صفحه 6 از 250 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 2500

موضوع: بحث و اعتراض در خصوص نحوه عملکرد CIC و سفارت های تابعه و پیگیری صدور ویزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعتراض به نحوه عملکرد سفارت در آنکارا

بهیچ عنوان اینکه بشینیم و ایمیل زده نشه درست نیست. منو یه بار ریجکت کردن، بعد ایمیل زدم، روز 15 مارس، 23 اپریل معلوم شد، اینا با مسئله پذیرش مستقیم من واسه دکترا مشکل داشتن. خودشون شده بودن یه پا admission office اونم سر یه سری تقلبایی که دوستان کرده بودن که جاش اینجا نیست. ولی نتیجه این شد که به من گفتن دیفر نکن از استادت 1.5 ماه، 2 ماه وقت بگیر، بیا مستقیم مدارکو تحویل بده، ویزات درست میشه.

بعد 29 اپریل که می دونید چی شد. اینم نمی شه که هیچی بهشون نگفت. خیلی بی مسئولیت هستن. زدن یه ایمیل که توش بپرسی چقدر طول می کشه پروسه ویزا واقعا مشکلی نیست. بلاخره واقعا باید دونست که ما باید کلا دور این کانادا رو یه خط قرمز بکشیم یا نه. چون داره تمام مزیتاشو از دست می ده.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_masoud نمایش پست ها
    ببینید شما وقتی درخواست ویزاتون رو برای یک سفارت می فرستید یعنی با شرایطش کنار اومدید. بخش ویزا در آنکارا به وضوح گفته که براش امکان پذیر نیست زمان مشخصی رو به شما اعلام کنه بنابراین من دلیل عصبانیت شما را نمی فهمم. شرایط سفارت کانادا در آنکارا خوب خیلی مشخص نیست ولی همینیه که هست و شما اگر اینقدر با نامشخص بودن شرایط ویزا مشکل داشتید می تونستید اصلاً اپلای نکنید. بالاخره زندگی پر هست از این نامشخص بودن ها و انتظار ها. تصور نکنید که با گرفتن ویزا این مسائل تموم می شه که تازه بخش بزرگیش هم شروع می شه.

اینکه می گید نمی تونید تمرکز کنید خوب حق دارید ما کلاً دوست داریم تصمیمات زندگیمون رو خودمون بگیریم و حرصمون می گیره از اینکه یک بخش بزرگی از آینده مون رو یک نفر با پست افسر ویزا در آنکارا باید تعیین کنه ولی خب شرایط اینطوریه و کاریش هم نمی شه کرد. اما توی هر شرایطی واکنش ما هست که اهمیت داره. من حرف از بلیط زدم و به همه هم توصیه می کنم برید دنبالش تا بعد از ویزا دچار استرس بلیط نشید. علاوه بر این ها باید خودمون رو آماده کنیم برای رفتن به یک محیط جدید با فرهنگ متفاوت و صد البته آب و هوای متفاوت. از همین الآن شروع کنیم یک لیستی درست کنیم از چیزهایی که مورد نیازمون می شه. به جای اینکه مرتب بیایم اینجا و پست های آدم های مثل خودمون رو بخونیم بریم وبلاگ دانشجوهای ایرانی مقیم کانادا را پیدا کنیم بخونیم. بریم مرتب بخش International Students در وبسایت دانشگاههامون رو بخونیم . با استادها در تماس باشیم و ازشون پیشنهاد بگیریم برای این چند ماهی که اینجا منتظر ویزا هستیم. کلی کار مثبت می شه کرد دوست عزیز.

