صفحه 10 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 229

موضوع: پذیرش در رشته های مختلف طراحی(Design)

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

Thumbs up پاسخ : پذیرش در رشته های مختلف طراحی(Design)

نقل قول نوشته اصلی توسط Nazanin T نمایش پست ها
    سلام
    آقای روزبه
    یه سوال. برای فوق لیسانس گرافیک portfolio چطوری باشه؟ من تو مسابقات پوستر و لوگو که تو کشورهای مختلف بوده شرکت کردم کار فرستادم(بعضی هاش هم کارام قبول نشده) اونها رو هم میتونم به عنوان نمونه کار بگذارم؟ وب دیزاین شخصی رو چطور؟ باید همه کارا چاپی باشه(سفارش دهنده داشته باشه) یا self promotion هم قبوله؟
    یک دنیا ممنون جواب بدین
    سلام Nazanin T ،
    اصولا برای ساخت portfolio نمیشه یه نسخه عمومی تجویز کرد!
    چرا؟ چون پورتفولیو مثل لباس شما، دکوراسیون خونتون، ماشینتون یا حتی زنگ موبایلتون، علاوه بر میزان توانمندی شما در یک نگاه شخصیت شما رو هم نمایش میده...
    کسی در پورتفولیو نمیتونه تقلب کنه چون حرفه ای ها میتونن تناقضات اون رو پیدا کنن!

در یک جمله پورتفولیو مثل یک ویترین خیلی کوچیکه که شما باید حد اکثر تلاشتون بکنید تا بتونید تمام ابعاد و جوانب حرفه ای و حتی شخصیتونو توش به نمایش بذارید.
    پس برای اینکه بتونین از این ویترین کوچیک حد اکثر استفاده رو بکنید، باید از تمام ابزار ها و روش هایی که در اختیار دارید + آخرین حد خلاقیتتون استفاده کنید.
    در پورتفولیو شما میتونید علاوه بر تصاویر پروژه هاتون از نوشتار، نمودار، سایر عناصر استتیکی مثل بو، صدا، بافت و .. استفاده کنید. هیشه یادتون باشه که پورتفولیو باید از طرف شما حرف بزنه چون شما اونجا نیستید که در مورد اون پروژه ها توضیح بدید!
    در مورد سوال آخر جواب منفیه(لازم نیست همش چاپی باشه). اما به دانشگاهی که شما براش میفرستی هم بستگی داره. بعضی وقتا باید حرفه ای جلوه کنی و بعضی وقتا آکادمیک.
    در مورد سوالات اول، باید بگم از همه پتانسیل هاتون استفاده کنید ولی اونا رو به صورت طبقه بندی شده و منطقی ارائه کنید.
    توصیه آخر هم اینکه یه جوری طراحی کنید از طریق هر مدیا یی قابل ارائه باشه ( Hard copy, CD/DVD, flash, HTML, ...)
    در مورد ساختار پورتفولیو هم حالا بعدا سر فرصت توضیح میدم....
    موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های مختلف طراحی(Design)

Hello Roozbeh ,
    I was stucking on this forum and I found your profile , so you are studing in Arizona State University , Im in BFA of Graphic Design and I probably go for my Grad , I just wounder if your school has any scholarship that I might have chance for it or so ? one more thing is , why Art forum is really sucks ? its almost dead ? is that mean that nobody loves art :P heheh , I would be glad if you answer my questions .
    regards .
    Delaram
    I have not yet arrived at ASU. and I'm waiting for the clearance.
    ASU usually has TA positions for MSD students but you should note that it is extremely competitive.
    ASU, MSD program is one of the most accredited art programs nationwide. just to your notifications; it ranks 10 in Industrial design and 30 in fine arts.
    it has 7 different concentrations and you could choose foe example: visual communication design.

