صفحه 13 از 148 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1479

موضوع: اطلاعات در خصوص گواهی تمکن مالی از بانک

Member armin_rx آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    B.Sc.Mechanical Eng. M.Sc. Systems Design

پیش فرض پاسخ : اطلاعات در خصوص گواهی تمکن مالی از بانک

نقل قول نوشته اصلی توسط Pinturicchio نمایش پست ها
    سلام.من تازه میخوام برم بانک پاسارگاد حساب باز کنم. چند تا سوال داشتم لطفا هرکسی که میدونه جواب بده.
    1. آیا حتما باید توی شعبه های ارزی- ریالی حساب باز کنیم؟
    2. از روز اول که حساب باز می کنیم تا روزی که میخوایم گردش مالی حساب رو به سفارت نشون بدیم باید حداقل 10000 یورو توی حسابمون باشه یا اینکه میشه 10000 یورو رو یکدفعه مثلا یک هفته قبل از مراجعه به سفارت ریخت به حساب؟
    3. گردش مالی چطور باید باشه؟ هرروز یا هر هفته؟ مبلغ جابجا شده مهمه؟
    دوست عزیز
    1- بهتره تو حساب ارزی ریالی حساب باز کنید که بهتون معادل یوریی رو بدن، واگرنه به مشکل برمیخورید( مخصوصا بانک پاسارگاد!! )
    2- شما اگه پول تو حساب پدرتون هم باشه میتونید همون هفته آخری بریزید تو حساب خودتون ولی باید از حساب هم پدرتون و هم خودتون گردش بگیرید و مشخص کنید براشون که این پول از حساب پدرم است.... و همچنین باید از حساب پدرتون گردش 3 ماه آخر رو بگیرید و به سفارت تحویل بدین
    3- هرچی هم پول تو حساب بابا بیشتر باشه بهتره دیگه
    ویرایش توسط armin_rx : September 17th, 2012 در ساعت 11:42 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_rx نمایش پست ها
    دوست عزیز
    1- بهتره تو حساب ارزی ریالی حساب باز کنید که بهتون معادل یوریی رو بدن، واگرنه به مشکل برمیخورید( مخصوصا بانک پاسارگاد!! )
    2- شما اگه پول تو حساب پدرتون هم باشه میتونید همون هفته آخری بریزید تو حساب خودتون ولی باید از حساب هم پدرتون و هم خودتون گردش بگیرید و مشخص کنید براشون که این پول از حساب پدرم است.... و همچنین باید از حساب پدرتون گردش 3 ماه آخر رو بگیرید و به سفارت تحویل بدین
    دوست عزیز فرقی نداره چه شعبه ای باشه.گواهی رو خود بانک از شعبه ارزی براتون صادر میکنه.حساب من جاری بود بانک سینا شعبه ریالی.واسه گواهی گرفتن خودم ساختمان مرکزی بانک سینا و بدون معطلی گواهی رو صادر کردند.حالا شاید پاسارگاد فرق کنه.ولی من پارسال هم که از سپه بازهم از حساب جاری گرفتم مشکلی نبود.
    بهترین ها تو زندگی وقتی اتفاق می افته که انتظار نداری
    به این میگن معجزه

ApplyAbroad Hero milad83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien

دوست عزیز
    نقل قول نوشته اصلی توسط sune نمایش پست ها
    دوست عزیز فرقی نداره چه شعبه ای باشه.گواهی رو خود بانک از شعبه ارزی براتون صادر میکنه.حساب من جاری بود بانک سینا شعبه ریالی.واسه گواهی گرفتن خودم ساختمان مرکزی بانک سینا و بدون معطلی گواهی رو صادر کردند.حالا شاید پاسارگاد فرق کنه.ولی من پارسال هم که از سپه بازهم از حساب جاری گرفتم مشکلی نبود.
    سلام

دوستان خواهش می کنم برا جلوگیری از شلوغ نشدن تاپیک به سوالات تکراری جواب ندید ... اینجا هنوز 10 صفحه هست و کسی هم که جدید میاد فکر کنم باید برای خودش یه وقتی بزاره و بخونه ...

armin جان هیچ مشکلی پیش نمیاد اگر حسابتون غیر ارزی باشه .... به این موضوع بار های بار در پست های قبلی جواب داده شده......

ممنون میشم که یه کمکی کنید و از پست های تکراری جلوگیری کنید.

Pinturicchio عزیز شما حتی اگر 4-5 صفحه اول رو بخونید مطمئن باش که جوابتو میگیری .... ما اگر اطلاعاتی داریم تجربه خودمون از پست های قبل و اینکه خودمون انجام دادیمه.
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

ضمن تشکر از armin_rx و sune
    آقای milad83 عزیز فکر کنم اون کسی که داره تاپیک رو شلوغ میکنه شما هستی که یک مطلب رو دوبار تکرار میکنی و دیگران رو به پست های قبلی حواله میدی. عزیزم اینجا ملک شخصی کسی نیست که بخواد تعیین تکلیف بکنه که چه کسی چه پستی بذاره چی نذاره. این فروم مدیر داره و ایشون میتونه تشخیص بده چه چیزی تکراریه چه چیزی نیست. در مورد سوال اولم همون طور که دیدی هنوز هم اختلاف نظر بین کاربران وجود داره و بعضی ها میگن باید حساب ارزی ریالی باشه بعضی ها میگن نه. در مورد سوال دوم و سوم هم از اونجایی که شما همه پست ها رو حفظی لطفا به ما نشون بده کجا جواب داده شده. ببخشید که تاپیکتون رو شلوغ کردم. خوش باشید

Senior Member shabgard25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Music-Tehran Art University