و اما در مورد اعتراض. همونطور که شاید بدونید هر چند وقت یک بار وزارت مهاجرت کانادا بخش های ویزا رو مورد بررسی دقیق قرار می ده. من گزارش جدید سفارت در آنکارا رو خوندم شما هم می تونید توی بخش audits وبسایت cic بخونید. تا اونجایی که من خوندم وزارت مهاجرت از کار این آفیس رضایت کامل رو داره. در مورد ای میل زدن به سفارت هم شما یک بار هم خودتون رو بگذارید جای افراد مسئول. شما خودتون دوست دارید اونا بشینند ای میل های شما که هر کدوم هم ساز خودش رو میزنه بخونند یا اینکه بشینند روی پرونده های شما کار کنند؟

ببخشید اگر طولانی شد. حرف من اینه که شما زحمت کشیدید مدارکی از نظر خودتون کامل بوده را جمع آوری کردید پست کردید برای سفارت. اینجا مسئولیت های شما به پایان رسیده و مسئولیت های سفارت شروع شده. ذهنتون رو ببرید طرف مسئولیت های دیگه ای که دارید...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi8921 نمایش پست ها
    بهیچ عنوان اینکه بشینیم و ایمیل زده نشه درست نیست. منو یه بار ریجکت کردن، بعد ایمیل زدم، روز 15 مارس، 23 اپریل معلوم شد، اینا با مسئله پذیرش مستقیم من واسه دکترا مشکل داشتن. خودشون شده بودن یه پا admission office اونم سر یه سری تقلبایی که دوستان کرده بودن که جاش اینجا نیست. ولی نتیجه این شد که به من گفتن دیفر نکن از استادت 1.5 ماه، 2 ماه وقت بگیر، بیا مستقیم مدارکو تحویل بده، ویزات درست میشه.

بعد 29 اپریل که می دونید چی شد. اینم نمی شه که هیچی بهشون نگفت. خیلی بی مسئولیت هستن. زدن یه ایمیل که توش بپرسی چقدر طول می کشه پروسه ویزا واقعا مشکلی نیست. بلاخره واقعا باید دونست که ما باید کلا دور این کانادا رو یه خط قرمز بکشیم یا نه. چون داره تمام مزیتاشو از دست می ده.
    ایشالا که اندفعه دیگه درست شه کارت. ای بابا. منم کاملاً باهات موافقم. مزیتهایی داشت که بعضیها حاضر بودن به خاط اون مزیتها در حالی که از دانشگاه 2ام جهان پذیرش دارن نرن و برن کانادا (خودمو نمیگم. یکی از بچه ها). ولی انگار نداره جداً اون مزیت ها رو دیگه. من تازه از کانادا بهم خبر رسیده راجع به یه سری قوانین که خیلی نا امید شدم. اینجا نمیتونم بگم.
    در ضمن من بودم گفتم بچه های قدیمی به تبدیل 8 هفته به 16 هفته اعتراض نکردن و این شد که این 16 موند که هیچ یه سری از دوستان هم که می بینید... یکی از بچه ها گفت بعد 1-2 روز بیای حرفتو بخونی خندت میگیره. من الان 2 روز گذشته. چرا خندم نمیگیره پس؟ مصمم تر هم شدم.
    آقا جون مسئله خیلی سادس. 2 2 تا 4 تا هست. منه نوعی میخوام ادامه تحصیل بدم. حقمه. دارای صلاحیت هم هستم. بر فرض از چند کشور. تکلیفم هم با همه جای جهان روشنه. میدونم بلژیک 10 روزه ویزا میده سوییس 2 ماهه استرالیا 40 روزه آمریکا 2 هفته و... نباید یعنی بفهمم کانادا چه خبره؟ من نمیدونم بعضی از بچه ها خود جوش میان باج میدن به اونا و میرن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_masoud نمایش پست ها
    ببینید شما وقتی درخواست ویزاتون رو برای یک سفارت می فرستید یعنی با شرایطش کنار اومدید. بخش ویزا در آنکارا به وضوح گفته که براش امکان پذیر نیست زمان مشخصی رو به شما اعلام کنه بنابراین من دلیل عصبانیت شما را نمی فهمم. شرایط سفارت کانادا در آنکارا خوب خیلی مشخص نیست ولی همینیه که هست و شما اگر اینقدر با نامشخص بودن شرایط ویزا مشکل داشتید می تونستید اصلاً اپلای نکنید. بالاخره زندگی پر هست از این نامشخص بودن ها و انتظار ها. تصور نکنید که با گرفتن ویزا این مسائل تموم می شه که تازه بخش بزرگیش هم شروع می شه.

