صفحه 10 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 260

موضوع: توصیه نامۀ آنلاین و مسائل مربوطه

Senior Member

پیش فرض پاسخ : Online Recommendation

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    سلام.بچه ها کمکم کنبد..من از کجا میتونم بفهمم که استاد رکام آنلاین را پر کرده و فرستاده ؟ حالا اگه یکی از سه اساتیدی که ایمیلشون را وارد پروفایل کردیم و پروفایل را هم سابمیت کردیم، حالش را نداشت رکام آنلاین را پر کنه ،؟ اون دانشگاه بهمون میگه ؟ اخطار میده که رکام ناقصه؟ اصلا میشه ایمیل یه استاد دیگه را وارد کرد به جای اون استادی که ننوشته رکام آنلاین را ؟ ممنونم.کمک
    بله معمولا میگن.بعضی ها اجازه تعویض میدن تعداد خیلی کمی هم نه.من یکی دو مورد بیشتر ندیدم اجازه ندن.

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    سلام.بچه ها کمکم کنبد..من از کجا میتونم بفهمم که استاد رکام آنلاین را پر کرده و فرستاده ؟ حالا اگه یکی از سه اساتیدی که ایمیلشون را وارد پروفایل کردیم و پروفایل را هم سابمیت کردیم، حالش را نداشت رکام آنلاین را پر کنه ،؟ اون دانشگاه بهمون میگه ؟ اخطار میده که رکام ناقصه؟ اصلا میشه ایمیل یه استاد دیگه را وارد کرد به جای اون استادی که ننوشته رکام آنلاین را ؟ ممنونم.کمک
    دوست عزیز می تونید از همون سایتی که ثبت نام کردید وضعیت application خودتون رو پیگیری کنید. تا جایی که من دیدم می تونید چک کنید که آیا اساتید rec letters رو فرستادن یا نه !

سلام ببخشید ریکام آنلاین که دیگه احتیاج به امضای استاد نداره؟ چون استادم برام فوروارد کرده که خودم کاراشو بکنم...اینطوری اشکالی پیش نمیاد؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط cameliapm نمایش پست ها
    سلام ببخشید ریکام آنلاین که دیگه احتیاج به امضای استاد نداره؟ چون استادم برام فوروارد کرده که خودم کاراشو بکنم...اینطوری اشکالی پیش نمیاد؟
    سلام، چرا گاهی امضای الکترونیکی میخواد که اکثرا اساتید ندارن و اسم خودشون را مینویسن، مشکلی هم پیش نمیاد. ترجیحا ریکامندیشن را از جای دیگه ای بفرستید که ip یکی نباشد. البته من نمی دونم این مسائل را چک میکنن یا نه، فقط محض احتیاط گفتم. موفق باشید.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

مهمترین نکته در ریکام این هست که اگر به احتمال ضعیف با استادتون تماس گرفته بشه و سوال کنن که آیا شما ریکام دادین یا نه، ایشون در جریان باشند. بنابراین مشکل پیش نمیاد. خیلی از استادا کار با کامپیوتر رو هنوز درست حسابی بلد نیستند چه برسه به ریکام پر کردن!
    اما فقط برای محکم کاری، همون طور که مدیر عزیز فرمودن سعی کنید یا آی پی تون رو عوض کنید، یا از یک کامپیوتر دیگه برای پر کردن ریکام استفاده کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    مهمترین نکته در ریکام این هست که اگر به احتمال ضعیف با استادتون تماس گرفته بشه و سوال کنن که آیا شما ریکام دادین یا نه، ایشون در جریان باشند. بنابراین مشکل پیش نمیاد. خیلی از استادا کار با کامپیوتر رو هنوز درست حسابی بلد نیستند چه برسه به ریکام پر کردن!
    اما فقط برای محکم کاری، همون طور که مدیر عزیز فرمودن سعی کنید یا آی پی تون رو عوض کنید، یا از یک کامپیوتر دیگه برای پر کردن ریکام استفاده کنید.
    اگه از p*r*o*x*i*f*i*e*r استفاده کنم ip عوض میشه ؟

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

اگه از p*r*o*x*i*f*i*e*r استفاده کنم ip عوض میشه ؟
    میتونی از سایت ip2nation.com چک کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran82 نمایش پست ها
    سلام
    والا این استادا انگار که اخیرا بهشون دیکته شده باشه زیر بار ریکام نمیرن حالا چه برسه اینکه بخوان آنلاین ثبت نام کنند. شاید این تغییر IP ایده خوبی باشه.
    بچه ها من پیشنهاد میکنم یه نامه بزنیم به وزارت علوم با مضمون سنگ اندازی اساتید در راه ادامه تحصیل دانشجوها. دولت کلا از رفتن دانشجوها برای اینکه به کاهش بیکاری کمک میکنه حمایت میکنه. الانم داریم نزدیک میشیم به انتخابات... میتونه تاثیر گذار باشه. نظرتون چبه؟
    سلام دوستان من واقعا تعجب میکنم و متاسف هستم که بعضی از استادای ایرانی چقدر بی مسولیتن که حتی حاضر نیستند یه نامه برای دانشجو ساب میت کنن و نامه ریکامندیشنو فوروارد میکنن واسه خود دانشجو. فکر میکنین چنین ریکامندیشنی چقدر اعتبار داره ؟ خوشبختانه من با استادایی کار کردم که اعتبار بین المللی دارن و هیچ کدومشون حتی به من نشون ندادن که چی برام نوشتن اونا نباید الکی از دانشجو تعریف کنن. لطفا زمانی که میخوان استاد راهنما یا مشاور انتخاب کنین به این مسایل توجه کنین و الانم حتما از استاداتون بخواهید که خودشون نامه هاتونو پر کنن و ساب میت کنن. تازه این برای اساتید خوبه که رفری دانشجو باشن باعث اعتبارشون میشه. ازشون مودبانه خواهش کنین که این کارو خودشون انجام بدن بزارین این فرهنگ تو دانشگاه های ایران جا بیفته.