About the ART FORUM; I agree. It is almost dead!
    To all art forum members: Come on guys. move your ... and write something. these topics are going to die sooner or later!
    از پاسخگویی به پیام های خصوصی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم

Junior Member delaram آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Minnesota State University / Graphic Design

Thanx for your answer , well I'll finish up my BA soon with probably GPA 4 so I need to find a grad school soon then I'll take look at your school , one more question : did u just apply for school or you found advisor who could support you ? im just asking cuz I had different situation when I came to US so I dont really know the steps

PS : like your quote

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : فقط بچه های رشته هنر!

salam
    man fareghotahsile karshenasi arshade tarahi sanati daneshgah honar tehran hastam,
    fekr mikonam bish az baghie dar morede in reshte etela darid.
    tuie konferanse design education norway maghale dashtam va alanam daram maghale payan namamo minevisam.
    mikhastam dar morede phd daneshgahaye USA va Europe begid.
    tanha rahesh peyda kardane ostade?
    zamine alagham ham system design,innovation design management..

mamnoon
    Nouri
    سلام. خوشحالم که تصمیم دارید پذیرش بگیید؛
    پذیرش phd دیزاین برای جای درست و حسابی بسیار سخته.
    1- phd در دیزاین خیلی متداول نیست و MFA یا MSD و ... terminal degree محسوب میشن. یعنی در همه جای دنیا غیر از ایران میشه باهاش هیئت علمی شد.
    2- اروپا رو زیاد برای graduate degree توصیه نمیکنم. ولی با این حال معدود دانشگاه هایی در سوئد، هلند و انگلستان به مراتب بهتر از ایتالیا و آلمانه.
    3-در آمریکا: U of Michigan, Arizona State Uni, Georgia Tech, Carnegie Melon Uni(some times), Ohio State Uni (some times), U of Texas at Austin< some times
    در مورد این چند تا و سایر دانشگاهایی که برنامه مدون phd ندارن برای پذیرش باید با استاد به توافق برسی.
    بعضی از اینهایی که اسم بردم علاوه بر مدارک عادی، 3 تا 5 سال سابقه کار حرفه ای هم میخوان. (همه نمیخوان)
    4- در رشته ما بر خلاف رشته های مهندسی، برای اینکه بتونید توجه استاد ها رو به خودتون جلب کنید باید کمی از تصورات و روش های اساتید و دوستان در اینجا فاصله بگیرید. دیزاین با فرهنگ تولید و مصرف مرتبته. و ما تو این زمینه سابقه خوب و قابل افتخاری نداریم.
    5- در عین حال که اعتماد به نفس و اقتدارتونو در ارتباط با اونا باید حفظ کنید، خیلی در مورد سوابق، مقالات و دانسته هاتون خوشبینانه برخورد نکنید.
    6- سعی کنید research interest شما قابل modification باشه. چون برای هر دانشگاه و استادی باید قابل انعطاف باشید.
    این راه، راه دراز و پرپیج و خمیه ولی ارزششو داره.
    Good Luck!

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط delaram نمایش پست ها
    Thanx for your answer , well I'll finish up my BA soon with probably GPA 4 so I need to find a grad school soon then I'll take look at your school , one more question : did u just apply for school or you found advisor who could support you ? im just asking cuz I had different situation when I came to US so I dont really know the steps

PS : like your quote
    Getting in touch with professors is not a must but it is a plus.
    specially when you seek a master's degree.
    best