اینکه می گید نمی تونید تمرکز کنید خوب حق دارید ما کلاً دوست داریم تصمیمات زندگیمون رو خودمون بگیریم و حرصمون می گیره از اینکه یک بخش بزرگی از آینده مون رو یک نفر با پست افسر ویزا در آنکارا باید تعیین کنه ولی خب شرایط اینطوریه و کاریش هم نمی شه کرد. اما توی هر شرایطی واکنش ما هست که اهمیت داره. من حرف از بلیط زدم و به همه هم توصیه می کنم برید دنبالش تا بعد از ویزا دچار استرس بلیط نشید. علاوه بر این ها باید خودمون رو آماده کنیم برای رفتن به یک محیط جدید با فرهنگ متفاوت و صد البته آب و هوای متفاوت. از همین الآن شروع کنیم یک لیستی درست کنیم از چیزهایی که مورد نیازمون می شه. به جای اینکه مرتب بیایم اینجا و پست های آدم های مثل خودمون رو بخونیم بریم وبلاگ دانشجوهای ایرانی مقیم کانادا را پیدا کنیم بخونیم. بریم مرتب بخش International Students در وبسایت دانشگاههامون رو بخونیم . با استادها در تماس باشیم و ازشون پیشنهاد بگیریم برای این چند ماهی که اینجا منتظر ویزا هستیم. کلی کار مثبت می شه کرد دوست عزیز.

و اما در مورد اعتراض. همونطور که شاید بدونید هر چند وقت یک بار وزارت مهاجرت کانادا بخش های ویزا رو مورد بررسی دقیق قرار می ده. من گزارش جدید سفارت در آنکارا رو خوندم شما هم می تونید توی بخش audits وبسایت cic بخونید. تا اونجایی که من خوندم وزارت مهاجرت از کار این آفیس رضایت کامل رو داره. در مورد ای میل زدن به سفارت هم شما یک بار هم خودتون رو بگذارید جای افراد مسئول. شما خودتون دوست دارید اونا بشینند ای میل های شما که هر کدوم هم ساز خودش رو میزنه بخونند یا اینکه بشینند روی پرونده های شما کار کنند؟

ببخشید اگر طولانی شد. حرف من اینه که شما زحمت کشیدید مدارکی از نظر خودتون کامل بوده را جمع آوری کردید پست کردید برای سفارت. اینجا مسئولیت های شما به پایان رسیده و مسئولیت های سفارت شروع شده. ذهنتون رو ببرید طرف مسئولیت های دیگه ای که دارید...
    قسمت اول پست شما غیر منطقیه چقدر. تو قسمت دومش هم که دارین خودمونو گول میزنین انگار. یعنی چی با شرایطش کنار بیایم؟ یعنی چی میخواستین اپلای نکنین؟ اصلاً این فروم که برای اعتراض به عملکرد اوناست، شما خودجوش میای جانبداری میکنی. چیزی نمیگه شیباک. میگه همه بپرسیم چند هفته ای میاد. خیلی خوب میگه. خیلیییییی. هر کی غیر از این بگه غیر منطقیه.
    چرا بریم سایت استادا و اینا رو بخونیم که وقت به شادی بگذره. ا. مگه داریم خودمونو گول می زنیم آخه. ویزا اومدیمو ندادن. تا سپتامبر. خوب بعدش شما آیا میای اینجا بگی بچه ها کاش یه پی گیری دسته جمعی میکردیما؟ ولی حالا این روی سکه. پیگیری بشه که ضرری نداره که. حداقل بعدش نمیگیم کاش پیگیری می کردیم. بعدش میگیم آقا دیگه کانادا اپلای نکنید. بعدش منه نوعی وقتی به جای کانادا برم آمریکا، تو یه هر جلسه و کنفرانس و ... علناً اعتراض می کنم.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya_3a نمایش پست ها
    قسمت اول پست شما غیر منطقیه چقدر. تو قسمت دومش هم که دارین خودمونو گول میزنین انگار. یعنی چی با شرایطش کنار بیایم؟ یعنی چی میخواستین اپلای نکنین؟ اصلاً این فروم که برای اعتراض به عملکرد اوناست، شما خودجوش میای جانبداری میکنی. چیزی نمیگه شیباک. میگه همه بپرسیم چند هفته ای میاد. خیلی خوب میگه. خیلیییییی. هر کی غیر از این بگه غیر منطقیه.
    چرا بریم سایت استادا و اینا رو بخونیم که وقت به شادی بگذره. ا. مگه داریم خودمونو گول می زنیم آخه. ویزا اومدیمو ندادن. تا سپتامبر. خوب بعدش شما آیا میای اینجا بگی بچه ها کاش یه پی گیری دسته جمعی میکردیما؟ ولی حالا این روی سکه. پیگیری بشه که ضرری نداره که. حداقل بعدش نمیگیم کاش پیگیری می کردیم. بعدش میگیم آقا دیگه کانادا اپلای نکنید. بعدش منه نوعی وقتی به جای کانادا برم آمریکا، تو یه هر جلسه و کنفرانس و ... علناً اعتراض می کنم.
    به نظر من هم حرف amir_masoud درسته. ما قبل از بسته شدن سفارت منتظر بودیم که حداقل 16 هفته طول بکشه، بعد از بسته شدن هم اونایی که تقاضا می فرستادن مطلع بودن که پیش بینی خاصی ارائه نشده، فقط گفتن سعیمونو می کنیم. در نتیجه اتفاق غیر منتظره ای نیفتاده که بخوایم «اعتراض به نحوه ی عملکرد» {عنوان این تاپیک} انجام بدیم. پرسیدن و کسب اطلاع البته بد نیست، حالا این که جواب بدن من خیلی انتظار ندارم!
    اما این ماجرا فقط مختص به کانادا هم نیست، علیرغم این که افرادی که ویزای امریکا می خوان، به طور میانگین زودتر از ما کارشون راه میفته، اما نکته ی مهم اینه که به اون ها هم اون تاریخی که اعلام میشه هیچ گارانتی ای نداره. روی کارت زرد مثلن نوشته 2 تا 10 هفته؛ چند نفر از دوستان من اما بیش از سه ماخ (یکیشون 169 روز) منتظر clearance بودن. این شیوه خیلی ناپسند و ناراحت کننده است، ولی ما از اول هم اطلاع داشتیم که چه طوری کار می کنند.

