صفحه 30 از 148 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394080130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 1479

موضوع: اطلاعات در خصوص گواهی تمکن مالی از بانک

Member mamali1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student in OR,University of Vienna

پیش فرض پاسخ : اطلاعات در خصوص گواهی تمکن مالی از بانک

نقل قول نوشته اصلی توسط Penny نمایش پست ها
    من همین امروز (14 فروردین) رفتم بانک پاسارگاد شعبه میرداماد تهران. به مسئول صدور گواهی تمکن گفتم که این مبلغ (از 10 فروردین 60 میلیون ریخته بودم به حساب) تا چند روز باید بمونه تو حساب من و کی میتونم به صاحبش برگردونم این پولو. ایشون گفت اولاً که معمولاً سفارت استعلام نمیکنه از ما. در ثانی، حتی اگه استعلام کنن فوقش میپرسن این گواهی که خانم/آقای فلانی به ما ارائه کرده معتبره یا خیر و در تاریخ قید شده در گواهی واقعاً موجودی حساب ایشون همین مقدار ذکر شده بوده یا خیر. پس به اینکه بلافاصله بعد از صدور گواهی، موجودی حساب شما چقدره کاری ندارن.
    این حرف مسئول اون بخش بود. من که بهش اعتماد کردم، البته مجبور هم بودم که پولو برگردونم به صاحبش. دیگه نسبت به صحت حرفای ایشون صد در صد مطمئن نیستم. صرفاً تجربه خودم رو بیان کردم. هفته آینده 22 فروردین هم وقت سفارت دارم. بعدش میام اینجا در مورد واکنش مسئولین سفارت توضیح میدم
    سفارت اصلن استعلام نمیکنه شما میتونید بعد از گواهی موجودی حساب پولو در بیارین !!! ولی حواستون باشه که سفارت زمانیکه مدارکو ازتون میگیره به احتمال بسیار بسیار زیاد به شما میگکه پرینت حساب یا همون گردش مالی 3 ماهه ازتون میخام !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali1983 نمایش پست ها
    سفارت اصلن استعلام نمیکنه شما میتونید بعد از گواهی موجودی حساب پولو در بیارین !!! ولی حواستون باشه که سفارت زمانیکه مدارکو ازتون میگیره به احتمال بسیار بسیار زیاد به شما میگکه پرینت حساب یا همون گردش مالی 3 ماهه ازتون میخام !
    حساب من گردش خوبی نداره. راستش این حساب پاسارگاد رو هم صرفاً به دلیل اینکه مطابق فرمت مورد تایید سفارت اتریش گواهی رو صادر میکنه باز کردم. در حقیقت این مبلغ رو از پدرم گرفتم و گردش حساب ایشون رو میبرم. فک کنم گردش حساب ایشون کفایت کنه دیگه؟

Member mamali1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student in OR,University of Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط Penny نمایش پست ها
    حساب من گردش خوبی نداره. راستش این حساب پاسارگاد رو هم صرفاً به دلیل اینکه مطابق فرمت مورد تایید سفارت اتریش گواهی رو صادر میکنه باز کردم. در حقیقت این مبلغ رو از پدرم گرفتم و گردش حساب ایشون رو میبرم. فک کنم گردش حساب ایشون کفایت کنه دیگه؟
    بله فقط توضیح بدین !

Member
    رشته و دانشگاه
    Bio- Dehli

نقل قول نوشته اصلی توسط ana1388 نمایش پست ها
    دوستان اگر یک نفرمون ویزای دانشجویی داشته باشه و همسرش همراه باشه باید هر کدوم جداگانه 10000 یورو توی حساب داشته باشند؟

چرا جوابم را ندادید؟

عزیز من حساب بانکی و محتویاتش جزو اطلاعات محرمانه شخصی است و حتی مقامات امنیتی هم فقط با حکم دادگاه و اجازه رسمی قاضی میتوانند از آن استعلام بگیرند و مثلا سفارت هم اگر استعلام میکرد، اصلا بانک اجازه ندارد جوابی بدهد.

