صفحه 6 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 134

موضوع: راهنمایی برای یادگرفتن زبان دانمارکی (برای موسسات به بخش خدمات مراجعه شود}

Junior Member TheCorwoodRep آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

پیش فرض پاسخ : راهنمایی واسه یادگرفتن زبان دانمارکی

نقل قول نوشته اصلی توسط MasterMind666 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیزی که زحمت پاسخ گویی به اعضای جدید رو می کشند.
    من یک سوال داشتم.
    می خواستم بدونم آیا زبان دانمارکی و زبان بوکمال نروژی یک زبان هستند یا متفاوتند؟
    ممنون
    تا جایی که من می‌دونم، ربان‌های نروژ، سوئد و دانمارک خیلی به هم شبیه هستند اما نه این‌که دقیقا یکسان باشند؛ و این که نروژی‌ها در فهم دو تای دیگه بهتر هستند و دانمارکی‌ها بد‌تر.

Junior Member MasterMind666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی

نقل قول نوشته اصلی توسط TheCorwoodRep نمایش پست ها
    تا جایی که من می‌دونم، ربان‌های نروژ، سوئد و دانمارک خیلی به هم شبیه هستند اما نه این‌که دقیقا یکسان باشند؛ و این که نروژی‌ها در فهم دو تای دیگه بهتر هستند و دانمارکی‌ها بد‌تر.
    ممنون از پاسختون ولی اینو می دونستم می خواستم ریز تر بدونم . مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق مخابرات

سلام

من میخوام زبون دانمارکی رو فعلا واسه امتحان ( Danish Language Test, Level 1 (Prøve i Dansk 1) یاد بگیرم تا بتونم 5 امتیازشو بگیرم ...
    آیا منبع خاصی رو صرفا واسه این امتحان میشناسید؟
    و اینکه این امتحان تو ایران برگزار میشه؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط afsahiafsahi نمایش پست ها
    سلام

من میخوام زبون دانمارکی رو فعلا واسه امتحان ( Danish Language Test, Level 1 (Prøve i Dansk 1) یاد بگیرم تا بتونم 5 امتیازشو بگیرم ...
    آیا منبع خاصی رو صرفا واسه این امتحان میشناسید؟
    و اینکه این امتحان تو ایران برگزار میشه؟

ممنون
    نه تو ایران برگزار نمیشه
    فقط تو دانمارک برگزار میشه اون هم هر 6 ماه یه بار.÷س باید به صورت ÷ارادوکسیکال به فکر رفتن به دانمارک باشید تا بتونید برید دانمارک
    منبع خاصی نداره مرحله 1 و 2 همین مکالمات روزمره و گرامر بیسیک هست که باید تو نت بیافتید و ÷یدا کنید. مثل المنتری همه زبون ها ÷ایه شون یک سری مکالمات مشخصه در موقعیت های روزمره
    honesty and rationality are keys to peace

Junior Member

با عرض سلام،
    دوستان عزیز کسی دیکشنری زبان دانمارکی که مثل Longman contemporary و یا Oxford یک مجموعه کامل و پویایی باشه رو سراغ ندارید؟
    و اگر نیست کلا سایتی که کلمات دانمارکی را تلفظ کنه چطور؟ سراغ ندارید؟ (منظورم سایتهایی نیست که یک سری کلمات محدود و جملات از پیش تعیین شده را ثبت کردند و تلفظ میکنند که دامنه لغاتشان هم خیلی محدود هستش).
    ممنونم. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hihi8910 نمایش پست ها
    با عرض سلام،
    دوستان عزیز کسی دیکشنری زبان دانمارکی که مثل Longman contemporary و یا Oxford یک مجموعه کامل و پویایی باشه رو سراغ ندارید؟
    و اگر نیست کلا سایتی که کلمات دانمارکی را تلفظ کنه چطور؟ سراغ ندارید؟ (منظورم سایتهایی نیست که یک سری کلمات محدود و جملات از پیش تعیین شده را ثبت کردند و تلفظ میکنند که دامنه لغاتشان هم خیلی محدود هستش).
    ممنونم. موفق باشید.
    می تونید از گوگل ترانسلیت استفاده کنید که تلفظ کامل و نسبتا صحیحتر هم برای کلمات و هم برای جمله داره