Junior Member vamosn آواتار ها

والا اگه ما می‌دونستیم اینجوری کار می‌کنن هیچوقت از ایران اقدام نمی‌کردیم
    نوشته بود ۱۶ هفته، ما هم رو همون حساب کردیم
    الان شده ۶ ماه تمام هر چی‌ هم ایمیل می‌زنیم جواب نمیدان
    الان من هفته دیگه دارم میرم آنکارا، فکر کنم بده ۲۸ هفته ملزم باشن یه جواب به ما بدن
    ما که نمیگیم ویزا بدن، جواب که باید بدن، یا رجکت یا ویزا

دوستان کسی‌ هست قبل ما اقدام کرده باشه یا ما رکورد داریم
    ویرایش توسط vamosn : June 6th, 2012 در ساعت 12:04 PM

شما دانشجو هستيد و 28 هفته است كه منتظريد؟ يا واسه Visitory اقدام كرديد؟
    من 16 هفته ام تموم شد و از طرف
    سفارت ديروز يه ايميل داشتم كه يه سري اطلاعات تكميلي ازم ميخواستن مثل اسم سوپروايزر در ايران و كانادا و رزومه و ....
    شما ايميلي هم از سفارت نداشتيد اين مدت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vamosn نمایش پست ها
    الان من هفته دیگه دارم میرم آنکارا، فکر کنم بده ۲۸ هفته ملزم باشن یه جواب به ما بدن

نقل قول نوشته اصلی توسط slx نمایش پست ها
    شما دانشجو هستيد و 28 هفته است كه منتظريد؟ يا واسه Visitory اقدام كرديد؟
    من 16 هفته ام تموم شد و از طرف
    سفارت ديروز يه ايميل داشتم كه يه سري اطلاعات تكميلي ازم ميخواستن مثل اسم سوپروايزر در ايران و كانادا و رزومه و ....
    شما ايميلي هم از سفارت نداشتيد اين مدت؟
    ما هیچ mail‌ دریافت نکردیم دوست من
    work-permit هم هستیم

