صفحه 23 از 148 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 1479

موضوع: اطلاعات در خصوص گواهی تمکن مالی از بانک

پیش فرض پاسخ : اطلاعات در خصوص گواهی تمکن مالی از بانک

نقل قول نوشته اصلی توسط milad83 نمایش پست ها
    این صحبت شما ربطی به تمکن مالی که شما برای درخواست اقامت دانشجویی به سفارت اتریش در تهران میدید، نداره ...... همون 10000 تا هست ..... اون 7500 که شما میگید مربوط به مرحله ای هست که شما رفتید اتریش و برای گرفتن کارت اقامت یکساله خود ممکن هست از شما بخوان ........
    منظورتون اینه که علاوه بر 1000 هزار تایی که تو حسابم هست به محض ورود به کشور هم باید همون مبلغ تو حسابم باشه تا اقامت یک ساله ام و دریافت کنم؟ پس سفارت در هر صورت تمکن مالی و از ما میخوان درسته؟
    Don't Give up

ApplyAbroad Hero milad83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahmoud_y نمایش پست ها
    منظورتون اینه که علاوه بر 1000 هزار تایی که تو حسابم هست به محض ورود به کشور هم باید همون مبلغ تو حسابم باشه تا اقامت یک ساله ام و دریافت کنم؟ پس سفارت در هر صورت تمکن مالی و از ما میخوان درسته؟

بله در هر صورت سفارت تمکن مالی 10000 یورویی از شما میخواد ( که شما میتونید این پول رو به صورت ریال در حسابتون بذارید و از بانک تمکن مالی به یورو بگیرید - بانک به نرخ دولتی براتون حساب میکنه و نه یازار آزاد ) و وقتی هم که رفتید امکان داره ( بگیر نگیر داره ) برای صدور کارت اقامت یکساله باز از شما تمکن مالی بخواد که الان دوستان میگن حدود 7500 یورو هست.
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

نقل قول نوشته اصلی توسط milad83 نمایش پست ها

بله در هر صورت سفارت تمکن مالی 10000 یورویی از شما میخواد ( که شما میتونید این پول رو به صورت ریال در حسابتون بذارید و از بانک تمکن مالی به یورو بگیرید - بانک به نرخ دولتی براتون حساب میکنه و نه یازار آزاد ) و وقتی هم که رفتید امکان داره ( بگیر نگیر داره ) برای صدور کارت اقامت یکساله باز از شما تمکن مالی بخواد که الان دوستان میگن حدود 7500 یورو هست.
    ممنون از پاسختون.. ببخشید که این سوال و اینجا مطرح میکنم.. بعضی از دوستان میگن بعد از گذروندن چند ترم، دانشگاه شهریه و750 به دانشجو برگشت میزنه و فقط همون 17 یورو و ازش کسر میکنه.. آیا این حقیقت داره؟ درباره ری فاند هم یخورده توضیح میدین.. شرایط معدلم خوب نیست اما اگه چند ترم نمره A بیارم میتونم فاند بگیرم؟ ممنون
    Don't Give up

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

سلام دوستان
    من چند صفحه از این تاپیک را مطالعه کردم و متوجه شدم که برای هر نفر باید معادل 10000 یورو گواهی تمکن مالی به سفارت ارائه بشه.
    حالا سوالی که داشتم اینه که اگه یه نفر مثلا پذیرش دکتری داشته باشه و فاند هم داشته باشه ، باز هم باید گواهی تمکن مالی ارائه بده !!!؟
    ( آخه قانون سفارت آلمان اینطوریه که به میزان فاند از مبلغ 8040 یورویی که باید ارائه بشه کسر میشه ؛ اینجا هم اینطوریه !!!!!؟ )
    خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

Junior Member reza0620 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physic..............................johhanes kepeler

سلام دوستان من امروز خانمم برای تحوبل مدارک رفت سفارت اونا نامه تمکن مالی که بر اساس نرخ ارز دولتی بود رو قبول نکردن گفتن باید بر اساس نرخ بازار ازاد تو حسابتون موجودی داشته باشه بعد تبدیل به ارز بشه یعنی مثلا امروز یورو 5300 تومانه شما باید 10000 یورو بر این مبنا پول تو حسابتون باشه که می شه 53 میلیون بعد درخواست نامه تمکن مالی بدین که حالا بانک هر چه قدر حساب کرد مهم نیست مثلا تو نامه بانک میزنه 32000 یورو

Junior Member agsaba آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reza0620 نمایش پست ها
    سلام دوستان من امروز خانمم برای تحوبل مدارک رفت سفارت اونا نامه تمکن مالی که بر اساس نرخ ارز دولتی بود رو قبول نکردن گفتن باید بر اساس نرخ بازار ازاد تو حسابتون موجودی داشته باشه بعد تبدیل به ارز بشه یعنی مثلا امروز یورو 5300 تومانه شما باید 10000 یورو بر این مبنا پول تو حسابتون باشه که می شه 53 میلیون بعد درخواست نامه تمکن مالی بدین که حالا بانک هر چه قدر حساب کرد مهم نیست مثلا تو نامه بانک میزنه 32000 یورو
    اینطور که من متوجه شدم دیگه مهم نیست بانک مجموع حساب به یورو بزنه!؟ خود سفارت موجودی رو به نرخ ارز آزاد حساب میکنه, درسته؟

آقایون این جدیدترین کثافت کاری تیم ایرانی سفارت هست یا نه؟ لطفا مشخص کنید. ببینید وقتی میگن مهم نیست اکسچینج ریت چقدره و فقط باید بزنه چقدر یورو، دیگه اینکه دولتی است یا آزاد به اونا چه؟ تو نامه زده که شما ده هزار یورو دارین، حالا این دولتیه یا آزاد دیگه به سفارت و ایرانیاش که این برنامه ها کلا زیر سر اونهاست چه ربطی داره؟ لطفا خیلی صاف و دقیق در این زمینه اطلاع رسانی کنین. ممنون.

در حال حاضر اين بدترين خبري بود كه ميشد شنيد....................... بعدها رو ديگه نميدونم!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ApplyAbroad Hero milad83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien

سلام

در مورد این حرکت جدید سفارت هنوز هیچ چیزی قطعی نیست .... چون چنین کاری غیرقانونی هست، سفارت باید طبق قوانین خودش و ایران کار کنه و اینکه بیاد نرخ ارزی رو که غیر دولتی و غیرقانونی هست رو ملاک قرار بده کاملا" رد شده هست ...... از دوستانی که رفتن خواهش میکنم این مطلب رو پیگیری کنید.

ولی من فکر میکنم سلیقه ای برخورد کردن ......
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

اميدوارم اين طور باشه........... نسل سوووووووخته كه ميگن دقيقاً ماييم!!!!!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)