نقل قول نوشته اصلی توسط dri نمایش پست ها
    دوست عزیز برای خارج کردن این فایل ه ا از حالت فشرده نیاز به پاسورد است. اگر لطف کنید پسورد را بگذارید ممنون می شوم.
    با سلام
    ببخشید اگر خیلی دیر جواب میدم!!!
    چون من کمتر دیگه فرصت می کنم بیام
    متاسفانه من فایل رو قرار ندادم و لینک منیع رو هم ذکر کردم
    توی همون وبلاگ در خواست بدید
    احتمالا خودش میدونه پسوردش چیه!!!
    اگر اونم مثل من خودش کپی نکرده باشه!!!
    در هر صورت شرمنده و عذر خواهی می کنم
    با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

نقل قول نوشته اصلی توسط hastieli نمایش پست ها

این حرف شما تا حدودی خیالمو اسوده کرد
    در واقع من دنبال شهری هستم غیر کپنهاگ که هزینه خانه پایین تر و دارای کلاس فشرده باشه چون پزشکم و برای پزشکان همونطور که می دونید زمان پاس کردن ازمون های زبان و بعد پزشکی بسیار مهمه وقتی اموزشگاه ها رو سرچ می کنم فشرده ها رو فقط در کپنهاگ پیدا میکنم. اگه اطلاعات بیشتری در این مورد داشتید که کمک کنه ازتون ممنون میشم ضمنا سوال دیگری هم داشتم
    اگه توی موسسات عادی ثبت نام کنیم دوره زبان چقد طول میکشه تا سطح 3 را پاس کنیم؟ ( ماجول 5 از سطح 3 تموم شه) ضمنا از این که اطلاعات خوبی میذارید ممنونم
    چون این موضوع به دوره های زبان مرتبط است در اینجا جواب داده ام

هر ماژول 3 ماه با زمان آزمون طول میکشه. 5 ماژول از danish3 برای همه لازمه بعد پزشکاه و مدرسان دانشگاه و معلمها و... (کسانی که نیاز به اسسمنت دارند) باید ماژول 6 را هم طی کنند. یعنی در دوره های عادی برای عموم 15 ماه و برای خواص 18 ماه طول میکشه.کلاسهای دوره معمولی 3 روز در هفته و هر جلسه 4 ساعت آموزشی است.
    در دوره های فشرده 8 هفته هر ماژول طول می کشد و بلافاصله ماژول بعد شروع می شود. بعضی از فعالیتها را به عهده زبان آموز می گذارند که به صورت تکلیف انجام دهد. در واقع دوره فشرده آدم پول دار و بیکار می خواهد که وقت بگذارد و اساسی روزی4 -5ساعت در خانه درس بخواند و روزی4 ساعت در آموزشگاه!!
    تا کجا باید دوید.....

Junior Member

studio skolen خیلی خوبه ولی نکتش برای اونایی که امتحان ماجوله 5 مهمه ( مثل پزشکا) اینه که دوره هاش یکم طولانی تره مثلا اگه hellerup ماجول 3 رو 8 هفته ای تموم می کنه ( این تاریخ رو با قطعیت می گم چون خودم فردا امتحان دارم
    ) این عدد در موسسه studioskolen میشه 12 هفته (
    http://dansk.studieskolen.dk/en/Om%2...opbygning.aspx
    ). من studio skole را به بقیه خیلی پیشنهاد می کنم چون سخت گیزن و 4 روز هم در هفته کلاسه. تنها نکته ای هم که باعث شد من kiss نرم همون دوره های practice پزشکی بود. چون از چندتا از پزشکای اینجا شنیدم تو بیمارستان کسایی که این دوره رو گذروندن راحت تر قبول می کنن و ریسک قبول پزشکی که دوره practice نگذرونده رو نمی کنن. ولی دوره هاش فشرده هست. سخت گیر هم هستند. به نظرم این موسسه هم خیلی خوبه.

اما نکنه بعدی درباره محل سکونت . اینکه شما بالفرض بخواین hellerup کلاس برین اصلا نیازی نیست همونجام خونه بگیرید. کپنهاک خیلی کوچیکه و وسایل حمل ونقل هم همه جوره هست. تنها کافیه کمونی که توش زندگی می کنید هزینه کلاس شما رو بده.

نکته آخر اینکه من با حرف k
    itdhj
    عزیز موافقم کلاسهای زبان زیادن اول کار لازم نیست رو
    ی موسسه زبانتون خیلی تاکید کنید همه کمونها کلاس زبان دارن . زبان خیلی به پشتکار خودتون بستگی داره و میشه تغییرش هم داد.