Junior Member

سلام دوستان

من از مدیر قبلیم خواستم که برام online recommendation پر کنه و یه نامه آماده کردم که در مورد اینکه چه کارهایی انجام دادم و شخصیت کاریم توضیح دادم،ادر ایمیلی که مدیرم از طرف دانشگاه دریافت کرده این متن هست:

In an attached letter of recommendation,
    please address the applicant’s general character; his/her ability in pursuing
    graduate study, performing research, teaching undergraduates, and serving in a
    professional capacity; and if the applicant is not a native-English speaker,
    his/her English proficiency for teaching assignments.

به نظر شما آیا وقتی recom کاری هستش موارد ذکر شده الزامی هست؟

اگر الزامیه چه چیزهایی بنویسم به نظرتون بهتره؟

سوال دومم این هست که وقتی اساتید recomرا آنلاین پر می کنند نیازی هست که hard copy روی سربرگ هم ازشون دریافت کنیم و همراه مدارک بفرستیم؟

ممنون میشم کمک کنید.

سلام

1- معمولا بیشتر دانشگاهها یک فرم استاندارد با فرمت PDF در قسمتRecommendation letters-Admission میذارن. اگه اونو دانلود کنید میتونید بدید استاد براتون پر کنه و در غیر این صورت کلیه مواردی که توش ازتون خواسته را در قالب یک نامه که همه ی اون موارد رو کاور کنه برا استادتون بنویسید تا امضا کنه و براشون بفرسته.البته وقتی توصیه نامه الکترونکی باشه اونا مستفیما فرم رو واسه استاد ایمیل میکنن و استاد باید براشون پر کنه و بفرسته. گاهی هم تو وبسایت دانشگاه فرم استانداردی وجود نداره و فقط به کلیات اشاره کرده که چه مواردی باید استاد براشون بنویسه.

2- وقتی نامه ها به صورت آنلاین فرستاده بشه البته از طریق استاد. دیگه نیازی به فرستادن با فرمت کاغذی نیست. میتونید به استاد بگید یه نسخه از توصیه نامه رو به شما بده تا تو پروندتون داشته باشید.

3- حتما چک کنید که دانشگاه ها توصیه نامه الکترونیکی میخوان یا کاغذی هم قبول میکنن. بعضی ها تحت هیچ عنوان کاغذی قبول نمیکنن. اگر تو سایتشون هم اشاره نشده حتما از مسئول تحصیلات تکمیلی دانشکده مورد نظرتون از طریق ایمیل جویا بشید. سیاست اکثر دانشگاهها به سمت الکترونیکی شدن توصیه نامه هاست گرچه بعضیا هنوز کاغذی هم قبول میکنن.

4- من برای همه دانشگا هها توصیه نامه کاغذی فرستادم اما قبلش از طریق ایمیل اینکه قبول دارند یا نه رو پرسیدم بعدش فرستادم. به عنوان مثال واسه utah state university توصیه نامه کاغذی فرستادم کارمندش انداخته بود دور!!! البته چون من از توصیه نامه هام که امضاء استاد هم روشون بود و روی سر برگ دانشگاه یا شرکت پرینت گرفته شده بود، اسکن داشتم و چون سوتی داده بودن فایل اسکن رو با ایمیل فرستادم که قبول کردن! اما در مورد دانشگاه UCD گفتن تحت هیچ شرایطی توصیه نامه کاغذی قبول نمی کنن. علت فرستادن توصیه نامه کاغذی هم این بود که به تعداد دانشگاهها یک فرمت تهیه کردم و دادم همه رو استاد خوند و بعد از اصلاحات امضاء کرد. اینجوری از شر پر کردن و فرستادن فرم های مختلف واسه هر دانشگاه و اینکه هر روز به استاد بگم فرستادی یا نه راحت شدم!!!!

5- در مورد توصیه نامه کاری اگه بتونید 3-4 تا سمپل پیدا کنید که معمولا تو سایت پیدا میشه و بعد از خوندنشون تقریبا میتونید یه توصیه نامه که کامل باشه رو از اونا استخراج کنید البته کپی توصیه نمیشه. این کارو به این خاطر گفتم که دستتون بیاد که تو توصیه نامه های کاری چی می نویسن. البته اگه مواردی که گفتن ازتون میخوانو توضیح بدید کفایت میکنه.

6- امیدوارم اینایی که گفتم و اسه همه دوستان راه گشا باشه. اگر کمکی ازم بر بیاد خوشحال میشم انجام بدم.
    آزمودم عقل دوراندیش را بعد از این دیوانه سازم خویش را

مولانا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)