Junior Member reza0620 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physic..............................johhanes kepeler

نقل قول نوشته اصلی توسط ana1388 نمایش پست ها
    چرا جوابم را ندادید؟
    بله باید جداگانه پول توی حساب داشته باشید ولی مثل ایران میشه اول خودتون پول رو بزارین تو حساب پرینت بگیرید بعد همسرتون اون پول رو بزاره تو حساب و پرینت بگیره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza0620 نمایش پست ها
    بله باید جداگانه پول توی حساب داشته باشید ولی مثل ایران میشه اول خودتون پول رو بزارین تو حساب پرینت بگیرید بعد همسرتون اون پول رو بزاره تو حساب و پرینت بگیره

اگر تو1 روز نوبت سفارتمون باشه پس میشه اینکارو کرد؟مثلا4 روز من توحسابم باشه و4 روز بعد همسرم ,کافیه؟مدتشو میگم ...؟؟

بعد یکیمون 4-5روز قبل از نوبت سفارت برگه تمکن مالیو گرفته اعتبار داره آیا؟ یا باید حتما یکی 2 روز قبل از بانک بگیریم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    akademie der bildenden künste wien_Doktorat der Philosophie

دوستان بعد از اینکه مدارک رو جهت درخواست ویزای دانشجویی تحویل سفارت دادیم مشکلی نیست برای بستن حساب بانکی؟ یا اینکه بهتر هست تا آمدن جواب ویزا پول در حساب باقی بماند؟
    ویرایش توسط artemis_743 : April 6th, 2013 در ساعت 12:26 PM

Junior Member gmx آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shirinkb نمایش پست ها
    اگر تو1 روز نوبت سفارتمون باشه پس میشه اینکارو کرد؟مثلا4 روز من توحسابم باشه و4 روز بعد همسرم ,کافیه؟مدتشو میگم ...؟؟

بعد یکیمون 4-5روز قبل از نوبت سفارت برگه تمکن مالیو گرفته اعتبار داره آیا؟ یا باید حتما یکی 2 روز قبل از بانک بگیریم؟
    یکی از شما عزیزان یک روز قبل سفارت و همسرتون دو سه روز قبل از نوبت سفارت بگیره فقط تو این مدت بین حساب خودتون مبلغ رو انتقال بدید تا گردش حسابتون بره بالا و در روزی که خواستید گواهی تمکن بگیرید بصورت نقد از حساب همسر خارج و به حساب خودتون واریز کنید بهتره تا توی پرینت مشخص نشه که شما کلن همین پولو برای دو نفرتون دارید

Junior Member mastermind آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه های فولادی

لطف کنید یکی از دوستان که به تازگی برای ویزا اقدام کرده و نتیجه گرفته جواب این سوالات رو بده :

1- گردش حساب سه ماهه آیا از همان حسابی باید باشد که گواهی تمکن مالی را گرفته ایم ؟ اگر جواب بله است آیا برای گردش حساب حداقل موجودی هم لحاظ می شود ؟ مثلا موجودی در این سه ماه نباید کمتر از مبلغ x باشد ؟؟؟
    2- الان که به گفته ی دوستان ، خود سفارت معادل یوروی موجودی حساب را به نرخ بازار آزاد حساب می کند آیا لزومی بر افتتاح حساب در بانک پاسارگاد هست ؟ یا همان گواهی و پرینت حساب در سایر بانک ها (مثلا ملی یا ملت ) کفایت می کند ؟
    3- مبلغ مورد نیاز برای دریافت گواهی حداقل ( با در نظر گرفتن جوانب احتیاطی ) طی چند روز باید به حساب واریز شود ؟ (منظورم این است که یکدفعه 10000 یورو به حساب ریخته نشود که موجبات سوال برای سفارت بوجود بیاید ! )
    4- دوستان از فاکتوری به نام "معدل موجودی" یاد کردند . آیا گواهی تمکن با ذکر باقیمانده حساب در تاریخ اخذ گواهی صادر می شود یا ذکر "معدل موجودی" ؟ ( چون معدل موجودی می تواند بیشتر از باقیمانده حساب باشد . )

لطفا آخرین افرادی که جوابشون از سفارت آمده ، جواب بدند . چون مثل اینکه یکی دو ماه است سفارت قوانینش در مورد گواهی تمکن و گردش حساب رو تغییر داده .
    ممنون
    آرزویی در سر نمی شکفد مگر توان برآوردنش به تو اعطا شده باشد . اما آرزومند را کوشش ها باید ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)