آقای milad83 عزیز فکر کنم اون کسی که داره تاپیک رو شلوغ میکنه شما هستی که یک مطلب رو دوبار تکرار میکنی و دیگران رو به پست های قبلی حواله میدی. عزیزم اینجا ملک شخصی کسی نیست که بخواد تعیین تکلیف بکنه که چه کسی چه پستی بذاره چی نذاره. این فروم مدیر داره و ایشون میتونه تشخیص بده چه چیزی تکراریه چه چیزی نیست. در مورد سوال اولم همون طور که دیدی هنوز هم اختلاف نظر بین کاربران وجود داره و بعضی ها میگن باید حساب ارزی ریالی باشه بعضی ها میگن نه. در مورد سوال دوم و سوم هم از اونجایی که شما همه پست ها رو حفظی لطفا به ما نشون بده کجا جواب داده شده. ببخشید که تاپیکتون رو شلوغ کردم. خوش باشید
    منظور دوست عزیزمون این بود که با خوندن پست های قبلی حتما به جواب سوالتون میرسید.فک نمیکنم این پیشنهاد خوب جای این جبهه گیری رو داشته باشه.
    در ضمن هر کسی گفته فقط حساب باید ارزی باشه کاملا در اشتباهه لطفا پستش رو گزارش خلاف بدهید.
    دوست عزیز شما هر حسابی رو اعم از ارزی یا ریالی میتوانید به سفارت ارائه کنید به شرطی که معادل یورویی حساب در گواهی نوشته شده باشه که البته این اصلا جواب سوال شما نبود!در مورد سوالات شما:
    1-قطعا شعبات ارزی-ریالی به شما گواهی به زبان انگلیسی خواهند داد! البته در حال حاضر اغلب شعب این امکان رو دارند و به فرض نداشتن هم شما رو ارجاع به شعبه یا اداره بین الملل میدهند.
    2-مهم این است که در حساب شما در مجموع و حداقل 10000 یورو و یا معادل ریالی آن (نرخ دولتی) موجود باشد.معادل حتما باید به یورو محاسبه و در گواهی قید شود.(همونطور که دوست عزیزمون آقا میلاد هم بارها زحمت کشیدند و متذکر شدند نباید بانک بنویسه هر یورو معدل چقدر چون سفارت این گواهی رو قبول نمیکنه!باید بنویسند موجودی شما در مجموع معادل چند یورو است که قائدتا باید حداقل ده هزار یورو باشه.)
    3-گردش مالی 3 ماهه.ممکنه شما حسابتون رو تازگی باز کرده باشید و کمتر از 3 ماه عمر داشته باشه که در اینصورت از زمان افتتاح حساب گردش بگیرید.ممکنه کل مبلغ حساب به یکباره به حساب شما واریز شده باشه که در اینصورت ممکنه کاردار سفارت از شما بپرسه این پول از کجا آمده که شما میتونید عین واقعیت رو پاسخ بدهید که از حساب والدین یا خانواده و یا حساب شخصی دیگری به حسابتون واریز شده و به فراخور ممکنه کاردار از شما پرینت حساب مبدا رو درخواست کنه.
    خواهش میکنم توجه که کنید که همه اینها فقط ممکنه و هیچ یک از دوستان نمیتوانند درباره حتمیت این موضوع نظر قطعی بدهند چون هم موردی بوده که پرینت حساب مبدا درخواست شده و هم موردی که نشده! بنابراین اگه توصیه میشه پرینت حساب مبدا (در صورت موجود بودن) هم همراهتون باشه فقط و فقط به این خاطره که اگه از طرف سفارت مورد درخواست قرار گرفت از تلف شدن وقتتون و نقص مدرک خوردن و رفت و آمد مجدد به سفارت جلوگیری بشه.
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero milad83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien

ممنون از لطفی که داشتید..... امیدوارم که جواب سوالتون رو از دوستان گرفته باشید.

موفق باشی
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

Member armin_rx آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    B.Sc.Mechanical Eng. M.Sc. Systems Design

دوست عزیز

متاسفانه اینجا یه اشتباه شد که وقتی دوستان ذکر کردند نتونستم دیگه ویرایش کنم
    تو قسمت جواب اول که نوشتم منظورم از حساب، شعبه است، حواس که نمونده واسه ما دیگه به بزرگی خودتون ببخشید، یه چیزایی هست که دست خوده آدم نیست، حالا 1000 بار هم بیان بگن

Member shahla_em آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering

تو نروژ اینجوریه که 15000$ باید بدی سفارت که برات حسابی تو نروژ باز کنه برات

این 10000 یورو رو فقط به عنوان bank statement میریزیم به حسلپاب و برش میداریم بعدا یا اینکه اتریشم همیجوریه؟

Senior Member mas0o0ud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering , IAUT

نقل قول نوشته اصلی توسط shahla_em نمایش پست ها
    تو نروژ اینجوریه که 15000$ باید بدی سفارت که برات حسابی تو نروژ باز کنه برات

این 10000 یورو رو فقط به عنوان bank statement میریزیم به حسلپاب و برش میداریم بعدا یا اینکه اتریشم همیجوریه؟
    نه دوست عزیز مثل نروژ نیست و خودت اینجا واسه خودت حساب افتتاح میکنی و بعد از گرفتن تمکن مالی میتونی پول رو برداری از حسابت.

Junior Member

سلام
    من امروز سفارت بودم...از بانگ پاسارگاد گواهی تمکن مالی که معادلش به یورو باشه رو داشتم... ریزپرینت روگفتن آخرش بای معادل یورو باشه ولی بانک میگه به هیچ عنوان تو ریزپرینت معادل یورو نمیزنن فقط به لاتین ارقام ریالی رو چاپ میکنن... چه کار کنم؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)