توصیه من به دوستانی که ایران هستند اینکه شروع کنید به خوندن زبان خواهشا یا انگلیسی تونو قوی کنید که میان اینجا راحت بتونید خودتونو present کنید تو مصاحبه ها و کارهای دیگه یا دانمارکی بخونید که اومدید اینجا برید سطوح بالاتر. ( من چون امتحان ماجوله 5 واسم مهم بود . از لحظه تحویل مدارک شروع کردم به danish خوندن وفتی اومدم تو امتحان تعیین سطح رفتم ماجول 3 باور کنید بی فایده نیست تو ایران زبان دانمارکی خوندن) . هرچه فدر قبل از اومدن تلاش کنید اینجا کارتون زودتر وبهتر جلو می ره. ( مشکل اکثر ایرانیای اینجا( البته به نظر من) زبانه چون نه دانمارکی می دونن و نه انگلیسی می تونن صحبت کنن).

ببخشید سرتونو درد آوردم
    برای همه آرزوی موفقیت می کنم
    میثم

نقل قول نوشته اصلی توسط arams نمایش پست ها
    studio skolen خیلی خوبه ولی نکتش برای اونایی که امتحان ماجوله 5 مهمه ( مثل پزشکا) اینه که دوره هاش یکم طولانی تره مثلا اگه hellerup ماجول 3 رو 8 هفته ای تموم می کنه ( این تاریخ رو با قطعیت می گم چون خودم فردا امتحان دارم
    ) این عدد در موسسه studioskolen میشه 12 هفته (
    http://dansk.studieskolen.dk/en/Om%2...opbygning.aspx
    ). من studio skole را به بقیه خیلی پیشنهاد می کنم چون سخت گیزن و 4 روز هم در هفته کلاسه. تنها نکته ای هم که باعث شد من kiss نرم همون دوره های practice پزشکی بود. چون از چندتا از پزشکای اینجا شنیدم تو بیمارستان کسایی که این دوره رو گذروندن راحت تر قبول می کنن و ریسک قبول پزشکی که دوره practice نگذرونده رو نمی کنن. ولی دوره هاش فشرده هست. سخت گیر هم هستند. به نظرم این موسسه هم خیلی خوبه.

اما نکنه بعدی درباره محل سکونت . اینکه شما بالفرض بخواین hellerup کلاس برین اصلا نیازی نیست همونجام خونه بگیرید. کپنهاک خیلی کوچیکه و وسایل حمل ونقل هم همه جوره هست. تنها کافیه کمونی که توش زندگی می کنید هزینه کلاس شما رو بده.

نکته آخر اینکه من با حرف k
    itdhj
    عزیز موافقم کلاسهای زبان زیادن اول کار لازم نیست رو
    ی موسسه زبانتون خیلی تاکید کنید همه کمونها کلاس زبان دارن . زبان خیلی به پشتکار خودتون بستگی داره و میشه تغییرش هم داد.

توصیه من به دوستانی که ایران هستند اینکه شروع کنید به خوندن زبان خواهشا یا انگلیسی تونو قوی کنید که میان اینجا راحت بتونید خودتونو present کنید تو مصاحبه ها و کارهای دیگه یا دانمارکی بخونید که اومدید اینجا برید سطوح بالاتر. ( من چون امتحان ماجوله 5 واسم مهم بود . از لحظه تحویل مدارک شروع کردم به danish خوندن وفتی اومدم تو امتحان تعیین سطح رفتم ماجول 3 باور کنید بی فایده نیست تو ایران زبان دانمارکی خوندن) . هرچه فدر قبل از اومدن تلاش کنید اینجا کارتون زودتر وبهتر جلو می ره. ( مشکل اکثر ایرانیای اینجا( البته به نظر من) زبانه چون نه دانمارکی می دونن و نه انگلیسی می تونن صحبت کنن).

ببخشید سرتونو درد آوردم
    برای همه آرزوی موفقیت می کنم
    میثم

1-میشه کلاسهای پزشکی را در اموزشگاه دیگری گذروند؟ ( اگه اموزشگاه شما این کلاسها رو نداشته باشه) در اینصورت ایا کمون هزینه اش رو میده؟
    2 شما چقدر و چه مدت زبان خوندید که تونستید ماجول 3 بشینید؟ ایا قبل از رفتن گرامر را کامل کردید و میتونستید در حدی صحبت کنید که بعضی از کارها رو ( مثلا خرید) به دانمارکی انجام بدید؟ من الان دانمارکی رو شروع کردم و امیدوارم اونقد پیش برم که از ماجول 3 یا حد اقل 2 بشینم
    3 منظور من از محل سکونت انتخاب شهر هست نه اینکه در همسایگی موسسه باشه!
    با توجه به هزینه های بالا در کپنهاگ مجبورم زبان را در شهر دیگه برم ولی مشکل نبودن دوره های مدیک هست .
    ویرایش توسط hastieli : November 11th, 2013 در ساعت 06:38 PM