نگیم حق خودشون میدونن هرجور میخوان باهامون رفتار کنن. به نظر من الانم که این پست اومده یکی دو روز دیگه صبر کنیم و اگر این قسمت اضافه شد که هیچی اگرنه همه مون یه ایمیل بدیم و بپرسیم جوابا رو چقدر طول میکشه تا بدین؟؟
    تو میگی به ویزا فکر نکنین ولی واقعا زندگی آدم رو هواست. من رو هیچکاریم نمیتونم تمرکز کنم و همش فکر میکنم حداقل بگین کی جوابا رو میدین. واقعا نمیشه هیچکاری کرد و زندگی آدم پادر هواست...!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها
    ببین دوست من اول از همه خود من گفتم یکی یه ایمیل بزنیم ولی من همون اول هم گفتم فقط یکی یه ایمیل با یه سوال ساده که آقا نتیجه ها کی میاد. منم ای پستو که دیدیم گفتم شاید واقعا میگن 8 هفته ای ولی واقعا به نظرتون منطقیهه بگه تا اول جولای مدارک بفرستید ولی ما تضمین نمیکنیم سرموقع بهتون جواب بدیم؟؟؟؟؟ خوب اگه نمیتونی تضمین کنی بیخود میکنی میگی تا اول جولای. من دارم واسه زندگیم برنامه ریزی میکنم...!!!
    من از اولم گفتم فقط یکی یه ایمیل و فقط یه سوال ساده هرکس به زبون خودش. همین. اصلا نیازی به هیچی دیگه نیست وقتی 200 نفر این سالو بکنن بالاخره شاید یه جوابی دادن...!!! وقتی هم هیچی نگیم حق خودشون میدونن هرجور میخوان باهامون رفتار کنن. به نظر من الانم که این پست اومده یکی دو روز دیگه صبر کنیم و اگر این قسمت اضافه شد که هیچی اگرنه همه مون یه ایمیل بدیم و بپرسیم جوابا رو چقدر طول میکشه تا بدین؟؟
    تو میگی به ویزا فکر نکنین ولی واقعا زندگی آدم رو هواست. من رو هیچکاریم نمیتونم تمرکز کنم و همش فکر میکنم حداقل بگین کی جوابا رو میدین. واقعا نمیشه هیچکاری کرد و زندگی آدم پادر هواست...!!!
    ببینید شما وقتی درخواست ویزاتون رو برای یک سفارت می فرستید یعنی با شرایطش کنار اومدید. بخش ویزا در آنکارا به وضوح گفته که براش امکان پذیر نیست زمان مشخصی رو به شما اعلام کنه بنابراین من دلیل عصبانیت شما را نمی فهمم. شرایط سفارت کانادا در آنکارا خوب خیلی مشخص نیست ولی همینیه که هست و شما اگر اینقدر با نامشخص بودن شرایط ویزا مشکل داشتید می تونستید اصلاً اپلای نکنید. بالاخره زندگی پر هست از این نامشخص بودن ها و انتظار ها. تصور نکنید که با گرفتن ویزا این مسائل تموم می شه که تازه بخش بزرگیش هم شروع می شه.

اینکه می گید نمی تونید تمرکز کنید خوب حق دارید ما کلاً دوست داریم تصمیمات زندگیمون رو خودمون بگیریم و حرصمون می گیره از اینکه یک بخش بزرگی از آینده مون رو یک نفر با پست افسر ویزا در آنکارا باید تعیین کنه ولی خب شرایط اینطوریه و کاریش هم نمی شه کرد. اما توی هر شرایطی واکنش ما هست که اهمیت داره. من حرف از بلیط زدم و به همه هم توصیه می کنم برید دنبالش تا بعد از ویزا دچار استرس بلیط نشید. علاوه بر این ها باید خودمون رو آماده کنیم برای رفتن به یک محیط جدید با فرهنگ متفاوت و صد البته آب و هوای متفاوت. از همین الآن شروع کنیم یک لیستی درست کنیم از چیزهایی که مورد نیازمون می شه. به جای اینکه مرتب بیایم اینجا و پست های آدم های مثل خودمون رو بخونیم بریم وبلاگ دانشجوهای ایرانی مقیم کانادا را پیدا کنیم بخونیم. بریم مرتب بخش International Students در وبسایت دانشگاههامون رو بخونیم . با استادها در تماس باشیم و ازشون پیشنهاد بگیریم برای این چند ماهی که اینجا منتظر ویزا هستیم. کلی کار مثبت می شه کرد دوست عزیز.

و اما در مورد اعتراض. همونطور که شاید بدونید هر چند وقت یک بار وزارت مهاجرت کانادا بخش های ویزا رو مورد بررسی دقیق قرار می ده. من گزارش جدید سفارت در آنکارا رو خوندم شما هم می تونید توی بخش audits وبسایت cic بخونید. تا اونجایی که من خوندم وزارت مهاجرت از کار این آفیس رضایت کامل رو داره. در مورد ای میل زدن به سفارت هم شما یک بار هم خودتون رو بگذارید جای افراد مسئول. شما خودتون دوست دارید اونا بشینند ای میل های شما که هر کدوم هم ساز خودش رو میزنه بخونند یا اینکه بشینند روی پرونده های شما کار کنند؟

ببخشید اگر طولانی شد. حرف من اینه که شما زحمت کشیدید مدارکی از نظر خودتون کامل بوده را جمع آوری کردید پست کردید برای سفارت. اینجا مسئولیت های شما به پایان رسیده و مسئولیت های سفارت شروع شده. ذهنتون رو ببرید طرف مسئولیت های دیگه ای که دارید...
    ویرایش توسط amir_masoud : June 5th, 2012 در ساعت 01:19 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه روادید دانشجویی کانادا (سال 2012 - ویزا آفیس آنکارا)

سلام، من هم با اين دوستمون موافقم. اونهايي كه مدت زمان بررسي ويزاشون 16-15 هفته طول كشيده بهتر هست بهمين آذرس مذكور يه ايميل معمولي بزنند و جوياي موضوع خودشون بشوند. دوستان حالا همه دسته جمعي اين كار رو نكنند كه يه موقع ديگه به اين جور مكاتبات ضروري هم جواب ندند!
    دوستان سپتامبري يه مقدار صبور و خويشتندار باشند و موج منفي وارد نكنند. باور كنيد هر كي بياد توي اين فروم و پست هاي يكسري از دوستان رو ببينه از اضطراب موجود در اينجا ديگه اگه كلاشم اينجا بيفته اين طرفا پيداش نميشه! موفق باشيد

Member toory آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا)

من فکر میکنم به همون اداره مهاجرت کانادا یا جایی که مسیولیت سفارت خونه ها و ویزاهای دانشجویی رو دارن ایمیل بزنیم بهتره
    چند بار راجع به این قضیه توی سایتها و شبکه ها صحبت شده
    به نظرم اگر یک ایمیل به اونا بزنیم که توی کانادا هسن بیشتر ممکنه موثر باشه تا اونایی که توی ترکیه هستن

نقل قول نوشته اصلی توسط slx نمایش پست ها
    مرجع بالاتر یعنی کی میشه؟ این هم فکر خوبیه.. به هر کار سفارت هم توسط دولت کانادا شاید نظارت میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)