Junior Member

سلام
    من دانشجوی حالا دیگه ((اخراجیه)) مقطع کارشناسیه ناپیوسته گرافیک هستم ولی کار چاپ شده دارم
    حالا تصمیم به رفتن دارم ولی هنوز نمیدونم کجا.
    چن وقت پیش با یه دوستی آشنا شدم که تو دانشگاه پروجا ایتالیا تو مقطع لیسانس رشته ((تکنیک تبلیغات)) میخوند و میگف نزدیکترین رشته دانشگاهی به گرافیکه
    حالا کسی هست که بیشتر راهنماییم کنه هم در مورد همین رشته تکنیک تبلیغات .هم در مورد کشور
    خودم خیلی آمریکارو دوس دارم ولی میگن از پس هزینه هاش برنمیای.یه سوال دیگه ای هم که هست اینه که میشه رفت به یه کشور معمولی مثل مالزی یا فیلیپین بعد ازونجا برای آمریکا اقدام کرد؟ یا بهتره از همون اول برم اروپا!؟
    بسیاااار ممنون میشم اگر کسی بیشتر راهنماییم کنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Bachelor's Degree of Visual communication of NABI AKRAM UNIVERSITY ( GRAPHIC)

نقل قول نوشته اصلی توسط Roozbeh نمایش پست ها
    دوستان طراح:

اگر کسی هر سوالی و هر اطلاعاتی در مورد پذیرش فوق لیسانس و دکترا در رشته های زیر بخواد، من میتونم کمک کنم(به خصوص در آمریکا و کانادا):

1Industrial design
    2- Media Design
    3- Interaction Design
    4- Product Development
    5- Design Management ( Strategy & Planing)
    6- Transportation Design
    سلام.من لیسانس گرافیک از دانشگاه نبی اکرم هستم. و قصد ادامه تحصیل توی آلمان رو دارم.
    علاقه شخصی من به گرافیک در حیطه تلویزیون هست که گمونم شما Media Design خطاب کردین. اگه راجب این رشته در مقطع ارشد
    توی آلمان اطلاعاتی دارین، ممنون میشم من ام راهنمایی بفرمائید.

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط apixell نمایش پست ها
    سلام.من لیسانس گرافیک از دانشگاه نبی اکرم هستم. و قصد ادامه تحصیل توی آلمان رو دارم.
    علاقه شخصی من به گرافیک در حیطه تلویزیون هست که گمونم شما Media Design خطاب کردین. اگه راجب این رشته در مقطع ارشد
    توی آلمان اطلاعاتی دارین، ممنون میشم من ام راهنمایی بفرمائید.
    سلام
    متاسفانه در آلمان جایی رو نمیشناسم.
    ولی در امریکا و کانادا این موارد در MEDIA شاخص هستند:
    ACCD
    RISD
    UCLA
    ASU - Arizona
    OSU - Ohio
    UIUC
    SCAD
    Mass College of Art & Design
    ECUAD - Vancouver
    ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هنر_صنایع دستی

با سلام،تقاضای کمک فوری دارم!
    لیسانس هنر از دانشگاه سراسری دارم.با رتبه ی 6 در کاشناسی ناپیوسته و معدل 17.81.
    تخصص اصلی من در رشته ی طراحی و ساخت جواهرات هست.3 سال سابقه ی کار و 4 سابقه ی نمایشگاهی دارم.
    دارای مدرک فنی و حرفه ای در رشته ی جواهرسازی هم هستم.
    مدرک A1 زبان آلمانی دارم.چه جوری میتونم یه دانشگاه خوب در رشته ی طراحی جواهر پیدا کنم، و این که شانسم برای گرفتن پذیرش چقدر هست؟
    ممنون

Junior Member

سلام. من دیپلم فنی و حرفه ای برق داشتم و کاردانی پیوسته برق قدرت.کاردانی به کارشناسی تغییر رشته دادم به گرافیک، یه ۱۰/۱۲ واحد پیش گذروندم و حالا هم رو به اتمامم .می خواستم ببینم برای اپلای (استرالیا،آمریکا، کانادا یا فرانسه) اینها مدارک دوره ی کاردانی من رو هم میخوان و این مسئله تغییر رشته مشکلی ایجاد نمی کنه؟ دانشگاه من موسسه غیر انتفاعی هنر شیراز هست.اما پرتفولیوی قوی ای دارم.یه چند تا مقام داخلی و بین المملی هم توی مسابقات گرافیکی دارم.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)