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya_3a نمایش پست ها
    ببینید به نظر من دلیل پافشاری شما روی عقایدتون این هست که دلیل موجهی براش ندارید. مثلاً من اگه از شما بپرسم چطور به این نتیجه رسیدید که مدت زمان بررسی مدارک به دلیل عدم پیگیری از 8 هفته اول به 11 هفته و بعد به 16 هفته تغییر پیدا کرد چی جواب می دید؟

در مورد خود گول زدن هم، قسمت دوم جواب من مربوط می شد به حرف های shibaak که می گفت من نمی تونم روی کار دیگه ای تمرکز کنم و احساس پا در هوایی می کنم. من سعی کردم یک سری راهکارهایی که برای خودم مفید بوده اینجا ارائه بدم که افرادی که منتظر ویزا هستند تموم وقتشون به انتظار نگذره و بتونند مفیدتر از وقتشون استفاده کنند. کسی حرف از شادی اینجا نزد.

همونجا هم گفتم که واکنش ما به شرایط هست که اهمیت داره. حالا یکی دوست داره بد ترین شرایط رو توی ذهنش داشته باشه و اعتقاد داشته باشه که ویزای من نمی یاد تا سپتامبر پس الآن نسبت به اون اعتراض کنم ولی این تنها واکنش "منطقی" به شرایط نیست. یک عده هم مثل من سعی می کنند مثبت فکر کنند، به سفارت اعتماد داشته باشند و بگذارند کارش رو بکنه.

لازمه بگم از نظر من هم اگر داریم نزدیک به ترم می شیم و هنوز هیچ خبری نیست حقمون هست که پیگیری کنیم از طریق ای میل. ولی ببینید تا شروع ترم 3 ماه باقی مونده که اصلاً مدت زمان کمی نیست. به نظر من برای اعتراض به عملکردی که هنوز نمی دونیم چطوری هست باید کمی صبور باشیم و ببینیم چی پیش می یاد.

یک قسمت از حرف هاتون هم که مستقیم به من نگفتین خیلی به نظرم عجیب می یاد. لازم می دونم بگم که من خودجوش از سفارت دفاع نمی کنم بلکه ماهیانه در ازای دریافت مبلغ هنگفتی که از سفارت "باج" می گیرم می یام اینجا و همه رو گول می زنم...

Member ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    SFU

نقل قول نوشته اصلی توسط vamosn نمایش پست ها

به نظر من که ملاقات حضوری که هیچ، خونشونم حلاله! شش ماه واقعا زمان زیادیه. بدبختیش اینه که نه میتونی بری یه کار درست حسابی شروع کنی، نه بری سربازی و .. همش بلا تکلیف.

در کل نمیخوام ضد حال باشم و با اینکه خودمم به سفارت میل زدم که یه status ای از روند پرونده ی ما بدن ولی اینا یه جورایی دلخوش کنک هستش! حقیقت اینه که اینا هر کاری دلشون میخواد میکنن و ما هم هیچی نمیتونیم بگیم!

تدوین:

جناب vamosn : آیا شما مدرک اضافه ی مشکوکی همراه تقاضانامت فرستادی؟ گپ تحصیلی داری؟ متاهلی و فایل مهاجرتی داری؟ BS فضایی گذاشتی؟

مشکوک یعنی‌ چه جوری؟! همسرم برای ویزا کار اقدام کرده، ۳ نفریم همسرم. پسر ۴ ساله‌ام و من...حالا این اگه مشکوک بوده به نظر اونا اطلاع ندارم!
    ما ۳ هفته قبل بسته شدن سفارت تهران رفتیم واسه پیگیری خانم گفت هنوز آفیسر تصمیم نهاییش رو نگرفته و پرونده دستشه...دیگه ما خبری ازشون نشنیدیم
    من هفته آینده اگه خدا بخواد دارم میرم آنکارا، و پاس یکی‌ از دوستان رو که پاس ریکوئست شدن رو هم دارم می‌برم که واسه اونا ویزا بگیرم و پرونده خودمون رو پیگیری کنم، و بپرسم واسه دانشجوهای سپتامبر کیه بررسی‌ می‌شه

دوستان بعد از دوشنبه که ۲ تا تو فروم پاس ریکوئست داشتیم دیگه دیروز و امروز خبری نشده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)